7:6 (3:2, 3:2, 1:2)
FbŠ Bohemians
cz Pondelok 02.10.2023, 19:30 • UNYP ARENA • Livesport Superliga (CZ) • 5. kolo

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (21:41:07)

Je konec! Skvělý florbalový zápas nakonec zvládla Sparta poměrem 7:6 a bere tři body do tabulky! Bohemka utrpěla dnes už třetí prohru v řadě a dnes z toho žádný bodový zisk nebude. Bohemka se příště utká s Chodovem. Sparta pojede na hřiště Vinohrad.

Branky a nahrávky: 9. Kareš (Fišer), 17. Curney (Wertheim), 19. Košir (Zouzal), 22. Peška (Bohuslávek), 24. Košir (Zouzal), 39. Krbec (Curney), 45. Krbec (Curney) – 20. Kawulok (J. Petrák), 20. Kvasnica (Dobisík), 28. K. Petrák (Buršík), 30. Batkovič (TS), 47. Řehoř (L. Trnka), 57. J. Petrák (Krebner). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 20:15. Diváci: 356. Rozhodčí: Jiří Šedivý a Radek Štengl.

59:58
    Krbec v závěru trefuje tyč branky hostí!

59:51
    Oddechový čas pro tým FbŠ Bohemians.

59:51
    Devět vteřin do konce třetí třetiny a Sparta je na balónku!

59:24
    Sparta je zatažena v hlubokém bloku a stále se brání!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:20
    Obrovský tlak Bohemky, kterému zatím Sparta odolává!

57:48
    Mikuláš Krbec se dostal skvěle až do středu hřiště a střílel na Mücka, ale ten nemusel zasahovat, protože jeho střela šla mimo.

57:10
    Bohemka se ničeho nebojí a už jdou zase do výhody hry v šesti bez brankáře!
    56:38 Jaroslav PETRÁK - 7:6

56:38
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Bohemka nakonec utavila kombinací Spartu a snižuje na rozdíl jediné branky! Matyáš Krebner shodil míček na levou stranu, odkud dokázal JAROSLAV PETRÁK z první prostřelit brankáře Martina Beneše! Asistence: Matyáš Krebner.

55:42
    Sparta dokázala alespoň balónek vyhodit na polovinu svého soupeře.

55:08
    Dlouhá kombinace hostí, ale zatím klokani vůbec nestřílejí a pouze si nahrávají.

54:30
    Bohemka hraje bez brankáře!

54:20
    Juha šel do souboje s Dobisíkem velmi agresivně, ale míček pro svůj tým nezískal.

53:46
    Pražan se dostal k dorážce přímo před Mückem, ale brankář Bohemians dokázal podržet svůj tým a neinkasuje!

53:10
    Hosté už začínají více držet míček na svých holích, ale zatím hrají stále v pěti hráčích v poli.

52:40
    Dnešní utkání sleduje 356 diváků!

52:06
    Krbec dával krosovou přihrávku na Marvánka, ale ten o dost minul svatyni Bohemky.

51:29
    Nyní následuje komerční přestávka a po ní budeme pokračovat ve hře.

51:20
    Jiří Curney udělal obrovskou chybu, ale nakonec vše napravují jeho spoluhráči.

50:48
    Pomalu se nám blíží čas hry bez brankáře, kterou určitě hostující tým zkusí.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

48:59
    Nebezpečná střela Pražana, která těsně minula branku Mücka!

48:15
    Domácí nepouštějí svého soupeře vůbec k balónku a šetří tak cenné vteřinky, které Bohemce velice rychle utíkají.

47:44
    Michal Jedlička je dneska klidný, oproti jiným zápasům, což je u něho velice neobvyklé.

47:11
    Sparta se snaží uklidnit hru a hraje nyní za svou brankou.
    46:30 Jan ŘEHOŘ - 7:5

46:30
    Bohemka snižuje! Tomáš Trnka skvěle nahodil na Beneše balónek, který mu vypadl a k dorážce se dostal nikým nehlídaný JAN ŘEHOŘ. Asistence: Tomáš Trnka.

45:35
    Zezulka trefil ruce Beneše a ten by chtěl pro obránce Zezulku trest na dvě minuty, ale nakonec rozhodčí nevylučují.

45:02
    Wertheimova střela tahem šla těsně vedle branky Bohemky!
    44:14 Mikuláš KRBEC - 7:4

44:14
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta dává veledůležitý gól! MIKULÁŠ KRBEC šel podél mantinelu, nacpal se až před Mücka a v pádu dokázal zakončit ke vzdálenější tyči! asistence: Jiří Curney.

