Bayern – Leverkusen 2:2 (kon.)
Bayern Mníchov
2:2 (1:1)
Bayer Leverkusen
Piatok 15.09.2023, 20:30 • Allianz Arena, Mnichov • Nemecká Bundesliga • 4. kolo

Rozhodčí Schlager ukončil šlágr kola a dost možná celého podzimu! Pořadí v tabulce se nemění, Bayer Leverkusen uhájil vedení o skóre před obhájcem titulu Bayernem Mnichov.
    Mistr na soupeře vletěl a brzy otevřel skóre hlavou po rohu Kane, výbornou pasáž Leverkusenu však korunoval skvěle trefeným přímým kopem Grimaldo a po sérii tutovek těsně před přestávkou, v nichž si domácí vylámali zuby na Hrádeckém, se do šaten šlo za stavu 1:1.
    Druhý poločas začal opatrněji, nadlouho jedinou vyloženou šanci měl Kane, pak pro změnu Wirtz nastřelil tyč mnichovské brány. V 86. minutě po Telově přihrávce vrátil Bayernu náskok Goretzka, ani toto vedení však favorit neudržel. V nastaveném čase z penalty, nařízené až na zásah videorozhodčího, vyrovnal střídající Palacios.
    Z dnešního bundesligového taháku je to ode mě vše, hezký zbytek večera přeje Karel Jedlička. (22:34:47)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:6.

90+8

90+8
    Po několika odrazech míče z hlavičkových soubojů napnul síť Dayot Upamecano, jenže stál v naprosto jasném ofsajdu. Diváci pískají, ale tady není co řešit.

90+7
    Stále se hraje přesčas, domácí ještě vybojovali rohový kop, z něhož mohou zápas zvrátit na svou stranu. Všichni hráči míří do vápna.

90+6
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Piero Hincapié,
    ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Nadiem Amiri.

90+4
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je EXEQUIEL PALACIOS.

90+4
    Kdepak, místo rohu ukazuje rozhodčí Schlager po prohlédnutí videa na pokutový kop pro hosty! Ještě před odrazem míče ke Kosounouovi totiž odhalil VAR Daviesův faul.

90+2
    Kossounou se zmocnil odraženého míče a jeho průnik sice končí v zámezí, ovšem až po lehké teči jednoho z bránících hráčů. Tudíž roh pro Leverkusen.

90+1
    Do otevřené obrany Leverkusenu mířil Sané, přihrál však přímo na kopačky vracejícího se Xhaky.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    ze hřiště odchází Edmond Tapsoba, přichází Adam Hložek.

88
    Leverkusen odpovídá nebezpečnou akcí, Wirtz sklepl míč na volného Boniface, jenže ten ani teď v dobré pozici neměl seřízená výšková mířidla.

86
    Bayern právě vstřelil branku!
    Mathys Tel tančil s míčem na levé straně velkého vápna a přes několik soupeřů poslal přízemní přihrávku mezi penaltový puntík a malé vápno, kde poděkoval LEON GORETZKA za nedbalé bránění přesnou střelou z první, na kterou nemohl ani Hrádecký dosáhnout.

85
    Střídání v týmu Bayern Mnichov:
    ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Eric Choupo-Moting,
    ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Matthijs de Ligt.

85
    Boniface si na velkém vápně píchl míč na střed a připravil si tak střeleckou pozici, ze které však pálí pár metrů nad břevno.