Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.) | Montreal – Minnesota 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa Bay 3:2 (po pr.)
NY Islanders – Arizona 1:0 (kon.) | Nashville – Edmonton 1:6 (kon.) | Winnipeg – LA Kings 1:5 (kon.)
Seattle – Colorado 1:4 (kon.) | San Jose – Carolina 3:6 (kon.) | Vegas – Dallas 3:2 (2:1 po s.n.)
Winnipeg Jets
1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Los Angeles Kings
cz Streda 18.10.2023, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště. Na počtenou! Hezký den všem. (04:50:44)

3. Trevor Moore (LAK) 2+1

Utkání je za námi. Los Angeles ve třetí části dominovalo a třemi brankami potvrdilo své vítězství. Prosadili se Kaliyev, Moore a Danault. Talbot přišel o čisté konto 76 vteřin před koncem, kdy mu ho překazil domácí Scheifele, jenž se trefil z dorážky. Los Angeles si tak připisuje první výhru v sezóně, naopak domácí musí zkousnout porážku. Nutno podotknout, že od druhé třetiny byli Kings jasně lepší a zaslouženě tak vítězí.

58:44 Mark SCHEIFELE - 1:5

58:44
    Winnipeg právě vstřelil branku! Talbot čisté konto neudrží! Puk se dostal na modrou čáru, odkud vypálil DeMelo. Jeho pokus sice Talbot vyrazil, ale jen na hůl číhajícího MARKA SCHEIFELEHO, který z dorážky uklidil puk do odkryté branky. Asistence: Dylan DeMelo a Vladislav Naměstnikov.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.
    56:32 Phillip DANAULT - 0:5

56:32
    Los Angeles právě vstřelilo branku! Ještě jeden gól pro LA! Při přesilovce udrželi hosté pásmo. Po vyhraném buly a v následné nepřehledné skrumáži se dokázal PHILLIP DANAULT zmocnit puku, a pak zamířil z prostoru před brankou přesně mezi betony domácího brankáře. Bez asistence.

56:25
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Morgan Barron – 2 min., nedovolené bránění.

56:25
    Ofsajd Los Angeles. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
    54:31 Trevor MOORE - 0:4

54:31
    Los Angeles právě vstřelilo branku! A je zřejmě definitivně rozhodnuto o výhře Kings. Do útočného pásma vjel TREVOR MOORE, jehož rána z vrcholku kruhu zapadla přesně do levého horního rohu Hellebuyckovy brány. Asistence: Mikey Anderson.

53:54
    Na druhé straně pálil z mezikruží Dubois a i Hellebuyck vyrazil tuhle střelu.

53:22
    Lowry vypálil z kleku z levého kruhu, ale Talbot vyrazil tenhle pokus.

52:46
    Niederreiter svou střelou mířil vedle brány Talbota.

52:31

51:35
    Moore mohl dát svůj druhý gól v zápase, ale trefil jenom tyčku za zády Hellebuycka! Velká šance Kings v oslabení.

51:08
    Následně se píská ofsajd domácích. Vhazování ve středním pásmu.

51:05
    Ehlersovi při kombinaci v útočném pásmu utekl kotouč, jenž skončil ve středním pásmu.

50:31
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Drew Doughty – 2 min., sekání.

50:01
    Scheifeleho pokus skončil v lapačce Talbota a hra je přerušena. Po komerční pauze bude následovat buly před Talbotem.

49:28
    Domácí rychle střídají a rozjíždějí novou akci zpoza vlastní brány.

48:20
    DeMelo vystřelil z mezikruží, ovšem Talbot jeho ránu vyrazil.

46:53
    Střela jednoho z domácích skončila mimo hrací plochu. Hra je přerušena. Následuje komerční pauza.

45:40
    Spence tvrdě vypálil od modré, ale Hellebuyck jeho ránu viděl a má puk někde ve své výstroji. Vhazování před domácí bránou.

44:31
    Anderson si u mantinelu počkal na jednoho z domácích hráčů, a pak ho čistým hitem poslal k ledu.
    42:51 Arthur KALIYEV - 0:3

42:51
    Los Angeles právě vstřelilo branku! Kings zvyšují svůj náskok! Perfetti udělal za brankou chybu, když si špatně zpracoval kotouč. Puk se následně dostal na hůl Moorea, který přihrál do předbrankového prostoru, kde operoval ARTHUR KALIYEV, jenž dostal rychlou ranou puk do sítě. Kaliyev ve svém prvním utkání v sezóně hned skóruje. Asistence: Trevor Moore a Phillip Danault.

