Česká Lípa – Pardubice 8:3 (kon.) | Tatran – Liberec 8:10 (kon.) | Mladá Boleslav – Florbal Vary 12:4 (kon.)
Královské Vinohrady – BUTCHIS 4:3 (kon.) | Vítkovice – Chodov 6:7 (po pr.) | Ostrava – Sparta 6:5 (po pr.)
Bohemians – Black Angels 4:10 (kon.)
FbŠ Bohemians
4:10 (2:5, 2:3, 0:2)
Black Angels
cz Štvrtok 28.09.2023, 20:30 • Sportovní centrum Řepy • Livesport Superliga (CZ) • 4. kolo

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (22:24:35)

Je konec! Velké překvapení a Bleci berou tři body do tabulky! Bohemka dnes nebyla ve své kůži a vůbec se jí nedařilo naopak Bleci zaslouženě vyhráli.

Branky a nahrávky: 17. Kvasnica (Buršík), 18. J. Petrák (K. Petrák), 34. T. Trnka (Kawulok), 36. Kyselka – 4. Hromada (Renčín), 6. Beriac (M. Burian), 10. Bouček (Ludvík), 12. Hromada (Ludvík), 14. Ludvík (Renčín), 21. Hromada (Körber), 24. Hromada (Renčín), 40. Bačinský (Fryš), 53. Beriac (M. Burian), 58. Beriac (Neklan). Vyloučení: 0:1. Využití: 2:0. Zásahy brankářů: 12:31. Diváci: 131. Rozhodčí: Milan Baloun a Tomáš Sommer.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:09
    Beriac mířil sám na Mücka, ale ten likviduje jeho pokus!
    57:20 Teodor BERIAC - 4:10

57:20
    Black Angels právě vstřelili branku!
    Desátý gól Bleků! Filip Neklan vyslal dlouho přihrávku na TEODORA BERIACA, který si skvěle o mantinel obehrál domácího obránce a následně z úhlu dokázal zamířit přesně do branky! Asistence: Filip Neklan.

56:39
    Bohemians znovu ve výhodě o jednoho muže, ale na body to dnes už stačit nebude.

56:04
    Jakub Hromada nastřelil horní tyč branky Bohemky!

55:40
    Další nepřesná střela Bohemky, kterou nemusel řešit hostující gólman.

54:44
    Domácí svírají Black Angels na jejich polovině, ale nakonec vše likviduje Körber, který je dnes skvělý!

54:05
    Bohemias to ještě zkusí v šesti, ale nyní už to budou mít velmi těžké na vyrovnání.

53:35
    Řehoř vystřelil po odpískání a rozhodčí si bere na kobereček právě hráče domácích.
    52:39 Teodor BERIAC - 4:9

52:39
    Bleci dávají devátou branku! Matouš Burian skvěle posunul míček na nabíhajícího TEODORA BERIACA, který v obležení dvou hráčů dokázal vstřelit míček do odkryté branky! Asistence: Matouš Burian.

51:51
    Buršíkovi rána vůbec nesedla a mířila vysoko nad branku Körbera, který nemusel zasahovat.

51:22
    Domácí opět hrají s odkrytou brankou v zádech!

51:01
    Matouš Burian se postavil k trestnému střílení, rozhýbal si skvěle brankáře a poté zkusil zoro trik, ale v poslední fázi mu míček sjel z hole a nezakončil!

51:01
    Pozor! Uvidíme trestné střílení pro tým BLACK ANGELS!

50:26
    Beriac jasně faulovaný na polovině hřiště, což neuniklo ani rozhodčím.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:27
    Mück je zpět v brance, protože za jeho brankou operuje Doležal.

48:51
    Jakub Buršík vystřelil z první od pravého mantinelu, ale hostující gólman se stihl včas přesunout!

48:18
    Střela na branku Bohemky mířila přesně, ale stihl jí doběhnout Malič!

47:37
    Výborný zákrok proti střele Jaroslava Petráka předvedl Körber, který drží svůj tým!

47:05
    Bohemka ztratila balónek, ale rychle ho získala zpátky a hraje v šesti na polovině soupeře.

46:37
    Bohemians hrají v šesti!

46:05
    Kawulok je napadaný dvěma hráči hostů a nezbývalo mu nic jiného než zajet za svou vlastní branku.

