BUTCHIS – Tatran 4:10 (kon.) | Liberec – Black Angels 7:6 (kon.) | Vítkovice – Ostrava 9:0 (kon.)
Florbal Vary – Česká Lípa 3:8 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
9:0 (1:0, 4:0, 4:0)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
cz Nedeľa 15.10.2023, 17:00 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga (CZ) • 7. kolo

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (18:56:46)

Je konec! Vítkovice potvrdily roli favorita a z derby berou všechny tři body! FBC Ostrava dnes vůbec nestačilo na rozjeté Vítkovice. Ostrava zůstane na 12. pozici a Vítkovice zůstanou na třetí pozici.

Branky a nahrávky: 11. Fukala (M. Gattnar), 24. Pažák (Hubálek), 26. Zubek (Matejčík), 28. L. Hájek (Matejčík), 34. M. Gattnar (Sidunov), 48. Matejčík (Hubálek), 52. A. Šmíd (R. Gattnar), 52. Fukala (M. Gattnar), 54. Šindler (Hatala). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 13:11. Diváci: 360. Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč.

59:31
    Nakonec to opravdu vypadá, že Souček bude mít z tohoto zápasu nulu!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Šebesta fauloval Pešata, který si kryl výborně balónek. Hosté zůstanou na balónku.

58:06
    Na poslední chvíli nyní FBC zachránilo míček před skočením do branky!

57:14
    FBC začalo napadat rozehrávku Vítkovic, kterým to teď dělá velké problémy, aby se dostaly ze své poloviny.

56:28
    Pešat nahrál zadovkou na Herblicha, ale ten vystřelil pouze do prvního blokujícího hráče Vítkovic.

55:48
    Domácí tým už si pouze nahrává na polovině soupeře a už se netlačí do zakončení.

55:03
    Šebesta ve středu hřiště natáhl ke střele, ale tentokrát byla jeho střela zablokována.

54:32
    Lukáš Herblich pelášil sám na Součka, ale ten opět nemusel nic řešit, protože útočník Ostravy minul branku!
    53:28 Matyáš ŠINDLER - 9:0

53:28
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A je tu další branka Vítkovic! Šimon Hatala nahrál na levou stranu hřiště na MATYÁŠE ŠINDLERA, který dostal tolik prostoru, že si dovolil ještě otočit a následně zamířit střelou tahem přesně do branky! Asistence: Šimon Hatala.
    51:52 Lukáš FUKALA - 8:0

51:52
    Další branka na účet Vítkovic, které budou útočit na desítku! Martin Gattnar vybojoval míček po nepřesné přihrávce Ostravy, následně balónek posunul na pravou stranu, odkud dokázal míček do branky dopravit LUKÁŠ FUKALA! Asistence: Martin Gattnar.
    51:33 Adam ŠMÍD - 7:0

51:33
    Sedmý gól Vítkovic! Rostislav Gattnar. předal míček na živého ADAMA ŠMÍDA, který využil svého postavení na hřišti a vystřelil přesně ke vzdálenější tyči, kde Binder neměl šanci na zákrok! Asistence: Rostislav Gattnar.

51:09
    Zadovka Pažáka na Matejčíka sice nevyšla, ale domácí pokračují s balónkem za brankou Bindera.

50:22
    Souček nyní vytáhl výborný zákrok proti střele Pešata ze středu hřiště!

50:01
    Přesunuli jsme se se do druhé poloviny třetí třetiny a zároveň do poslední desetiminutovky zápasu.

49:16
    FBC nyní od obdrženého gólu nepustilo Vítkovice na míček a stále se snaží vstřelit první gól v utkání.
    47:57 Marek MATEJČÍK - 6:0

47:57
    Domácí tým sice tento gól v přesilové hře nestřílí, ale to jim vůbec nemusí vadit! Jakub Hubálek nahrál přesně na volného MARKA MATEJČÍKA, který dokázal prostřelit Bindera, za kterým v posledních chvílích cinkala tyč jedna za druhou! Asistence: Jakub Hubálek.

47:56
    Hosté hrají v plném počtu.

47:22
    Šebesta po střele ze středu hřiště trefil horní tyč! Následně Hájek trefuje pravou tyč Binderovy branky!

