Arizona – LA Kings 5:3 (kon.) | St. Louis – Arizona 3:2 (kon.)
Arizona Coyotes
5:3 (0:0, 4:3, 1:0)
Los Angeles Kings
cz Sobota 23.09.2023, 06:05 • Austrálie, Melbourne • Príprava NHL

Cooley uspěl, skvěle poslal kotouč ke vzdálenější tyči. První úspěšný nájezd. Byfield netrefil branku, což znamená, že i samostatné nájezdy vyhraje Arizona. (08:54:10)

Druhou sérii začal Kerfoot. Mezi betony neuspěl. Za Kings jel Kalijev. Blafák nedotáhl. Po druhé sérii je to stále 0:0.

Po zápase následovaly Nájezdy. Zucker neproměnil, první sérii uzavřel Dubois, který také neuspěl.

59:38 Barrett HAYTON - 5:3

59:38
    Arizona právě vstřelila branku!
    A je to jasné, Arizona tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky dokázal poměrně snadno dostat BARRETT HAYTON. Asistence: Clayton Keller a Nick Schmaltz.

59:29
    Oddechový čas pro Los Angeles.

59:29
    Ingram kryje kotouč, velkou šanci měli Kings, ale obrana Coyotes v čele s brankářem byla pozorná.

59:01
    Dlouhou dobu Kings sevřeli soupeře v jeho pásmu, Dubois minul branku.

58:07
    Spence pálil od modré čáry, Moser zblokoval jeho ránu do ochranné sítě nad brankou.

57:52
    Kings hrají v šesti, usadili se v útočném pásmu.

57:30
    Ingram kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

57:12
    Gavrikov musí hrát, zakázané uvolnění se nepíská. Čas pro Kings běží hodně rychle.

57:00
    Cooley hledal Browna, jehož pokus nebyl nejpovedenější.

56:18
    Arizona se dostala do útočného pásma, pálil Guenther, ale neprostřelil soupeřova obránce.

55:24
    Coyotes se po delší době dostali do útočného pásma, ale ke střele na branku se tým nedostal.

55:04
    Doughty rozehrává od své branky, přenechal kotouč spoluhráčům, a pak šel střídat i on.

54:30
    Hokejisté Los Angeles rozehrávají od své branky, pokus o přechod do útočného pásma nevyšel podle představ.

54:10
    Utkání pokračuje dál. Coyotes drží náskok o jednu branku.

54:04
    Akci Kings zastavil ofsajd, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

53:30
    Oba kluby střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.

52:31
    Ingram se vyznamenal proti velké šanci soupeře. Stav zápasu se tedy nemění.

52:24
    To se už hraje pět na pět.

52:04
    Kings se dostali do útočného pásma, ale Brown vybojoval kotouč a dokázal vyhodit.

51:39
    Kempe už při přesilovce zakončoval zajímavou akci svého celku, ale brankář si dokázal poradit.

51:06
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 13 097 platících fanoušků.

51:06
    Komerční přestávka.

50:54
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, Kings se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do zakončení.

50:19
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Schmaltz – 2 min., nedovolené bránění.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Coyotes se dostali do útočného pásma.

49:44
    Kings hrají oslabení a nyní se jim podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

49:36
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Moore – 2 min., hrubost.

49:00
    Kempe rozehrává od své branky, oba kluby následně střídají, a tak ve středním pásmu bylo dost místa.

47:33
    Souboje o kotouč probíhají především ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

46:51
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Arizona stále vede o jednu branku.

46:35
    Arvidson pálil od modré čáry, jeho spoluhráč tečoval před brankou, puk kryje gólman. Komerční přestávka.

46:12
    Stecher to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale v rozhodující moment minul kotouč.

45:21
    Gavrikov rozehrává od své braky a čeká na dostřídání spoluhráčů. Mnoho zajímavých momentů jsme zatím ve třetí třetině neviděli.

45:05
    Anderson měl dobrou střeleckou pozici, v rozhodující moment trefil rameno brankáře Ingrama.

44:24
    Sledujeme rychlý hokej, Kings rozehrávají od své branky. Na nějakou výraznější šanci nyní čekáme.

44:07
    Dubois hlídkoval před brankou, ale obrana si s přihrávkou na něj dokázala poradit.

43:26
    Ofsajd zastavil zajímavě vypadající akci Kings. Buly ve středním pásmu.

