Plzeň – Motor ČB 0:1 (kon.) | Vítkovice – Kladno 2:3 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Litvínov 2:3 (kon.)
Olomouc – K. Vary 4:3 (kon.) | Hradec Králové – Mladá Boleslav 1:2 (2:3 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
cz Piatok 22.09.2023, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 3. kolo

Třetí kolo Tipsport extraligy je – alespoň tady v Ostravar aréně – už minulostí. Vítkovičtí začali dobře, v šesté minutě se trefil Fridrich, ale další úniky domácí nevyužili. Kladno naopak využilo díky Plekancovi první (a v zápase taky jedinou) přesilovku a bylo vyrovnáno. Vítkovice se ale nenechaly zahanbit a do konce první sirény také využily početní výhodu, když za Bowa dokázal dostat puk Kalus. Ve druhé části padla jediná branka, a to z hole Bláhy, který srovnával stav na 2:2. Ve třetí třetině se do toho domácí opřeli, ale ani osmnáct střel jim nestačilo na překonání hostujícího gólmana, naopak Machovský se mohl cítit nevytíženě, protože na něj v této třetině šla jen jediná střela. Vítkovičtí měli v samotném závěru třetiny dokonce téměř minutu trvající přesilovku pět na tři, ale strhnout vedení na svou stranu nedokázali. V prodloužení se Kladno nikam nehrnulo a zdatně s pukem ve svém obranné pásmu šetřilo čas, ale po chybě ve vítkovické hře vyrazil do úniku Ticháček, ale své sólo i díky bránícímu hráči neproměnil. Z deseti hráčů se v nájezdech trefil jen hostující kapitán Plekanec, a tak si hosté spolu s hrstkou svých fanoušků odvážejí z Ostravy dva body.
    Z Ostravy je to pro dnešek všechno, já se budu těšit brzy znovu na počtenou. (20:47:49)

Nejlepší hráči zápasu:

HC Vítkovice Ridera – PETR FRIDRICH
    Rytíři Kladno – LANDON BOW

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
    Jediným střelcem dnešních nájezdů se stal hostující TOMÁŠ PLEKANEC, který tak jako správný kapitán vyzískal pro svůj tým prémiový bod – 2:3.

5. séria
    0:1
    Naděje domácích se upínají k Percymu, ten ale prostor mezi gólmanovými betony netrefil – 0:1.

5. séria
    0:1
    Dalším kladenský hráčem je Jarůšek, ale Machovský byl na místě – 0:1.

4. séria
    0:1
    Za vítkovické nastupuje do středu kluziště Fridrich, čekal na pohyb Bowa, ale nepřekonal ho – 0:1.

4. séria
    0:1
    Kladno to teď zkusí pomoci Tralmakse, ten se také rozjel zeširoka na vítkovickou klec, ale puk končí na zadním mantinelu – 0:1.

3. séria
    0:1
    Štafetu domácích přebírá Krieger, jeho střela mezi betony ale neprošla. – 0:1.

3. séria
    0:1
    Hosté to zkusí s Frolíkem, jeho střela ale končí v Machovského lapačce – 0:1.

2. séria
    0:1
    Vítkovičtí vysílají do akce Bukartse, který se rozjel zeširoka na klec Bowa, ale přestřelil – 0:1.

2. séria
    0:1
    Za hosty se na domácí branku rozjíždí Plekanec, jeho střela prošla do branky nad lapačkou – 0:1.

1. séria
    0:0
    Za Vítkovice se jako první postaví k puku Mueller, ten z kličky poslal puk na zadní mantinel – 0:0.

1. séria
    0:0
    Kladenští vysílají do akce Sideroffa, ten ale posílá puk mimo – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají. Jako první zkusí štěstí hosté.

Po krátké pauze na úpravu ledu budou následovat samostatné nájezdy.

64:52
    Vítkovičtí v pásmu, hosté jsou v pohotovosti.

64:35
    Po chybě domácích se řítil do šance Ticháček, ale byl tísněn domácím hráčem, Machovský jeho pokus ztlumil v náručí.

64:11
    Chlán krouží za Bowovou klecí a čeká na lépe postavené spoluhráče.

63:40
    Rytíři se dopouštějí úmyslného ofsajdu, vhazuje se u jejich branky.

63:12
    Kladno zdatně šetří vteřiny z prodloužení u své branky.

