Györ – ZVVZ USK Praha 64:83 (kon.)
Serco UNI Györ
64:83 (13:21, 35:42, 52:62)
ZVVZ USK Praha
cz Streda 18.10.2023, 18:00 • University Hall of Györ (Györ) • Euroliga - ženy • 3 • Skupina B

Konec zápasu. (64:83) (19:40:55)
    39:53 Andělová stanovuje konečné skóre

39:53
    Tak nakonec stane. Andělová skórovala po přihrávce od Cazorlaové, sedm vteřin před koncem přišel blok Magbegorové proti zakončující Slocumové! (64:83)

39:38
    Kosmetická změna skóre od Goreeové, víc se v tomto utkání už pravděpodobně nestane. (64:81)

39:27
    Místo domácího snížení ale přichází další tříbodová střela Pražanek. Postarala se o ni Maite Cazorlaová! (62:81)

38:45
    Domácí kouč László Cziczás ale přece jenom nechce utkání dohrávat z povinnosti, i proto si v závěru vyžádal oddechový čas. (62:78)

38:45
    Tentokráte Magbegorová v roli faulující hráčky, nedovoleně si pomohla na útočné polovině. Ji ani celý hostující tým to vůbec mrzet nemusí. (62:78)
    37:39 Trojka Magbegorové

37:39
    Ezi Magbegorová trefuje k radosti hostující lavičky tříbodovou střelu a zdá se, že o vítězi je rozhodnuto! (62:78)

36:49
    A zase parádní defenziva Pražanek! Györ znovu nezakončil během čtyřiadvaceti vteřin a přišel o míč. (62:75)

36:10
    Slocumová našla Goreeovou, ta snížila na třináctibodový rozdíl. Do konce čtvrté části zbývají necelé čtyři minuty. (62:75)

35:48
    Pražanky dnes dokázaly skórovat pokaždé velmi brzy po oddechovém čase, tentokráte to měla na starost Vyoralová. (60:75)

35:17
    Györ ale rozhodně ještě nic nevzdává! Boglarka Bachová snížila přesnou trojkou a jelikož Natália Hejková je velezkušenou trenérkou a nechce nic podcenit, bere si oddechový čas! (60:73)

34:14
    Nejprve faul na Voráčkovou, poté dva body od Cazorlaové. Tohle už pro Pražanky začíná vypadat velmi dobře. (57:73)

33:40
    Domácím basketbalistkám se nepodařilo zakončit během časového limitu a přišly o balón. (57:71)

33:12
    Zatím se střelecky trápila. Teď ale Emese Hofová zaznamenala velmi důležité dva body po přihrávce od Condeové. (57:71)

32:48
    ZVVZ ani z delšího útoku skórovat nedokázalo. To se podařilo až komu jinému než Anigweové. (57:69)

32:04
    Kristine Anigweová za tři body, hostující Maria Condeová vzápětí za dva. Pražanky si stále hýčkají velmi slušný náskok. (55:69)

31:22
    Skvělý vstup svěřenkyň Natálie Hejkové do čtvrté části. Andělová trefila trojku po asistenci od Vyoralové, náskok je rázem patnáctibodový! (52:67)

30:27
    Jenže Pražanky už zase vedou o dvanáct! Po step backu se trefila Condeová. (52:64)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (52:62)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (52:62)

29:58
    Pouhé dvě vteřiny před koncem se k radosti domácích fanoušků trefuje za dva body Bachová. (52:62)
    29:30 Důležitý koš Terezy Vyoralové

29:30
    Necelou minutu před koncem třetí části snížila Kristine Anigweová, nicméně Pražanky skvěle zareagovaly a díky Tereze Vyoralové už zase vedou o dvanáct bodů! (50:62)

28:51
    Totožná situace jako před malou chvílí. Anigweová sbírá obranný doskok a domácí basketbalistky spěchají do útoku. (48:60)

28:13
    Dlouhý útok hostujících basketbalistek, ovšem bez bodového zápisu. Hofová netrefila a Anigweová sebrala doskok. (48:60)

27:26
    Na Voráčkovou zareagovala Anigweová, Pražanky stále vedou dvanáctibodovým rozdílem. (48:60)

26:46
    Zdá se, že i tento time-out opravdu zastavil domácí tlak. Magbegorová krátce po něm mířila přesně. (46:58)

26:30
    Další trojku trefuje domácí Gyongyosiová, což je pochopitelně signál pro lavičku ZVVZ USK. Natália Hejková si bere oddechový čas! (46:56)

25:54
    Oba celky střídaly. Bodový půst zhruba po minutě ukončila domácí Anigweová! (43:56)

24:47
    Maďarky mají obrovské problémy s bráněním Magbegorové, která jim v tuto chvíli přidává další dva body. (40:56)

24:29
    Cyesha Goreeová při chuti, po step backu snižuje na čtrnáctibodový rozdíl ve skóre. (40:54)

23:54
    Dva body od Vyoralové! Maďarky se jen o chvíli později prosadily ve třetí čtvrtině vůbec poprvé ze hry, postarala se o to Goreeová. (38:54)

23:24
    Nepřesná střela od Condeové, nicméně hostující basketbalistky skvěle zapracovaly na doskoku a získaly míč. (36:52)

22:34
    Další ztráta domácích hráček pramenící ze skvělé obrany USK. Anigweová se provinila kroky. (36:52)

22:23
    Anigweové odpískány tři vteřiny pod hostujícím košem, Magbegorová vzápětí navyšuje náskok. (36:52)

21:44
    Začátek druhého poločasu jako z říše snů! Na dva body Cazorlaové navázala po rychlé akci trojkou Magbegorová a László Cziczás si bere čas na poradu! (36:50)

21:07
    Dombaiová sice neproměnila druhý trestný hod, jenže naštěstí pro USK byla jako první na doskoku Magbegorová. (36:45)

20:33
    Ezi Magbegorová nepohrdla ani nabídnutou šestkou. (35:45)
    20:33 Koš s faulem získala Magbegorová

20:33
    Voráčková získala míč a v následné akci vybídla Magbegorovou. Ta zaznamenala koš s faulem! (35:44)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (35:42)

Druhý poločas začne přibližně v 18:57.

