Rauma – Ženeva 3:2 (kon.) | Färjestad – Mníchov 4:2 (kon.) | Växjö – Rapperswil 3:2 (po pr.)
Ingolstadt – Vítkovice 0:5 (kon.) | Innsbruck – Skellefteå 2:4 (kon.) | Biel – Tappara 6:3 (kon.)
Salzburg – Pelicans Lahti 1:5 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Pelicans Lahti
cz Utorok 17.10.2023, 20:30 • Eisarena Salzburg • Liga majstrov • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

Krásný úterní večer z rakouského Salzburgu! Od 20:20 zde odstartuje 6.kolo hokejové Ligy mistrů mezi domácím Red Bull Salzburg a Pelicans Lahti.

PELICANS LAHTI

Finský celek vstupuje do posledního zápasu hlavní fáze Ligy mistrů jako předposlední celek tuzemské soutěže Z 12 zápasů nasbíral pouze 10 bodů se skóre 26:41. Pokud chce postoupit na mezinárodní scéně musí nutně vyhrát. Pelicans v první kole utrpěli těžkou domácí porážku s Växjö 1:5. Následně dvakrát dokázal vyhrát. 8:3 v Rouenu a 4:0 doma s Vítkovicemi. O pár dní později ovšem Lahti padlo s Třincem 1:3. Naposledy vyjelo na led Bolzana, kde získalo dva body za výhru 4:3 v prodloužení.
    Ofenzivu táhne šestatřicetiletý zkušený americký útočník Ryan Lasch. Ten v domácí soutěži nevstřelil branku, ale na 11 nahrál. V Lize mistrů ze čtyř zápasů vsítil tři branky a na čtyři asistoval

EC RED BULL SALZBURG

Rakouský tým do posledního utkání v Lize mistrů vstoupí jako vedoucí tým ICE Hockey League. V této soutěži z 10 zápasů zapsal 26 bodů a skóre 38:21. Šance na postup na mezinárodní scéně jsou velice malé. První tři zápasy se Salzburgu vůbec nepovedlo. Nejdříve podlehli na ledě Skelleftey vysoko 0:4. Venku také padlu 2:3 v Mannheimu. Domácí dvojzápas s Ingolstadtem a Stavangerem dopadl přesně mezi ideál. S německým celkem přišla prohra 1:2. Jenže norský celek odjížděl z Rakouska s prohrou 2:5. Naposledy Rakušané padli v Belfastu po prodloužení 0:1.
    Klíčovou postavou je dvaatřicetiletý útočník Peter Schneider. Ten v domácí soutěži vstřelil 10 branek a na 8 asistoval. V Lize mistrů zatím zaznamenal puze jednu trefu.

EC Red Bull Salzburg: Kickert (Tolvanen) – Sinn, Robbertson, Wimmer, Lewington, Stapelfeldt, Schreier, Steffler – Raffl, Baltram, Schneider – Hochkofler, Wukovits, Payerl – P.Huber, Auer, Harnisch – Assavolyuk, Myllymaa, Thaler
    Trenér: Oliver David

Pelicans Lahti: Olkinuora (Patrikainen) – Mylläri, Puutio, Jordán, Utunen, Käyhkö, Riihinen, Junkkari – Bryggman, Carlsson, Bareš – Kiiskinen, Schnarr, Horký – Tukiainen, Vilen, Haatanen – Roine, Hirvonen, Enlund
    Trenér: Tommi Niemela

Rozhodčí: Ofner, Smetana – Bärnthaler, Riecken (všichni AUT).

Hráči obou týmů mají za sebou rozbruslení. Momentálně míří do kabin, kde se připraví na úvodní buly.

Zápas bude začínat o pár minut později! Příčinou je rozbité sklo, které prasklo pravděpodobně při rozbruslení. Podle posledních zpráv utkání odstartuje ve 20:30.

Všichni aktéři dnešního zápasu jsou již nastoupeni na hrací ploše. Čekají nás hymny obou států.

Aby toho nebylo málo, tak máme ještě problém s úchytem branky. Obsluha stadionu pracuje na vyřešení celé situace.