46:45
    Domácím hráčům se zatím nedaří dostat do většího tlaku, FBC zatím brání skvěle a následně i vyhodilo míček za svou polovinu.

45:56
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
    Matěj Sedláček – 2 min., Špatné střídání.

45:40
    Hosté se snaží alespoň vymazat Součkovi nulu, kterou má na kontě, ale domácí obrana funguje pomalu jako hodinky.

45:26
    Martin Gattnar v obrovské šanci trefil pravou tyč Binderovy branky! Obrovské štěstí měl nyní Binder.

44:48
    Domácí dnes už přežili dvě trestná střílení a jednu klasickou přesilovku a stále drží Souček nulu.

44:05
    Domácí hrají v plném počtu.

44:00
    Adam, Šmíd se dostal do samostatného úniku v oslabení a zkoušel Bindera přehodit, ale ten dokázal jeho pokus zlikvidovat!

43:14
    Jankovský použil rameno a čistě odstavil soupeře od balónku! Střídačka hostí se zlobí zcela zbytečně.

42:32
    Domácím se daří vyhodit míček až za branku Součka a mohou jít vystřídat.

42:05
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice:
    Martin Gattnar – 2 min., Bránění ve hře.

41:49
    Martin Gattnar se zlobí na rozhodčí, že faul na jeho osobu mohl být oceněn na dvě minuty, ale rozhodčí k tomuto kroku nebudou směřovat.

41:19
    Třetí třetina začala velmi klidně, FBC už asi ani nečeká, že by mohlo otočit skóre a naopak Vítkovice si svou bránu budou chtít strážit až do konce, aby jejich brankář udržel nulu.

40:45
    Faul odpískaný na účet Zubka, který seknul svého soupeře za brankou Bindera.

40:01
    Úvodní buly vyhráli Vítkovice. Výherce buly byl Michal Pažák.

40:01

Střely ve druhé části: 7:6.

Další třetina začne přibližně v 18:25.

Je za námi druhá třetina! Vítkovice bez větších komplikací si jdou za výhrou a po dvou třetinách vedou už 5:0. FBC Ostrava mělo k dispozici dvě trestné střílení, ale jak Šimon Kuczera, tak Marek Bräuer nedokázali překonat Součka!

40:00

39:40
    Vítkovice mají velký tlak, ale zatím z toho nic není.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Marek Bräuer se postavil k trestnému střílení, dobře si rozpohyboval Součka, ale nakonec minul branku! Stav zůstává 5:0!

38:35
    Je to tak! FBC pojede trestné střílení!

38:30
    Šmíd se natáhl ke střele a vypálil, jeho střelu bez problému zablokoval Bräuer, který se poté vrhl do útoku, ale odzbrojil ho právě Šmíd.

37:52
    Na druhé straně čaruje Souček, který lapí velice nebezpečnou střelu ze středu hřiště!

37:13
    Další velký tlak Vítkovic končí pouze výborným zákrokem Bindera, který drží svůj tým od debaklu.

36:36
    Nebezpečná střela Hájka z otočky míří těsně vedle levé tyče!

35:57
    Nebezpečná střela z otočky a navíc dorážka od Lukáše Kučery končí pouze v náruči Lukáše Součka, který stále v dnešním zápase drží nulu.

35:08
    FBC už vypadá dost odevzdaně a jako by po tom neproměněném nájezdu nechtělo hrát.

34:25
    Vítkovice v posledních chvílích kombinují na své polovině a nikam se s balónkem neženou.

33:45
    Hubálek byl obtěžován za svou brankou, ale nakonec se ze sevření vysmýkl a pokračuje dál ve hře.
    33:06 Martin GATTNAR - 5:0

33:06
    Už je to o pět branek! Ondřej Sidunov snad přes půl hřiště a navíc krosem našel MARTINA GATTNARA, který jeho přihrávku vzduchem dokázal sklepnout do branky Bindera! Asistence: Ondřej Sidunov.

32:41
    Zatím to vypadá na jasnou záležitost domácích. Uvidíme, jestli FBC dokáže ještě něco změnit, aby zvrátilo tento stav.

