Královské Vinohrady – Pardubice 6:3 (kon.) | Tatran – Black Angels 11:0 (kon.) | Sparta – Liberec 12:6 (kon.)
Florbal Vary – BUTCHIS 6:7 (kon.)
Florbal Vary
6:7 (2:4, 3:1, 1:2)
BUTCHIS
cz Nedeľa 22.10.2023, 18:00Livesport Superliga (CZ) • 8. kolo

V dramatickém zápase vyhrává hostující celek těsně o jednu braku. O tom, kdo vyhraje, rozhodla třetí třetina, kterou zvládli lépe hostující hráči a získávají body do tabulky. (20:08:04)

Branky a nahrávky: 6. Lebeda (Šmajda), 10. Hozman (Macháček), 23. Hrbáček (Rosa), 36. Tyl (M. Klápa), 38. Péc (Rosa), 60. Lebeda (M. Klápa) – 7. Novák (J. Černý), 7. Kalina (Novák), 12. Kalina (Novák), 14. J. Černý (TS), 37. Veleba (Pecha), 52. Vondruška (Kalina), 53. Veleba (Čejka). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Zásahy brankářů: 24:28.

59:12 Jiří LEBEDA - 6:7

59:12
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je JIŘÍ LEBEDA. Asistence: Michal Klápa.

59:10
    Mnoho času už domácí na zdramatizování zápasu nemají.

58:00
    Michal Klápa zakončoval z ostré pozice, jeho pokus končí v náruči brankáře.

57:12
    Michal Klápa byl v dobré pozici před brankou, ale nedokázal přesněji vypálit.

56:23
    Lukáš Macháček rozehrává do své branky, domácí hrají bez brankáře.

55:30
    Matěj Korbel hledal spoluhráče před brankou, Michal Strachota byl obsazený.

55:00
    Pět minut nás dělí od konce zápasu, více ze hry mají hosté, kteří získali dvoubrankový náskok.

53:35
    Jen těžko hledají domácí hráči cestu k brance soupeře. Hosté hrají takticky velmi dobře.

52:52
    Oddechový čas pro tým FB Hurrican Karlovy Vary.
    52:52 David VELEBA - 5:7

52:52
    Tým BUTCHIS právě vstřelil branku!
    Autorem branky je DAVID VELEBA. Asistence: Štěpán Čejka.
    51:54 Tomáš VONDRUŠKA - 5:6

51:54
    Hostující celek se dostává do vedení, z velké dálky se prosazuje TOMÁŠ VONDRUŠKA. Asistence: Matyáš Kalina.

51:40
    Jakub Švelbl fauloval soupeře, rozehrávat tak budou domácí florbalisté.

51:38
    Petr Novotný měl před sebou odkrytou část branky, ale v rozhodující moment netrefil míček.

51:10
    Jakub Černý po souboji se Stachotou končí na hrací ploše. Hra je přerušená.

50:17
    Černý to zkoušel individuálně, ale do zakončení se dostat nedokázal.

50:00
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, aktuálně je stav stále srovnaný.

49:19
    Matěj Svatek to vzal na sebe, jeho pokus míří ovšem vysoko nad branku.

48:10
    Vary sice hrají přesilovku, ale hostující celek se nyní usadil před brankou soupeře a měl dvě šance.

47:30
    Vyloučení v týmu BUTCHIS:
    Erik Papež – 2 min., Bránění ve hře.

47:23
    Jan Pícha se dobře pohyboval před vlastní brankou a dokázal zblokovat akci soupeře.

44:44
    Michal Strachota ani Matěj Korbel nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit v gólovou střelu.

44:05
    Domácí hráči rozehrávají na své polovině, následně se poměrně rychle dostali před branku soupeře.

42:35
    Karlovy Vary se rychle dostaly před branku soupeře, ale na velkou šanci čekají.

42:10
    Jan Pícha rozehrává od své branky a čeká na vhodný moment, aby mohl přenechal míček spoluhráčům.

