Astana – Plzeň 1:2 (kon.) | Besiktas – Lugano 2:3 (kon.) | Bodö/Glimt – Brugge 0:1 (kon.)
Breidablik – Zorja Luhansk 0:1 (kon.) | FC Ballkani – D. Záhreb 2:0 (kon.) | Gent – Tel Aviv 2:0 (kon.)
KÍ Klaksvík – Lille 0:0 (kon.) | Ljubljana – Slovan Bratislava sk 0:1 (kon.) | Aberdeen – Helsinki 1:1 (kon.)
Alkmaar – Légia Varšava 1:0 (kon.) | Aston Villa – Zrinjski Mostar 1:0 (kon.) | Čukarički Belehrad – Genk 0:2 (kon.)
Fiorentina – Ferencvároš 2:2 (kon.) | Nordsjælland – Razgrad 7:1 (kon.) | Solún – Frankfurt 2:1 (kon.)
Trnava – Fenerbahce sk 1:2 (kon.)
NK Olimpija Ljubljana
0:1 (0:0)
ŠK Slovan Bratislava
Štvrtok 05.10.2023, 18:45Európska konferenčná liga • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:45.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa v rámci druhého hracieho dňa Európskej konferenčnej ligy predstavia na ihrisku NK Olimpija Ljubljana. Úvodný výkop je naplánovaný na 18:45.

Belasí sa aktuálne nachádzajú na druhom mieste tabuľky s tromi bodmi. V prvom zápase zdolali doma Klaksvík 2:1. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko, do vedenia išiel v 48. minúte súper po góle Pavlovića, Slovan následne v 54. minúte vyrovnal zásluhou Weissa, konečnú bodku za duelom dal v 74. minúte Čavrič.

Ľubľana je posledná štvrtá, najväčšiemu favoritovi Lille podľahla v minulom kole 0:2, pričom druhý gól inkasovala až v nadstavenom čase druhého polčasu. Ľubľana je v aktuálnej sezóne v domácej lige priebežne druhá, na vedúce Celje stráca štyri body.

NK Olimpija Ljubljana: Vidovšek – Silva, Ratnik, Muhamedbegovic, Sualehe – Mijailović, Doffo – Posavec, Elšnik (C), Rui Pedro – Lucas.
    Náhradníci: Pintol – Karamatić, Lasickas, Nukić, Fadida, Bristrić, Brest, Motika, Pinto, Gavrić, Krefl, Kasa.

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer – Blackman, Kankava, Kucka, Lovat – Barseghjan, Čavrić, Weiss (C).
    Náhradníci: Trnovský, Hrdina – Križan, Zmrhal, Strelec, Abubakari, Marcelli, Tolić, Pauschek, Lichý, Savvidis, Sharani.

1

1
    Lovat bežal za nákopom, loptu nestihol na ihrisku.

2
    Kombinácia belasých na jeden dotyk, boli ale vyhnaní zo šestnástky.

3
    Polovysoká lopta od Weissa bola odvrátená na rohový kop.

3
    Vidovšek nebol najistejší, Pauschek zahral aj druhý roh, tentokrát nakrátko, belasí z neho nič nevyťažili.

4
    Blackman si dobre splnil obranné povinnosti a potom bol aj faulovaný.

5
    Čavrič v plnom nábehu v šestnástke nepodarilo sa mu však získať ani roh.

7
    Súboje o loptu v strede poľa, píska sa Kankavov faul.

8
    Borjanov výkop skončil u jeho náprotivka Vidovšeka.

9
    Belasí kombinovali na útočnej polovici, Kucka si narazil loptu, potom prihral Weissovi, ktorý prihrával doprava Blackmanovi, tomu bol však odmávaný ofsajd.

12
    Slovanisti obliehali pokutové územie, ale do zakončenia sa nedostali.

12
    Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Džaba Kankava).

13
    Posavec centroval z odkrytej pravej strany, v šestnástke ale nemal veľa spoluhráčov, belasí loptu odvrátili.

15
    Vidovšek urobil chybu pri rozohrávke, prihral priamo Barseghjanovi, ktorý vošiel do šestnástky, no tam už mal proti sebe hráčov Ľubľany a Vidovšek potom úspešne zasiahol.

17
    Ľubľana sa priblížila k šestnástke Slovana, zásluhou autového vhadzovania, to Slovan odvrátil, ale nie definitívne.

18
    Borjan zasahoval po strele Elšnika z hranice vápna, išiel na zem a bezpečne loptu kryl.

19
    Weiss si hodil loptu priamo do protihráča, rýchlo bol odzbrojený.

21
    Lovat odvrátil center z diaľky zo štandardky za postrannú čiaru.

22
    Dlhý nákop za obranu, Vidovšek išiel von z brány a loptu odkopol do autu.

23
    Blackman vošiel s loptou do šestnásty, prihral Kankavovi, ktorý ideálne našiel Weissa, no tomu lopta skĺzla, vôbec ju v dobrej pozícii netrafil ideálne.