45:21
    Gajdošova rána byla zablokována mimo branku jedním z bránících hráčů. Domácí ale na balónku zůstanou.

44:48
    Další dobrá práce hostujícího celku, který ukrajuje další minutky do konce zápasu.

44:19
    Skvělá práce florbalkami od obránců Black Angels, kteří díky tomu za brankou nikoho nepouští k přihrávce.

43:35
    Domácí hráči zvlášť nenapadají kombinaci hostů, což na jejich gólový deficit je překvapujcí.

42:56
    Tři minuty třetí třetiny jsou minulostí a Bohemce běží drahocenný čas.

42:17
    Virgova rána byla ztečována a skvělý reflexivní zákrok Körbera!

41:57
    Gajdoš si skvěle pokryl míček, ale zase a znovu! Střela šla mimo branku!

41:22
    Malič posunul míček na Petráka, ale opět to nebylo přesné a další rychlá kombinace se nekonala.

40:45
    Blekům se daří zaměstnávat obranu Bohemky, což je pro hosty asi ta nejlepší varianta jak odehrát třetí třetinu.

40:01
    Úvodní buly i do třetice vyhrála Bohemka.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:53.

Střely ve druhé části: 12:6.

Po 40 minutách Bleci nedovolili snížit skóre z první třetiny a nakonec ho ještě dokázali navýšit o jednu branku! Nejdříve se prosadili dvakrát hosté a skóre bylo 2:7, následně slovo převzala Bohemka a opět snížila na rozdíl tří branek. V poslední minutě druhé třetiny se navíc prosadil Bačinský, který svou střelou navýšil vedení Bleků o čtyři branky! Stav je tedy pro druhé třetině.

40:00
    39:28 Vladimír BAČINSKÝ - 4:8

39:28
    Bleci střílejí důležitý gól! Marek Fryš nahrál na levý mantinel na voolného VLADIMÍRA BAČINSKÉHO, který pohotovou střelou dokázal zamířit přesně do pravého horního rohu branky Bohemky! Asistence: Marek Fryš.

39:22
    Nyní oba brankáři dokázali vychytat dva nájezdníky a stav zůstává 4:7!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:15
    Petrák před Körberem nedokázal míček zasáhnout a brankář hostů tak nemusel zasahovat.

37:43
    Domácí jsou ve varu a kombinují na polovině Black Angels, ale zatím vůbec nestřílejí.

37:03
    Neuvěřitelné jak nyní tygřím skokem dokázal Körber zabránit Kvasnicovi ve skórování!

36:38
    Bohemka se už dostala do tempa a snaží se o další rychlý gól do sítě Bleků.
    35:59 Adam Václav Kyselka - 4:7

35:59
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Nakonec to snížení přišlo! ADAM VÁCLAV KYSELKA se dostal k odraženémui balónku na středu hřiště a dokázal pohotovou střelou si zapsat první Superligový gól! Bez asistence.

35:40
    Domácí se všemi silami snaží vstřelit další branku, ale zatím se jim to nedaří.

35:02
    Bleci se ničeho nezalekli a teď drží míček a kombinují na své polovině. Bohemka se je zatím nesnaží napadat.
    33:59 Tomáš TRNKA - 3:7

33:59
    Behemka přeci jen snižuje! Ondřej Kawulok nahrál přesně na TOMÁŠE TRNKU, který dokázal z otočky prostřelit skvělého Körbera, který nyní inkasuje poprvé ve třetině! Asistence: Ondřej Kawulok.

32:58
    Virgova tvrdá rána byla zablokována a letěla vysoko nad hrací plochu. Körber se rychle zvedl a chtěl míček vzít do rukou, ale míček mu vypadl a málem z toho byl gól nebýt obrany hostů!

32:17
    Ludvík se dostal do úniku po pravé straně, ale nyní Mück skvěle zasáhl a ještě svůj tým drží nad vodou!

31:50
    Faul Jana Maliče za svou brankou a vůbec se mu to nelíbí, ale rozhodčí jsou nekompromisní.

31:19
    Další nepřesnosti na domácí straně a zbytečně se připravila o míček, který na nějakou chvíli podrží tým hostů.