40:20
    Utkání pokračuje třetí třetinou, do níž oba kluby vstupují s pěti góly,

40:01

40:00

39:20
    Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

38:30
    Novák s Černým se pokoušeli něco vymyslet, ale jejich kombinaci narušil soupeř.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.
    37:24 Daniel PÉC - 5:5

37:24
    Autorem branky je DANIEL PÉC. Asistence: Tomáš Rosa.
    36:43 David VELEBA - 4:5

36:43
    Autorem branky je DAVID VELEBA. Asistence: Jakub Pecha.

36:10
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Více ze hry mají hostující hráči. Ti však mají problémy se zakončením.
    35:10 Miloš TYL - 4:4

35:10
    Autorem branky je MILOŠ TYL. Asistence: Michal Klápa.

35:00
    Pět minut nás dělí od konce druhé třetiny, hostující celek vede o jednu branku.

34:10
    Michal Klápa to vzal na sebe, jeho projektil kryje brankář. Následně Jiří Lebeda neuspěl.

33:16
    Jakub Pecha – 2 min., Hákování.

32:25
    Jan Waldhauser byl na malý moment volný před brankou, ale jeho pokus o zakončení nebyl povedený.

30:28
    Domácí to sehráli nyní velmi dobře, Michal Klápa měl obrovskou šanci, ale jeho rána nebyla přesná.

29:40
    Domácí celek rozehrává před brankou soupeře.

29:00
    Hosté rozehrávají od své branky a nyní čekáme na výraznější moment před jednou či druhou brankou.

27:18
    Daniel Péc se dostal do zakončení, jeho rána končí vedle branky, hrát tak budou hostující hráči.

26:30
    Štěpán Čejka to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější šance.

25:31
    Vít Hrbáček měl možnost nájezdu, ale trefil jen nohu brankáře. Eduard Vladař kryje tento pokus.

25:31
    Nájezd pro domácí.

25:07
    Daniel Váradi si dokázal poradit s dalším pokusem, který vyslal hostující celek.

24:35
    Sledujeme rychlou hru, zbytečně se nepřerušuje.
    22:30 Vít HRBÁČEK - 3:4

22:30
    Hostující celek chyboval, a pak po rychlé rozehrávce prosazuje a snižuje VÍT HRBÁČEK. Asistence: Tomáš Rosa.

21:46
    Matěj Korbel pálil bez přípravy, rána se mu nepovedla podle představ.

21:03
    Daniel Váradi skvělým zákrokem dokázal vyrazit míček po střele soupeře. Tomáš Vondruška neuspěl.

20:07
    Domácí hráči rozehrávají a drží míček na hokejkách.

20:01

20:00

19:01
    Michal Václavík – 2 min., Hrubost.

18:54
    Michal Strachota se sice propracoval do zakončení, ale minul branku.

18:12
    Matěj Štrobach pálil z dobré pozice, jeho pokus dokázal zastavit brankář.

18:00

17:23
    Vary rozehrávají od své branky, mnoho šancí momentálně k vidění není.

16:02
    Michal Klápa to vzal na sebe, jeho ránu vyrazil gólman, dorážka končí vedle branky.

15:30
    Michal Strachota kombinuje se spoluhráči, následně budou rozehrávat.

15:03
    Michal Svoboda – 2 min., Hra na zemi.

14:29
    Karlovy Vary se dostaly do střelecké pozice, ale pokus končí vedle branky.
    13:59 Jakub ČERNÝ - 2:4

13:59
    Hostující celek navyšuje svůj náskok, elegantně a poklidně dokázal trestné střílení proměnit JAKUB ČERNÝ.

13:00
    Sledujeme pasáž hry, ve které se zbytečně nepřerušuje. Ani jeden celek se nemůže dostat do šancí.
    11:02 Matyáš KALINA - 2:3

11:02
    Krásná rána a hostující celek se dostává do vedení, prosazuje se ránou do horní části branky MATYÁŠ KALINA. Asistence: Štěpán Novák.

