Vondroušová – Kalininová 1:2 (kon.) | Savilleová – Siniaková 2:0 (kon.)
Bouzková – Putintseva 0:2 (kon.) | Fruhvirtová – Rusová 2:0 (kon.)
Tian – Nosková 0:2 (kon.) | Krejčíková – Andrejevová 0:2 (kon.)
Si-jü Wang
Si-jü Wang
1
7 5 3
cz Nedeľa 01.10.2023, 15:33 • Diamond, Peking (CHN) • WTA Peking - China Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Ve druhém kole se Kvitová střetne s Ruskou Samsonovovou, finalistkou tisícovky z Montrealu. (18:45:56)

Petra Kvitová otočila duel prvního kola pětistovky v Pekingu a přemohla Si-jü Wang 6:7, 7:5, 6:3. Zápas trval tři hodiny a pět minut.

Kvitová odvrátila prvních sedm brejkbolů, ale nikoli ten osmý a prohrávala 2:5, dokázala srovnat na 5:5 a nedlouho poté měla v tiebreaku setbol, ten neproměnila a úvodní set šel na konto Wang. Ve ve druhé sadě byl důležitý hlavně sedmý game, kdy si česká tenistka podržela podání. Nakonec ve dvanácté hře sebrala soupeřce servis bez ztráty fiftýnu a bylo jisté, že zápas půjde do třetího setu.

Ten odstartovala Kvitová tím, že přišla o servis, byť vedla 30:0. Nicméně zapsala rebrejk a měla výhodu toho, že podávala jako první. V zásadní šesté hře prorazila soupeřčin servis zejména díky čtyřem vítězným forhendovým returnům po čáře. O chvíli později disponovala mečbolem, který neproměnila. Každopádně zvládla duel dopodávat.

Celkově se jednalo o nepohledný duel, který nabídl několik přestřelek a minimální počet maratonských výměn. Kvitová postupuje, ačkoli nasekala padesát nevynucených chyb.

Konec zápasu
    2:1; 6:3 - Petra Kvitová

6:3
    Přímým bodem na tělo postupuje Petra Kvitová v Pekingu do druhého kola. Domácí Wang poráží po více než třech hodinách!

40-30
    Wang měla šanci, ale Kvitová všechno vrátila až Číňanka vyhodila křižný bekhend do levé výseče pro debla.

30-30
    Křižný forhend Wang zleva šel do pravého rohu kurtu, poté rozhodla čínská tenistka vítězným volejem po levé lajně.

30-15
    Kvitová umístila druhé podání na střed a vzápětí udělala forhendovou chybu za základní lajnu.

30-0
    Wang se pořádně nedostala do výměny, Kvitová si servisem otevřela kurt, nedlouho poté přišel další forhend domácí tenistky zleva za základní čáru.

15-0
    Wang byla zbrklá forhendem z levé strany za základní lajnu. Kvitová je v předklonu. Má toho plné kecky, ale není se čemu divit.

5:3
    Kvitová bude muset dopodávat, může za to vítězný křižný forhend z levé strany.

40-A
    Wang skoro upadla při svém úderu, vzápětí Kvitová přetáhla forhendem základní lajnu. Tento zápas hodně bolí a je to poznat na řeči obličeje české tenistky. v tomto gamu.

40-40
    Po rovných třech hodinách se bude hrát dál! Wang seběhla k síti, zasáhla nečistě volej, poté ukončila výměnu bekhendem na pravou stranu.

40-30
    Druhým forhendem do bekhendu si Kvitová vynucuje chybu do sítě a mečbol!

30-30
    Dobře rozehranou výměnu si Kvitová pokazila křižným forhendem zleva za základní čáru.

30-15
    Nečistý křižný forhend Wang zleva dopadl do pravé výseče pro debl.

15-15
    Kvitová vítězí ve výměně od základních lajn díky forhendu Wang do sítě.

0-15
    Křižným forhendem z levé strany se Wang vymanila z obrany a donutila Kvitovou k chybě do sítě.