30:45
    Domácím se vůbec nedaří dostávat do zakončení a trenér domácích už hlasitě upozorňuje své svěřence.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

29:04
    A znovu po delší době hosté se dokázali dostat na míček a nikam s ním nespěchají.

28:28
    Matúš Gajdoš ze středu hřiště vystřelil, ale hosté ve dvou zablokovali jeho pokus.

27:49
    Kawulok se hnal podél levého mantinelu před Körbera, který i nyní dokázal úspěšně zasáhnout proti jeho úniku!

27:16
    Trnka běžel skvěle kolem hráčů hostů a na druhé straně viděl úplně volného Virgu, ale na toho balónek neprošel.

26:38
    Hosté se dostali opět po delší době na balónek a uklidňují hru.

26:01
    Virgova střela ze standardky minula těsně branku Black Angels! Bohemka zůstává nadále na míčku.

25:48
    Spousta nepřesností na obou stranách ve druhé třetině, je vidět nervozita z obou stran.

25:11
    Domácí jsou zase zasaženi dvěma góly soupeře, který se na ně paradoxně moc nenadře.

24:23
    Kawulok se dostal před gólmana soupeře, ale ten dokázal vytáhnout další neuvěřitelný zákrok!
    23:15 Jakub HROMADA - 2:7

23:15
    Už je to zase o pět branek! Jakub Renčín na pravé straně nahrál na JAKUBA HROMADU, který sice nepovedenou střelou dokázal překonat Mücka, který nedokázal na pohyb míčku zareagovat! Asistence: Jakub Renčín.

22:38
    Kristián Kozák hledal před brankou Hromadu, ale ten těsně nedokázal zachytit balónek, který projel až do rohu hřiště.

22:15
    Další slibnou šancí domácích likviduje gólman Black Angels, který chytá dnes fantasticky!

21:46
    Bleci znovu trochu utíkají ve vedení a Bohemka má zase o starost navíc.
    20:36 Jakub HROMADA - 2:6

20:36
    Rychlý výhoz Daniela Körbera, který našel skvěle volného JAKUBA HROMADU, který dokázal překonat Mücka v brance Bohmeky, který inkasuje podruhé v zápase! Asistence: Daniel Körber.

20:30
    Gajdošova střela ze vzduchu byla sražena mimo branku.

20:01
    Úvodní buly vyhrála Bohemka.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 21:12.

Střely v první části 12:9.

Je za námi první třetina, která skončila překvapivým výsledkem! Black Angels už ve 14. minutě vedli 5:0. Bohemka díky trestu 2+2, který obdržel Kozák vstřelila dva gól v přesilovce a alespoň hrůzostrašné skóre zmírnila na 2:5 z jejího pohledu.

20:00

19:40
    Hanákova střela na druhé straně byla zablokována Virgou!

19:26
    Petrákův tvrdý bekhend zamířil pouze do výstroje Körbera!

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:16
    Zbytečný faul Kozáka nakonec vyústil v to, že se Bohemka rychle vrací do hry.
    17:28 Jaroslav PETRÁK - 2:5

17:28
    Je využita i druhá polovina přesilovky! Karel Petrák nahrál na svého bratra JAROSLAVA PETRÁKA, který střelou do odkryté klece dokázal snížit na rozdíl tří branek! Asistence: Karel Petrák.

16:47
    Domácí tlačí na Bleky, ale ti vzápětí vyhazují až k Mückovi!
    16:14 Tomáš KVASNICA - 1:5

16:14
    Bohemka využívá přesilovou hru a ještě jí stále budou mít! Jakub Buršík nahrál přesně na volného TOMÁŠE KVASNICU, který střelou z první dostal míček do branky Körbera! Asistence: Jakub Buršík.

15:58
    Hosté zatím skvěle brání a Bohemka se k ničemu nedostala.

15:24
    Vyloučení v týmu Black Angels:
    Kristián Kozák – 2+2, Nedovolené vrážení.

15:07
    Domácí budou hrát přesilovku! Po tvrdém zákroku Kozáka mají ještě domácí výhodu.

14:48
    Další Hromadův zisk na polovině Bohemky, toto jsou cenné zisky pro Bleky.

14:13
    Petrák hledal nabíhajícího Gajdoše, ale Fryš skvělým obranným zákrokem zasáhl!
    13:31 Daniel LUDVÍK - 0:5

13:31
    Už je to o pět branek! DANIEL LUDVÍK střílí další branku v první třetině po skvělé přihrávce od Jakuba Renčína, který si připisuje druhou asistenci. Asistence: Jakub Renčín.

