Perušič, Schweiner – Alayo, Diaz 1:2 (kon.)
17 21 9
Alayo, Diaz
2
21 15 15
cz Sobota 07.10.2023, 05:00 • Apizaco, Mexico • MS v plážovém volejbale mužů • Skupina I

Jorge Luis Alayo Moliner a Noslen Diaz Amaro, tak zní k neradosti českých fanoušků jména vítězů dnešního utkání. Kubánská dvojice nejdříve zvládla první set. Zdálo se však, že v sadě druhé přebírají iniciativu čeští beachvolejbalisté – Ondřej Perušič a David Schweiner. Třetí a rozhodující sada ovšem všechny přesvědčila o opaku. Kubánci ji s přehledem zvládli a v utkání zvítězili 2:1 na sety. (06:04:12)

Konec zápasu

9:15
    Kubánská dvojice Jorge Luis Alayo Moliner a Noslen Diaz Amaro zvládá utkání s favorizovaným párem z Česka. Krásná smeč uzavírá celé utkání.

9:14
    První mečbol česká dvojice odvrací po chybě soupeře. Ten míč zahrál mimo kurt.

8:14
    Šest mečbolů má k dispozici dvojice hráčů z Kuby. Alayo s Diazem mohou v příští výměně ukončit dnešní utkání.

8:13
    Následně Ondřej Perušič zapracoval v bloku a Češi tak opět snižují!

7:13
    Bod naděje pro český pár. Schweiner zvolil úder po lajně.

6:13
    Kubánce dělí od vítězství v zápase už pouze dva body.

6:12
    Diaz si správně vybral levou stranu krutu pro svůj útok. Jeho pokus slaví úspěch.

6:11
    Alayo s Diazem mají více ze hry. Do útoku jsou mnohem agresivnější, a tak mohou slavit zisk dalšího důležitého bodu.

6:10
    Kubánce od zisku rozhodující zkrácené sady dělí už pouze pět bodů.

6:9
    Skvělý blok Alaya pomááhá kubánskému páru.

6:8
    Češi se znovu přibližují po nepovedeném podání soupeře.

5:8
    Kubánci si začínají budovat náskok.

5:7
    Skvělý úder po čáře ukončuje jednu z delších výměn tohoto setu.

5:6
    Češi snižují na 5:6.

4:6
    Úder do strany kurtu nadělal českému duo výrazné potíže. Nakonec po něm budou slavit bod Kubánci.

4:5
    Blok Schweinera má znovu nakopnout Českou dvojici.

3:5
    Alayo s Diazem nyní vedou o 2 body.

3:4
    Po skvělém bloku Diaze hráči z Kuby znovu vedou. Diaz zisk bodu hlasitě oslavil.

3:3
    Vyrovnání Kubánců.

3:2
    Porpvé v druhé sadě se Češi ujímají vedení.

2:2
    Schweinerův blok pomáhá české dvojici.

1:2
    Alayo s Diazem si berou vedení zpět.

1:1
    Perušič si počkal na ideální moment a přehodil na síti stojícího Diaze. Krásný moment.

0:1
    Vítězně třetí a zároveň rozhodující sadu načíná dvojice beachvolejbalistů z Kuby.

0:0
    Začal třetí set.

21:15
    Češi po úvodním zaváhání zvládají druhou sadu. Utkání se tak za malou chvíli přenese do třetí sady.

20:15
    Bod naděje pro Kubánce.

20:14
    Ondřej Perušič přispívá skvělým blokem a také tedy získaným bodem.

19:14
    Technický úder přímo na čáru. Češi se mohou znovu radovat.

18:14
    Další bod pro český pár!

17:14
    David Perušič přibližuje české duo k zisku druhého setu.

16:14
    Krátce po podání Kubánci posílají míč na polovinu soupeře.

16:13
    Alayo úspěšně zakončuje další výměnu.

16:12
    Kubánci snižují.

16:11
    Perušič si poradil s blokem a svoji smeč nasměroval přesně do prostoru, kde ani jeden z českých hráčů nestál.

15:11
    Češi se blíží k zisku setu.

14:11
    Kubánci snižují na 11:14 z jejich pohledu.

14:10
    Špatné podání znamená bod pro Čechy.

13:10
    Po dlouhé době se prosazují také Kubánci.

13:9
    A následně taky čtvrtý! Perušič zapracoval v bloku excelentně.

12:9
    Skvělá pasáž hry pro český pár. Získává třetí bod v řadě.

11:9
    Český pár ihned po smeči ukončuje výměnu.

10:9
    Perušič naznačil smeč, ale nakonec zvolil krosový úder přímo na čáru. Plán mu vyšel a teď může společně se Schweinerem slavit zisk bodu.

9:9
    Srovnání Kubánců.

9:8
    Míč končí po úderu Aloya v autu. Češi se tak ujímají vedení.

8:8
    Smeč Perušiče do otevřené části kurtu byla úspěšná.

7:8
    Diaz se krásně položil do bloku. Vyplatilo se, jelikož tento bod nakonec připadne kubánské dvojice.

7:7
    7:7.

6:7
    Aloyo s Diazem vedou 7:6.