10:47
    Butchis kombinují v útočném pásmu, ale pokus o zakončení byl nepřesný.
    09:52 Marek HOZMAN - 2:2

09:52
    Máme vyrovnáno, přízemní střelou se dokázal prosadit z velké dálky přesně k tyči MAREK HOZMAN. Asistence: Lukáš Macháček.

09:40
    Michal Strachota po rychlé akci zakončoval. Jeho rána končí těsně vedle branky.

09:15
    Štěpán Novák to zkoušel střelou přes obránce, ale jeho rána končí vedle.

08:11
    Hostující celek je dál aktivní, tlačí se do zakončení, ale Lukáš Macháček překazil akci soupeře.
    06:55 Matyáš KALINA - 1:2

06:55
    Hosté otáčí vývoj zápasu a dostávají se do vedení, prosazuje se MATYÁŠ KALINA. Asistence: Štěpán Novák.

06:13
    Jakub Černý se dostal do zakončení, Daniel Váradi vytáhl velmi dobrý zákrok.

06:02
    Vyloučení v týmu FB Hurrican Karlovy Vary:
    Adam Zahraj – 2 min., Zdržování hry.
    06:02 Štěpán NOVÁK - 1:1

06:02
    A je vyrovnáno poměrně rychle, tvrdou ránou přes obránce se prosazuje ŠTĚPÁN NOVÁK. Asistence: Jakub Černý.
    05:22 Jiří LEBEDA - 1:0

05:22
    Autorem branky je JIŘÍ LEBEDA. Asistence: Šimon Šmajda.

04:50
    Domácí brankář se vyznamenal a dokázal překazit soupeři velkou šanci.

03:45
    Adam Zahraj se pokoušel dostat do zakončení, ale jeho ránu dokázal poměrně snadno vyrazit brankář.

03:06
    Štěpán Novák se propracoval do zajímavé pozice, ale v rozhodující moment minul míček.

02:01
    Hraje se spíše ve střední části hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do šance.

01:12
    Oba kluby střídají, na hrací plochu přicházejí odpočinutí hráči.

00:28
    Michal Klápa se dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si poradil brankář.

00:15
    Domácí hrají ve tmavých dresech, hosté v bílém.

00:01

V tomto zápase proti sobě nastupují dva nejhorší týmy v soutěži. Karlovy Vary mají ze sedmi zápasů jediný bod za prohru v prodloužení s Královskými Vinohrady, Butchis mají dva body za výhru v prodloužení nad Bohemians. Jinak oba kluby nepředvádí dobré výkony v této sezoně a prvních sedm zápasů se jim rozhodně nepovedlo podle představ.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky české nejvyšší florbalové soutěže. V tomto zápase Livesport Superligy proti sobě nastoupí FB Hurrican Karlovy Vary a Butchis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 6. Lebeda (Šmajda), 10. Hozman (Macháček), 23. Hrbáček (Rosa), 36. Tyl (M. Klápa), 38. Péc (Rosa), 60. Lebeda (M. Klápa) – 7. Novák (J. Černý), 7. Kalina (Novák), 12. Kalina (Novák), 14. J. Černý (t.s.), 37. Veleba (Pecha), 52. Vondruška (Kalina), 53. Veleba (Čejka)

Využitie: 1:1. Zásahy brankárov: 24:28.
    Florbal Vary: Váradi (Ernst) – Korbel, T. Smolka, Šmajda, Zeman, Pícha – Lebeda, Švarc, Zahraj, Macháček, Rosa, Hrbáček, M. Klápa, Hozman, Svatek, Strachota, Šťovíček, Péc, Tyl.
    Tréner: Miroslav Závora

BUTCHIS: Vladař (Hlinák) – Václavík, Drastich, Svoboda, Šubrt, Švelbl – Vondruška, Pavlíček, Čejka, Kalina, Pecha, P. Novotný, Maňour, Waldhauser, Papež, Novák, J. Černý, Veleba.
    Tréner: Jan Zahalka

Rozhodca: Kostinek, Reichelt