00:01

00:15
    Úvodní buly zápasu dokázal vyhrát Patrik Carlsson. Proto dopředu míří Lahti.

00:39
    Dlouho hostující kombinace netrvala. Domácí mají kotouč a v klidu střídají.

01:02
    Kiiskinen byl v přechodové fázi moc rychlý, proto je pískán ofsajd.

01:34
    Další přerušení hry, tentokrát kvůli střele Harnische, která byla tečována do ochranné sítě.

1:55
    Hosté se rychlým přechodem dostali do ofenzivní třetiny.

02:11
    Nebezpečně před brankou pálil z otočky Konsta Hirvonen, ale jeho střela míří mimo tři tyčky.

02:52
    Čtvrtá formace dlouho trápila rozehrávku Salzburgu, jenže Rakušané neztratili kotouč.

03:40
    Kiiskinen nebyl na modré čáře důrazný, proto jeho tým přichází o puk.

04:21
    Zatím je k vidění velmi silový hokej, ve kterém jsou úspěšnější hosté. Käyhkö uklidňuje hru za brankou.

05:09
    Nahození hostujícího obránce končí pouze u Auera, který zakládá protiútok.

06:00
    Špatné nahození za branku předvedl Lewington. Rozehrávat budou Finové.

06:38
    Nepřesnost se koná i na straně Lahti, postupně se do útoku bude hrnout rakouský tým.

07:13
    Peter Hochkofler nahazoval na branku Pelicans. Jeho pokus je sražen na mantinel.

07:53
    Luca Auer to přehnal se sílou a proto se píská zakázané uvolnění.

08:06
    Menší zmatky před brankou obstaral Luboš Horký. Útočník Lahti dostal přihrávku před branku, ale na jeho střelu do poloodkryté svatyně se stihl včas přesunout Kickert.

08:48
    I nadále se pokračuje v nahazování z obou stran. Ani jedno z nich není úspěšné pro žádný tým.

09:34
    A jsme svědky dalšího zpomalení hry, za brankou drží kotouč Michal Jordán.

10:07
    Adam Payerl se nebál dostat do útočné třetiny. Proti sobě měl dva obránce, proto jeho střela míří mimo branku.

10:41
    Paul Huber si odvedl defenzivní povinnosti a následně nahazuje za branku. Salzburg může vystřídat.

11:15
    Na čas si s rozehrávkou dalo Lahti. Po kratší kombinaci následně střílel Kiiskinen, ale Kickert podruhé kryje puk pod lapačku.

11:36
    Tvrdou střelou se prezentoval Schnarr. Na tento pokus si počkal domácí brankář.

11:56
    V mezikruží se objevil osamocený Nathan Schnarr. Střelou z první řádně provětral lapačku domácího brankáře, který skvěle zasahuje.

12:45
    Salzburg tvrdě napadá hostující rozehrávku a zdá se, že to bude účinný recept.

13:35
    Paul Huber zkoušel dvakrát své štěstí. Nejdříve po objetí branky chtěl překonat na bližší tyč brankáře, to se nezdařilo. Poté střílel o chvíli později, ale Olkinuora byl připraven k vyražení.

14:42
    David Kickert chytá nahození hráčů Lahti a to znamená, že nás čeká komerční přestávka.

15:05
    Nahození finského hráče bylo neúspěšné. Za brankou pozastavuje hru Sinn.

15:47
    Luboš Horký v rohu kluziště prokázal šikovnost s hokejkou, když vykličkoval několik protihráčů.

16:14
    Peter Hochkofler ujížděl ve střední pásmu všem protihráčům, ale nakonec ho zastavuje Riihinen.

17:00
    Neúspěšné boje hostů u branky Kickerta znamenají zisk kotouče pro domácí.

17:52
    Pelicans Lahti právě vstřelil branku!
    Hosté jdou po aktivitě zaslouženě do vedení! Menší souhru v útočném pásmu zakončil střelou od modré po přihrávce Riihinena Onni Käyhköy. Jeho pobídku před brankou šikovně tečoval LARS BRYGGMAN a do protipohybu rozvlnil síť bezmocného domácího brankáře. – 0:1.
    Asistence: Onni Käyhkö a Petteri Riihinen.
    17:52 BRYGGMAN - 0:1

19:00
    I nadále zůstalo aktivnější Lahti. Střelu Vielna kryje domácí brankář pod lapačku.