43:33
    Jan Peška už nezasahuje do hry, je v teplákové soupravě na střídačce a pouze se na utkání dívá.

43:05
    Jedovatá střela Zezulky ze středu hřiště nenalezla cíl, který by si obránce hostů přál.

42:22
    Faul Prunera za svou brankou. Hosté zůstanou u míčku v blízkosti soupeřovy branky.

41:45
    Bohemka kombinuje na polovině soupeře a snaží se ohrozit Martina Beneše v brance, který zatím nemusel zasahovat v této třetině.

41:18
    Velmi aktivní úvod do třetiny od Bohemky, která i aktivně napadá rozehrávku svého soupeře.

40:45
    Krebnerova střela tahem ze středu hřiště skončila pouze u prvního bránícího hráče domácích.

40:01
    Úvodní buly vyhrála Sparta.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:07.

Střely ve druhé části: 9:10.

Je za námi druhá třetina, která přinesla opět pět branek. Nejdříve se prosadila dvakrát Sparta a vedla 5:2, poté se opět dvakrát ozvala Bohemka a snížila na 5:4. Sparta ještě před koncem třetiny dokázala vstřelit gól a vede po druhé třetině 6:4.

40:00

39:50
    Bohemka kombinuje na své polovině a čeká na konec třetiny.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
    38:36 Mikuláš KRBEC - 6:4

38:36
    Sparta jde znovu do dvoubrankového vedení! Jiří Curney na středu hřiště viděl po svém pravém boku volného MIKULÁŠE KRBCE, který střelou z první dokázal prostřelit bezmocného Mücka! Asistence: Jiří Curney.

38:07
    Krebner postupoval z boku na Beneše, ale Sparta se zodpovědně vrátila a nic z toho zatím nehrozí.

37:15
    Řehoř byl v dobré pozici na skórování, ale míček mu přeskočil hůl!

36:40
    Michal Kareš schytal střelu do citlivých míst a hra je přerušena.

36:02
    Nekompromisní důraz na mantinelu od Kareše a dostává napomínání od rozhodčích.

35:19
    Hosté se snaží uklidnit hru, což se jim nyní daří, ale určitě by chtěli ještě do konce třetiny srovnat.

34:31
    První formace Sparty dělá Bohemce problémy, které začínají být větší a větší.

33:48
    Zablokovaná střela Sparty, následně z rohu míček rozehrával Kareš, ale nepřesně a Bohemka se dostala k balónku.

33:03
    Curneyho střelu skvěle vychytal hostující gólman, který teď svůj tým drží!

32:34
    Pražan našel skvěle volného Mikuláše Krbce, který střelou z první nedokázal prostřelit skvělého Mücka!

32:05
    Michal Jedlička zdvihal ruku a chtěl pro svůj tým výhodu přesilovky, rozhodčí zůstávají v klidu.

31:21
    Menší potyčka mezi Buršíkem a Pražanem. Nakonec se oba rozcházejí v dobrém a následuje komerční přestávka.

30:45
    Curney zkoušel před Mückem rychlé obhození kolem tyče, ale nakonec si vše hostující gólman pohlídal a úspěšně zasáhl.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.
    29:22 Šimon BATKOVIČ - 5:4

29:22
    Opět je to jen o jednu branku! ŠIMON BATKOVIČ si skvěle rozpohyboval gólmana Martina Beneše a následně bez problému zamířil přesně do horní části branky! Bez asistence.

29:21
    Bohemka bude mít k dispozici další trestné střílení!

29:12
    Domácí pětice nyní se skvěle pohybuje a Bohemka neví, co má dělat.

28:21
    Rozhodčí zatím pouštějí hru a nepískají každý drobný faul na hřišti, což je určitě pozitivní zpráva.

27:48
    Bohemka se opět trochu dotáhla na Spartu, ale stále má co dělat, aby alespoň vyrovnala skóre.
    27:01 Karel PETRÁK - 5:3

27:01
    Nedáš! Dostaneš! Domácí nevyužili velkou šanci a do protiútoku se hnala Bohemka! KAREL PETRÁK dostal milimetrovou přihrávku do běhu a střelou k bližší tyči dokázal prostřelit Beneše, který neměl šanci se na místo přesunout. Asistence: Jakub Buršík.

26:50
    Juha s Prunerem byli blízko gólu, ale nakonec z toho nic nebylo!

26:15
    Bohemka se nyní už dostala do většího tlaku, ale vzápětí Batkovič odevzdává míček na hole Sparty, protože vystřelil mimo branku.

