Bohemians – Wiler-Ersigen 5:4 (kon.)
FbŠ Bohemians
5:4 (3:1, 1:3, 1:0) Stav série: 1:0
SV Wiler-Ersigen
cz Streda 13.09.2023, 19:00 • UNYP Arena, Praha • Pohár majstrov (muži) • Štvrťfinále

Dnešní utkání sledovalo v UNYP Areně 843 diváků. (21:07:47)

Branky a nahrávky: 5. Kvasnica, 11. Batkovič (Hronek), 20. Krebner (Petrák), 34. Buršík, 57. Krebner (Malič) – 14. Sikora (Dudovič), 27. Valhgren (Dudovič), 36. Laubscher (Dobeli), 38. Persici (Laubscher). Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 19:17. Rozhodčí: Filip Drápal a Jakub Pospíšil.

Bláznivý zápas je za námi, Bohemka svou evropskou pohárovou premiéru zvládla, díky výbornému výkonu v první a třetí třetiny dokázala odčinit fakt, že ve třetině druhé dvakrát ztratila dvoubrankový náskok a do odvety tak jdeme se značnou výhodou.

Naposledy připomínám, že se hraje na body a nikoliv na skóre, tento výsledek tedy znamená, že pokud bychom ve Švýcarsku prohráli třeba 0:10, stejně se bude hrát prodloužení.

Hlavním hrdinou Bohemians je právě vyhlášený nejlepší hráč utkání, Matyáš Krebner, bývalý hráč Wileru, který dnes vstřelil dva góly. Nejlepším hráčem soupeře je vyhlášen Slovák Michal Dudovič.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem florbalovým fanouškům!

59:11
    Patrik Šebek odváží míček na druhou stranu.

59:02
    Boj Gajdoše s Dudovičem probíhá za českou branku.

58:51
    Burki minul branku, míček jde českému týmu. Flury se vrací do branky.

58:47
    Faul českého týmu.

58:40
    Šebek drží míč v našem obranném pásmu.

58:22
    Hostujícímu týmu zbývá pouhých 98 vteřin a bere si oddechový čas.

58:15
    Kawulok dokázal zkomplikovat soupeři situaci u mantinelu.

57:55
    Hosté nás logicky drží pod zámkem, žádná střelba ale nepřichází.

57:30
    Švýcarský tým odvolává gólmana.

57:20
    Skvělý zisk na úkor Wysse zapisuje Krebner.

57:00
    Patrik Šebek drží míček na útočné polovině a krade Švýcarům čas.

56:20
    Nepřesnosti na obou stranách, hra trochu divočí.
    56:03 KREBNER - 5:4

56:03
    Bohemians právě vstřelili branku! MATYÁŠ KREBNER dává ohromně důležitý gól krátce po konci přesilové hry! Velké štěstí teď měli domácí, když se míček odrazil od jednoho ze Švýcarů za záda Fluryho a 3 minuty a 57 vteřin před koncem se ujímáme vedení, paráda! Asistence: Jan Malič.

55:55
    Sledujeme boj o balónek za brankou Fluryho.

55:40
    Přesilovka končí, hosté úspěšně vyhazují.

55:11
    Rána Patrika Šebka se odráží od obranného valu Švýcarů do autu.

55:00
    Žádná rána zatím na branku soupeře nedokázala projít.

54:40
    Domácí drží zámek, sestavený vzorec je ale trochu nejistý.

53:51
    Tak pozor, je tu přesilovka pro domácí ve chvíli, kdy se Dudovič s Moserem tlačili do velké šance. Vyloučen je právě Lucas Moser, který fauloval Krebnera. Provinil se opakovanými přestupky proti pravidlům, dostává trest na dvě minuty.

52:22
    Technický problém na hrací ploše.

52:00
    Únava na obou stranách již příliš nedovoluje vyšponovat závěrečný boj, obě strany jsou navíc relativně spokojené s nerozhodným stavem, byť ten by samozřejmě před zápasem více vyhovoval Bohemce.

51:00
    Dudovičova rána z úhlu neprošla na Hyršlovu branku.

50:05
    Šanci na brejk měl Persici, ale ani on nebyl úspěšný.

49:50
    Po pravé straně se tlačil do zakončení Petrák, ale neuspěl.

49:00
    Hyršl už je v pořádku, na vlastní polovině působí hráči Wileru.

48:08
    A další střet s Tomášem Hyršlem, narazil do něj Tambini.