62:44
    Sideroff si s pukej objel vítkovickou klec a nahrál do středního pásma na Dotchina. Hosté zřejmě spoléhají na samostatné nájezdy.

61:55
    K brance se s pukem protáhl Chlán, ale nastřelil jen gólmana.

61:27
    Káňa se dostal do samostatného nájezdu, ale tváří v tvář Bowovi neuspěl, svůj pokus ohodnotil zlostným praštěním hokejky do plexiskla.

60:53
    Frolík si ve středním pásmu nahrává s Ticháčkem, ale jako by neměnili kam spěchat.

60:39
    Hosté pomalu rozehrávají do pásma.

60:19
    Dotchin má puk pod kontrolou, ale couvá až do rohu ke své brance.

59:24
    Po boji na vhazování zůstává Krieger bez helmy a musí sprintovat na střídačku, hosté naopak posílají kotouč k Machovskému.

59:18
    Další rána vítkovických končí v náručí kladenského gólmana.

59:14
    Vítkovičtí se tlačí do branky, puk odražený od zadního mantinelu zaléhává mimo branku Bow.

58:58
    Do hry naskakuje potrestaný Dotchin.

58:50
    Dělovka Muellera končí za zadním mantinelu.

58:43
    Vítkovice musely opustit útočné pásmo, ale jsou zpět.

58:27
    Prudkou střelu Lakatoše schovává Bow v náručí.

58:07
    Hosté posílají puk do bezpečí, Lakatoš jej zachytává už za svou obrannou modrou a rychle se vrací.

58:02
    Oddechový čas si vybírají také kladenští.

58:02
    Hosté jsou do tří, Slováček se provinil držením. Vítkovice mají před sebou 56 vteřin přesilovky 5 na 3.

57:50
    Hra je vykázána pro útočícího hráče v brankovišti.

57:35
    Bukarts střílel jen do Bowa, ten kotouč neudržel, ale ani Kalus nedokázal v rychlosti dostat puk do branky.

57:15
    Rytíři dostali puk do bezpečí, domácí rozehrávají z pásma před Machovským.

56:58
    Domácí trenéři si vybírají oddechový čas.

56:58
    Fridrich se dostal do úniku, ale před brankou musel Dotchin zakročit, a tak putuje na trestnou lavici za držení.

56:09
    Kladno hraje v plném počtu.

56:00
    Vítkovičtí se tlačí do branky, Kotala byl blízko, ale ani Dej nemění skóre.

55:36
    Menší závar u kladenské klece, ale Dotchin dokázal vydolovat puk a rychle jej posílá k Machovskému.

55:21
    Přihrávkový kolotoč domácích pokračuje, kalus zdatně cloní výhled hostujícímu gólmanovi.

54:09
    Za sekání bude pykat hostující Procházka.

53:48
    Machovský míří na střídačku, bude se vylučovat, domácí ale mají stále puk.

53:16
    Puk v obranném pásmu Kladna, ale jsou to kladenští, kteří si jej berou pod kontrolu.

52:55
    Vítkovice bojují u své branky, ale Machovský je také připraven.

52:37
    Kladno se propracovalo do pásma, ale pokus Slováčka končí u Machovského. Následuje komerční přestávka.

52:12
    Na opačné straně se do úniku dostával Friedrich, snažil se přejít kolem Ticháčka, kterému na pomoc přišel i Hejda a společnými silami jen připravili o kotouč.

51:41
    Hosté se teď drží u Machovského, ale příliš nestřílejí.

50:50
    Krieger ve spolupráci s najíždějícím Mikušem, ale Bowova klec odolala.

49:54
    Po pokusu Slováčka se Machovský v brance jen otočil, střela nebyla přímým ohrožením.

49:28
    Kalus krouží svým útočným pásmem a čeká na puk i spoluhráče.

49:12
    Hosté se snaží usadit v pásmu, jde jim to ale ztuha.

48:43
    Několik nepřesných střel z holí domácích a hra se znovu přesouvá do středního pásma.

48:08
    Hraje se ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou Rytíři.

47:41
    Vítkovice v ofsajdové pozici.

47:29
    Branka Kladna je posunutá, bude se upravovat s menší pomocí ledaře.

47:02
    Domácí se vracejí k Bowovi.

