Washington – Toronto 1:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 3:0 (kon.)
Montreal – NJ Devils 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Dallas 1:4 (kon.) | Florida – San Jose 3:1 (kon.)
NY Islanders – Colorado 4:7 (kon.) | Detroit – Seattle 4:5 (po pr.) | Columbus – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago – Boston 0:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 4:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 7:4 (kon.)
Nashville – Vancouver 2:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | LA Kings – Arizona 6:3 (kon.)
Vegas – Philadelphia 3:2 (kon.)
Detroit Red Wings
4:5 (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)
Seattle Kraken
cz Streda 25.10.2023, 02:15 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:15.

Zdravím všechny hokejové příznivce! NHL nabízí v noci z úterý na středu 16 zápasů, takže se do akce vydá všech 32 týmů a my se zaměříme na souboj mezi domácím Detroitem a hostujícím Seattlem. Seattle v minulém zápase prohrál na domácím ledě s New Yorkem Rangers 1:4. Rangers rozhodli ve druhé části, ve které dvakrát skórovali. Jediným střelcem Krakenů byl už v první třetině Justin Schultz. Naopak Detroit táhne vítěznou šňůru, která aktuálně čítá 5 výher v řadě. V minulém utkání porazili Red Wings na domácím ledě Calgary 6:2 a hlavní hvězdou tohoto utkání byl útočník Alex DeBrincat, jenž zaznamenal hattrick. Nejproduktivnějším hráčem Seattlu je Kanaďan Vince Dunn, který v 6 zápasech zaznamenal 5 bodů (1+4). Nejlepšími střelci Krakenů jsou ale Jared McCann a Jaden Schwartz, kteří se prosadili v 6 utkáních shodně dvakrát a oba mají stejnou bilanci 2+0. Mezi beky je tím nejproduktivnějším právě Vince Dunn. Lepší procentuální úspěšnost má brankář Joey Daccord, který zatím odchytal dva zápasy a procentuální ůspěšnost zákroků 91,94 % a jeho průměrný počet inkasovaných gólů je 2,40 branky na zápas. Zbylá čtyři utkání odchytal Němec Philipp Grubauer. Nejproduktivnějším hráčem Detroitu, ale i celé soutěže je zatím již zmíněný Alex DeBrincat, který v 6 zápasech nasbíral 12 bodů (8+4) a je rovněž nejlepším střelcem týmu. 12 bodů má i Dylan Larkin, ale ten má více asistencí (3+9). Tito dva hráči jsou i na prvních dvou místech kanadského bodování soutěže. Mezi beky je tím nejproduktivnějším Shayne Gostisbehere, jenž v 6 utkáních nasbíral 6 bodů (2+4). Mezi brankáři je na tom zatím nejlépe statisticky James Reimer, který odchytal 2 zápasy a má procentuální úspěšnost zákroků 96,30 % a průměrný počet inkasovaných branek je 1,0 branky na zápas. Zbylá čtyři utkání odchytal Fin Ville Husso. Úvodní buly bude v Little Caesars Areně v Detroitu vhozeno krátce po 2:15.

Detroit Red Wings: Husso (Reimer) – Seider, Walman, Holl, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Copp, Compher, Rasmussen – Sprong, Veleno, Perron – Fischer, Czarnik, Berggren.
    Trenér: Derek Lalonde

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, Kartye – Bjorkstrand, Wennberg, Schwartz – McCann, Gourde, Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Shore.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Dunning, Brenk – Berg, Baker.

Zápas začne s menším zpožděním, jak bývá v zámoří zvykem.

Ještě zazní státní hymna USA.

Detroit nastoupí v červených dresech, Seattle v bílých.

00:01

00:38
    Daccord si připisuje první zásah a má puk ve své lapačce. Vhazování před jeho bránou.

01:01
    Velká skrumáž před odkrytou bránou Seattlu, ale nikdo z hráčů Red Wings nedokázal dostat puk do brány a Veleno z pozice před brankou nastřelil břevno!

02:10
    Detroit střídá a rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

02:39
    První zákrok pro Hussa. Hra je přerušena a vhazuje se před jeho bránou.

03:24
    Husso pomůže s rozehrávkou svým spoluhráčům, nechce vhazování před svou brankou, a tak rychle vyklepal puk z lapačky a rozehrál.

