Zlín – Poruba 24:28 (kon.) | DHC Plzeň – Olomouc 41:37 (kon.) | Kynžvart – Slavia 28:31 (kon.)
Házená Kynžvart
28:31 (15:17)
DHC Slavia Praha
cz Sobota 23.09.2023, 18:00 • SH Cheb • MOL liga žien • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny příznivce tohoto sportu u dnešního utkání, ve kterém se střetne Házená Kynžvart a DHC Slavia Praha. Domácí házenkářky v minulém kole konečně vyhrály, podařilo se jim to na palubovce Poruby. Předtím remizovaly s Pískem a prohrály proti Dunajské Stredě. Slavia zatím rozhodně nepůsobí jako loňský mistr. V tabulce má pouze jeden bod za remízu s Olomoucí. Zbylé dvě utkání prohrála a je desátá. Je ale nutné podotknout, že měla dost těžký los.

Házená Kynžvart: Srpová, S. Novotná – K. Königová, Tesařová, Dvořáková, Durovićová, Vávrová, Michalcová, Patrnčiáková, Bezrukovová, Dresslerová, Némethová, Božovićová, Kapusniaková, Hejkalová.
    Trenér: Peter Sabadka

DHC Slavia Praha: Malá, Kudláčková – Holečková, Franková, Motejlová, Koubová, Pejšová, Vostárková, A. Novotná, Holeňáková, Zimová, Míšová, Švihnosová, Vavroušková, Jirásková.
    Trenér: Daniel Čurda

Rozhodčí: Josef Čápek – Lukáš Veselý.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    2
    Adriana Míšová si vzala na starost míč a poslala Slavii do vedení, čímž rovněž otevřela střeleckou listinu dnešního utkání. (0:1)
    3
    Kynžvart reaguje poprvé až ve třetí minutě. Trefila se Katka Dresslerová. (1:1)

3
    Žlutá karta pro tým Házená Kynžvart (Tereza Michalcová). (1:1)
    4
    Veronika Dvořáková otáčí stav ve prospěch Kynžvartu. (2:1)
    4
    Po pomalejších úvodních minutách nabírá hra Kynžvartu na obrátkách. Katka Dresslerová navyšujena dvoubrankový rozdíl. (3:1)
    5
    Slavii se začalo utkání rozpadat hned v úvodu. Tereza Michalcová posílá domácí už do třígólového náskoku. (4:1)
    6
    Konečně dokázala kontrovat i Slavia. A znovu to byla Adriana Míšová. (4:2)
    6
    Katka Dresslerová se prosazuje už potřetí a třígólový náskok taky svému týmu vrací. (5:2)
    8
    Po dvou minutách bez branek na obou stranách tento půst přerušila Tereza Vostárková. (5:3)
    9
    Adriana Míšová svou třetí trefou v utkání přibližuje svůj tým na rozdíl jediné branky. (5:4)
    10
    Deset minut hry uplynulo. Tereza Michalcová první desetiminutovkou uzavřela brankou. (6:4)

11
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Tereza Vostárková). (6:4)

11
    13
    Nikola Motejlová se prosazuje dnes poprvé a opět snižuje na rozdíl jediné branky. (6:5)
    13
    Kynžvart si ale těžce nabyté vedení nechce nechat ujít. Tentokrát se prosazuje Sofija Bezrukovová. (7:5)
    15
    Adéla Zimová kontruje a Slavia opět nenechává soupeře uniknout. (7:6)
    15
    Kristýna Königová to vzala na sebe a připsala si první branku v zápase. (8:6)
    16
    Barbora Vavroušková se také dnes poprvé zapisuje do listiny střelkyň. (8:7)

16
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Barbora Vavroušková). (8:7)
    17
    Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Kristýna Königová). (9:7)
    18
    Slavia dvakrát chybovala. Annamaria Patrnčiáková trestá trefou, která znamená opět tříbrankový rozdíl mezi oběma týmy. (10:7)

18
    Daniel Čurda svolal Pražanky k sobě a vybral jeden oddechový čas. (10:7)
    19
    Po ujasnění strategie při timeoutu snižuje Barbora Vavroušková. (10:8)
    19
    Timeout očividně týmu pomohl. Slavia přidává další gól, o který se postarala Nikola Švihnosová. (10:9)
    19
    Ale Kynžvart si dvoubrankové vedení vždy pohlídá. Nyní po střele Sofije Bezrukovové. (11:9)
    20
    Barbora Tesařová opět navyšuje na rozdíl tří tref. (12:9)
    20
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Adéla Novotná). (12:10)
    22
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Nikola Švihnosová). (12:11)
    24
    Po delší době máme vyrovnáno. Druhou branku v řadě zapisuje Nikola Švihnosová, která se tentokrát ale prosadila ze sedmičky. (12:12)
    25
    Domácí ale Pražanky do vedení pustit nechtějí. Sofija Bezrukovová taktéž úspěšná na sedmičce. (13:12)
    26
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Nikola Švihnosová). (13:13)

26
    Čtvrtou branku Slavie v řadě má na kontě Šárka Kapusniaková. (13:13)
    26
    A nyní už se hostující hráčky dostávají do vedení. Postarala se o to Julie Franková. (13:14)

26
    Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Natália Némethová). (13:14)

27
    Trenér Peter Sabadka musí ujasnit svým hráčkám instrukce na poslední část první poloviny, a proto si bere oddechový čas. (13:14)

27
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Nikola Švihnosová). (13:14)