24
    Ľubľana napáda rozohrávku Slovana, ten si pomáha prihrávkou na Borjana.

26
    Čavrič išiel sám na bránu, Mijailović loptu nezachytil, Vidovšek Čavriča jasne fauloval, pokutový kop pre Slovan!

27
    Vidovšek si pri zákroku zranil lakeť a potrebuje ošetrenie.

28
    Vladimír Weiss (ŠK Slovan Bratislava) nepremenil pokutový kop.
    28. Vladimír Weiss (SBA)

28
    Weiss nekopol penaltu dobre, do ideálnej výšky pre brankára, Vidovšek napravil svoju chybu a jednou rukou loptu vytesnil.

31
    Ľubľana si zatiaľ nevie vypracovať žiadnu šancu, teraz bola vytlačená z útočnej polovice.

31
    Súboj dvoch kapitánov, Weiss si loptu príliš predkopol a Elšnik ho vytlačil, vykopáva Vidovšek.

33
    Barseghjan podržal loptu, následne pálil zvnútra pokutového územia Blackman, no vysoko prestrelil.

34
    Lovat centroval od rohovej zástavky, Vidovšek opäť nepresvedčil, hlavičkoval Kašia nepresne.

35
    Domácim lopta odskočila do autu.

36
    Hráči Ľubľany dlhšie podržali loptu, k ničomu to ale z ich strany neviedlo.

37
    Blackman zahral dobre proti Doffovi, rozohrávať bude Borjan.

39
    Kanava vyvážal loptu cez dvoch hráčov a stratil ju, potom Lovat musel odzbrojiť Silvu, ktorému nedovolil odcentrovať.

40
    Čavrič potiahol loptu sám, v šestnástke prihrával cez hráča, no ten loptu zrazil do rúk vlastného brankára.

41
    Lucas dostal prihrávku do šestnástky, snažil sa prihrať pod seba, kde bol Rui Pedro, toho do zakončenia nepustil Bajrič.

42
    Následný roh odvrátil Kankava. Ale Slovan sa prestal hýbať a bráni sa.

44
    Vidovšek znova s nepresnou rozohrávkou, posiela loptu iba za autovú čiaru.

45
    Čavrič faulovaný, získal štandardku, ale z diaľky.

45+1
    Slovan ju však zahral výborne, až na zakončenie, Čavričovu koncovku zblízka z uhla Vidovšek vytlačil.
    45+1. Aleksandar Čavrić (SBA)

45+2

Po prvom polčase hrá Slovan s Ľubľanou 0:0. V 28. minúte nepremenil Weiss pokutový kop.
    Druhý polčas sa začne o 19:47.

46

46
    Striedanie v tíme NK Olimpija Ljubljana:
    z ihriska odchádza Pedro Lucas, prichádza Admir Bristrić.

47
    Silva zakončoval sprava cez Wimmera, ktorý loptu zrazil na rohový kop.

48
    Nepresné zakončenie v podaní Ľubľany, Borjan rozohráva.

49
    Weiss dostal od Blackmana prihrávku na biely bod, ideálna pozícia pre kapitána Slovana, no ten vysoko prestreľuje.

50
    Žltá karta pre tím NK Olimpija Ljubljana (Admir Bristrić).

Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Guram Kašia).

51
    Bajrič vystúpil proti Elšnikovi, následne Kankava vyvážal loptu a bol faulovaný.

51
    Žltá karta pre tím NK Olimpija Ljubljana (Agustín Doffo).

53
    Čavrič nespracoval loptu, nedostal sa tak do zakončenia.

53
    Weiss išiel sám na bránu, zoči voči Vidovšekovi však zlyhal. Akcia pokračovala, do zakončenia išiel aj Barseghjan, mieril nad bránu, no Vidovšek ho fauloval, pokutový kop!

55
    Slovan dal gól!
    Tentokrát si penaltu vzal na starosť ALEKSANDAR ČAVRIĆ a nedal Vidovšekovi šancu. Ten síce smer vystihol, no na prudkú strelu k ľavej žrdi nedosiahol.
    55. Aleksandar Čavrić (SBA) - 0:1

58
    Čavrič sa opäť dral za loptou, no tentokrát v súboji jeden na jeden nebol úspešný.

59
    Z ničoho nič strela z poriadnej diaľky, vyslal ju Sualehe, no Borjan loptu udržal a nemal problém zasiahnuť.

61
    Blackman prenikol po pravej strane a naservíroval loptu Barseghjanovi, ten z hranice vápna minul vzdialenejšiu pravú žrď.

