Tampa Bay – Nashville 5:4 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 5:3 (kon.) | Detroit – Washington 5:2 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Toronto 1:3 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 2:3 (po pr.)
St. Louis – Dallas 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 5:2 (kon.) | San Jose – LA Kings 1:2 (po pr.)
Ottawa – Florida 4:2 (kon.)
Ottawa Senators
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Florida Panthers
cz Nedeľa 01.10.2023, 22:00 • Centre 200, Sydney, Nové Skotsko • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Ottawa Senators a Florida Panthers.

Oba kluby odehrály čtyři přípravné zápasy a vyhrály tři. Florida porazila Nashville 5:0 a 5:2 a Carolonu 4:2, nestačila na Carolinu 1:4. Ottawa porazila Toronto 3:2 a 4:3 v prodloužení a Winnipeg Jets 3:1. Tým nestačil na Montreal 3:4.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zápas v rámci Kraft Hockey Village, utkání začne později. V rámci této série vyjíždí NHL do menších měst a "vesnic".

Čestné vhazování a za malý moment utkání začne.

00:01

00:01
    Utkání mezi Ottawou a Floridou právě začalo.

00:11
    Forsberg kryje první střelecký pokus v tomto zápase, vhazovat se bude před jeho brankou.

00:15
    Další práce pro brankáře domácích, znovu ukryl kotouč do rukavice.

00:35
    Knight musel čelit střele soupeře, což zvládl. Oba celky už mají střelu na branku.

01:20
    Forsberg si nyní dokázal poradit s dalším střeleckým pokusem, který vyslal hostující celek.

01:51
    Domácí brankář vůbec nevěděl, kde je kotouč, podle všeho jej dokázal udržet před brankovou čárou.

02:30
    Florida rozehrává od své branky, rychlé přechod do útočného pásma sice vyšel, ale střela od modré čáry nebyla přesná.

03:16
    Po zákroku brankáře Floridy následovala potyčka, Kelly byl hodně aktivní.

03:52
    Oba kluby střídají, Kleven má kotouč za svou brankou, následně rychle rozehrál na spoluhráče.

04:40
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější střelecké pozice.

05:55
    Panthers rozehrávají od své branky, čekají na dostřídání. Následně rychle přenesli hru do útočného pásma. Rána ale byla zblokovaná.

06:37
    Brankář Senators kryje kotouč, komerční přestávka.

07:00
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

07:08
    Velkou šanci měli domácí, Batherson nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do zakončení, ale brankáře Knighta nepřekonal.

07:53
    Florida přišla vinou špatné přihrávky o útočné pásmo, hosté pokračují v dobré hře.

08:17
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida se dostává do vedení, po krásné akci se před branku dostal a kotouč poslal přesně pod horní tyčku z bezprostřední blízkosti ANTON LUNDELL. Asistence: Mackie Samoskevič a William Lockwood.
    08:17 Anton LUNDELL - 0:1

09:00
    Florida je střelecky aktivnější, v tomto ohledu nyní vede 4:2, dokázala se také prosadit jako první.

09:45
    Knight si připisuje další zákrok, dokázal si poradit se střelou od modré čáry.

10:37
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Anton Lundell – 2 min., hákování.

Přesilovku sice hraje Ottawa, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

11:56
    Knight dobře viděl na střelu od modré čáry, se kterou si dokázal poradit.

12:34
    Přesilovka se Senators nedaří, měli jen jednu střelu na branku.

13:19
    Senators jsou střelecky aktivnější, mají převahu, ale na góly prohrávají.

14:00
    Florida rozehrává od své branky, rychle se pokoušela dostat se do útočného pásma, což se nepodařilo.

14:22
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Máme vyrovnáno, po rychlém přenesení hry a šikovné přihrávce spoluhráče se prosazuje střelou do horní části branky JIŘÍ SMEJKAL. Asistence: Drake Batherson a Roby Jarventie.
    14:22 Jiří SMEJKAL - 1:1

14:48
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

15:22
    MacEwen se dostal do zakončení, Knight v brance Floridy vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před brankovou čárou.

15:50
    Ottawa rozehrává od své branky, ale následně přišla o puk. Hosté se do šance nedokázali dostat.

16:26
    Zajímavou akci Floridy překazil ofsajd, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině, více ze hry má Florida.

18:13
    Branka Ottawy vypadla ze svého postavení, hra je přerušená.

18:37
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba kluby mají na svém kontě 12 střel na branku.

19:04
    Po ofsajdu Floridy se bude vhazovat ve středním pásmu.