46:58
    Hosté vytěsnili puk, rozjížděl se za ním Procházka, ale byl osamocen.

46:52
    Závar před kladenskou brankou, ale Kalus ani Claireaux puk do jeho klece nedostali. Následuje komerční přestávka.

46:41
    Zakázané uvolnění Rytířů.

46:24
    Bow je v pohotovosti, domácím se nedaří jej překonat.

45:46
    Vítkovičtí znovu v pásmu, Fridrich před brankou neuspěl, z kruhu to zkusil ještě Mikuš, ale také bez gólového efektu.

45:10
    Domácí okupují prostor před hostující brankou, ale skóre se nemění.

44:37
    Kotalovi utekl kotouč, Bow může být v klidu.

44:15
    Rytíři na skok v pásmu, ale domácí se ženou do protiútoku.

43:40
    Lakatoš končí pod Slováčkem, ale sudí nechávají dál pokračovat ve hře.

43:04
    Chlán s Fridrichem za kladenskou brankou, ale hosté jim moc prostoru nedopřávají.

42:50
    Menší zmatky v obranné hře domácích, ale Machovský si dokázal poradit.

42:19
    Za vítkovickou brankou je zašlápnutý kotouč, sudí vyčkávají.

41:57
    Kladno postupuje do pásma krátkými přihrávkami.

41:22
    Vítkovičtí nenechali soupeře dojet až k brance, z jejich protiútokem měl Bow plné ruce práce.

40:49
    Vítkovice jen nahodily puk do pásma, kladenské akci šéfuje Klepiš.

40:27
    Přesun vítkovických do pásma hasí hostující beci, kteří odesílají puk na zakázané uvolnění.

40:10
    Tralmaks se po vyhraném buly Kladna řítil k vítkovické kleci, ale puk nedostihl.

40:01

Vítkovičtí si ve druhé třetině zahráli dvě přesilovky, ale ani jednu z nich nedokázali využít. Hosté ale pracovali na svém vyrovnání systematicky a nakonec se ho i dočkali. Necelých šest minut před druhou sirénou mohl zvýšit Káňa, ale neuspěl, z následného protiútoku dostal puk do branky Bláha. Stav je vyrovnaný, hra je vyrovnaná, čeká nás napínavá třetí třetina.

1/3 – 9:6
    2/3 – 11:7

Další třetina začne přibližně v 19:20.

40:00

39:56
    Podle domácích fanoušků si hostující kapitán znovu počínal nedovoleně, ale sudí už tuto třetinu nechají dohrát.

39:50
    Plekanec puk do pásma nedostal, Grman jej posílá do útoku.

39:38
    Po nahrávce Grmana mohl zaútočit Mueller, ale Bow svírá puk v náručí.

39:16
    Zakázané uvolnění Kladna.

39:05
    Hosté na skok v pásmu, ale u puku už jsou domácí a budou útočit.

38:39
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale hosté se brání na jedničku.

38:02
    Zakázané uvolnění kladenských Rytířů.

36:53
    Vítkovičtí se drží na své útočné polovině.

36:18
    Ve střehu teď musí být Bow, ale spolupráce Kriegra s Muellerem ho nevyděsila.

35:47
    Kladenští okupují prostor před Machovským, ten je v pohotovosti.
    34:18 Ondřej BLÁHA - 2:2

34:18
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nedáš – dostaneš! Znovu je vyrovnáno!!! Hosté se rychle protáhli do pásma, Sideroffovi se podařilo poslat přihrávku mezi bránícími hokejkami na ONDŘEJE BLÁHU, který poslal kotouč nad Machovského vyrážečku – 2:2. Asistence: Deven Sideroff, Jacob Dotchin.

33:59
    Vítkovice si najely do pásma, před branku se prosmýkl Káňa, ale nastřelil jen Bowa.

33:26
    Další hostující atak zastavuje ofsajd, následuje komerční přestávka.

32:38
    Hosté v pásmu, výborný pokus kladenského Berana, který se snažil vyšachovat se spoluhráčem domácího Machovského, ale ten se stačil včas přesunout k opačné tyči.

32:08
    Vítkovičtí v útoku, Dej přenechal puk Bukartsovi, ale následný zmatek před svou brankou Bow zvládl.

31:31
    Domácím sebral kotouč Melka a znovu posílá svůj tým do útoku.

