K. Vary – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Kladno – Pardubice 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.)
Hradec Králové – Liberec 5:3 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 3:1 (kon.) | Litvínov – Plzeň 4:2 (kon.)
Třinec – Sparta Praha 2:3 (1:3 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
cz Nedeľa 17.09.2023, 16:00 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Tipsport extraliga (ČR) • 2. kolo

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost. (18:27:05)

Ačkoliv ve 43. minutě pro domácí vykřesal naději Järvinen, dokázaly si Vítkovice, jež po celý zápas tahaly za delší konec, vedení pohlídat a nepustit. Pojišťující branku do prázdné brány při boleslavské power-play vsítil znovu Peter Mueller, jenž všechny své tři góly vstřelil Boleslavi do šatny. Vítkovice tedy odčinily nezdar s Karlovými Vary, Boleslav to příště zkusí znovu.

Hráči utkání:
    Matti Järvinen (MBL)
    Peter Mueller (VIT)

59:32
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A přes skoro celé kluziště trefuje prázdnou boleslavskou bránu PETER MUELLER, který tímto završuje hattrick. Asistence: Matěj Machovský.

59:20
    Lantoši bez přípravy napálil mimo.

58:57
    Nedaří se střelba, puky létají po mantinelech.

58:23
    Vítkovice zatím vyhnaly Boleslav z pásma, Bruslaři jsou však stále v držení puku.

57:47
    Pyrochta z otočky naslepo těsně minul branku.
    A Boleslav odvolala brankáře!

57:05
    Ale sudí si toho všimli až teď a chvíli si počkáme, než to tam bude upraveno.

56:40
    Peter Krieger si udělal nedobrovolný výlet pod Filipa Novotného do jeho brány. Zpět na nohy mu musí až pomoci domácí obránce. Je přitom posunutá brána.

55:19
    A zatím se jim to daří, zachycují přihrávky soupeře.

54:40
    Po buly po komerční pauze hosté dostali puk ze své třetiny. Chystají se hrát, co potřebují.

Dnešní utkání sleduje 2563 diváků.

54:23
    Pyrochtovu ránu se snažil před bránou tečovat Dvořáček.

53:40

53:30
    Boleslavi se poté už nepovedlo dostat soupeře pod tlak.

52:50
    Vítkovice vypíchly puk ze své třetiny a mohou střídat.

52:17
    Aaltonenova příhra z pravého kruhu jen prosvištěla předbrankovým prostorem.

51:40
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Vojtěch Lednický.

Lukáš Chuchválek

Góly a asistencie: 39. Osburn (Malát), 43. Järvinen (Skalický, Lantoši) – 5. Dej, 19. Mueller (Kalus, Lakatoš), 40. Mueller, 60. Mueller (Machovský)

BK Mladá Boleslav: Novotný (J. Růžička) – Pyrochta (A), Pláněk, Jánošík (A), Čech, R. Jeřábek, Osburn, Bernad – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Söderlund, O. Roman, Lantoši – Malát, Fořt, Šmerha – Dvořáček, Suchý, Stránský (C).
    Tréner: Jiří Kalous

HC Vítkovice Ridera: Machovský (Klimeš) – Raskob, Percy, Mikuš, Grman, Gewiese, L. Kovář, Zeleňák – Lakatoš (C), Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Claireaux, Bukarts – Kalus, Chlán, Dej (A) – Kotala, Káňa, Lednický.
    Tréner: Miloš Holaň

Rozhodca: Hribik, Úlehla – Svoboda, Hynek