32:08
    Marek Bräuer se dostával před bránícího hráče Vítkovic, ale nakonec ho zezadu dokázal odzbrojit čistě a vysloužil si potlesk diváků v hale.

31:33
    Šimon Kuczera se rozjel rychle na Součka, dobře si ho vymíchal, ale následná střela do odkryté branky letěla příliš nad! Skóre zůstává 4:0.

31:33
    Uvidíme trestné střílení pro FBC Ostrava!

31:24
    Faul na jednoho z hráčů FBC u střídačky Vítkovic. Dobrá příležitost ohrozit branku Součka.

30:41
    Střela Richarda Puma byla zablokována hned prvním hráčem stojícího před ním.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

29:23
    Oba týmy nyní prostřídávají a na balónku celou dobu jsou domácí.

29:06
    Domácí hráči nikam s rozehrávkou nespěchají a zatím kombinují na své polovině.

28:19
    FBC se po dlouhé době dostalo před branku Součka, ale nakonec pokus z pravé strany mířil pouze do mantinelu za brankou.

27:48
    Hosté dělají obrovské chyby a nyní měli štěstí, že Rostislav Gattnar neměl dobře nastavenou hůl na dorážení.

27:11
    Oddechový čas pro tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.
    27:11 Lukáš HÁJEK - 4:0

27:11
    Vítkovice využívají přesilovou hru! Marek Matejčík přihrál na pravou stranu, kde si skvěle odskočil na střelu LUKÁŠ HÁJEK, který střelou z první na vzdálenější tyč prostřeluje Bindera, kterému se v této třetině vůbec nedaří! Asistence: Marek Matejčík.

26:55
    Lukáš Hájek zkoušel procpat balónek krosem na Zubka, ale to mu vůbec nevyšlo. Vítkovice zůstávají na balónku.

26:21
    Lukáš Pešat – 2 min., Sekání.
    25:40 Adam ZUBEK - 3:0

25:40
    Skvělá kombinace Vítkovic! Marek Matejčík svou prudkou nahrávkou krosem našel nabíhajícího ADAMA ZUBKA, který se z první dokázal trefit do branky FBC! Binder nemohl na tuto kombinaci zareagovat! Asistence: Marek Matejčík.

25:38
    Hosté se zatím ve druhé třetině nedostali ani za polovinu.

24:55
    Fukala našel Martina Gattnara ve výborné pozici, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil Bindera, který tlačil míček očima ven z branky.
    23:48 Michal PAŽÁK - 2:0

23:48
    Nakonec se povedlo domácím skórovat! Jakub Hubálek z poloviny hřiště nahrál na pravou stranu, kde si od obránců odskočil MICHAL PAŽÁK a z první vymetl levý horní růžek Binderovy branky! Asistence: Jakub Hubálek.

23:26
    Hubálek kombinuje se Zubkem a Matejčíkem, ale toto trio zatím nedokázalo ani jednou vystřelit.

22:46
    Ostrava se snaží opět kombinací dostat před Součka, ale domácí obrana je ve střehu každou vteřinu.

22:05
    Velké zmatky před brankou hostů, ale nakonec s velkým štěstím z toho vyvázli hosté bez ztráty.

21:39
    Další střela na Bindera, tentokrát to bylo o poznání lehčí pro gólmana FBC.

21:11
    Zubek našel skvěle nabíhajícího Matejčíka, který střílel z první do protipohybu, ale nakonec Binder míček udržel ve své výstroji!

20:40
    FBC na začátku druhé třetiny je v držení balónku, ale opět mají těžké se dostat přes půlku.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

Střely v první části: 6:2.

Další třetina začne přibližně v 17:35.

Je za námi první třetina, která přinesla jednu branku. Vítkovice se dostaly do rychlého protiútoku, na jejímž konci byl Lukáš Fukala, který určuje stav po první třetině, který je 1:0. Nutno říct, že Vítkovice byly jasně aktivnější a zaslouženě vedou. FBC má největší problém se dostat kombinací za svou polovinu.

20:00

19:33
    Vítkovice se ještě snaží vstřelit jeden gól do konce třetiny, ale vypadá to, že tomu tak nebude.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:12
    Nyní míček vylétl ven z hrací plochy. Rozhodčí ukazují, že rozehrávat bude tým ve žlutých dresech.