20:00

Po první třetině platí zde v Sydney v Novém Skotsku vyrovnaný stav. Jako první se trefil Lundell, za Ottawu pak srovnal tvrdou ránou Smejkal.

20:01

20:01
    Zápas pokračuje druhou třetinou.

20:11
    Ottawa se dostává do vedení, krátce po začátku třetiny dokázal prostřelit brankáře Floridy ROBY JARVENTIE. Asistence: Drake Batherson a , Jiri Smejkal.
    20:11 Roby JARVENTIE - 2:1

22:35
    Forsberg kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Více ze hry mají nyní hokejisté Floridy.

22:54
    Calle Sjalin – 2 min., nedovolené bránění.

23:35
    Přesilovku hraje sice Ottawa, ale nemůže se dostat do střelecké pozice. Mnoho šancí k vidění momentálně není.

23:56
    Panthers už polovinu svého oslabení celkem snadno dokázali odehrát.

24:43
    Brankář Knight kryje kotouč, následně se strhla potyčka před jeho brankou. Sudí vše řeší domluvou.

24:54
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

25:44
    Sledujeme rychlý hokej, pokus o rychlé přenesení hry přes střední pásmo Floridě nevyšel. Hrát tak mohou domácí.

26:41
    Rasmus Asplund – 2 min., podrážení.

26:41
    Komerční přestávka.

27:27
    Přesilovku hraje znovu Ottawa, ale nemůže se ani tentokrát propracovat do výraznější střelecké pozice.

28:21
    Highmore měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vedle branky.

28:50
    Ani tuto přesilovku nedokázal tým proměnit, vyloučený hráč se vrací do hry.

29:24
    Florida vede na střely na braku 18:17, ale na branky však prohrává.

29:41
    Larsson rozehrává od své branky, dostal se do problémů, ale situaci zvládl. Hrát mohou jeho spoluhráči.

30:01
    Forsberg vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale ve spolupráci s obránci jej udržel před brankovou čárou.

30:27

30:42
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Ottawa drží těsný náskok, Smejkal vedl další zajímavou akci svého celku.

31:09
    McAllister se dokázal velmi dobře vrátit a zblokoval příležitost soupeře.

31:40
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Cole Reinhardt – 2 min., hákování.

31:50
    Přesilovku si nyní zahraje Florida, která následně přišla o útočné pásmo. Ottawa dobře vyhodila.

32:22
    Hra je přerušena, Knight kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

32:46
    Panthers kombinují v útočném pásmu, následně se dostali do zakončení, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.

33:06
    Lundell v dobré pozici minul kotouč, hrát tak mohou jeho soupeři.

34:02
    Jacob Larsson – 2 min., podrážení.

34:02
    Další komerční přestávka.

34:07
    Samoskevič se dostal do dobré střelecké pozice, se kterou si brankář dokázal poradit.

35:12
    Florida sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat před branku soupeře. Ottawa velmi dobře brání.

35:30
    Forsberg kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

35:30
    Anton Forsberg – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.

35:30
    Florida má možnost přesilovky pět na tři.

35:43
    Lundell rychle po vhazování zakončoval, ale střelu na první tyč dokázal brankář Senators zastavit.

36:22
    První vyloučený hráč se vrátil do hry, pokračuje klasická přesilovka.

36:37
    Kelly odehrál puk do bezpečí, a pak šel střídat. Na ledě byl poměrně dlouho.

37:20
    Surdif zkoušel elegantně zakončit, kotouč si prohodil mezi nohama, a pak zakončoval. S jeho střelou neměl brankář problém.

38:00
    Nyní už sledujeme hru pět na pět.

38:00
    Ottawa musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská. Rychle dostala puk do útočného pásma.

39:00
    Hlasatel v aréně ohlásil poslední minutu hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej.

40:00

Ottawa se dokázala prosadit hned v první minutě hry ve druhé třetině. Díky tomuto momentu vede těsně 2:1 po čtyřiceti minutách hry.

40:01

40:10
    Utkání pokračuje třetí třetinou, brankář Senators rozehrává od své branky.

40:30
    22:25, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku v tomto zápase.

40:58
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Senators.

42:00
    Larsson a Kelly zkoušeli dostat kotouč do útočného pásma, což se jim nepodařilo. Hrát tak mohli hokejisté Floridy.

42:30
    Další zakázané uvolnění znamená vhazování před brankou Forsberga.

43:35
    Lundell se dostal do zakončení, brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.

44:47
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zatím na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině čekáme.