04:25
    Jeden z hráčů Seattlu nahodil puk až od červené čáry, ale Hussa nepřekvapil.

04:55
    DeBrincat svým pokusem jen těsně minul bránu.

05:24
    Na druhé straně pálil z mezikruží Bellemare, ale trefil pouze mantinel za Hussovou brankou.

05:57
    Daccord má puk v lapačce. Vhazování před jeho brankou.

06:43
    Bjorkstrand dostal přihrávku těsně před branku, ale proti jeho pokusu vytáhl Husso dobrý zákrok a podržel svůj tým.

07:30
    Daccord má puk mezi betony a hra je přerušena. Poté se ještě strhla menší potyčka u mantinelu, která se ale obejde bez vyloučení. Po komerční pauze se bude vhazovat před brankou Seattlu.

07:38
    Puk se dokutálel až k brance Hussa, takže Detroit začne novou akci zpoza svojí branky.

08:24
    Seattlu odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

09:06
    Shore vypálil z pravého kruhu, ale minul branku.

09:36
    Další střelu vyslal Bellemare, ale Husso má jeho pokus v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

09:48
    Daccord předvedl dobrý zákrok proti ráně Berggrena.

09:57
    Daccord vyrazil střelu maskou a hra se přerušuje. Brankář Seattlu zkontroloval svou masku, která je bez závady a může se tak pokračovat dál.

10:42
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude pokračovat.

10:59
    Daccord dojel za brankou, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

11:35
    Nyní už ale raději Daccord skryl puk pod lapačku. Vhazuje se tak před jeho brankou.

11:58
    Icing Detroitu. Vhazuje se před Hussem.

12:54
    Tolvanen prověřil svého krajana Hussa. Domácí gólman ale schoval kotouč pod lapačku a bude se vhazovat před jeho klecí.

13:07
    Daccord při rozehrávce za brankou zakopl, ale naštěstí pro Seattle Detroit tuhle šanci nevyužil.

13:38
    Larkin se řítil sám na Daccorda, ale trefil z forhendu pouze jeho vytrčený pravý beton. Kdyby Larkin zvedl puk o kousek nahoru, radoval by se z branky.

14:30
    Seider byl lehce sražen k zemi, což se domácímu obránci vůbec nelíbilo a ohnal se po svém protihráči, čímž se rozvířila další větší potyčka. Rozhodčí budou zřejmě rozdávat tresty.

15:22
    Kotouč dojel až k Daccordovi, jenž okamžitě hokejkou posílá puk směrem dopředu.

16:08
    Rasmussenovu střelu musel Daccord vyrazit do rohu.

16:30
    Seider a Beniers jsou zpátky na ledě.

17:01
    Larssonovu střelu od modré vyrazil Husso.

17:07
    Jordan Eberle – 2 min., držení.

18:02
    Larkin vypálil z mezikruží a jeho pokus vyrazil Daccord. Druhý střelecký pokus Larkina už Daccord sebral do lapačky. Buly před jeho brankou.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:07

20:00

Je za námi úvodní třetina tohoto utkání. Viděli jsme jen dvě velké šance, které měl domácí Detroit. Ten se mohl dostat už ve 2. minutě do vedení, jenže Veleno po velké skrumáží před Daccordem trefil místo odkryté brány z předbrankového prostoru břevno. Ve 14. minutě pak neuspěl z úniku kapitán Larkin, jehož forhendový pokus narazil jen na pravý beton Daccorda. Larkin nedokázal zvednout kotouč nahoru nad jeho beton. Seattle žádnou velkou šanci neměl, ale několikrát nebezpečně střílel, ovšem Husso všechny střely pochytal, stejně jako Daccord na druhé straně. Druhá třetina začne zhruba ve 3:18.

Střely na bránu po 1. třetině: 13:12

20:01

20:10
    Bjorkstrandovu ránu srazil Husso do rohu.

20:35
    Coppova střela skončila v lapačce Daccorda a vhazovat se tak bude před jeho bránou.

21:07
    Detroit právě vstřelil branku! A je tu první gól! Määttä vystřelil od modré čáry. Před brankou do jeho střely vložil hůl JOE VELENO a šikovnou tečí poslal puk za záda Daccorda. Asistence: Olli Määttä a Daniel Sprong.
    21:07 Joseph VELENO - 1:0

22:28
    Justin Schultz – 2 min., nedovolené bránění.

