Ostrava – Pardubice 5:4 (kon.) | Královské Vinohrady – Sparta 2:6 (kon.) | Tatran – Karlovy Vary 11:3 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
5:4 (2:0, 3:2, 0:2)
Sokoli Pardubice
cz Nedeľa 08.10.2023, 17:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga (CZ) • 6. kolo

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (18:50:11)

Je konec! Ostrava potvrdila roli favorita a bere všechny tři body po těsné výhře 5:4! Znovu se potvrdila i mizerná třetí třetina Ostravy, ale dnes je tu mrzet nemusí. Pardubice se domů vracejí s prázdnou.

Branky a nahrávky: 2. Herblich (Daniš), 11. Košarišťan (M. Sedláček), 26. Bräuer (Šulc), 27. M. Sedláček (Mikoláš), 33. Daniš (Herblich) – 22. Drba (M. Bína), 34. Polis (Drba), 50. Drba (Pakosta), 57. Pakosta (Žáček). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 14:16. Diváci: 128. Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka.

59:51
    Pardubice mají rozehrávku z rohu hřiště za Binderem a posledních 9 vteřin!

59:51
    Oddechový čas pro tým Sokoli Pardubice.

59:24
    Domácím se daří držet míček daleko od své branky a Pardubice potřebují rychlé zavezení míčku na polovinu Ostravy.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Haleš odbíhá na střídačku. Pardubice hrají v šesti!

58:04
    Košarišťan v obrovské pozici míjí branku Haleše!

57:24
    Pardubice zatím hrají stále s Halešem v brance, přeci jen nechtějí riskovat takto brzy před koncem utkání!
    56:33 Přemek PAKOSTA - 5:4

56:33
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Důležitá branka v podání Pardubic! David Žáček běžel podél levého mantinelu, následně strhnul hru do středu hřiště, levou rukou přihrál míček na volného PŘEMYSLA PAKOSTU, který střelou z první dokázal prostřelit domácího gólmana. Asistence: David Žáček.

56:11
    Ďopan napadá hráče za brankou Bindera, kteří mají velký problém se dostat ze své poloviny.

55:33
    Patrik Němec ztečoval střelu mimo branku Bindera, který tak nemusel zasahovat.

54:45
    Ralfs Polis střílel z výběhu, ale opět domácí obrana zablokovala tento pokus.

53:55
    Ostrava se snaží vytvořit si tlak a ještě před hrou v šesti Pardubic vstřelit branku, která by je uklidnila.

53:09
    Bräuer se snaží napadat pomalejší rozehrávku soupeře, ale zatím se Pardubicím daří předávat míček rychle z hole na hůl.

52:23
    Pešat sebral míček na své polovině a dostal se s ním až do střely, kterou bez problému kryje Haleš.

51:36
    Pomalu se nám blíží konec základní hrací doby a za chvíli určitě přijde řada na hru v šesti v podání Pardubic.

50:48
    Pardubice jsou při chuti a kombinují na polovině hřiště. Domácí se snaží zatím jen bránit.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.
    49:35 Radek DRBA - 5:3

49:35
    Pardubice využívají přesilovou hru! Přemek Pakosta shodil míček na RADKA DRBU, který pohotovou střelou dokázal prostřelit Bindera! Asistence: Přemek Pakosta.

49:16
    Střela Lukáše Prixa šla pouze do bloku dvou hráčů.

48:35
    Dlouhá kombinace Pardubic kolem branky Bindera, ale zatím tomu chybí tvrdá střela, která by znamenala snížení.

48:04
    Máme tu první přesilovou hru v dnešním zápase pro Pardubice!

48:04
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava:
    Marcel Jakubec – 2 min., Hrubost.

47:26
    Zajímavá střela bekhendem Drby, která orazítkovala levou tyč Binderovy branky!

46:45
    Skvělý zákrok Bindera proti Prixovi a domácí gólman stále drží tříbrankové vedení svého týmu!

46:05
    Pokyny z domácí střídačky zní jasně. Nepouštět Sokoli ani na svou polovinu.

45:25
    Třetí třetina je úplně jiná než dvě předchozí, ani jeden z týmů nechodí vůbec do útoku a oba týmy se zatím soustředí pouze na defenzivu.

44:39
    Pum v klidu zavezl míček na svou polovinu, kde kombinuje společně s Turoněm.

43:52
    Už se dostáváme do 45. minuty zápasu a Sokoli stále ztrácejí tři branky. Stále jsou na balónku domácí, kteří samozřejmě s rozehrávkou nikam nespěchají.