31:12
    Kladenští znovu obsazují útočné pásmo.

30:54
    Vítkovičtí bojují u své branky o kotouč.

30:25
    Pohledná akce třetí lajny Kladna končí na Machovském, ale Frolíkova střela vůbec nebyla špatná.

29:59
    Nahozený puk chytá do náruče Machovský, ale okamžitš rozehrává.

29:42

29:27
    Vítkovičtí v přesilovkovém kolotoči, na konci kombinace byl Káňa, ale nemířil přesně.

29:01
    Hosté se brání dobře, poslali puk do bezpečí a střeží střední pásmo.

28:22
    Kalus se natlačil do kladenské branky, ale Bow skočil po puku jako první.

28:07
    Po vyhraném vhazování odesílají hosté puk za Machovského, domácí musejí začít znovu.

27:50
    Lakatošova střela se dostala do Bowovi lapačky.

27:42
    Hostující kapitán Plekanec odjíždí znovu za katr, tentokrát za sekání.

27:38
    Tralmaks dobře cloní domácímu gólmanovi.

27:22
    Domácí gólman rozehrává puk od zadního mantinelu.

27:04
    Kladno posílá puk do rohu k Machovskému a rychle střídá.

26:36
    Několik slibných střel z holí vítkovických, ale ani ta Fridricha zblízka za Bowa neprošla.

26:10
    Vítkovice pokračují v ataku kladenské klece.

26:02
    Puk mizí v lapačce kladenského gólmana, následuje komerční přestávka. Po ní se do hry vrátí i zhmožděný čárový rozhodčí.

25:45

25:18
    Domácí v pásmu, ale Bow je rozchytaný.

24:59
    Rozhodčí zůstává na trestné lavici, hra bude chvíli pokračovat bez něj.

24:59
    U mantinelu leží jeden z čárových rozhodčích, hra je přerušena.

24:29
    Hosté posílají puk za domácího Machovského.

24:24
    Prudká střela Lakatoše a Bow vyráží kotouč ramenem.

24:20
    Kotala dostal rychlou přihrávku do jízdy, najížděl si po levém křídle, ale Bow byl připraven.

24:12
    Vítkovičtí musejí rozehrát od své klece.

24:02
    Prudkou ránu Bukartse z první tlumí Bow v náručí.

23:54
    Kotouč mizí na kladenské střídačce. Bude se vhazovat po pravici Bowa.

23:45
    Za hru vysokou holí je potrestán Plekanec.

23:42
    Strnad si najel na přihrávku k brance, ale nebyla z nejpřesnějších.

23:10
    Krieger se snažil udržet puk v pásmu, ale hosté si jej nakonec sebrali.

22:52
    Nepřesná rozehrávka hostů míří na zakázané uvolnění.

22:30
    Domácí Percy posílá puk do bezpečí, Lednický to zkusil od modré, ale mířil vedle.

22:02
    Pytlík nahodil puk do rohu a jeho spoluhráči se mohou znovu přesunout k Machovskému.

21:34
    Hosté se drží u vítkovické branky, domácí bojují o kotouč.

21:00
    Kladenští v pásmu, Klepiš se dostal až před branku, ale puk mu z hole sklepl Mikuš.

20:21
    Percy sprintoval s pukem do pásma, ale vítkovičtí se v něm dlouho neudrželi.

20:01

Po první třetině jsou na tom lépe vítkovičtí, kteří vedou o jednu branku. Skóre otevřeli domácí poté, co předvedli několik úniků a právě ten Fridrichův propadl za záda Bowa. Hostům se podařilo srovnat v přesilovce díky Plekancově dělovce, ale vedení vrátil svému týmu také v přesilovce Kalus. Ve druhé třetině se bude určitě na co dívat.

1/3 – 9:6

Další třetina začne přibližně v 18:36.

20:00

19:58
    Z prostoru před kruhy to zkusil Lednický, ale Bow měl dobrý výhled.

19:37
    Rytíři rozehrávají útočnou akci od Bowa.

19:12
    Machovský v pohotovosti, o puk se bojuje hned za jeho brankou.

18:51
    Kladenští v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.

18:18
    Krieger si najel ke kladenské kleci, na přihrávku čekal Káňa, ale z otočky nemířil přesně.

17:58
    Rychlý průnik domácích, ale Bow nemusel zasahovat.