25:40
    Další důrazné upozornění rozhodčích po ostrém souboji u mantinelu, začíná se na hřišti přiostřovat.

25:04
    Další nebezpečná šance Sparty, ale Mück dokázal zasáhnout a drží svůj tým!

24:48
    Curneyho nedovolený zákrok za brankou a Bohemka bude rozehrávat za brankou Beneše.

24:12
    Beneš byl ošetřován na střídačce, nakonec bude v pořádku a budeme moct pokračovat ve hře.

23:43
    Skvělý vstup Sparty do druhé třetiny, mají hru pod kontrolou a Bohemka se zase trápí.
    23:09 Robert KOŠIR - 5:2

23:09
    A je to znovu o pět branek! ROBERT KOŠIR se skvěle dostal před brankáře Mücka, kterého si položil na jednu stranu a pod horní tyč nekompromisně zavěsil balónek! Asistence: Marek Zouzal.

23:00
    Kareš byl faulovaný od Buršíka. Rozehrávat se bude v blízkosti branky Beneše.

22:35
    Velmi rychlý začátek druhé třetiny z obou stran a zatím se nikdo v hale nemůže nudit.
    21:53 Jan PEŠKA - 4:2

21:53
    Spartě se daří rozšířit vedení domácích! Jakub Bohuslávek skvěle našel z otočky volného JANA PEŠKU před brankou, který se nemýlil a navyšuje vedení svého týmu! Asistence: Jakub Bohuslávek.

21:19
    Zouzal kombinuje s Pražanem a Curney čeká před brankou na nějaký nához.

20:45
    Sparta zatím kombinuje na své polovině a snaží se o další branku, která by je poslala znovu do dvoubrankového vedení.

20:01
    Úvodní buly vyhrála Bohemka.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:25.

Střely v první části: 6:13.

Je za námi první třetina, která přinesla pět branek! Sparta vstoupila do utkání skvěle a po brankách Kareše a Curneym vedli 2:0, poté přidali ještě další gól po rychlé kombinaci a střely Košira. Bohemka dokázala snížit dokonce na rozdíl jediné branky v poslední minutě první třetiny po brankách Kawuloka a Kvasnici. Stav je tedy po první třetině 3:2 pro Spartu.

20:00
    19:53 Tomáš KVASNICA - 3:2

19:53
    A je tu další rychlá branka Bohemky! Z ničeho nic se ke střele z pravé strany dostal TOMÁŠ KVASNICA, který krásnou střelou ke vzdálenější tyči prostřelil bezmocného gólmana Sparty. Asistence: Jan Dobisík.
    19:41 Ondřej KAWULOK - 3:1

19:41
    Bohemka dokázala do přestávky snížit! Jaroslav Petrák vystřelil a míček se dobře odrazil od zadního mantinelu na hůl ONDŘEJE KAWULOKA, který střelou z první dokázal prostřelit Beneše v brance! Asistence: Jaroslav Petrák.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    18:50 Robert KOŠIR - 3:0

18:50
    Už je to 3:0! Vše začalo u Curneyho, který přihrál křižnou přihrávkou na volného Marka Zouzala, který z první dokázal na středu hřiště najít ROBERTA KOŠIRA, který z první dokázal míček umístit přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Marek Zouzal.

18:16
    Košir ztratil míček na polovině hřiště a hosté kombinují na polovině Sparty.

17:29
    Nyní se bojuje za brankou Bohemky, ale nakonec je faulován jeden z hráčů hostí.

16:55
    Skvělý start do zápasu má Sparta, která už vede o dvě branky a takových zápasech je to velmi důležité.
    16:18 Jiří CURNEY - 2:0

16:18
    Sparta jde do vedení 2:0! Využitá přesilovka v podobě JIŘÍHO CURNEYHO, který střelou z nápřahu dokázal prostřelit domácího gólmana, který málem balónek chytil, ale nakonec se dostal až do sítě! Asistence: Michal Wertheim.

16:01
    Dlouhá kombinace Sparty před Mückem, ale zatím je to beze střely.

15:25
    Dobisík šel sám na Beneše, ale zezadu čistě zasáhl svou holí Marvánek!

15:05
    Dobisík skvěle vystoupil z obranného bloku a ušetřil pár vteřin svému týmu.

14:34
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians:
    Jan Malič – 2 min., Sekání.

14:15
    Pozor! Uvidíme vyloučení na straně Bohemky. Sparta zatím hraje power-play!