28
    Adriana Míšová další branku nepřidá! Nedokázala totiž proměnit sedmimetrový hod. (13:14)
    28
    Předchozí chybu Míšové trestá na druhé straně Sofija Bezrukovová. (14:14)
    29
    Netrvalo to ale ani deset sekund a hosté znovu vedou zásluhou Barbory Vavrouškové. (14:15)
    29
    Slavia je po brance, kterou vstřelila Nikola Motejlová, poprvé v duelu ve dvoubrankovém náskoku. (14:16)
    29
    A Denisa Holeňáková také navyšuje! Slavistky skvěle zvládají poslední minuty! (14:17)
    29
    Annamaria Patrnčiáková ještě před odchodem do kabin alespoň o jeden gól snižuje. Dnes se trefila poprvé. (15:17)

30
    První poločas skončil. (15:17)

První poločas je u konce. Kynžvart v zápase hrál téměř celou dosavadní odehranou dobu lépe, ale hodně mu nevyšly poslední minuty, ve kterých dokázala Slavia několikrát vyrovnat, a pak se za pomocí početních výhod dostat také do vedení, které se přenáší do druhé poloviny duelu.

31
    Začal druhý poločas. (15:17)
    32
    Kynžvart do druhého poločasu vstoupil úspěšnou sedmičkou Sofije Bezrukovové. (16:17)
    32
    Veronika Dvořáková srovnává! Kynžvart do toho v druhé půli vstoupil opravdu dobře. (17:17)
    34
    A do třetice je to znovu Sofija Bezrukovová! Domácí hráčky opět vedou. (18:17)
    35
    Čtyři a půl minuty to Slavii trvalo, než se dokázala ve druhé části prosadit. Sedmičkou si k tomu pomohla Nikola Švihnosová. (18:18)
    35
    Sofija Bezrukovová ale kontruje a domácí opět vedou. (19:18)
    36
    Srovnáno po téměř minutě. Prosadila se Nikola Švihnosová. (19:19)
    38
    A vedení se opět střídá. Barbora Vavroušková se dnes trefila po čtvrté. (19:20)
    39
    Tereza Vostárková vzápětí skóruje za Slavii už potřetí v řadě a Pražanky se tak znovu dostávají do dvoubrankového vedení. (19:21)
    39
    Katka Dresslerová ale dokázala rychle snížit. (20:21)
    40
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Nikola Švihnosová). (20:22)

41
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Julie Franková). (20:22)
    41
    Přesilovou hru využila Natália Némethová. (21:22)
    42
    Slavia ale skóruje i v oslabení. Trefila se Veronika Holečková. (21:23)
    42
    Annamaria Patrnčiáková má na kontě dnes svou druhou branku. (22:23)

43
    Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Sofija Bezrukovová). (22:23)
    43
    Nikola Švihnosová jednoduše navyšuje ze sedmičky po předchozím faulu Bezrukové. (22:24)

44
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Nikola Motejlová). (22:24)

45
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Nikola Švihnosová). (22:24)

47
    Daniel Čurda si vyžádal oddechový čas pro Slavii. (22:24)
    47
    Denisa Holeňáková dokázala navýšit i v početní nevýhodě. (22:25)
    48
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Barbora Vavroušková). (22:26)
    49
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Veronika Holečková před poslední desetiminutovkou posílá Slavii už do pětigólového vedení. (22:27)

49
    Petr Sabadka si vyžádal oddechový čas. Poslední šance, aby Kynžvart zabral. (22:27)
    50
    A to se také děje. Sofija Bezrukovová dokázala vsítit. (23:27)
    51
    Jenže na druhé straně rychle odpověděla Barbora Vavroušjová. (23:28)
    52
    A Barbora Vavroušková se prosazuje znovu! (23:29)
    52
    Annamaria Patrnčiáková se dnes trefila potřetí. (24:29)

53
    Nikola Švihnosová nyní zaváhala na sedmičce. (24:29)

53
    Peter Sabadka si vybral poslední oddechový čas. (24:29)

55
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Denisa Holeňáková). (24:29)
    55
    Annamaria Patrnčiáková se trefila po čtvrté a snížila na rozdíl čtyř branek. (25:29)

56
    Vyloučení pro tým Házená Kynžvart (Kristýna Königová). (25:29)

56
    Tentokrát se na sedmimetrový hod postavila Adéla Novotná, ale ani ona nebyla úspěšná! (25:29)
    57
    Že by domácí ještě něco vymysleli? Sofija Bezrukovová snižuje na tříbrankový deficit. (26:29)
    58
    Dvě minuty před koncem je ale definitivně rozhodnuto brankou Barbory Vavrouškov´. (26:30)
    59
    Veronika Dvořáková se dnes trefila potřetí. (27:30)
    59
    V posledních minutách je hra v obrovském tempu. Veronika Holečková zase navyšuje. (27:31)
    60
    Poslední branku zápasu tak přidává Veronika Dvořáková a Slavia vítězí o tři góly. (28:31)

Konec zápasu. (28:31)

Zápas je u konce. Kynžvart v prvním poločase hrál lépe, ale v závěrečných minutách o vedení přišel. Sice dobře vstoupil do úvodních minut druhé půle, kdy vyrovnal, jenže pak si tempo soupeřek neuhlídal. Slavia se dostala do náskoku o pět gólů a domácí házenkářky už nepouštěla na dostřel. Nakonec vyhrála o tři branky a zapsala si tak letošní první výhru.

Házená Kynžvart – DHC Slavia Praha 28:31 (15:17)
    Nejvíce branek: Bezrukovová 9/1, Patrnčiáková 5, Dvořáková 4 – Švihnosová 8/3, Vavroušková 8, Holečková 3. Rozhodčí: Josef Čápek – Lukáš Veselý. Sedmimetrové hody: 1/1 – 6/3. Vyloučení: 4:8. (19:41:19)