17:25
    Ondřej Sidunov vypálil nebezpečnou střelu z levého křídla a Binder ji vyrazil pouze před sebe, naštěstí pro něj tam nikdo z domácího celku nebyl.

16:54
    Fukala byl dlouho obtěžován třemi hráči FBC nakonec je pískáno v jeho prospěch a míček připadne zpět Vítkovicím.

16:21
    Ondřej Jankovský vybojoval míček u levého mantinelu pro svůj tým a odchází střídat.

15:55
    Začíná se nám přiostřovat na hřišti. Ani jeden z týmů si nic nedaruje.

15:08
    Hubálek se snažil z výběhu zakončit na středu hřiště, ale hostující obrana byla pozorná a jeho pokus hned zablokovala.

14:35
    Jan Binder po delší chvilce zasahuje proti snadné střele z levé strany.

14:07
    Oba týmy nyní střídají a Hubálek se bude snažit se Šebestou něco vymyslet.

13:32
    Ostravská střídačka se zlobí, že dlouho sice jejich spoluhráči kombinují, ale není to nic platné.

12:55
    Hosté celou dobu jsou v kombinaci, ale téměř celou minutu jsou na své polovině.

12:16
    Jenže míček hned poté ztratily na polovině hřiště, kde ho vybojoval pro svůj tým Mikoláš. FBC se bude tedy snažit o vstřelení vyrovnávající branky.

11:39
    Hra se nám teď trochu uklidnila a Vítkovice nyní budou zakládat útok.

11:01
    Vítkovice i nadále tlačí na svého soupeře a chce jít co nejdříve do dvoubrankového vedení.
    10:15 Lukáš FUKALA - 1:0

10:15
    Vítkovice se dostávají do vedení! Martin Gattnar na polovině hřiště vybojoval míček, následně s ním běžel podél mantinelu a před brankou předložil míček na LUKÁŠE FUKALU, který dokázal prostřelit Bindera poprvé v utkání! Asistence: Martin Gattnar.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:06
    Jakubcova střela z velké dálky šla nad branku Lukáše Součka, který zatím má dost klidu v brance.

8:22
    Matejčík vystihl přihrávku FBC a šel na brankáře Bindera, před kterým našel ještě Zubka, který bekhendem do protipohybu míjí branku Ostravy!

7:45
    Střelu z otočky vyslal Fukala, ale byla ještě před Binderem sražená mimo branku. Vítkovice zůstanou na balónku.

7:02
    Hatala se pokusil vystřelit z první, ale napálil hned prvního blokujícího hráče Ostravy.

6:37
    Adam Šmíd šel sám na Bindera, který reflexivním zákrokem drží čisté konto!

6:09
    FBC se opět snaží probojovat na polovinu Vítkovic, ale těm zatím obrana funguje na jedničku.

5:38
    Zatím vidíme poklidný florbal, více jsou aktivnější domácí, kteří už zaměstnali Bindera, Souček naopak ještě na složitější zákrok čeká.

4:59
    Martin Gattnar se ocitl v dobré pozici na pravé straně, ale střelu ke vzdálenější tyči zamířil těsně vedle!

4:34
    Jankovský naložil Herblichovi na středu hřiště, ale rozhodčí nic nepískají a hraje se dál. Ostravská střídačka se dost zlobí.

3:47
    Hosté se po delší době dostali na balónek a zkouší založit útočnou akci, ale zatím se motají pouze na své polovině.

3:15
    Další střelecký pokus z holí Vítkovic, ale ani tentokrát míček nemusel chytat Binder, protože obrana dokázala střelu zablokovat mimo branku.

3:02
    Matejčík faulovaný v rohu hřiště za brankou hostů. Rozehrávat budou Vítkovice.

2:28
    První střelecký pokus obstaral Lukáš Hájek, ale po nahrávce Gattnara na střed hřiště branku soupeře přestřelil a Binder nemusel zasahovat!

2:05
    Na hřiště už se dostaly třetí formace obou týmů, oba týmy střídají zatím velmi rychle.