45:08
    Florida je střelecky aktivnější, ale na vyrovnání či výraznější příležitost zatím čeká.

45:41
    Balinskis sice udržel útočné pásmo, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připravený před brankou na teč.

46:04
    Knight na druhé straně musel vytáhnout zákrok proti střele z dobré pozice mezi kruhy.

46:25
    Egor Sokolov – 2 min., vražení na hrazení.

46:43
    Přesilovku hraje Florida, která se pokouší získat stabilněji útočné pásmo.

47:30
    Florida rozehrává od své branky, rychle se přes střední pásmo dostala do útočné třetiny. Hra je pak přerušená, protože brankář Ottawy má rozbitou masku.

48:25
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní už hru pět na pět.

48:40
    Forsberg byl nyní pozorný a dokázal si poradit se situaci dva na jednoho. Florida hraje aktivně, ale na vyrovnávající branku čeká.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Florida pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale Ottawa drží náskok.

50:12
    Po rychlé akci je vyrovnáno, Nick Cousins přenechal kotouč spoluhráči, kterým byl ANTON LUNDELL. Ten si vybruslil do dobré střelecké pozice a jeho projektil zapadl přesně do branky. Asistence: Nick Cousins.
    50:12 Anton LUNDELL - 2:2

52:01
    Sledujeme rychlý hokej, který nyní však mnoho šancí nenabízí. Platí to i po akci, kterou vedl Mahura.

52:39
    Imama dokázal zblokovat hned dva dobré střelecké pokusy soupeře. Výborná defenzivní hra hráče Ottawy.

53:07
    Senators se usadili v útočném pásmu, následovala rána od modré čáry, se kterou si brankář dokázal poradit.

53:29
    Ofsajd, a pak buly ve středním pásmu. Hra je hodně kouskovaná.

54:19
    MacEwen se probojoval do útočného pásma, ale v rozhodující moment nechal kotouč vedle sebe. Vypálit nedokázal.

54:46
    Branka Floridy vypadla ze svého postavení. Komerční přestávka.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, stav zápasu je aktuálně vyrovnaný.

55:10
    Smejkal to zkoušel z dobré pozice, ale jeho pokus byl před brankou zblokovaný.

55:23
    Ryan Lomberg – 2 min., sekání.

55:50
    Přesilovku hraje Ottawa, která se však nemůže přes dobrou obranu soupeře dostat do zakončení.

56:10
    Přihrávka Smejkala mířila před braku, ale tam byl jeho spoluhráč obsazený

56:50
    Ottawa se dostává do vedení díky úspěšné přesilovce. Batherson mohl zakončovat, ale ještě vylepšil akci přihrávkou na zcela volného spoluhráče, kterým byl PARKER KELLY. Asistence: Drake Batherson a Josh Bailey.
    56:50 Parker KELLY - 3:2

58:06
    Dostáváme se do posledních dvou minut třetí třetiny, Florida prohrává o jednu branku.

58:22
    Florida hraje bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:32
    Senators tento zápas vyhrají, kotouč do prázdné branky dovezl celkem snadno DRAKE BATHERSON.
    58:32 Drake BATHERSON - 4:2

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

59:34
    Brankář Senators proti střele soupeře nyní zasahovat nemusel, puk končí vedle.

Ottawa vyhrává tento zápas 4:2, Batherson zaznamenal tři asistence a přidal ještě gól do prázdné branky. Senators ovládli tento zápas, který se hrál v rámci Kraft Hockey Village v Centre 200, zimním stadionu v Sydney v Novém Skotsku. (00:48:49)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 15. Smejkal (Batherson, Jarventie), 21. Jarventie (Batherson, Smejkal), 57. Kelly (Batherson, Bailey), 59. Batherson – 9. Lundell (Samoskevič, Lockwood), 51. Lundell (Cousins)

Ottawa Senators: Forsberg (Mandolese) – Brännström, Guenette, Larsson, Bernard-Docker – Kleven, Matinpalo – Smejkal, Järventie, Batherson – Highmore, Chartier, Kelly – Reinhardt, Bailey, MacEwen – Imama, Kastelič, Sokolov
    Tréner: D.J. Smith

Florida Panthers: Knight (Waeber) – Balinskis, Mahura, Benning, Nause, Kinnunen, Sjalin – Mayhew, Lundell, Cousins, Dalpe, Surdif, Samoskevič, Lockwood, Asplund, McAllister, Bezeau, Lomberg, Wise
    Tréner: Paul Maurice

Rozhodca: McIsaac, Dwyer – Deschamps, MacPherson