17:44
    Zakázané uvolnění Vítkovic, vhazuje se u Machovského.

17:12
    Ticháček v rohu bojoval o kotouč, nakonec se vrací ke své útočné modré.

17:00
    Na opačné straně v šanci Raskob, jeho střela byla tečovaná, ale poskočila mimo branku.

16:21
    Gewiese neudržel puk u modré, do pásma si najel Tralmaks, ale jeho střela z kruhu nebyla přesná.

15:50
    Domácí znovu v pásmu, ale spíše bojují o prostor u branky.

15:11
    Mikuš dohrál u mantinelu kladenského hráče, jeho spoluhráči okupují Bowovu klec.

14:16
    Tři hráči na ledě, kteří popadali přes sebe, ale hraje se dál, domácí nakonec v ofsajdu.

13:42
    Kladenští vtrhli do pásma, natlačili se před branku, ale Machovský chytá jedovatou střelu Plekance. Následuje komerční přestávka.
    12:59 Marek KALUS - 2:1

12:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Další využitá přesilovka v dnešním utkání, tentokrát ji využívají domácí. Mueller si sjel do rohu, odtud si objížděl branku, ale nahodil puk do Bowa, odražený kotouč pak umístil u branky číhající MAREK KALUS – 2:1. Asistence: Peter Mueller, Stuart Percy.

12:36
    Několik střel Lakatoše, ale také Kriegra a hosté dostávají puk alespoň do středního pásma.

12:01
    Za nedovolené bránění odjíždí za katr hostující Slováček.

11:50
    Vítkovice se rychlými přihrávkami dostávají do pásma.

10:58
    Je vyrovnáno!!! Ticháček nahrál od modré do levého kruhu na TOMÁŠE PLEKANCE, který se rozmáchl a dělovkou propálil Machovského – 1:1. Asistence: Jiří Ticháček.

10:43
    Vítkovice vyhazují puk do bezpečí.

10:35
    První přesilovku sehrají hosté, domácí Kalus je vyloučen za podrážení.

10:19
    Kolem branky se protáhl Melka, ale Machovský byl na místě.

10:10
    Bude se vhazovat po pravici vítkovického gólmana.

09:47
    Dobrý pokus Jarůška, ale Machovského lapačka byla připravena.

09:24
    Slibnou akci domácích před brankou ukončují sudí, kteří zaznamenali útočícího hráče v brankovišti.

09:01
    Kladno se přesunulo do útočného pásma, ale domácí mu moc prostoru nedávají.

08:20
    Vítkovičtí v pásmu, třetí vítkovická formace zavařila Bowovi, ale ani rychlá dorážka Kaluse skóre nezměnila.

07:53
    Hejda ujel po levém křídle, ale najíždějící spoluhráč kotouč nezachytil.

07:00
    Dej bojoval u mantinelu za hostující brankou o puk, ale proti Jarůškovi a Dotchinovi moc šancí neměl.

06:27
    Zdálo se, že Vítkovice znovu využijí úniku, ale Lakatoš byl v ofsajdu.

06:21
    Rychlý průnik do pásma se podařil kladenským Rytířům, ale Machovský střelu Tralmakse chytá. Následuje komerční přestávka.

05:38
    Samostatný únik domácího PETRA FRIDRICHA Bow zastavil svou holí, ale při jeho následném couvání do branky se puk odrazil a zapadl za něj – 1:0. Bez asistence.

05:38
    Další samostatný únik domácích, tentokrát se do šance dostal Fridrich, jeho střelu ale Bow zastavil hokejkou, následně ale zacouval do branky a puk přes něj propadl. Rozhodčí si ale vyžádali kontrolu podle videa.

05:14
    Machovský zápasil s pukem, ale dostává jej do rohu, kde už na něj číhají jeho spoluhráči.

04:42
    Domácí Kotala dostal přesnou přihrávku za obranu, ujížděl sám na branku, ale kladenskou klec netrefil.

04:10
    Hosté na skok v pásmu, ale vítkovičtí posílají puk ke středu kluziště.

03:29
    Kladenská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

03:12
    Rychlý rozjezd hostujícího týmu zastavuje ofsajd.

03:01
    Po vhazování se kotouč dostal k Bowovi, ten jej přikývá lapačkou.

02:57
    Prudká přihrávka končí na zakázaném uvolnění Kladna.