42:30
    Talbot musel zasahovat proti ráně Niederreitera.

42:17
    A znovu ofsajd Los Angeles. Vhazování znovu ve středním pásmu.

41:40
    Ofsajd Los Angeles. Další buly ve středním pásmu.

41:15
    Ofsajd domácích. Vhazování ve středním pásmu.

41:00
    Icing Los Angeles. Buly před brankou Talbota.

40:20
    Lowry zkoušel před bránou pálit, ale Talbot vyrazil střelu.

40:01

Střely na bránu po 2. třetině: 18:21

Další třetina začne přibližně ve 3:58.

Je za námi druhá třetina, ve které už padaly góly. Oba lovil ze své sítě brankář Hellebuyck. Nejprve ho ve 32. minutě z dorážky překonal jeho bývalý spoluhráč Dubois, jenž našel místo u pravé tyčky. Ve 37. minutě pak vedení Kings navýšil rychlou střelou z mezikruží Moore. V této fázi hry jsme viděli i jednu bitku mezi Englundem a Sambergem, kterou vyhrál švédský bek ve službách Los Angeles. V další hromadné potyčce pak rozhodčí vyloučili hned čtyři hráče, po dvou na každé straně. Los Angeles zatím drží výborný Talbot v bráně.

40:00

39:56
    Ehlersovu ránu ještě zastavil Talbot.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:56
    Králům utíká kotouč a ti tak musí začít od Talbotovy brány.
    36:19 Trevor MOORE - 0:2

36:19
    Los Angeles právě vstřelilo branku! Je tu druhá branka Los Angeles. Winnipeg přišel o puk za svou brankou a Danault následně od mantinelu našel mezi kruhy úplně volného TREVORA MOOREA, jenž rychlou střelou překonal Hellebuycka. Asistence: Phillip Danault a Arthur Kaliyev.

36:05
    Cole Perfetti – 2 min., krosček,
    Mark Scheifele – 2 min., hrubost.

Matt Roy – 2 min., hrubost,
    Vladislav Gavrikov – 2 min., hrubost.

36:05
    Za Hellebuyckovu brankou se strhla větší potyčka a zřejmě se bude vylučovat.

36:00
    Fialovu střelu vyrazil pohotově Hellebuyck.

Diváci viděli bitku mezi Sambergem a Englundem, kterou patrně vyhrál švédský bek LA, neboť v obličeji Samberga byl vidět krvavý šrám.

33:59
    Dylan Samberg – 5 min., bitka + 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 2 min., vyprovokování bitky.

Andreas Englund – 5 min., bitka.

33:46
    Perfetti z dobré pozice před brankou jen těsně minul Talbotovu bránu.

33:36

33:17

32:56
    Talbot má na svém kontě další zásah a hra je znovu přerušena. Další buly před jeho bránou.

32:19
    Po několika střeleckých pokusech domácích se volný puk doklouzal až k Talbotovi, jenž ho raději přikryl pod svou lapačku a přerušil hru. Vhazování před jeho bránou.

31:36
    Trevor Moore – 2 min., držení.
    31:01 Pierre-Luc DUBOIS - 0:1

31:01
    Los Angeles právě vstřelilo branku! Za polovinou zápasu jsme se dočkali první branky! Dubois si na brankovišti vyměnil puk s Kopitarem. Kapitán Kings vypálil z levého kruhu a Hellebuyck jeho pokus vyrazil jen na hůl číhajícího PIERRA-LUCA DUBOISE, který trefil volný prostor u pravé tyčky. Fanoušci domácích nesou gól tohoto hráče velmi nelibě. Dubois dává svůj první gól v novém působišti právě proti týmu, ze kterého do LA přestoupil. Asistence: Anže Kopitar a Kevin Fiala.

30:56

30:18
    Kempe pálil zleva, ale netrefil bránu. Rána mu navíc ani nesedla.

29:38
    Doughtyho ránu od modré srazil Hellebuyck betonem do rohu.

29:03
    Domácí ale hned vyhazují puk za Talbotovu klec.

Po komerční přestávce začne druhá přesilovka Los Angeles v dnešním utkání. Tu první využít nedokázali a málem v ní inkasovali.

28:56

27:33
    Dubois se dostal až do mezikruží a vypálil. Jeho pokus ale nebyl přesný a Hellebuyck ani nemusel zasahovat.

27:05
    Jets rozjedou další akci od své brány. Hraje se dlouho bez přerušení.

25:27
    Lizotte vypálil z levého kruhu a Hellebuyck svou rukavicí srazil střelu mimo branku.