Nejlepší střelkyně:

Kristine Anigweová (15) – Veronika Voráčková (11)

Statistiky jsou velmi vyrovnané, ZVVZ USK zatím svého soka trápí zejména po rychlých akcích z domácích ztrát. Lavička Györu se postarala už o 9 bodů, ta hostující zatím jen o 3.

Úvodní polovina hry je za námi. Přestože Maďarky o bodík vyhrály druhou čtvrtinu, tak zatím stále tahají za kratší konec provazu, když po dvaceti minutách prohrávají sedmibodovým rozdílem.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (35:42)

19:54
    Zhruba minutu před koncem Magbegorová využila přihrávky od Cazorlaové a skórovala, navíc Andělová v jednom z posledních útoků první půle trefuje trojku a László Cziczás sahá k dalšímu oddechovému času! (35:42)

18:36
    Jedna z mála trojek domácích hráček. Destiny Slocumová snížila na dvoubodový rozdíl. (35:37)

17:57
    Po faulu Andělové házela dvě šestky Ruffová-Nagyová. Ani jednou se nemýlila. (32:37)

17:31
    Pražankám zafungovala spolupráce mezi Andělovou a zakončující Voráčkovou. Ta trefila přesně za tři body! (30:37)

17:15
    Kristine Anigweová proměnila obě šestky po střídání Maďarek. (30:34)
    16:54 Parádní individuální akce Cazorlaové

16:54
    A znovu Cazorlaová, tentokráte se prosadila po individuální akci. (28:34)

16:39
    To je už několikátý úspěšný útok v řadě. Toroková odpovídala na koš Cazorlaové, hostující basketbalistky drží čtyřbodový náskok. (28:32)

15:58
    Na dva body od Voráčkové odpověděla Anigweová, rozdíl ve skóre zůstává neměnný, míč pro USK. (26:30)

15:17
    Nápor Györu se podařilo zastavit. Vyoralová navíc ihned po time-outu trefila důležitou trojku! (24:28)

14:59
    Nepříjemná bodová šňůra domácích basketbalistek. Natália Hejková si po koši Boglarky Bachové vyžádala oddechový čas! (24:25)

14:04
    Dva bodové útoky Maďarek. První akci zakončovala Anigweová, tu druhou poté Slocumová. (22:25)
    13:38 Layup Voráčkové

13:38
    Důležitý layup od Voráčkové, na který vůbec prvním oddechovým časem v utkání reaguje domácí lavička s hlavním trenérem Lászlem Cziczásem! (18:25)

12:53
    Oba celky střídají a pomalu vrací na palubovku své úvodní pětky. Anigweová získala obranný doskok. (18:23)

11:45
    Blesková odpověď Maďarek! Dombaiová se prosadila za dva body po individuální akci. (18:23)

11:26
    Zatímco úvod byl o útocích, nyní se skvěle brání. Bodový útok USK, trefila se Cazorlaová. (16:23)

10:19
    Nejlepší možný vstup domácích basketbalistek do druhé čtvrtiny. Agnes Toroková trefila trojku z úvodní akce. (16:21)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (13:21)

10:00
    První čtvrtina skončila. (13:21)

08:49
    Lavička Nymburka by měla být o něco lepší, což se nyní prokazuje. Condeová připisuje další dva body. (13:21)

08:28
    Delší časový úsek beze změny skóre. Poté ale zafungovala kombinace mezi Šípovou a Vyoralovou a druhá jmenovaná skórovala za tři body! (13:19)

07:40
    Ztrát na straně ZVVZ USK přibývá, rozhodčí tentokráte pískali kroky Cazorlaové. (13:16)

07:13
    Po nepřesné přihrávce od Cazorlaové snižuje Ruffová-Nagyová a rozdíl ve skóre je rázem tříbodový! (13:16)

06:39
    Kristine Anigweová zatím zlobí obranu českého mužstva. Tentokráte snížila dvěma trestnými hody. (11:16)

05:41
    Po delší době bodová akce Maďarek. Zakončila ji znovu Anigweová, doposud nejlepší střelkyně Györu. (9:16)

04:58
    Pražanky střídaly, Goreeová poté faulovala Voráčkovou. Česká basketbalistka proměnila obě šestky. (7:16)

04:39
    Výborně! Delší útok českého týmu. Klíčový byl útočný doskok Vyoralové, po kterém nakonec zakončovala Magbegorová! (7:14)

03:37
    Náskok Pražanek navýšila Vyoralová. A bude to další šance na navýšení, jelikož Slocumuvá ztratila míč. (7:12)

02:59
    Dva trestné hody pro Voráčkovou. Hostující basketbalistka se ani jednou nemýlila! (7:10)

02:31
    Hostující Maite Cazorlaová je při chuti. Nejprve snížila po individuální akci, následně asistovala Condeové. (7:8)

02:02
    Vyoralová sice srovnala, jenže Anigweová trefila trojku. Obrany jakoby v úvodu vůbec neexistovaly! (7:4)

01:31
    Ztráta na hostující straně. Pod útočným košem pak Kristine Anigweová získala doskok a přidala dva body na domácí konto. (4:2)

00:53
    Na čáru trestného hodu se dostala Dombaiová, která po necelé minutě hry srovnala. (2:2)
    00:09 Bleskové vedení zajišťuje Pražankám Magbegorová