6:6
    Český pár nenechává nic v náhodě a znovu srovnává. SKvělá práce hlavně od Ondřeje Perušiče.

5:6
    Kubánci si berou vedení.

5:5
    Silná pasáž od Aloya s Diazem. Pár v bílých dresech zvládá skvěle tuto výměnu. Schweiner už na finální úder nedokázal zareagovat ideálně.

5:4
    Po krásné souhře Kubánců je náskok českého páru tenčí .

3:2
    Perušič s Schweinerem si berou své vedení zpět. Česká dvojice využila chyby soupeře na podání.

2:2
    Kubánci srovnávají po nekompromisní smeči Aloya.

2:1
    Poprvé v setu bodují také Alayo s Diazem.

2:0
    Češi zvládli i druhou výměnu v setu. Tentokráte to byl Perušič, jenž zatloukl míč na polovinu soupeře.

1:0
    Vedení v druhé setu si jako první berou čeští beachvolejbalisté. Postaral se o něj Schweiner.

0:0
    Začal druhý set.

17:21
    První set končí vítězstvím Kubánské dvojice. Ta jej zakončila krásným úderem do otevřené části kurtu.

17:20
    Schweiner se po míči natahoval marně. Nakonec na něj nedosáhl, a tak budou mít Aloyo s Diazem k dispozici 3 setboly.

17:19
    Parádní smeč přibližuje Kubánce k zisku prvního setu.

17:18
    Češi se vrací do kontaktu.

16:18
    Kubánci jsou už jen tři body od zisku prvního setu. Nyní jim pomoh skvělý přehoz blokujícího Perušiče.

16:17
    Český pár snižuje.

15:17
    Bod pro Kubance.

15:16
    Perfektní výměna! Míč byl dlouho ve vzduchu, dokonce se i kutálel po vrcholu sítě. Nakonec však skončil v písku na polovině Čechů.

15:15
    Krásná smeč Davida Schweinera vyrovnává skóre prvního setu.

14:15
    Čeští borci zvládají důležitou výměnu.

13:15
    Konec setu se začíná blížit a Kubánci si zatím překvapivě drží své vedení.

13:14
    Perušič se Sweinerem snižují.

12:14
    Po sérii bloků se míč přeci jen přehoupl na stranu české dvojice.

12:13
    Snížení české dvojice.

11:13
    Alayo a Diaz znovu zvládají odpovědět.

11:12
    Znovu ovšem přichází dobrá výměna českých hráčů. Ti se z obrany rychle dostali do ofenzívy a výměnu zakončily úderem do otevřené části kurtu.

10:12
    Tvrdé podání nadělalo české dvojici problémy. Po dobře nachystané pozici už pro Kubánce byla hračka výměnu zakončit.

10:11
    Jako přes kopírák si česká dvojice znovu připravila snížení.

9:11
    Bod pro pár z Kuby.

9:10
    Český pár snižuje na 9:10.

8:10
    Diaz si počíhal na úder jednoho z českých hráčů a vytasil proti němu krásný blok.

8:9
    Český pár znovu snižuje.

7:9
    Tvrdý úder Aloya chtěl Schweiner ještě odvrátit, ale to se mu nepovedlo po špatném prvním doteku.

7:8
    Smeč do otevřené strany kurtu a a český pár je v kontaktu.

6:8
    Znovu se prosazuje český pár. Vítězný úder zasadil David Schweiner.

5:8
    Bod pro Kubánce.

5:7
    Chytrý tah ze strany Perušiče. Ten místo útoku smečí volil pomalejší úder. Vyplatilo se.

4:7
    Diaz Amaro se dostal ke smeči a míč nekompromisně zatloukl do písku na polovinu soupeře.

4:6
    Kubánci zvyšují.

4:5
    Podání kubánské dvojice bylo příliš dlouhé. Bod pro Čechy.

3:5
    První delší výměna. Páry se dlouho přetahovali o tento body. Nakonec se svou smečí uspěli čeští hráči.

2:5
    Alayo s Diazem si začínají budovat náskok. Po krásné souhře a zakončením do volné části kurtu vedou už o 3 body.

2:4
    Čeští hráči chybují na podání. Znamená to bod pro Kubánce.

2:3
    Schweiner zasadil nekompromisní smeč na polovinu soupeře.

1:3
    Další povedená výměna ze strany kubánského dua. Po pěkné souhře míč končí na polovině českého páru.

1:2
    Diaz chytře přehodil míč přes bránícího Perušič a Kubánci znovu vedou.

1:1
    První bod taky pro český pár.

0:1
    Česká dvojice začal utkání na podání, ale na první pokus neuspěla. Kubánci výměnu zvládají.

0:0

Všem fanouškům plážového volejbalu přeji krásné ráno. Vítám vás při sledování Mistrovství světa mužů, které dnes svým zápasem načne český pár Ondřej Perušič a David Schweiner. V prvním zápase skupiny I se proti nim postaví kubánská dvojice Jorge Luis Alayo Moliner a Noslen Diaz Amaro.

Česká dvojice vstoupí do turnaje v dobré formě, když v poslední prověrce před samotným šampionátem ovládla preztižní turnaj v Paříži. Naopak Kubánci za sebou nemají příliš povedený turnaj v brazilském Saquaremu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:00.