23:00
    Střelu DeBrincata lapil do lapačky Daccord a hra je přerušena. Vhazování před jeho bránou.

23:22
    Ofsajd Krakenů. Vhazování ve středním pásmu.

23:34
    Ofsajd nyní odpískán i domácím. Další vhazování ve středním pásmu.

24:03
    Walmanovu střelu Daccord vyrazil a z následné se Copp nedokázal prosadit.

24:28

24:45
    Další ofsajd Seattlu a buly ve středním pásmu.

25:10
    Justin Holl – 2 min., držení.

25:18
    Seattle právě vstřelil branku! Hosté bleskově využívají přesilovku a srovnávají skóre. Beniers nahrál Dunnovi. Jeho rána se odrazila od zadního mantinelu trochu smolně před branku, kde stál mezi kruhy JADEN SCHWARTZ, jenž s trochou štěstí procpal puk do sítě. Asistence: Vince Dunn a Matty Beniers.
    25:18 Jaden SCHWARTZ - 1:1

26:16
    Puk skončil v ochranné síti nad brankou Daccorda. Hra přerušena.

27:35
    Sprong byl trefen vysokou holí, ale rozhodčí vylučovat nebude, což se nelíbí domácím fanouškům.

28:02
    Husso má kotouč v lapačce a vhazovat se bude před jeho brankou.

28:16
    Detroitu odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

29:15
    Red Wings rozjíždějí novou akci zpoza vlastní brány.

30:39
    Eberle zůstal zcela sám před brankou, ale Husso jeho střelu vyrazil hokejkou.

31:44
    Chiarot tvrdě pálil od modré, jenže minul.

32:05
    Ben Chiarot – 2 min., hraní bez helmy.

32:05
    Husso má nějaký problém s maskou, a tak zamířil ke střídačce, aby mu kustod pomohl problém vyřešit. Už je ale všechno v pořádku, Husso je zpět ve svém pracovišti a bude čelit přesilovce Seattlu společně se spoluhráči.

35:12
    Gostisbehereovu ránu vyrazil do rohu Daccord.

36:34
    Rána McCanna skončila v ochranné síti a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před gólmanem Hussem.

37:54
    Seattle právě vstřelil branku! Detroit měl šanci vést, jenže neuspěl, a tak se prosazují hosté! Wennberg posunul od pravého mantinelu puk na JADENA SCHWARTZE, jehož tvrdá střela z pravého kruhu proletěla nad betonem Hussa a skončila v brance.
    37:54 Jaden SCHWARTZ - 1:2

39:04
    Seattle právě vstřelil branku! Hosté bleskově navyšují skóre! Dumoulin se dostal k volnému puku, který okamžitě poslal do jízdy na svého spoluhráče. Tím byl TYE KARTYE, jenž svůj brejk zakončil přesnou střelou. Asistence: Brian Dumoulin.
    39:04 Tye KARTYE - 1:3

39:22
    Puk v lapačce Daccorda. Buly před jeho bránou.

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které už padaly branky. Nejprve se ve 22. minutě šikovnou tečí Määttäho rány prosadil Veleno. Seattle pak srovnal ve 26. minutě v přesilovce po trefě Schwartze, jenž s trochou štěstí dostal puk za Hussa. Stejný hráč pak ve 38. minutě ranou z pravého kruhu po nahrávce Wennberga prostřelil ranou nad beton Hussa. 56 sekund před druhou pauzou pak ještě Dumoulin vyslal do brejku Kartyeho, jenž svůj únik zakončil přesnou střelou. Detroit se ještě poté zlobil, že tam předtím došlo k faulu, jelikož jeden z hráčů Seattlu hodil svou hůl po ledě po jednom z hráčů domácích, což prokázal i opakovaný záběr, ale k velké nevoli diváků se nevylučovalo. Třetí třetina začne zhruba ve 4:14.

Střely na bránu po 2. třetině: 19:24.

40:01

41:01
    Husso má puk v lapačce po střele jednoho z hráčů Seattlu z levého kruhu. Vhazování před jeho klecí.

41:20
    Jordan Eberle – 2 min., podrážení.

41:25
    Seattle ihned vyhazuje puk za Hussovu bránu.