13:39
    Karel Petrák si skvěle navedl míček na bekhend a snažil se zakončit zorem pod víko Benešovy branky, ale míček mu ve finální fázi ujel a domácí gólman nemusel zasahovat! Stav zůstává 1:0!

13:21
    Uvidíme trestné střílení pro Bohemku!

13:06
    Krbec vybojoval v souboji míček pro Spartu, ale následně Bohemka získala míček zpět a může opět útočit.

12:34
    Hra se nám teď otevřela a je vidět více protiútoků jak na jedné, tak na druhé straně.

12:00
    Kawulokova střela z levé strany byla sražená do rohu hřiště. Rozehrávat bude Bohemka.

11:38
    Curney se dostal do rychlého protiútoku, ale na tři hráče Bohemky si netroufl a vrací míček na své beky.

11:09
    Kareš nedovoleným zákrokem fauloval Buršíka a vůbec se mu to nelíbí. Následovat bude komerční přestávka.

10:36
    Sparta je v držení balónku a nikam s ním nespěchá. Kombinuje si v klidu na své polovině.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první teřtiny.

9:16
    Bohemka je nyní trochu opařena a snaží se dostal alespoň na blízko k brance Sparty.
    8:37 Michal KAREŠ - 1:0

8:37
    Sparta jde do vedení! MICHAL KAREŠ dostal přihrávku k levému mantinelu, následně se dostal lehce před brankáře Mücka, kterého si položil na zem a bekhendem dokázal v klidu dostat míček do odkryté branky. Defenziva Bohemky teď úplně shořela. Asistence: Daniel Fišer.

7:54
    Dobisík se lehce dostal až ke střele na Beneše, ale jeho střela mířila mimo branku.

7:19
    Matěj Čermák se dostal do vyložené příležitosti, ale míček mu před střelou uskočil a vyletěl vysoko nad branku.

6:48
    Košir nyní seknul svého soupeře. Volný úder pro Bohemians za Mückovou brankou.

6:10
    Krbcova střela z výběhu byla opět zablokována jedním z hráčů klokanů.

5:44
    Krbec na hranici velkého brankoviště napálil míček jen do bloku hostů. Ti zatím Spartu k ničemu nebezpečnému nepouští.

5:18
    Josef Juha dával přihrávku krosem na Prunera, ale ten celou situaci přeběhl a nemohl se tak dostat k zakončení.

4:56
    Oba týmy odcházejí střídat a hra se nám nyní trochu uklidnila.

4:25
    Další tlak Bohemky, ale opět skvělý reflex Martina Beneše v brance Sparty.

3:41
    Tomáš Kvasnica nikým nehlídaný třikrát dorážel před Benešem, ale ten nakonec dokázal míček chytit do rukavic!

3:01
    Kawulok se snažil probít středem hřiště, ale Sparta ho donutila se vrátit na polovinu Bohemian, kde operuje Malič.

2:17
    Košir si zkomplikoval rozehrávku, ale nikdo z Bohemky za ním nesprintoval.

1:51
    Ani jeden z týmů nijak aktivně nepadá rozehrávku soupeře a čeká na své polovině co vymyslí soupeř.

1:19
    Gajdošova rána z levé strany šla pouze do prvního bránícího hráče domácích, vzápětí přichází nedovolený zákrok právě domácích.

0:44
    Faul Krbce, provinil se hrou mezi nohama a míček bude patřit Bohemce.

0:20
    Zatím Sparta s míčkem nikam nespěchá a kombinuje s ním okolo půlící čáry.

0:01

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít. Sparta bude hrát v rudých dresech a Bohemka v klasických zelených.

Začátek utkání se nám trochu opozdí, začneme kolem 19:45.

Úvodní sestavy

Sparta: Mart. Beneš (Šimáček)– Pražan (C), Wertheim, Marvánek, Kareš – Bohuslávek, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Curney, Peška, Fišer, J. Sedláček, Petráň, Mat. Čermák, Krbec, Pruner.

Trenér: Marek Vojta

Bohemians: Mück (Hyršl) – Zezulka (C), Kawulok, Malič – Dobisík, P. Šebek, K. Petrák, Řehoř, Buršík, Grézl, Hronek, Kyselka, Gajdoš, J. Petrák, L. Trnka, Virga, Batkovič, Kvasnica, Krebner.

Trenér: Michal Jedlička

Hlavními sudími dnešního zápasu jsou Jiří Šedivý a Radek Štengl.