19:43
    Rychlé nahození Salzburgu končí pouze i brankáře Olkinuory.

20:00

Úvodní třetina zápasu mezi Salzburgem a Pelicans je u konce. Po první periodě je ve vedení finský celek díky brance Bryggmana, který šikovně tečoval před brankou. Jinak se spíše hraje soubojové utkání, v tom je lepší právě severský celek a proto zaslouženě vede o jednu branku.

Další třetina začne přibližně v 21:18.

20:01

20:12
    Na úvod druhé třetiny zahráli na zakázané uvolnění hráči Lahti.

20:24
    Na úvod druhé periody jdou hosté do dvoubrankového vedení! KAPER PUUTIO po odrazech v rohu kluziště unikl všem hráčům rakouského celku. Po překročení modré čáry střílel do horní poloviny branky a byl také úspěšný. Kickert neměl žádnou šanci na zásah. – 0:2.
    Asistence: Patrik Carlsson a Adam Bareš
    20:24 PUUTIO - 0:2

21:04
    Lahti i nadále zůstává na útočné polovině, když získává vhazování.

21:26
    Důležitý zákrok vytasil Jussi Olkinuora, když se skvěle přesunul proti střele Payerla.

22:15
    Do menšího tlaku se dostává Salzburg, ale všechna nahození obrana blokuje.

23:00
    Oklinuora v poklidu kryje další nahození od modré čáry. Hra se opět přerušuje.

23:58
    Do obrany se suprově vrátil Luboš Horký, ale nadále bude kombinovat rakouský tým.

24:50
    Do přečíslení mířila druhá formace hostů. Jesse Kiiskinen svou střelu namířil pouze do plexiskla.

25:34
    Daniel Assavolyuk si našel odražený kotouč do mantinelu. Okamžitou střelou nevyzrál na připraveného Olkinuoru.

26:03
    Na několik chvilek přijdou domácí o puk, protože se píská zakázané uvolnění.

26:31
    Postupně se v útočném pásmu usadila první formace hostů, ale Puutio poslal nahození mimo bránu.

27:10
    Peter Schneider vybojoval kotouč v rohu kluziště. Po jeho pobídce pálil Raffl, jenže hostující brankář připisuje snadný zákrok. Následuje komerční přestávka.

27:42
    Neúspěšný boj hostujícího beka končí na hokejkách Salzburgu.

28:25
    Další přerušení, tentokrát je vina na kotouči, který skončil na ochranné síti.

29:14
    Phillip Sinn nebezpečně nahazoval před branku, ale nikdo ze spoluhráčů nereaguje, a tak Olkinuora kryje do lapačky

29:33
    Adam Bareš byl dobře rychlostně rozjetý do útočné třetiny, ale zakončovat nemůže, protože je v postavení mimo hru.

30:07
    Bareš se znovu ničeho nebál. Mohl krkolomě stříet ze slotu, ale puk mu od hokejky odebírá domácí obránce.

30:50
    Špatnou rozehrávku hostů vystihl Peter Schneider, jenže následně byl na vše sám.

31:04
    Na pozoru musel být domácí brankář David Kickert, když musel vyjet z branky.

31:32
    Jussi Olkinuora kryje nepříjemnou střelu od modré čáry.

31:40
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Krásnou křižnou přihrávku poslal Tim Luca Harnisch. Puk si našel na druhé straně DEVIN STEFFLER a po zpracování pálil do odkryté branky hostujícího celku. Olkinuora se marně natahoval. – 1:2.
    Asistence: Tim Luca Harnisch.
    31:40 STEFFLER - 1:2

32:30
    V aktivní hře pokračují domácí, ale puk získávají hosté do své moci.

33:16
    Vyloučení v týmu Pelicans Lahti:
    Jimi Junkkari – 2 min., nedovolené bránění.