13:15
    Další závar hostů, kteří se snaží tlaku využít co nejvíce to jde.

12:35
    Domácí zatím nemají ani trochu štěstí a to samozřejmě vyhovuje Blekům.

11:47
    Střídání v týmu FbŠ Bohemians:
    ze hřiště odchází Tomáš Hyršl, přichází Daniel Mück.
    11:47 Jakub HROMADA - 0:4

11:47
    Tohle už je na pováženou! Daniel Ludvík nahrál na nabíhajícího JAKUBA HROMADU, který si přehodil míček na bekhend a dokázal zasunout míček do branky Hyršla! Asistence: Daniel Ludvík.

11:17
    Black Angels teď dobře kombinují na polovině Bohemky a nepouští je do šancí.

10:26
    Beriacova rána skákala před domácím brankářem, ale nakonec šla těsně vedle branky a domácí si mohou odpočinout.

10:01
    9:02 Adam BOUČEK - 0:3

9:02
    Bleci už vedou o tři branky! ADAM BOUČEK šel podél mantinelu přes celé hřiště a nikdo si ho nevšímal, poté se dostal z úhlu ke střele a trefil krásně horní růžek Hyršlovy branky! Asistence: Daniel Ludvík.

8:14
    Bohemka už začíná být nebezpečná, ale Bleci stále náporu odolávají.

7:42
    Kawulok dostal přihrávku na hranici velkého brankoviště a hned střílel, ale jeho střela byla zablokována.

7:11
    Střela Dobisíka ze středu hřiště šla těsně mimo branku!

6:39
    Vilém Doležal mohl navýšit vedení, ale Hyršl skvělým výjezdem zamezil zakončení!

6:15
    Bohemka jako v minulém zápase nezachytila začátek zápasu a už prohrává 2:0.
    5:34 Teodor BERIAC - 0:2

5:34
    Bleci jdou do vedení 2:0! Matouš Burian vybojoval míček v rohu hřiště, následně nahrál přes brankoviště na volného TEODORA BERIACA, který bez problému dokázal míček zasunout do branky Hyršla! Asistence: Matouš Burian.

4:55
    Domácí tým má problém se dostat ke kombinaci před Körberem. Následně Petrák trefuje tyč hostující branky!

4:19
    Nedovolený zákrok Bleků. Rozehrávat budou Klokani na polovině hostů.
    3:48 Jakub HROMADA - 0:1

3:48
    Bleci jdou do vedení! JAKUB HROMADA vybojoval míček v rohu hřiště za brankou Hyršla, následně se dokázal vytočit do středu hřiště a zamířit přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Jakub Renčín.

3:17
    Hosté se nyní poprvé dostali k míčku a snaží se kombinovat v blízkosti Hyršla.

2:34
    Bohemka svírá svého soupeře, ale zatím hostující tým odolává.

2:03
    Karel Petrák se dostal ke střele z velkého brankoviště, ale našel pouze dobře postaveného gólmana hostů.

1:33
    Bleci se snažili dostat do rychlého protiútoku, ale domácí obrana vše zvládla na jedničku.

0:58
    Další pokus Batkoviče, tentokrát už mířila na branku a Körber dokázal jeho pokus maskou vyrazit.

0:45
    Batkovič se dostal k odraženému balónku, ale střela byla zablokovaná mimo branku.

0:01
    Úvodní buly vyhrála Bohemka, která jde ihned do útoku.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít. Bohemka nastupuje v tradiční zelené a Black Angels v černé.

Úvodní sestavy

Bohemians: Hyršl (Mück) – Zezulka (C), Kawulok, Malič – Dobisík, Řehoř, K. Petrák, Buršík, Hronek, Veleba, Gajdoš, T. Trnka, Virga, J. Petrák, Brynda, Kvasnica, Batkovič, Grézl.

Trenér: Michal Jedlička

Black Angels: Körber (Matiášek) – Fryš, V. Novotný, Obuškevič, Kozák, Neklan, Bauman, Bouček – Beriac, Boček, M. Burian, Doležal, Sirotek, Bačinský, Čáslava, Ludvík (C), Hromada, Renčín, R. Hanák.