63
    z ihriska odchádza Marko Mijailović, prichádza Nemanja Motika,
    z ihriska odchádza David Sualehe, prichádza Aljaž Krefl.

64
    Bristrić prešiel cez Kašiu, prihral pod seba na voľného Ruia Pedra, ten v podobnej šanci ako predtým Weiss tiež len prestrelil bránu.
    64. Rui Pedro (OLL)

67
    Barseghjan sa zmocnil loptu, potiahol ju po osi dopredu, ale už ju neprestrčil Čavričovi.

71
    Hra sa kúskuje, Ľubľana sa neprebila dopredu, na trávniku skončil po faule Kankava.

72
    z ihriska odchádza Rui Pedro, prichádza Mustafa Nukić,
    z ihriska odchádza Ivan Posavec, prichádza Redi Kasa.

73
    Kucka si v šestnástke zasekol jedného hráča, potom však neprihral, zasekával aj druhého, ktorý posiela loptu na rohový kop.

74
    Loptu na zadnej žrdi získala Ľubľana a definitívne sa tak ubránila.

77
    Krefl svoj center príliš pretiahol, už to nestihol ani Silva.

78
    Hra je prerušená, domáci fanúšikovia vystrájajú, hlavný rozhodca dohovára kapitánom oboch tímov.

79
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava:
    z ihriska odchádza Vladimír Weiss, prichádza Dávid Strelec,
    z ihriska odchádza Tigran Barseghjan, prichádza Kyriakos Savvidis.

81
    Domáci kombinujú na polovici Slovana, sú však vytlačení na polovicu.

82
    Kreflov jemný center bol zrazený na rohový kop.

82
    Roh aj z opačnej strany.

83
    Kreflov center odhlavičkoval Kucka.

85
    Lovat prehodil loptu na Čavriča, ktorá bol faulovaný, no stihol odovzdať loptu Strelcovi, ktorý išiel sám na bránu, obišiel aj brankára Vidovšeka, no loptu si hodil ďaleko a nedokázal ju dostať do siete!
    85. Dávid Strelec (SBA)

86
    Strela Kasu, spoza vápna otestoval pozornosť Borjana. Mieril do stredu brány.

86
    Savvidis odvrátil center smerujúci na malé vápno.

89
    z ihriska odchádza Aleksandar Čavrić, prichádza Marko Tolić.

90
    Kreflov center odvrátený, no belasí sa iba bránia.

90
    Nadstavený čas: 6 minút.

90+2
    Blackman v snahe odkopnúť loptu bol nepríjemne dohraný, lopta patrí Slovanu.

90+3
    Strelec si zobral odrazenú loptu a namieril si to kolmo na bránu, no bol sám a proti viacerým protihráčom.

90+5
    Kucka na Toliča, ten však nemohol pokračovať dopredu, pretože predtým v súboji fauloval.

90+5
    Žltá karta pre tím ŠK Slovan Bratislava (Marko Tolić).

90+6
    Doffo centruje, Borjan ide z brány a má loptu v rukaviciach.

90+6
    V samom závere mal po prihrávke Kasu príležitosť Nukić, ale prestrelil. Dodatočne sa však pískal ofsajd.

90+7

Slovan zvládol dôležitý súboj v Ľubľane, jediný gól zaznamenal v 55. minúte Čavrič, ktorý premenil pokutový kop. Slovan zdolal Ľubľanu 1:0 a momentálne je na čele skupiny A. (20:40:18)

Daniela Mesíková

Góly: 55. Čavrić (pen.)

Karty:   50. Bristrić (OLL), 51. Doffo (OLL) – 12. Kankava (SBA), 50. Kašia (SBA), 90+5. Tolić (SBA)

Nepremenená penalta: 28. Weiss (SBA), brankár Vidovšek zneškodnil

NK Olimpija Ljubljana: Vidovšek – Silva, Ratnik, Muhamedbegovic, Sualehe (63. Krefl) – Mijailović (63. Motika), Doffo – Posavec (72. Kasa), Elšnik (C), Rui Pedro (72. Nukić) – Lucas (46. Bristrić).
    Náhradníci: Pintol – Karamatić, Lasickas, Fadida, Brest, Pinto, Gavrić.

ŠK Slovan Bratislava: Borjan – Bajrić, Kašia, Wimmer – Blackman, Kankava, Kucka, Lovat – Barseghjan (79. Savvidis), Čavrić (89. Tolić), Weiss (C) (79. Strelec).
    Náhradníci: Trnovský, Hrdina – Križan, Zmrhal, Abubakari, Marcelli, Pauschek, Lichý, Sharani.