1:29
    Matěj Sedláček dobře operuje kolem půlící čáry a nepouští Vítkovice na polovinu svého týmu.

0:45
    Domácí zatím pouze napadají kombinaci FBC, které vzápětí ztrácí balónek na polovině hřiště.

0:12
    Hosté se hned dostali do útoku a budou se chtít snažit ohrozit branku Součka.

0:01
    Úvodní buly derby vyhráli hosté.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli jdeme na to! Vítkovice budou hrát dnes v modrých dresech a FBC Ostrava zvolila pro tento zápas žluté dresy. Přeji příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy

Vítkovice: Souček (Jasiok) – Šebesta (C), Pažák, Hatala, Hubálek, Kaleta – M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, A. Šmíd, Sidunov, Šindler, L. Hájek, Jankovský, Palčinský, Zubek, Galia, Matejčík.

Trenér: Tomáš Martiník

Ostrava: Binder (Strakoš) – Friedel, Šulc, Mikoláš, Pum, Jakubec (C), Šubert, Kuczera, Košarišťan, Němec – Herblich, Turoň, Daniš, M. Sedláček, Pešat, Bräuer, L. Kučera.

Trenér: Jakub Robenek

Rozhodčími dnešního zápasu budou Radim Sýkora a Miroslav Tkáč.

Vzájemné zápasy obou týmů z minulé sezóny

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 7:4

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 1. SC TEMPISH Vítkovice - 2:9

Vítkovice v minulé sezóně vyhrály oba dva zápasy, ale dnes určitě nebudou doma v lehké situaci. FBC by dnes mohlo určitě překvapit a zaskočit favorita.

Vítkovice si zahrají doma derby o "Ostravu" proti FBC Ostrava v ne úplně dobrém rozpoložení. Vítkovice na začátku sezóny nejdříve vyhrály nad nováčkem z BUTCHIS vysoko 12:3, poté nad Black Angels 6:1 a nad Spartou Praha 6:4. Poté přišla první ztráta bodů doma s Chodovem, kterému podlehly Vítkovice 6:7 po prodloužení. Následně přišla očekávaná výhra v Pardubicích 6:3, ale minulý týden Vítkovice nedokázaly uspět proti České Lípě, které podlehly 2:3 po prodloužení. Dnes tak budou chtít odčinit zaváhání v České Lípě.

FBC je v tabulce pouze o dva body hůře než Vítkovice a tak do dnešního zápasu vstupují jako mírný outsider. Ostrava si v prvních dvou kolech poradila s Karlovými Vary a BUTCHIS a brala všech šest bodů z šesti možných. Poté přišlo první zaváhání v Lounech proti Blekům (4:5po prodloužení). N8sledné důležité dva body proti Spartě, ale poté opět ztráta na Chodově 1:9. Minulý týden dokázala Ostrava uhájit jednogólový náskok a vyhrát nad Sokoli Pardubice těsně 5:4. Uvidíme jestli se jim dnes podaří vyhrát proti silnějším Vítkovicím.

Vítáme vás u on-line přenosu ze 7. kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy 1. SC TEMPISH Vítkovice a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Utkání začíná v 17:00.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 11. Fukala (M. Gattnar), 24. Pažák (Hubálek), 26. Zubek (Matejčík), 28. L. Hájek (Matejčík), 34. M. Gattnar (Sidunov), 48. Matejčík (Hubálek), 52. A. Šmíd (R. Gattnar), 52. Fukala (M. Gattnar), 54. Šindler (Hatala)

Využitie: 1:0. Zásahy brankárov: 13:11.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok (Souček) – Šebesta (C), Pažák, Hatala, Hubálek, Kaleta – M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, A. Šmíd, Sidunov, Šindler, L. Hájek, Jankovský, Palčinský, Zubek, Galia, Matejčík.
    Tréner: Tomáš Martiník

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Strakoš (Binder) – Friedel, Šulc, Mikoláš, Pum, Jakubec (C), Šubert, Kuczera, Košarišťan, Němec – Herblich, Turoň, Daniš, M. Sedláček, Pešat, Bräuer, L. Kučera.
    Tréner: Jakub Robenek

Rozhodca: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč