BUTCHIS – Tatran 4:10 (kon.) | Liberec – Black Angels 7:6 (kon.) | Vítkovice – Ostrava 9:0 (kon.)
Florbal Vary – Česká Lípa 3:8 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 6:4 (kon.)
FBC Liberec
7:6 (4:0, 1:4, 2:2)
Black Angels
cz Nedeľa 15.10.2023, 14:00 • MSH Jablonec nad Nisou • Livesport Superliga (CZ) • 7. kolo

To je de mě vše a děkuji vám za pozornost. (15:57:24)

Je konec! Po skvělé první třetině, kdy vedl Liberec o čtyři branky se zdálo, že je hotovo, ale druhá třetina patřila Blekům, kteří dokázali snížit na rozdíl jedné branky po druhé třetině. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná a domácí nakonec zvládli těsně porazit Bleky a posune se před Chodov, který včera ztratil zápas s Vinohrady.

Branky a nahrávky: 3. Dolejš (Ferdan), 11. Mádlo (Rozkovec), 15. Dolejš (Wiener), 20. Velc (F. Kučera), 29. Kopecký (Smutný), 45. Ferdan (Faksa), 58. Smutný (Wiener) – 24. Ludvík (Bouček), 27. Renčín, 33. Renčín (M. Burian), 40. Renčín (Hromada), 49. M. Boček (Fryš), 56. M. Burian. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Zásahy brankářů: 14:31. Diváci: 512. Rozhodčí: Lukáš Čížek a Lukáš Laštovička.

59:55
    Tohle už vypadá pro Liberec dobře a domácí si připíší tři body! Domácí jsou navíc v držení míčku po nepřesné střele Renčína.

59:30
    Oddechový čas pro tým Black Angels.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Körber se v brance zjevil z čista jasna a letící míček do branky zastavil! Neskutečné!

58:26
    Hromadova střela po křižné přihrávce šla těsně vedle pravé tyče!

57:59
    Bleci hrají v šesti!
    57:17 Filip SMUTNÝ - 7:6

57:17
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec si bere vedení zpět! Vojtěch Wiener nejdříve vystřelil z pravé strany, kde byl Körber připravený, ale na dorážku FILIPA SMUTNÉHO byl už krátký! Asistence: Vojtěch Wiener.

57:15
    Domácí zatím v klidu kombinují před brankou Bleků, čekají na ideální příležitost vystřelit.

56:44
    Vyloučení v týmu Black Angels:
    Jakub Renčín – 2 min., nadzvedání hokejky.

56:23
    Teď už ani jeden z týmů nechce udělat chybu, více aktivnější jsou v tuto chvíli hosté.
    55:40 Matouš BURIAN - 6:6

55:40
    Black Angels právě vstřelili branku!
    Máme srovnáno! MATOUŠ BURIAN si počkal před brankou až míček dopadne k jeho nohám po střele Hromady a golfovým způsobem uklidil míček do branky Chlada! Bez asistence.

55:09
    Liberec teď správně drží balónek a nechtějí soupeře pustit do nějakého většího tlaku.

54:15
    Pomalu se nám blíží konec třetí třetiny a za chvíli už Bleci půjdou do šesti, jakmile budou v tlaku.

53:44
    Jakub Hromada teď udělal bodyček jako v hokeji na Šoltyse, ale ani tentokrát se nepíská faul na dvě minuty. Liberecká střídačka se oprávněně zlobí, tohle se už musí trestat.

52:55
    Šoltys v obrovské šanci přestřeluje branku hostů, kteří už začínají utahovat šrouby.

52:30
    Ostrý souboj u mantinelu a na zemi leží jeden z hráčů Liberce, sudí nechávají tento souboj bez povšimnutí, protože vše bylo v souladu s pravidly.

52:30

52:05
    Rozkovec nyní napadal nepříjemně za brankou Bleků, ale hosté nakonec vše zvládli a jdou vystřídat.

51:23
    Kopecký byl faulován na polovině hřiště, to neuniklo ani rozhodčím, kteří hned přerušují hru.

50:58
    Hromada měl nyní dvě velké šance, ale ani jednu z nich nedokázal proměnit!

50:42
    Další jednoduché nahození domácích na polovinu Bleků, kteří s těmito situacemi mají problém.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:26
    Black Angels nyní dělají chyby na své polovině, které je stojí dost energie, která by jim mohla chybět ke konci třetí třetiny.

48:44
    A Liberec znovu napadá a chce odskočit do dvoubrankového náskoku.
    48:06 Matěj BOČEK - 6:5

48:06
    Nyní už je to opět o jednu branku! Marek Fryš předal míček na své polovině MATĚJE BOČKA, který se dostal do středu hřiště velmi lacině a střelou příklepem ke vzdálenější tyči opět dostává svůj tým blíže k vyrovnání! Asistence: Marek Fryš.

47:24
    Dobrá a tvrdá střela Beriaca, který dostal balónek na střed hřiště, ale bohužel pro hosty Chlad dokázal jeho pokus vyrazit mimo hřiště. Hosté zůstanou v držení balónku.

46:34
    Obuškevič byl nyní zahnán až na svou polovinu a ztratil míček, Korych se dostal do dobré pozice, ale hostující brankář jeho pokus dokázal chytit!

45:58
    Liberec se tlačí do dalších akcí a chce rozhodnout zápas co nejdříve.

45:23
    Liberci se povedlo opět odskočit a Black Angels to budou mít nyní ještě těžší, aby dokázali srovnat.
    44:17 Prokop FERDAN - 6:4

44:17
    Branka platí! Jakub Faksa nahrál na volného PROKOPA FERDANA, který poprvé pouze trefil připraveného Körbera, následně se míček odrazil zpět k němu a střelou bekhendem nad jeho hlavou dokázal míček doskákat až do branky! Asistence: Jakub Faksa.

44:15
    Domácí tým opět vstřelil branku, ale opět se vše bude zkoumat na videu! Nyní se mohlo jednat o hru rukou!

43:21
    Körber nyní drží svůj tým! Nejdříve v pádu dokázal vyrazit míček před sebe a poté vytasil při dorážce Wienera svou ruku!

42:51
    Smutný vracel zadovkou na Kopeckého, ale jeho střela byla nepřesná a k míčku se opět dostanou hosté.

42:05
    Bačinský skvěle jednou rukou dokázal obehrát Fryše, ale následně Burianova střela ze skvělé pozice mířila nad branku Chlada.

41:25
    Zatím velmi klidná třetina ze strany Bleků, jako kdyby oni byli ve vedení. Vzápětí fauloval Sirotek a rozehrávat bude tým Liberce.

40:55
    Wiener se dostal po chybě Bleků do úniku, ale Körber ho skvěle vychytal!

40:45
    Liberec zatím nenapadá příliš výrazně, čekají na chybu soupeře.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří budou chtít co nejdříve vyrovnat.

40:01

Střely ve druhé části: 9:9.

Další třetina začne přibližně v 15:20.

Druhá třetina naopak patřila hostům! Bleci do 27. minuty dokázaly vstřelit dvě branky a stav byl už jen 4:2, poté Liberec dokázal skórovat a opět odskočil Blekům, ti zvedli hlavu a ještě dvakrát do konce třetiny udeřili! Stav je po druhé třetině 5:4 a uvidíme určitě zajímavou třetí třetinu.

40:00
    39:17 Jakub RENČÍN - 5:4

39:17
    Tohle je velmi důležité pro Bleky, kteří už ztrácejí pouze jednu branku! Jakub Hromada se skvěle zorientoval za brankou, následně před míček na nabíhajícího JAKUBA RENČÍNA, který nikým nehlídaný dokázal dostat míček za Chlada, který na tuto střelu z blízka nedokázal zareagovat! Asistence: Jakub Hromada.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:38
    Jakub Hromada se hned zapojil do útoku, ale jeho křižná přihrávka bohužel pro hosty neprošla na jeho spoluhráče.

38:17
    Hosté hrají v plném počtu. Bleci přestáli přesilovku bez ztráty a stále prohrávají jen o dvě branky.

37:15
    Liberec se až teď dostal do pořádné kombinace a může zahrozit. Vzápětí přišla zbytečná ztráta od Kopeckého.

36:49
    Bauman udržel balónek a následně byl faulovaný. Rozehrávat bude tým hostí.

36:17
    Jakub Hromada – 2 min., opakované přestupky.

35:36
    Začíná se nám na hřišti přiostřovat, rozhodčí zatím nikoho netrestají.

35:01
    Rozkovec dnes zatím hraje skvěle. Tentokrát vymyslel další přihrávku před branku, ale před ní nikdo v černém nebyl.

34:16
    Faul v rohu hřiště za Körberem na Velce, který okamžitě rozehrál a Liberec stále kombinuje na polovině Black Angels.

33:33
    Bleci stále musí dohánět ztrátu, která aktuálně činí dvě branky. Úplně ideální by bylo pro tým z Prahy srovnat do konce druhé třetiny.
    32:44 Jakub RENČÍN - 5:3

32:44
    Bleci využívají přesilovou hru! Matouš Burian vyslal prudkou přihrávku na JAKUBA RENČÍNA, který se dostal do středu hřiště a zamířil přesně nad ruku Petra Chlada! Asistence: Matouš Burian.

32:08
    Kombinace zatím v přesilovce vázne a Liberec ani Chlad nemuseli řešit nic složitého.

31:37
    Vyloučení v týmu FBC Liberec:
    Vojtěch Wiener – 2 min., Držení.

31:18
    Šoltys málem vymyslel skvělou křižnou přihrávku na Ferdana, ale pozorná obrana hostí dokázala na tuto přihrávku zareagovat.

30:34
    Janeček už se chystal na střelu, ale nakonec zavezl míček za branku Bleků, kombinace Liberce zůstává kolem branky Körbera.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

29:33
    Adam Štyler pálil z nebezpečné pozice, ale jeho pokus zablokovala pozorná obrana.

28:45
    Obuškevič z rozehrávky trefil pouze Ferdana, ale hostující celek zůstává na balónku.
    28:06 Jakub KOPECKÝ - 5:2

28:06
    Liberec střílí důležitý gól! Filip Smutný skvěle našel krosovou přihrávkou úplně volného JAKUBA KOPECKÉHO, který skvělou střelou tahem zamířil ke vzdálenější tyči! Asistence: Filip Smutný.

27:55
    Domácí tým už začíná opět chodit do útoku, už by chtěli také vstřelit ranku.

27:26
    Nyní ale Chlad ukázal skvělý zákrok proti Burianovi a drží svůj tým!

26:53
    Rozhodčí zatím pískají pouze jasné fauly, což určitě přispívá k plynulosti utkání.
    26:02 Jakub RENČÍN - 4:2

26:02
    Blekům zatím vychází tato třetina na jedničku! JAKUB RENČÍN dokázal prokličkovat přes půl hřiště, následně strhl hru do středu hřiště a vyslal krásnou střelu ke vzdálenější tyči, kde Chlad neměl nárok na zákrok! Bez asistence.

25:54
    Kozák přišel o balónek a Rozkovec ihned střílel ale pouze do připraveného gólmana.

25:05
    Rozkovec zpoza branky nahrál na Velce, který špatně nastavil čepel a míček letěl mimo branku! Obrovská škoda pro Liberec!

24:26
    Domácí nyní vysoko napadali a málem se jim to vymstilo, nakonec domácí obrana vše zvládla a uklidňuje hru.
    23:21 Daniel LUDVÍK - 4:1

23:21
    Bleci snižují na rozdíl tří branek. Velmi jednoduché v podání hostů! Adam Bouček nahrál k pravému mantinelu, odkud hned vystřelil na branku kapitán DANIEL LUDVÍK, který by mohl tímto zásahem rozjet obrat! Asistence: Adam Bouček.

22:56
    Faksovu ránu na přední tyč chytá gólman Bleků, který zatím po vystřídání chytá výborně.

22:28
    Domácí tým ze začátku druhé třetiny spíše čekají na brejky, což jim asi za tohoto stavu bude vyhovovat.

21:38
    Körber už si připsal první zákrok proti střele Wienera!

21:10
    Hanák si skvěle pokryl balónek u mantinelu a Bleci mohou dál kombinovat, nyní už na útočné polovině.

20:36
    Hosté zatím nikam s balónkem nespěchají a v klidu kombinují na své polovině.

20:01
    Úvodní buly vyhráli Bleci.

20:01
    Střídání v týmu Black Angels:
    ze hřiště odchází Ondřej Matiášek, přichází Daniel Körber.

20:01

Střely v první části: 16:4.

Další třetina začne přibližně ve 14:42.

Skvělý start pro Liberec a po první třetině vedou 4:0! Z kádru Liberce se dvakrát prosadil mladý Lukáš Dolejš, po jedné brance přidali Jakub Mádlo a v poslední vteřině i Matyáš Velc! Stav utkání po první třetině je 4:0!

20:00
    19:59 Matyáš VELC - 4:0

19:59
    Liberec v poslední vteřině první třetiny udeřil už počtvrté! MATYÁŠ VELC v poslední vteřině na nic nečekal a z pravé strany zkusil vystřelit z nouze a vyšlo to! Liberec vede už 4:0! Filip Kučera.

19:59
    A pozor! Velc vstřelil branku, ale už to bylo velmi hraniční! Rozhodčí se budou dívat na video!

19:40
    Bleci jsou na balónku a snaží se ještě vstřelit branku, ale už to nejspíše nestihnou.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:19
    Prokop Ferdan rychle rozehrál a předal míček Faksovi na střed hřiště, odkud vystřelil ale pouze do Matiáška, který se skvěle přesunul!

17:27
    Vojtěch Wiener udělal tři rychlé kroky a dostal se ke střele, ale jeho střela cíl nenašla.

16:56
    Čáslava předal balónek na Doležala, který zkusil zoro z nesmyslné pozice a míček následně ztratil.

16:12
    Rozhodčí nyní přerušují hru kvůli zašlápnutému míčku. Rozehrávat bude tým Liberce.

15:49
    Hosté nyní uklidňují hru a založí postupný útok přes levou stranu.

15:03
    Ludvíkova dělovka byla pouze zablokována hned prvním hráčem Liberce, který zatím brání výborně a pomáhá Chladovi v brance.
    14:21 Lukáš DOLEJŠ - 3:0

14:21
    A už je to o tři branky! Vojtěch Wiener nejdříve vystřelil z levé strany na Matiáška, který jeho pokus vyrazil pouze k levé tyči odkud se dokázal prosadit z velkého úhlu LUKÁŠ DOLEJŠ, který si dnes už připisuje druhý zásah! Asistence: Vojtěch Wiener.

13:50
    Vilém Doležal stejně jako ve všech zápasech Bleků nepříjemně napadá soupeře, který se snaží rozehrát.

13:16
    Mádlo skvěle odzbrojil Mádla a vyslal dopředu Rozkovce, který předal míček na střed hřiště, ale střela jeho spoluhráče nebyla přesná.

12:37
    Pomalu se nám blíží konec první třetiny a v posledních chvílích Liberec nechává hrát Bleky.

11:59
    Kristián Kozák nyní na balónku kombinuje s Boučkem, ale hosté se vůbec nemohou dostat před branku Liberce. Vzápětí se jim to povedlo rychlou přihrávkou přes levou stranu.