33:45
    Velkou šanci měl na holi jeden z domácíh hráčů. Z nadějné pozice prázdnou branku netrefil.

34:12
    Pelicans se na krátkou dobu osvobozují a míří na střídačku.

34:40
    Domácí přesilovková formace znovu neúspěšná. Jordán vyhazuje.

35:16

35:44
    Tyler Lewington se dostal po rychlém přečíslení k bekhendovému blafáku. David Kickert tento pokus vystihl a chytá bezpečně do lapačky.

36:22
    Joesse Kiiskinen střílel od modré z tahu. Jeho střela pouze zaduněla na mantinelu za brankou.

37:25
    Hosté si berou dvoubrankové vedení zpět! Od své branky rozehrával Leevi Tukiainen. Za defenzivou Salzburgu našel ELIASE VILENA, který jel sám na branku Kickerta. Finský útočník si rychlou kličkou do bekhendu položil brankáře a následně ho prostřeluje. – 1:3.
    Asistence: Leevi Tukiainen a Luboš Horký.
    37:25 VILEN - 1:3

38:02
    Další střelecký pokus z hostující hole. Obrana domácích blokuje obětavými pády k zemi.

38:39
    Elias Vilen znovu svou rychlostí zavařil domácí obraně. Ta je tentokrát úspěšná.

39:05
    Hosté na závěr druhé třetiny zaváží kotouč do útočné fáze.

39:50
    Tak přeci jen se druhá perioda dohraje ve středu kluziště.

40:00

Druhé dějství zápasu mezi Salzburgem a Lahti je u konce! Po prostřední části je ve vedení finský celek.Ten vede poměrem 3:1. Brzo po přestávce zvyšoval na 2:0 skvělou střelou Puutio. V čase 31:40 po skvělé kombinaci snižoval Steffler, ale ke konci třetiny vrátil dvoubrankové vedení hostům Vilen.

Další třetina začne přibližně v 22:11.

40:01

40:30
    Na úvod třetí třetiny se chtěla první formace domácích usadit na polovině Lahti, ale to se zatím nedaří.

41:05
    Ve středu kluziště boj o kotouč vyhráli domácí a míří směrem k brance hostů.

41:28
    Wimmer si najel na střelu ze středu kluziště. Do rány dal velkou sílu a trefuje plexisklo za brankou.

42:17
    Rozhodčí má zvedlou ruku. Domácí budou vyloučeni, jenže hosté to zatím zkouší bez brankáře.

43:00
    Stále rakouský celek nezískal puk na své hole a kombinuje Pelicans.

43:15
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg:
    Luca Auer – 2 min., hákování.

43:40
    Se štěstím se dostal ke střele Jesse Kiiskinen, ale střela je zblokována.

43:56
    Hosté využívají přesilovku! Po usazení ve střední pásmu našel přihrávkou Anton Myllari osamoceného spoluhráče. Tím byl PATRIK CARLSSON, který po zpracování posílá kotouč do šíbenice domácí branky. – 1:4.
    Asistence: Anton Myllari.
    43:56 CARLSSON - 1:4

44:44
    Dle nových pravidel přesilovka pokračuje. Pálil nebezpečně Luboš Horký, ale svů tým zachraňuje Kickert.

45:15

45:50
    Ostrou střelu od modré čáry vyslal Devin Steffler. Olkinuora se kotouče rozhodně nebál s břichem ho kryje do své výstroje.

46:27
    Adam Bareš je šikovný v práci s hokejkou. To znovu povrdil, když se dostal před branku, ale zakončit nedokázal.

47:00
    Slabé nahození domácích hráčů končí na hokejkách Lahti, které zakládá útok.

47:38
    Tvrdý boj za brankou hostujícího celku končí vítězně pro domácí hráče.

48:01
    Od modré čáry nahazoval na branku Dennis Robertson, ale pozorný brankář finského celku lapí. Čeká nás komerční přestávka.

48:36
    Velice lacino ztratil kotouč domácí hráč a poté musel fauovat. Brzy se bude vylučovat.

49:16
    Phillip Sinn – 2 min., podrážení.