42:55
    Durzi rozehrává od své branky, Keller pokračoval v akci, ale jeho tým potřebuje také prostřídat. Na ledě už jsou hráči dlouho.

42:11
    Lewis byl v kontaktu se soupeřem, následně pálil hráč Coyotes, a tak kotouč kryje David Rittich.

41:33
    Fiala pálil bez přípravy, jeho rána končí vedle branky, a pak puk opustil útočné pásmo.

41:08
    Ještě půlminuta přesilovky Kings zbývá, Kings hrají velmi dobře, ale schází jim zakončení.

40:45
    Arizona nedokázala vyhodit, a tak je stále pod tlakem.

40:21
    Kings dohrávají zbytek přesilovky, hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana Coyotes je pozorná.

40:01
    Střídání v týmu Los Angeles Kings:
    ze hřiště odchází Copley, přichází Rittich.

40:01

Sedm branek jsme viděli ve druhé třetině, Coyotes vedou aktuálně v prvním přípravném zápase zde v Melbourne 4:3.

39:07
    Bjugstad se dostal do útočného pásma, ale v rozhodující moment uklouzl.

38:00
    Po komerční přestávce pokračuje utkání dál, sledujeme rychlý hokej.

37:28
    Coyotes měli možnost dva na jednoho, ale přihrávka před brankou se nepodařila.

37:14
    Kings pokračují v aktivní hře, tlačí se do zakončení.
    36:12 Trevor MOORE - 4:3

36:12
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Blesková akce Kings vede ke kontaktní brance, v situaci dva na jednoho se prosazuje TREVOR MOORE. Přihrávat nemohl, a tak se rozhodl pro střelu, kterou překonal brankáře. Asistence: Viktor Arvidson.

35:54
    Zucker to zkoušel individuálně, ale přišel o puk.

35:30
    Sledujeme hokej, který musí fanoušky bavit. Už jsme viděli šest branek a to druhá třetina ještě nekončí.
    34:33 Viktor ARVIDSON - 4:2

34:33
    Přesilovku Kings sice neproměnili, ale i tak nyní snižují. Po chybě obrany Coyotes získal puk Kevin Fiala. Jeho tvrdou ránu od modré čáry nechytatelně tečoval VIKTOR ARVIDSON. Asistence: Kevin Fiala.

34:22
    Přesilovku podle všeho Kings nedokáží proměnit.

33:21
    Dubois mohl zakončovat, následně Donault vypálil z dobré pozice, ale brankáře Arizony nedokázal prostřelit.

32:35
    Moore byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale jeho pokus končí vedle.

32:25
    Kerfoot – 2 min., podrážení.
    31:40 Logan COOLEY - 4:1

31:40
    Nádherná individuální akce nováčka v dresu Coyotes. Parádní akce mladého hráče a rychlé zakončení, po samostatné akci se prosazuje LOGAN COOLEY. Asistence: J.J. Moser, Dylan Guenther
    31:19 Lawson CROUSE - 3:1

31:19
    Rychlá kombinace Coyotes vede k další brance, prosazuje se dobře hrající LAWSON CROUSE. Asistence: Nick Bjugstad.
    29:08 Adrian KEMPE - 2:1

29:08
    Pěkná akce hokejistů z Kalifornie, která vede ke snížení. Spence připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ADRIAN KEMPE udělal elegantní kličku, a pak prostřelil brankáře. Asistence: Jordan Spence.
    28:22 Mattias MACCELLI - 2:0

28:22
    Přesilovka je úspěšná a Coyotes vedou o dvě branky. Tvrdou ránou z kruhu poslal kotouč přesně do horní části branky Mattias MACCELLI. Asistence: Juuso Välimäki, Jason Zucker

28:00
    Přesilovku hrají Coyotes, dostali se do útočného pásma, Välimäki pálil nepřesně.

27:09
    Při vlastním oslabení se do šance dostal Kempe. Přesněji nahodil kotouč na branku, a tak se bude vhazovat.

26:40
    Lewis – 2 min., sekání.

26:13
    Hokejisté Kings nyní marně hledají cestu k tomu, aby se dostali do střeleckých pozic. Obrana Coyotes je pozorná.

26:09
    Bjugstad vypálil, Copley vyrazil do ochranné sítě nad brankou. Komerční přestávka.

25:46
    Dubois měl velkou šanci, dostal pas na kruh. Jeho rána se od tyče odrazila zpět do hry.