11:29
    Hosté nevyužili přesilovku a už je to o dvě branky. Nyní se snaží Bleci dostat blíže před brankáře Chlada.
    10:56 Jakub MÁDLO - 2:0

10:56
    Liberec jde do dvoubrankového vedení! Patrik Rozkovec skvěle vyvezl balónek a na hranici velkého brankoviště nahrál přes šířku hřiště na JAKUBA MÁDLA, který těžkou přihrávku ze vzduchu dokázal dostat do branky Matiáška! Asistence: Patrik Rozkovec.

10:17
    Domácí hrají v plném počtu. První přesilovka tak gól nenabídla.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:45
    Burian hledal krosem Fryše, ale domácí obrana stačila na tuto přihrávku zareagovat a neprošla na Fryše.

9:15
    Smutný dokázal vybojovat míček za svou brankou a vyhazuje míček až na polovinu Bleků.

8:40
    Matouš Burian ve skvělé pozici měl dost času i prostoru na střelu, ale celou situaci uspěchal a střela mířila vedle levé tyče!

8:17
    Filip Kučera – 2 min., Bránění ve hře.

7:33
    Adam Bouček dostal krosovou přihrávku, ale chtěl vystřelit příklepem, což bylo špatné řešení. Střela šla mimo branku.

7:05
    Toto už byla velká šance Bačinského z hranice velkého brankoviště, ale Chlad předvádí už druhý důležitý zákrok!

6:48
    Janeček byl ve středu hřiště úplně sám a mohl střílet, ale ještě přihrával do křídla. Tato přihrávka byla zablokovaná mimo hřiště.

6:19
    Hosté nyní jsou více na balónku, ale Chlad zatím nemusel řešit nic složitého.

5:48
    Na druhé straně Hromada zablokoval nebezpečnou střelu, která mohla skončit i gólem!

5:26
    Ludvíkova tvrdá střela z pravé strany mířila pouze vedle pravé tyče branky Liberce.

4:45
    Wiener se skvěle dostal k balónku za brankou Bleků, ale obtočení kolem branky mu nevyšlo.

4:05
    Beriac se snaží napadat kombinaci domácího celku, což se mu povedlo a hned střílel na Chlada, který střelu ke vzdálenější tyči chytá!

3:21
    Skvělá kulisa v hale v Jablonci pomáhá oběma týmům a nabádá je k útočným akcím. Liberec je nyní na míčku, ale pouze na své polovině.
    2:43 Lukáš DOLEJŠ - 1:0

2:43
    Liberec jde do vedení! Prokop Ferdan rozehrál z levé strany na LUKÁŠE DOLEJŠE, který přes tři hráče dokázal míček dopravit do branky Matiáška, který v brance nejspíše vůbec nic neviděl. Asistence: Prokop Ferdan.

2:37
    Zatím sledujeme aktivní florbal z obou stran, Liberec je ale o malinko aktivnější.

2:11
    Burian byl faulován Bitmanem za brankou Liberce. Odtud bude i domácí celek rozehrávat.

1:34
    Smutný zkoušel přihrávat na střed hřiště, ale Radek Hanák dokázal zastavit míček a Bleci budou moct podniknout útok.

0:54
    Oba týmy už vystřídaly a po vystřídání vystřelil na Matiáška Smutný ze středu hřiště, ale i brankář hostí úspěšně zasahuje.

0:25
    Petr Chlad hned musel řešit první střelu. Poradil si s ní a připisuje si první úspěšný zákrok.

0:01

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli budeme moct začít. Domácí tým bude hrát v černých dresech a hostující "Bleci" v bílých dresech. Přeji příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy

Liberec: Chlad (V. Dufek) – Kárník, Bitman, Šoltys, Fišera, Dolejš, Janeček, Pařízek – Kopecký, Mádlo, Korych, Rozkovec, Smutný, Ferdan, Velc, Macháč, Wiener (C), Faksa, F. Kučera.