Vzájemné zápasy z minulé sezóny

ACEMA Sparta Praha – FbŠ Bohemians – 4:7

FbŠ Bohemians – ACEMA Sparta Praha – 6:7

Oba předchozí zápasy vyhrály týmy co přijeli jako hosté, ale vzhledem k tomu, že oba týmy jsou z Prahy to zase takové ovlivnění zápasu není. Uvidíme, jestli se dnes potvrdí tento trend nebo ne.

Sparta stejně jako její dnešní soupeř vůbec nevstoupila dobře do nové sezóny a po čtyřech kolech má na kontě pouhé čtyři body. V 1.kole Sparta přivítala Chodov a hned na začátek sezóny tu bylo derby. To zvládlo možná trochu překvapivě právě celek z Chodova vysoko 11:6 a bral tři body. Sparta mohla napravit svoji reputaci hned v následujícím zápase v Pardubicích. To se jí povedlo na jedničku a vyhrála 11:4 v Enteria aréně, kam přišlo skvělých 1450 diváků! Třetí kolo přivítala doma Sparta kvalitní Vítkovice a po vyrovnaném boji nakonec padla rozdílem dvou branek (4:6). Ve čtvrtek cestovala Sparta až do Ostravy, aby sehrála zápas proti FBC Ostravě. Po dvou třetinách prohrávala 3:1 a ve 46. minutě dokonce 5:1, ale dokázala s velkou pomocí Mikuláše Krbce srovnat a poslat zápas do prodloužení. V prodloužení už to vypadalo, že se nic nestane, ale Lukáš Pešat (Ostrava) dokázal vstřelit branku v poslední sekundě prodloužení a Sparta brala pouze jeden bod.

Bohemka je v podobné situaci jako Sparta, ale má alespoň o dva body více a v tabulce je výše. Bohemka začala novou sezónu s Tatranem Střešovice a bylo se na co koukat. Kvalitní florbal a dost emocí. Vypadalo to, že Tatran těsně zvítězí za tři body, ale to Bohemka v čase 59:42 odvrátila a poslala duel do prodloužení, kde gól nikdo nevstřelil. Rozhodnout tak musela dovednostní soutěž – samostatné nájezdy, kde se podařilo jako prvnímu a poslednímu vstřelit gól Šimonu Batkovičovi. Bohemka tak brala vydřené dva body. Druhý zápas a třetí zápas odehrála Bohemka na Evropské úrovni ve čtvrtfinále pohárů mistrů. Po výhře 5:4 a po prohře ve Wileru následovalo prodloužení, které rozhodlo, že Bohemka vypadla a už se soustředí pouze na českou Superligu. Druhé kolo Superligy Bohemka doma přivítala Karlovy Vary a v polovině zápasu to bylo 7:7, ale nakonec se klokanům podařilo utéct a zvítězit 14:9. Roli favorita musela potvrdit i v třetím zápase proti nováčkovi BUTCHIS, ale to se překvapivě nepovedlo a Bohemka prohrála po prodloužení 6:7. Čtvrté kolo bylo ideální, aby chybu s BUTCHIS Bohemka odčinila, protože hrála proti Black Angels, ale to se opět překvapivě nepovedlo a padla 4:10. Dnes to ještě k bodovému zisku bude mít o poznání těžší.

Vítáme vás u on-line přenosu z dohrávky 5. kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy ACEMA Sparta Praha a FbŠ Bohemians. Utkání začíná v 19:30.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 9. Kareš (Fišer), 17. Curney (Wertheim), 19. Košir (Zouzal), 22. Peška (Bohuslávek), 24. Košir (Zouzal), 39. Krbec (Curney), 45. Krbec (Curney) – 20. Kawulok (J. Petrák), 20. Kvasnica (Dobisík), 28. K. Petrák (Buršík), 30. Batkovič (t.s.), 47. Řehoř (L. Trnka), 57. J. Petrák (Krebner)

Využitie: 1:0. Zásahy brankárov: 20:15.
    ACEMA Sparta Praha: Šimáček (Mart. Beneš) – Pražan (C), Wertheim, Marvánek, Kareš – Bohuslávek, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Curney, Peška, Fišer, J. Sedláček, Petráň, Mat. Čermák, Krbec, Pruner.
    Tréner: Marek Vojta

FbŠ Bohemians: Hyršl (Mück) – Zezulka (C), Kawulok, Malič – Dobisík, P. Šebek, K. Petrák, Řehoř, Buršík, Grézl, Hronek, Kyselka, Gajdoš, J. Petrák, L. Trnka, Virga, Batkovič, Kvasnica, Krebner.
    Tréner: Michal Jedlička

Rozhodca: Jiří Šedivý a Radek Štengl