49:31
    Jesse Kiiskinen si špatně zpracoval puk a proto domácí vyhazují na druhou stranu kluziště.

50:08
    Hosté od své branky rozjíždí přesilovkový nácvik.

50:34
    Ten se hrubě nepovedl a tak obránci domácích opět hosty zbavují pásma.

51:09
    Miika Roine se dostal před brankou ke střele z pokleku, ale na tuto nepříjemnou ránu si počkal brankář.

51:16

51:39
    Menší zaváhání v hostující obraně nedokázal střelou ze slotu potrestrat Myllymaa.

52:06
    Hra se přesouvá k mantinelu, kde hraje čas pro fisnký celek.

52:44
    Agresivnějším a lepším celkem jsou hráči z Lahti, kteří s pukem ve své moci uklidňují zápas.

53:26
    Nahození hostů od modré čáry vyráží svým betonem při ledě David Kickert.

54:00
    Hra plyne opravdu rychle, jelikož se dlouho nepřerušovalo. Na puku je lepší Pelicans.

54:41
    Ti Luca Harnisch zakládá útočné choutky domácích hráčů.

55:12
    Michal Jordán odvedl dobrou práci tělem a zas odebral kotouč domácím hráčům, kterým už moc času nezbývá.

56:00
    Ali Wukovits aktivně napadá obranu soupeře, teď se mu podařilo získat kotouč pro své barvy.

56:26
    Zákrok Jussiho Olkinuory znamená po dlouhé době přerušení a také komerční přestávku.

56:45
    Nepřesná přihrávka domácího beka znamená znovu to, že puk bude mít na holi celek z Lahti.

57:30
    Thomas Raffl poslal jedovatou střelu z nápřahu. Pro štěstí finského brankáře střela míří vysoko nad branku.

57:49
    Obrovské problémy pro domácího brankáře! Toni Utunen nahodil kotouč od modré čáry. Před Kickertem došlo k teči, ale domácí brankář předvedl skvělý reflex a kotouč chytá.

58:02
    Na závěr zápasu se ještě prosadili hosté! Od modré čáry prudce nahazoval Michal Jordán. Před brankou jemně tečoval KONSTA HIRVONEN a svou šikovností překonal Kickerta, který nemohl zareagovat. – 1:5.
    Asistence: Michal Jordán.
    58:02 HIRVONEN - 1:5

58:44
    Nahazuje si i na druhé straně, ale finský brankář měl práci jednodušší.

59:26
    Hra se přesouvá do rohu hřiště, kde puk zašlapává hráč Pelicans.

59:49
    Poslední nahození si pohlídal domácí brankář a betonem vyráží do rohu.

Utkání 6.kola Ligy mistrů mezi Salzburgem a Pelicans Lahti je u svého konce! Tři body a jsitý postup do play-off si odváží finský celek. Ten do zápasu vstoupil aktivněji a také byl odměněn na konci třetiny, když šikovnou tečí skóroval Bryggman. I druhá půle byl pro hosty úspěšná. Na začátek zvyšoval Puutio. Rakouský tým mírně zdramatizoval zápas o pár minutek déle, když se prosadil Steffler. Jenže Vilen se ke konci třetiny prosadil a zvýšil na 3:1. Třetí třetina se spíše dohrávala, ale i tak se Lahti prosadilo a to díky Carlssonovi a Hirvonenovi.

Střely na branku – 18:27
    Úspěšnost brankářů – 81,48 % : 94,44 %
    Vyloučení – 2:1
    Góly v přesilovce – 0:1
    Hity – 5:7

To je pro dnešek vše! Přeji dobrou noc a u dalších textových přenosů naviděnou. (22:47:54)

Matyáš Kotlan

Góly a asistencie: 32. Steffler (Harnisch) – 18. Bryggman (Käyhkö, Riihinen), 21. Puutio (Carlsson, Bareš), 38. Vilen (Tukiainen, Horký), 44. Carlsson (Myllari), 59. Hirvonen (Jordán)

Tréner: Oliver David

Tréner: Tommi Niemela

Rozhodca: Ofner, Smetana – Bärnthaler, Riecken (všichni AUT)

Diváci: 1 850