25:20
    Kalijev zkoušel nahodit kotouč do útočného pásma, ale obrana Coyotes byla připravená a akci soupeře dokázala zastavit.

25:00
    Arvidson byl volný před brankou, kde čekal na přihrávku, ale spoluhráči mu nedokázali poslat kotouč.

23:27
    Nyní se hraje ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry. V počátku druhé třetiny hrají lépe hráči Coyotes.

23:00
    Mooser nahodil kotouč před branku od modré čáry, k překvapení všech dokázal puk doskákat až k brance, a pak měl plné ruce brankář Copley.
    21:48 Clayton KELLER - 1:0

21:48
    Coyotes se dostávají do vedení z jedné z mála šanci. Po pěkné akci zakončoval z ostré pozice CLAYTON KELLER. Jeho ránu si do vlastní braky srazil gólman Kings. Asistence: Nick Schmaltz, Sean Durzi.

21:14
    Durzy obkroužil branku, a pak přihrávkou před branku hledal spoluhráče. Obrana Coyotes si poradila.

20:27
    Kings se dostali ke střele od modré čáry, ale obrana si poradila a rána byla zblokovaná.

20:01

První třetina končí, branku jsme zatím neviděli. Aktivnější byli jednoznačně hokejisté Kings. Zatím v Melbourne bez branek.

20:00

19:15
    Kopitar to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice, ale brankáře Arizony prostřelit nedokázal.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, Coyotes jsou aktivnější nyní.

18:13
    Fiala promáchl mezi kruhy, výborně se také vrátil Kerfoot, který zastavil akci soupeře.

17:31
    Roy rozehrává od své branky, Fiala netrefil odkrytou část branky. Velkou šanci Kings neproměnili.

16:55
    Lizotte posílal kotouč na modrou čáru, kde byli jeho spoluhráči, ale nedokázali vypálit. Následně měl stejný hráč velkou šanci, puk netrefil.

16:32
    Špatná rozehrávka Kings znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Kings.

16:00
    Kings se pokoušeli dostat do útočného pásma, Brown přišel o puk, a pak se hra po zakázaném uvolnění Coyotes stěhuje před branku Ingrama.

15:40
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější pasáž utkání.

15:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.

13:37
    Obrovskou šanci měli hokejisté Coyotes, ale nedokázali prostřelit ležícího brankáře.

13:20
    Maccelli se dostal do zakončení, Copley si s jeho pokusem dokázal poradit.

12:34
    Oba kluby střídají, kotouč mají hokejisté z Los Angeles za svou brankou. Následně se rychle dostali do útočného pásma.

11:08
    Kopitar se pokoušel získat útočné pásmo, Durzi ho dokázal zastavit. Následně pálil Spence, s jehož pokusem si brankář poradil.

10:33
    Hokejisté Los Angeles pokračují v dobré hře, znovu se dostali do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel.

10:06
    Ofsajd Coyotes, buly ve středním pásmu.

09:45
    Bjugstad se dostal do zajímavé šance, ale po rychlé přihrávce spoluhráče nedokázal kotouč přesněji poslat do branky.

08:46
    Kopitar se pokoušel dostat do dobrého prostoru před brankou, ale přihrávku od spoluhráče nyní nedostal.

08:00
    Nyní sledujeme velký boj o střední pásmo, právě zde probíhají souboje o kotouč.

07:27
    Zucker to vzal na sebe, ale samostatnou akcí nedokázal oklamat soupeře a vypracovat střeleckou pozici.

06:48
    Kalijev se dostal do střelecké pozice, od modré čáry pálil a jeho ránu dobře viděl brankář Coyotes.

06:41
    Moser to zkoušel individuálně, ale dostal se do ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

06:20
    Doty – 5 min., bitka.

Brown – 5 min., bitka.

06:20
    Brown a Doty znovu spolu a je z toho bitka.

05:45
    Copley si dokázala poradit se střelou Mosera od modré čáry, první zajímavější moment před brankou Kings.

05:16
    Dubois měl obrovskou šanci, měl čas na zakončení, ale Ingram si dokázal poradit. Následně mu upadla maska, hra je přerušená.

04:50
    Fiala to vzal na sebe, jeho tvrdý pokus vyrazil brankář před sebe, pak hrála obrana.

04:38
    Hokejisté Los Angeles pokračují v dobré hře, Kempe se dostal do zakončení, ale obrana si dokázala poradit.

04:14
    Doty – 2 min., hrubost.