43:07
    Kučerova střela mířila pouze do bloku Ďopana , kterého tato střela musela štípnout a právem odchází na střídačku.

42:15
    Sokoli se dostali do útoku, ale opět obrana Ostravy zasáhla a vzala si míček za svou branku.

41:39
    Ale chybu udělali a Jan Daniš neproměnil tutovku proti Halešovi!

41:19
    Sokoli jsou opatrní s rozehrávkou a nechtějí udělat chybu.

40:46
    Domácí mají mizerné třetí třetiny a tak tlak ze začátku není vůbec od věci.

40:01
    Úvodní buly vyhrála Ostrava.

40:01

Střely ve druhé části: 9:7.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Je za námi druhá třetina, která přinesla pět branek! Nejdříve Pardubice dokázaly snížit, ale poté přišla tří branková smršť domácích, kteří už vedli 5:1. Ve 34. minutě dokázal korigovat skóre Ralfs Polis.

40:00

39:32
    Střela Žáčka z levé strany byla sražená hned prvním hráčem Ostravy. Binder nemusel zasahovat.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:10
    Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny a zatím to na obrat ve skóre nevypadá. Ostrava zatím je v obraně výborná.

37:16
    Sokoli jsou pod obrovským tlakem a domácí se naopak snaží velký tlak využít a vstřelit šestou branku.

35:54
    Hra se nám nyní trochu uklidnila. Ani jeden z týmů se nikam nežene. Samozřejmě jsou v tuto chvíli na tom lépe domácí.

35:08
    Daniš dostihl nepřesnou rozehrávku svého týmu a ihned posílá míček svým spoluhráčům.

33:50
    Pardubice se dostaly ke kombinaci na polovině Ostravy a střílel Kaluža, ale pouze mimo branku.

33:23
    Pardubice rychle snižují! Radek Drba nahrál na RALFSE POLISE, který opět dostává Sokoli do hry o body! Asistence: Radek Drba.

33:09
    Ostrava se drží na balónku u branky Haleše, ale zatím se nedokázala dostat do nebezpečné střely.

32:48
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ostrava už střílí pátou branku v utkání! Lukáš Herblich našel volného JANA DANIŠE, který střelou z první od levého mantinelu dokázal nají místo u vzdálenější tyče! Asistence: Lukáš Herblich.

32:26
    Další nedovolený zákrok, tentokrát od domácích. Rozehrávat budou Pardubice z poloviny hřiště.

31:56
    Lukáš Kučera se dostal k přihrávce z první na levé straně hřiště, ale opět šla střela mimo branku. Dnes je nepřesností v zakončení mnoho.

31:25
    Hurt si odstrčil Sedláčka a k míčku se velice jednoduše dostává Ostrava.

30:48
    Daniel Chatrný zatím hrál pouze přesilovky, ale už se rozcvičuje a půjde nejspíše do hry.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

29:15
    Nyní sledujeme spíše hru okolo středu hřiště a ani jeden z týmů se nedostává do zakončení.

28:46
    Pakosta z dorážky trestuhodně minul branku!

28:06
    Binder nyní skvěle tygřím skokem dokázal sebrat míček Žáčkovi z hole!

27:19
    A Ostrava nepřestává s tlakem, který je v posledních vteřinách obrovský!

26:39
    Hned tu máme další branku Ostravy! Adam Mikoláš se dostal skvěle do zakončení, ale hostující gólman balónek vyrazil, ale k dorážce se dostal následně MATĚJ SEDLÁČEK, který dokázal uklidit míček do svatyně Pardubic. Asistence: Adam Mikoláš.

25:08
    Ostrava jde znovu do dvoubrankového vedení! Martin Šulc rozehrál až na polovinu hřiště na MARKA BRÄUERA, který nádhernou střelou dokázal prostřelit Martina Haleše! Asistence: Martin Šulc.

24:49
    Radek Drba nesouhlasí s verdiktem rozhodčích, ale v tuto chvíli nic neudělá. Na míčku zůstane domácí celek.

24:12
    Další střela Ostravy z levé strany, ale i nyní šla střela mimo branku. Střílel David Friedel, který zatím není moc vidět.

23:39
    Oba týmy nyní střídají a trochu se nám hra uklidnila.

23:19
    Druhá třetina je zatím ve velkém tempu a vidíme šance na obou stranách.

22:48
    Na druhé straně střílel Křinka, který ale zamířil vedle branky Bindera.

22:30
    Jakubcova nebezpečná střela od levého mantinelu šla mimo branku!

22:09
    Domácí hráči nepolevují a snaží se po levé straně hřiště dostat na dostřel k Halešovi.