Trenér: Petr Kološ

Black Angels: Matiášek (Körber) – Obuškevič, Fryš, V. Novotný, Kozák, Bauman, Bouček – Bačinský, Beriac, M. Boček, M. Burian, Doležal, Čáslava, Ludvík (C), Hromada, Renčín, R. Hanák, Sirotek, Štyler.

Trenér: Tomáš Janeček

Hlavními sudími dnešního zápasu budou Lukáš Čížek a Lukáš Laštovička.

Vzájemné zápasy z minulé sezóny

FBC Liberec – Black Angels – 9:5

Black Angels – FBC Liberec – 9:5

Každý z týmů dokázal vyhrát svůj domácí zápas stejným výsledkem. Uvidíme jestli i dnes se domácím podaří získat tři body.

FBC Liberec

Liberec vstoupil do sezóny skvěle a zatím je na skvělém třetím místě se ziskem 15 bodů z 18 možných. Liberec nejdříve přivítal doma Vinohrady, které porazil vysoko 11:2. Poté dostali nálož od Mladé Boleslavi 3:15, ale to bylo z porážek zatím vše. Ve třetím kole doma Liberec dokázal porazit Českou Lípu 8:5, následně si poradil i s Tatranem Střešovice 10:8, což byl cenný skalp a zisk tří bodů, což čekal málokdo. V pátém kole Liberec cestoval do Karlových Varů, kde zvítězil 8:5 a v posledním kole minulý týden vyhrál doma nad nováčkem soutěže BUTCHIS, které také dokázal porazit 9:5 a zatím jede na skvělé vlně! Uvidíme, jestli ji alespoň o jeden zápas ještě prodlouží.

Bleci na tom nejsou úplně nejlépe, což značí i jejich místo v tabulce. Zatím na desátém místě se ziskem pěti bodů. První zápas blekům nevyšel a podlehli 3:5, což bylo pro Anděli zklamáním. Druhý zápas se odehrál ve Vítkovicích, kde to také na body nestačilo a Bleci prohráli 1:6. Třetí kolo už bylo ve znamení zisku bodů když dokázali Bleci porazit FBC Ostrava 5:4 po prodloužení. Čtvrté kolo byl souboj proti Bohemians a Black Angels dokázali zvítězit překvapivě vysoko 10:4. Páté kolo Bleci dlouho vedli, ale SKV dokázalo vstřelit dvě branky a těsně vyhrát 3:2. Poslední zápas Andělé odehráli v Mladé Boleslavi, kde schytali výprask 13:1.

Vítáme vás u on-line přenosu ze 7. kola Livesport Superligy mezi týmy FBC Liberec a Black Angels. Utkání začíná v 14:00.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 3. Dolejš (Ferdan), 11. Mádlo (Rozkovec), 15. Dolejš (Wiener), 20. Velc (F. Kučera), 29. Kopecký (Smutný), 45. Ferdan (Faksa), 58. Smutný (Wiener) – 24. Ludvík (Bouček), 27. Renčín, 33. Renčín (M. Burian), 40. Renčín (Hromada), 49. M. Boček (Fryš), 56. M. Burian

Využitie: 1:1. Zásahy brankárov: 14:31.
    FBC Liberec: V. Dufek (Chlad) – Kárník, Bitman, Šoltys, Fišera, Dolejš, Janeček, Pařízek – Kopecký, Mádlo, Korych, Rozkovec, Smutný, Ferdan, Velc, Macháč, Wiener (C), Faksa, F. Kučera.
    Tréner: Petr Kološ

Black Angels: Körber (Matiášek) – Obuškevič, Fryš, V. Novotný, Kozák, Bauman, Bouček, Štyler – Bačinský, Beriac, M. Boček, M. Burian, Doležal, Čáslava, Ludvík (C), Hromada, Renčín, R. Hanák, Sirotek.
    Tréner: Tomáš Janeček

Rozhodca: Lukáš Čížek a Lukáš Laštovička