24:55
    Appletonovu šanci skvělým zákrokem zastavil Talbot!

24:38
    Talbot znovu pomůže týmu s rozehrávkou.

24:12

23:22
    LA znovu vyhazuje kotouč za domácí bránu.

22:52
    Do střely Perfettiho se obětavě položil Doughty a zablokoval střelu.

22:23
    LA ihned vyhazuje puk až za Hellebuycka.

22:12
    Cam Talbot – 2 min., podrážení, odpyká Arthur Kaliyev.

21:33
    Duboisova přihrávka nebyla přesná, protože mu do nahrávky vložil hůl jeden z domácích hráčů.

20:35
    Puk dojel až za Talbotovu bránu a hostující gólman pomůže s rozehrávkou.

20:20
    Hellebuyck podržel puk pod svou lapačkou a vhazuje se před jeho bránou.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 14:9

Druhá třetina začne zhruba ve 3:06.

Je za námi první třetina, ve které jsme sice gól neviděli, ale naopak jsme zaznamenali mnoho šancí na obou stranách. Nejprve mohl ve 2. minutě vést domácí tým, ale Kupariho bekhend z úniku při oslabení vychytal Talbot. V 8. minutě mělo Los Angeles štěstí, protože Morrissey trefil v přesilovce od modré břevno. V 9. minutě pak cinkalo i za Hellebuyckem po střele Laferriera, jenž trefil pravou tyčku. V 19. minutě pak přihrávka Kopitara zpoza brány projela brankovištěm, ale před brankou už se k puku nikdo z hráčů nedostal.

20:00

19:04
    Icing Winnipegu. Buly před Hellebuyckem.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:13
    Kopitar zpoza branky posílal kotouč před bránu a puk projel skrz brankoviště, čehož si Hellebuyck nevšiml, ale měl štěstí, protože k následné dorážce se před brankou nikdo z hráčů v bílém nedostal.

16:55
    Morrisseyho rána nebyla přesná, ale Talbot i tak musel dávat pozor.

15:59
    Fanoušci zřejmě nesou odchod Duboise do LA velmi těžko, neboť při každém doteku Duboise s pukem, na něj hlasitě bučí a pískají.

15:47
    Kupariho střela zápěstím kousek za modrou čarou skončila mezi betony Talbota a hra je přerušena. Vhazování před jeho brankou.

14:57
    Hráčům Kings odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

14:29
    Střela jednoho z hráčů Jets jen zaduněla o Talbotovy betony.

14:17
    Do dalšího střeleckého pokusu se dostal Scheifele, ale jeho rána nakonec skončila mimo hrací plochu. Po komerční přestávce bude hra pokračovat vhazováním před Talbotovou bránou.

13:57
    Zakázané uvolnění Kings. Buly před Talbotem.

13:11
    Kaliyev pálil z mezikruží, kde zůstal úplně sám, ale na Hllebuycka nevyzrál. Domácí gólman stihl zasáhnout.

12:20
    Appleton dostal nabito do mezikruží od Iafalla. Appletonovi ale rána příliš nesedla, a tak si Talbot připisuje vcelku lehký zákrok a přerušuje hru.

11:46
    Dubois byl oznámen hlasatelem, neboť dlouho působil v dresu Jets, ale teď už působí v Los Angeles. Reakce domácích fanoušků byly ale rozdílné. Někteří fanoušci tleskali, jiní naopak nespokojeně bučeli.

11:41
    Laferrier tentokrát pálil z mezikruží, ale Hellebuyck jeho pokus vyrazil.

11:00
    Los Angeles posílá do hry čerstvé hráče a rozjede akci zpoza vlastní brány.

10:21
    Winnipegu při kombinaci utekl puk a dojel až k Hellebuyckovi, jenž ho posílá dopředu svým spoluhráčům.

09:27
    Kings se usadili před Hellebuyckem a zkouší něco vymyslet.

08:29
    Laferriere si od mantinelu najel až ke kruhům, odkud vypálil a Hellebuyck měl štěstí, protože Laferriere orazítkoval tyčku!

08:04
    Následuje první komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před brankou Cama Talbota, který se při předchozí přesilovce Jets řádně zapotil, ale vše zvládl a neinkasoval. V jednom případě mu pomohlo břevno.

07:55

07:47
    Morrissey trefil střelou kousek za modrou břevno!

07:27
    Morrissey dostal nabito na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil, ale rána skončila ve výstroji Talbota a hra je přerušena.

06:41
    Ehlers dostal přihrávku do prostoru před bránou, ale jeho následná rána skončila pouze v ochranné síti. Buly před Talbotem.