41:53
    Seider nabil na pravou stranu Gostisbehereovi, ale Daccord dokázal zasáhnout.

42:10
    Detroit právě vstřelil branku! A máme sníženo! Detroit také využívá přesilovku. Po vyhraném Larkinově buly se dostal puk na Seidera, který ho hned nahrál na pravý kruh SHAYNU GOSTISBEHEREOVI, jehož rána skončila za zády Daccorda. Asistence: Moritz Seider a Dylan Larkin.
    42:10 Shayne GOSTISBEHERE - 2:3

43:24
    Bjorkstrand vystřelil kousek za modrou čarou. Hussovi sice nejprve puk z lapačky vypadl, ale následně už ho Husso dokázal přikrýt pod lapačku a přerušil hru.

43:51
    Husso má znovu puk pod lapačkou. Tentokrát po ráně, kterou na něj jednoruč vyslal McCann.

44:11
    Detroitu odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

44:16
    Devin Shore – 2+2, vysoká hůl.

44:38
    Detroit právě vstřelil branku! Detroit znovu skóruje v přesilovce a srovnává! Kapitán DYLAN LARKIN se po nahrávce Gostisbeherea vytočil zpoza brány, a pak z pozice před brankou mířil přesně do pravého horního růžku Daccordovy brány. Asistence: Shayne Gostisbehere a Moritz Seider.
    44:38 Dylan LARKIN - 3:3

46:15
    Sprong trefil břevno za zády Daccorda!

46:39
    Hosté v plném počtu. Druhá část čtyřminutové přesilovky Detroitu skončila bez využití a Shore se vrací na led.

47:14
    Justin Holl – 2 min., vražení na hrazení.

48:18
    Puk skončil až za Daccordem, který vypomůže s rozehrávkou.

49:09
    Alexander Wennberg – 2 min., držení.

5 sekund se bude hrát ve čtyřech, pak začne přesilovka Detroitu.

49:14

49:43
    Hosté vyhazují puk až za bránu Hussa.

50:26
    Detroit právě vstřelil branku! Detroit má smrtící přesilovky, díky čemuž otáčí skóre! Red Wings sehráli krásnou kombinaci v přesilovce. Larkin pak následně našel na levém kruhu ALEXE DEBRINCATA, který využil toho, že Daccord se pohnul na opačnou stranu a nechal volný prostor, který DeBrincat trefil. Asistence: Dylan Larkin a Shayne Gostisbehere.
    50:26 Alex DEBRINCAT - 4:3

52:26
    Husso si zapisuje další zásah.

53:13
    Eberle svou střelou minul bránu.

53:31
    Na druhé straně vyrazil Daccord DeBrincatův pokus.

56:09
    Daniel Sprong – 2 min., vražení na hrazení.

56:34
    Detroit vyhazuje puk až za Daccordovu bránu.

57:38
    McCann jen těsně minul bránu.

57:42
    Puk se od zadního mantinelu odrazil na brankoviště k Eberlemu, který zkoušel nadvakrát dostat puk za Hussa, ale ten ho udržel pod svou lapačkou a nepustil ho do branky.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:09

58:12
    Dylan Larkin – 2 min., hákování.

58:38
    Seattle právě vstřelil branku! Seattle vyrovnává v přesilovce! Beniers nabil na pravý kruh JAREDU MCCANNOVI, jehož ránu nikdo netečoval a i díky odrazu puku od vyrážečky Hussa zapadla do sítě. Asistence: Matty Beniers a Jordan Eberle.
    58:38 Jared MCCANN - 4:4

60:00

Třetí třetina nabídla znovu čtyři branky. Detroit dokázal třemi góly z přesilovek otočit, když se postupně prosadili Gostisbehere, Larkin a DeBrincat. Seattle ale dokázal srovnat v 59. minutě v přesilovce po střele McCanna. Po tříminutové pauze nás čeká pětiminutové prodloužení, případně nájezdy. Přesilovky byly v této třetině rozhodujícím faktorem. Detroit dal všechny tři branky v početní výhodě.

60:01

60:15
    DeBrincat hned na úvod prodloužení minul.

61:40
    Wennberg z mezikruží nahrál před branku McCannovi, který už mířil svou střelu k pravé tyčce, ale Husso natáhl svůj beton a nepustil ho do branky. Skvělý zásah domácího gólmana.