21:31
    Pardubice snižují! Milan Bína nahrál na RADKA DRBU, který se uvolnil od svého strážce a střelou tahem zamířil přesně k bližší tyči. Binder poprvé v zápase inkasuje. Asistence: Milan Bína.

21:18
    Turoň se točil kolem branky Bindera, ale než někomu předal míček, tak ho hostující obrana o něj připravila.

20:45
    Pardubice začaly aktivně druhou třetinu a je vidět, že chtějí co nejdříve vstřelit branku, která by je nakopla do dalšího průběhu zápasu.

20:01
    Úvodní buly vyhráli Pardubice.

20:01

Střely v první části: 7:4.

Další třetina začne přibližně v 17:35.

Je za námi první třetina, která přinesla dvě branky. Ostrava šla do rychlého vedení zásluhou Lukáše Herblicha, který pohotovou dorážkou dostal míček za záda Haleše. Druhý gól přidala Ostrava v 11. minutě a zatím vede po první třetině 2:0. Ostrava byla celou třetinu jasně aktivnější a lepší.

20:00

19:45
    Sokoli se snaží vstřelit kontaktní branku, ale do konce třetiny se jim to už nejspíše nepodaří.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:29
    Kuczera vybojoval míček na polovině hřiště a šel do rychlého útoku, ale hned první bránící hráč hostů ho o míček obral.

17:46
    FBC nyní v poklidu střídá a do hry se podívá třetí formace, která zatím neměla moc prostoru ve hře.

17:05
    Ďopan vystřelil z poloviny hřiště a k dorážce se dostal Drba, ale Binder nohou skvěle zasahuje!

16:25
    Domácí se nikam neženou a v tuto chvíli nechávají Pardubice kombinovat před brankářem Halešem.

15:38
    Sokoli ubránili i druhé oslabení, ale ofenzíva jim zatím v dnešním zápase chybí. Binder zatím musel řešit pouze jednu střelu.

15:02
    Hosté hrají v plném počtu.

14:16
    Tvrdá střela Chatrného byla zablokována a následně byl míček vyhozen daleko od branky Haleše.

13:32
    Hosté zatím opět brání skvěle oslabení a dokonce i dvakrát nyní zahrozili před Binderem, ale ten nemusel zasahovat, vše za něj udělala obrana.

13:02
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice:
    Michael Smola – 2 min., Držení.

12:50
    Radek Drba byl v obrovské šanci, ale trestuhodně minul branku!

12:23
    Polis se obdržel na balónku v těžké pozici, ale hosté jsou opět s balónkem vyhnáni pouze na svou polovinu.

11:49
    Dobrá střela Davida Žáčka téměř z poloviny hřiště, ale domácímu gólmanovi pomohla pozorná obrana.

11:08
    Sokoli jsou zatím velmi pomalí v kombinaci a nemají ani prostor pro to, aby něco tvořili. Domácí je skvěle napadají.

10:22
    A je tu druhý gól domácích! Matěj Sedláček skvěle našel v náběhu před brankou volného JAKUBA KOŠARIOŠŤANA, který střelou příklepem dokázal překonat Haleše, který se nestihl přesunout! Asistence: Matěj Sedláček.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny. Zatím jsou aktivnější domácí, kteří vedou o jednu branku.

9:19

8:44
    Pakostův faul u levého mantinelu a Tomáš Sojka jasně ukazuje, že se nebude o ničem s hráčem Pardubic bavit.

8:20
    Polovina přesilové hry je za námi a Pardubice se dostanou k míčku, který vzápětí vyhazují daleko od své branky.

7:48
    Dobrá kombinace Ostravy na jejímž konci byl Chatrný, ale střela šla příliš nad branku soupeře. Haleš nemusel zasahovat.

7:19
    Lukáš Prix – 2 min., opakované přestupky.

7:05
    Domácí zatím kombinují ve výhodě bez brankáře a chtějí si vypracovat nebezpečnou pozici.

6:27
    Ostrava si zahraje přesilovou hru po faulu jednoho z hráčů Pardubic!

5:44
    Friedelova střela tahem od pravého mantinelu minula branku, kterou stráží Martin Haleš.

5:05
    Lukáš Pešat na středu hřiště byl v obklíčení dvou hráčů Pardubic, ale rychlou otočkou dostal svůj tým z problémů.

4:20
    Hra se nám nyní trochu uklidnila a oba týmy pomalu prostřídávají.

3:39
    Ostrý souboj u mantinelu za brankou domácích a míček vybojoval nakonec Šulc, který ihned předává míček na útočníky, kteří se tak snadno dostali blíže k Halešovi.