Trenér: Tomáš Janeček

Dnešní zápas budou rozhodovat pánové Milan Baloun a Tomáš Sommer.

Vzájemné zápasy z minulé sezóny

FbŠ Bohemians – Black Angels – 9:8

Black Angels – FbŠ Bohemians – 9:10pp

Statistika zápasů z minulé sezóny zní jasně. Oba týmy se dobře znají a budou rozhodovat maličkosti a drobné chyby, kterých se může dopustit jak jeden, tak druhý tým. O výhodě domácího prostředí tady ani nemusí být řeč, protože oba týmy mají halu stejně blízko, protože sídlí v Praze.

Bohemka začala novou sezónu s Tatranem Střešovice a bylo se na co koukat. Kvalitní florbal a dost emocí. Vypadalo to, že Tatran těsně zvítězí za tři body, ale to Bohemka v čase 59:42 odvrátila a poslala duel do prodloužení, kde gól nikdo nevstřelil. Rozhodnout tak musela dovednostní soutěž – samostatné nájezdy, kde se podařilo jako prvnímu a poslednímu vstřelit gól Šimonu Batkovičovi. Bohemka tak brala vydřené dva body. Druhý zápas a třetí zápas odehrála Bohemka na Evropské úrovni ve čtvrtfinále pohárů mistrů. Po výhře 5:4 a po prohře ve Wileru následovalo prodloužení, které rozhodlo, že Bohemka vypadla a už se soustředí pouze na českou Superligu. Druhé kolo Superligy Bohemka doma přivítala Karlovy Vary a v polovině zápasu to bylo 7:7, ale nakonec se klokanům podařilo utéct a zvítězit 14:9. Roli favorita musela potvrdit i v třetím zápase proti nováčkovi BUTCHIS, ale to se překvapivě nepovedlo a Bohemka prohrála po prodloužení 6:7. Dnes si bude chtít spravit chuť proti "Černým Andělům".

Bleci nejprve začali sezónu doma se Sokolem z Pardubic a měli splnit roli favorita, což se jim nepovedlo a body si odvezl tým Sokolů, kteří si připsali první tři body. Druhý zápas čekal Black Angels na půdě silných Vítkovic. Jen díky skvělému Matiáškovi skončil zápas "pouze 6:1" a mohlo být rozhodně hůř, ale i tak na tom nemění nic fakt, který zní jasně, že Bleci prohráli. V Lounech na hřišti Bleků ve třetím kole Superligy se poprvé podařilo získat body a po výhře 5:4 po prodloužení už nesvítí v kolonce bodu u Andělů nula, ale dvojka, což je určitě důležité pro další zápasy. Dnes bude potřeba i trochu štěstí, aby podařili porazit silné Bohemians.

Vítáme vás u on-line přenosu ze 4. kola Livesport Superligy mezi týmy FbŠ Bohemians a Black Angels. Utkání začíná v 20:30.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 17. Kvasnica (Buršík), 18. J. Petrák (K. Petrák), 34. T. Trnka (Kawulok), 36. Kyselka – 4. Hromada (Renčín), 6. Beriac (M. Burian), 10. Bouček (Ludvík), 12. Hromada (Ludvík), 14. Ludvík (Renčín), 21. Hromada (Körber), 24. Hromada (Renčín), 40. Bačinský (Fryš), 53. Beriac (M. Burian), 58. Beriac (Neklan)

Využitie: 2:0. Zásahy brankárov: 12:31.
    FbŠ Bohemians: Hyršl (12. Mück) – Zezulka (C), Kawulok, Malič – Dobisík, Řehoř, K. Petrák, Buršík, Hronek, Veleba, Gajdoš, T. Trnka, Virga, J. Petrák, Brynda, Kvasnica, Batkovič, Grézl, Kyselka.
    Tréner: Michal Jedlička

Black Angels: Körber (Matiášek) – Fryš, V. Novotný, Obuškevič, Kozák, Neklan, Bauman, Bouček – Beriac, M. Boček, M. Burian, Doležal, Sirotek, Bačinský, Čáslava, Ludvík (C), Hromada, Renčín, R. Hanák.
    Tréner: Tomáš Janeček

Rozhodca: Milan Baloun a Tomáš Sommer