Brown – 2 min., hrubost.

04:14
    Ingram kryje nadvakrát kotouč po několika šancích soupeře. Coyotes jsou pasivnější.

03:44
    Arizona je v plném počtu.

03:18
    Spence to vzal na sebe, jeho rána od modré čáry končí na mantinelu za brankou, následně Coyotes vyhazují.

02:33
    Arizona znovu vyhazuje přes všechny čáry a z oslabení zbývá zhruba polovina. Kings se nemohou dostat do pásma.

01:50
    Coyotess zvládli vhazování, následně odehráli puk přes všechny čáry. Kings musí o pásmo bojovat.

01:44

01:16
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:37
    Kempe se pokoušel dostat do střelecké pozice, to se podařilo až Kopitarovi, s jehož ránou si brankář Ingram poradil.

00:15
    Anderson nahodil kotouč od modré čáry, ale brankář Coyotes zasahovat nyní nemusel.

00:01
    První přípravný zápas začal.

00:01

Následovat bude hymna Austrálie.

Nyní už hymna USA.

Arizona Coyotes: Ingram – Moser, Dumba. Välimäki, Durzi, Stecher, Brown – Keller, Hayton, Schmaltz – Kerfoot, Cooley, Zucker – Maccelli, Bjugstad, Guenther – Boyd, McBain, Crouse

Los Angeles Kings: Copley (Rittich) – Anderson, Doughty, Gavrikov, Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar, Kempe – Moore, Danault, Arvidsson – Fiala, Dubois, Kalijev – Lewis, Lizotte, Doty.

Hráči Kings, kteří odcestovali do Austrálie
    útočníci: Adrian Kempe, Anže Kopitar, Trevor Moore, Kevin Fiala, Phillip Danault, Jared Anderson-Dolan, Viktor Arvidson, Arhtur Kalijev, Alex Turcotte, Jacob Doty, Blake Lizotte, Quinton Byfield, Trevor Lewis, Samuel Fagemo, Pierre-Luc Dubois, Carl Grunström

obránci: Matt Roy, Andreas Englund, Tobias Björnfot, Drew Doughty, Jacob Moverare, Mikey Anderson, Jordan Spence, Vladislav Gavrikov, Brandt Clarke

brankáři: Phoenix Copley, David Rittich, Cam Talbot

Hráči Coyotes, kteří odcestovali do Austrálie
    útočníci: Nick Bjugstad, Travis Boyd, Michael Carcone, Logan Cooley, Lawson Crouse, Dylan Guenther, Barrett Hayton, Alex Kerfoot, Clayton Keller, Matias Maccelli, Jack McBain, Liam O’Brien, Nick Schmaltz, Jason Zucker

Obránci: Josh Brown, Travis Dermott, Matt Dumba, Sean Durzi, J.J. Moser, Victor Soderstrom, Troy Stecher, Juuso Valimaki

Brankáři: Connor Ingram, Andrew Oke, Karel Vejmelka

"Byl jsem překvapený, kolik lidí tady bylo a kolik jsem viděl dresů LA Kings. Viděl jsem i dresy jiných týmů," uvedl v rozhovoru pro web ligy obránce Kings Drew Doughty.

Kings a Coyotes odehrají v sobotu a v neděli dvojzápas v rámci NHL Global Series 2023 – Melbourne. Poprvé se tedy slavná NHL představí na jižní polokouli.

Los Angeles Kings měli v pátek otevřený trénink pro veřejnost v Rod Laver Areně v Melbourne. Otevřený trénink Arizony byl následně zrušen, aby byly zachovány optimální herní podmínku pro sobotu. To znamená, aby byla kvalita ledu v pořádku. Coyotes absolvovali trénink v OBrien IceHouse,

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Příprava na nový ročník startuje právě dnes a v tomto zápase proti sobě nastoupí Arizona Coyotes a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:05.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 22. Keller (Schmaltz, Durzi), 29. Maccelli (Välimäki, Zucker), 32. Crouse (Bjugstad), 32. Cooley (Moser, Guenther), 60. Hayton (Keller, Schmaltz) – 30. Kempe (Spence), 35. Arvidson (Fiala), 37. Moore (Arvidson)

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Dumba. Välimäki, Durzi, Stecher, Brown – Keller, Hayton, Schmaltz – Kerfoot, Cooley, Zucker – Maccelli, Bjugstad, Guenther – Boyd, McBain, Crouse

Diváci: 13 097