2:53
    Až teď se k míčku dostali Sokoli, kteří se tak poprvé podívají na polovinu svého soupeře. Binder zatím stále čeká na první zákrok.

2:08
    Domácí hráči stále kombinují v blízkosti Haleše a snaží se dostat rychle od dvoubrankového vedení.

1:22
    Domácí se dostávají do vedení! Richard Pum se dostal ke střele z otočky, ale míček mu sjel a dokutálel se k LUKÁŠI HERBLICHOVI, který z bezprostřední blízkosti napálil míček za brankovou čáru! Haleš byl v tento moment bezmocný. Asistence: Jan Daniš.

0:58
    Oba týmy už vystřídaly a na míčku jsou zatím stále domácí.

0:21
    Pešat se jako první v zápase dostal ke střele, ale byla sražená pouze mimo branku.

0:01
    Úvodní buly vyhráli Sokoli z Pardubic.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít.

Úvodní sestavy

Ostrava: Binder (Strakoš) – Friedel, Šulc, Pum, Mikoláš, Jakubec (C), Šubert, Kuczera, Košarišťan, Němec – Chatrný, Herblich, Turoň, Daniš, M. Sedláček, Pešat, Bräuer, L. Kučera, Pobořil.

Trenér: Jakub Robenek

Trenér: Ladislav Štancl

Rozhodčími dnešního utkání budou pánové Kamil Sojka a Tomáš Sojka.

Vzájemné zápasy z minulé sezóny

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Sokoli Pardubice – 7:4

Sokoli Pardubice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 4:7

Oba předchozí zápasy skončily stejným výsledkem a to 7:4 pro FBC Ostravu 7:4. Dočkáme se tohoto výsledku i dnes ? Oba týmy dnes můžou vyhrát. Mírným favoritem přeci jen bude FBC Ostrava.

Ostrava začala sezónu skvěle a s bilancí (2-1-1-1) je na páté pozici. Nejprve Ostrava zavítala do Karlových Varů, kde porazila tamní klub 5:4, poté doma porazila BUTCHIS 6:4. První ztráta bodů přišla na hřišti Black Angels v prodloužení (4:5), Čtvrté kolo naopak Ostrava překvapila a porazila Spartu, která není v optimální kondici 6:5pp. Páté kolo Ostrava zavítala do Prahy k utkání s Chodovem, které prohrála vysoko 1:9 a dnes si tak budou chtít spravit chuť. Uvidíme, jestli se jim to podaří.

Sokoli jsou na tom podstatně hůř! S bilancí (1-0-0-4) jsou až na dvanácté pozici. První a také poslední zápas vyhráli Sokoli hned na začátku soutěže proti Black Angels 5:3, ale od té doby nezískaly ani bod. Postupně prohráli se Spartou doma 4:44, Chodovem také vysoko 5:10, v České Lípě, kde měli velkou šanci na zisk bodů, ale Česká Lípa potvrdila roli mírného favorita (3:8). Poslední zápas odehráli Sokoli doma s Vítkovice, kdy se dlouho drželi, ale nakonec podlehli soupeři z Ostravy 3:6. Dnes už tak budopu chtít prolomit šňůru proher.

Vítáme vás u on-line přenosu ze 6. kola Livesport Superligy. Dnes poměří síly týmy FBC ČPP Bystroň Group Ostravaa Sokoli Pardubice. Utkání začíná v 17:00.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 2. Herblich (Daniš), 11. Košarišťan (M. Sedláček), 26. Bräuer (Šulc), 27. M. Sedláček (Mikoláš), 33. Daniš (Herblich) – 22. Drba (M. Bína), 34. Polis (Drba), 50. Drba (Pakosta), 57. Pakosta (Žáček)

Využitie: 0:1. Zásahy brankárov: 14:16.
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Strakoš (Binder) – Friedel, Šulc, Pum, Mikoláš, Jakubec (C), Šubert, Kuczera, Košarišťan, Němec – Chatrný, Herblich, Turoň, Daniš, M. Sedláček, Pešat, Bräuer, L. Kučera, Pobořil.
    Tréner: Jakub Robenek

Sokoli Pardubice: Haleš (Denemark) – Kaluža, Šimák, Nezval, Prix (C), Smola, Ďopan – Polis, Pakosta, Hurt, M. Bína, Žáček, Křinka, Škoda, Zajíček, Drba, P. Černý.
    Tréner: Ladislav Štancl

Rozhodca: Kamil Sojka a Tomáš Sojka