02:38
    Dotchin posílá kotouč směrem k Machovskému, ten ale zasahovat nemusí.

02:10
    Chlán kotouč v rohu nezachytil, ale vítkovičtí zůstávají v útočném pásmu.

01:53
    Domácí u puku, ale musejí rozehrát ze svého obranného pásma.

01:19
    Vítkovice v pásmu, ale i Bow má dobrý výhled.

00:20
    Kladenští se rychle protáhli až k brance, Machovský byl ale v pohotovosti.

00:03
    Úvodní buly vybojovali domácí, ale až do pásma se nakonec nedostali.

00:01

Před úvodním buly uctíme minutou ticha zesnulého bývalého hráče a mistra ligy z roku 1952 pana Zdeňka Návrata.

HC Vítkovice Ridera: Machovský (Klimeš) – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, Zeleňák, L. Kovář – Káňa, Krieger, Mueller (A) – Bukarts, Dej (A), Lakatoš (C) – Kotala, Claireaux, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Klikorka, Dotchin (A), Ticháček, Hejda, Slováček, Veber – Tralmaks, Plekanec (C), Sideroff – M. Procházka, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Frolík – Beran, Babka, Strnad (A) – Melka.
    Trenér: Otakar Vejvoda

Rozhodčí: P. Obadal, J. Šindel – V. Rožánek, M. Axman.

V dresu Kladna by se dnes mohl objevit obránce Richard Jarůšek, který do konce minulé sezóny hájil vítkovické barvy. Zda nastoupí také Jaromír Pytlík, který pár let zpátky také oblékl vítkovický dres, na to si počkáme už jen chvíli. Udělejte si pohodlí a začtěte se do našeho textového onlajn přenosu.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je i díky hattricku v minulém zápase se čtyřmi body útočník Peter Mueller (3+1), který tráví na ledě průměrně nejvíce času – 22:28 minut. Po dvou asistencích mají útočníci Marek Kalus (1+2) a Dominik Lakatoš (0+2). Mezi obránci má jeden bod Stuart Percy (1+0). Čtyři trestné minuty vyzískal kapitán Dominik Lakatoš.Více odchytaných minut má Matěj Machovský, který si připsal i jednu asistenci a jehož průměr je 4,50 a úspěšnost 82,35 %.
    Jen jeden gól mají na svém kontě Rytíři z Kladna, ten se podařilo vsítit útočníkovi Martinovi Procházkovi (1+0). Na jeho gól přihrál útočník Jakub Klepiš (0+1).Průměrně 26:10 minut tráví na ledě obránce Jake Dotchin, který nasbíral 6 trestných minut. Oba zápasy odchytal Adam Brízgala s průměrem 1,51 a úspěšností 94,74 %.

V prvním letošním zápase vítkovické hokejisty zaskočil tým Karlových Varů, který je na ostravském ledě porazil s výsledkem 6:2.Ve druhém kole to ale svěřenci trenéra Holaně napravili, když přivezli tři body za výhru 4:2 z mladoboleslavského ledu. Po dvou zápasech tak jsou Vítkovice na 9. místě s bilancí 1-0-0-1, pasivním skóre 6:8 a 3 body. Bez bodu jsou zatím hokejisté Kladna, v prvním kole padli nejtěsnějším výsledkem 0:1 na ledě Olomouce, ve druhém kole prohráli před svými fanoušky s Pardubicemi 1:3. Zatím jsou na předposledním, 13. místě, s bilancí 0-0-0-2 a pasivním skóre 1:4 mají nula bodů.

Kladno, které si muselo účast v Tipsport extralize pro tento ročník vybojovat v baráži se Zlínem, prošlo před létem jako většina týmů obměnou. Jeho kádr opustilo hned osm hráčů a fanoušci čekali, jak moc se podaří tým doplnit. Hrající majitel Jaromír Jágr dokázal sehnat pro svůj tým posily, jak si ale všechno sedne, se teprve ukáže.

Vítkovice se ve třetím kole Tipsport extraligy představí podruhé na domácím ledě, soupeřem jim v rytířském souboji budou hokejisté Kladna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 6. Fridrich, 13. Kalus (Mueller, Percy) – 11. Plekanec (Ticháček), 35. Bláha (Sideroff, Dotchin), rozh. náj. Plekanec