47:35
    Výborný náběh do obrany předvedl Patrik Šebek, přesprintoval Mosera a získal míček.

46:59
    Nedovolený zákrok, Jan Malič byl sestřelen.

46:50
    Kawulok ztratil, útočit mohou Švýcaři.

46:30
    Stále kontrolují balónek domácí, kteří jsou teď ale zastavení ve vlastním pásmu.

45:38
    Řehoř našel Virga, ten pálil z první. Pokračuje velmi útoční vstup domácích do závěrečné třetiny.

44:40
    Hráči pražského celku jsou stále na balónku a snaží se dostat vpřed.

43:50
    Bohemians pokračuje v sympatickém presinku.

43:37
    Kawulok přestřelil branku Fluryho.

43:13
    Řehoř bohužel padá, následně je pískáno, na míčku zůstanou hráči Bohemky.

43:00
    Tlak Bohemians pokračuje.

42:42
    Nadějné nahození na Dobisíka zkoušel Řehoř.

42:17
    Hyršl se dnes již podruhé odvážně vrhl pod nohy soupeře i nyní je však nakonec zdá se v pořádku

42:17
    Max Vahlren posílá k zemi Tomáše Hyršla, tohle nevypadá vůbec hezky.

41:50
    Na druhé straně to na zadní tyč zkoušel neúspěšně Krebner.

41:35
    Českou branku se snažil ohrozit Dudovič, přes obránce neprošel.

40:36
    Burki ranou z úhlu prověřil Hyršla.

40:30
    K míčku se bohužel dostává Wiler, zatím kombinuje na vlastní polovině.

40:05
    Úvodní buly třetí třetiny zvládl lépe Gajdoš.

40:01

Ve druhé třetině bohužel domácí tým dvakrát ztratil dvojbrankový náskok, vinou čehož je aktuální stav nerozhodný. Soupeř je bohužel lepší a dojem ze hry FbŠ má naopak klesající trajektorii, věřme, že se to trenéru Jedličkovi ještě podaří zvrátit a odveze si k venkovní odvetě všechny body.

40:00

39:55
    Na druhé straně měl ještě šanci Vahlgren.

39:45
    Akce domácích 3 na 2 je neúspěšná, neprosadil se Buršík.

38:50
    Fandové se ze všech sil snaží podpořit svůj tým, Bohemka teď novou energii rozhodně potřebuje.
    37:57 PERSICI - 4:4

37:57
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Švýcarský favorit bohužel srovnává, prosazuje se GIANLUCA PERSICI. Individuálních chyb hráčů Bohemky bylo až příliš a není tak příliš překvapivé, že je tu další inkasovaný gól. Asistence: Simon Laubscher.

37:45
    Šťastné teč teď zabránila ve střele hostí.

37:30
    Balónek kontroluje Burki a vymýšlí švýcarskou akci.

36:44
    Tomáš Kvasnica zasáhl nohou do hlavy Fluryho.

35:53
    Další útočnou akci soupeře táhl Valgren, vše dokázal vyřešit Dobisík.
    35:27 LAUBSCHER - 4:3

35:27
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Následně ovšem namazal SIMONU LAUBSCHEROVI také Batkovič a tentokráte už švýcarský forvard bohužel nezaváhal. Asistence: Tim Dobeli

34:53
    Dobisík namazal Laubscherovi, ten si však nedokázal poradit.

34:27
    Další tlak Wiler-Ersigenu, proti ráně z těsné blízkosti si Hyršl poradil.

34:22
    Kanzigovu ránu vyrazil nad břevno Hyršl.
    33:40 BURŠÍK - 4:2

33:40
    Bohemians právě vstřelili branku! JAKUB BURŠÍK přidává čtvrtou branku českého týmu, opět se nám podařilo parádně zareagovat na fakt, že soupeř tlačil a byl blizoučko k vyrovnání. Buršík potvrdil své kvality dělovkou z otočky.

32:30
    Sledujeme strkanice za brankou Fluryho.

31:58
    Hyršl dostal kolenem do hlavy, šlo ale o nezaviněný střet.

31:58
    Tomáš Hyršla prověřil a o přilbu připravil Sikora.

31:55
    Situace na palubovce je teď hodně chaotická, bekhendem jen těsně minul Krebner, hra se bleskově přesouvá nahoru dolů.

31:15
    Šebkovu ránu Flury snadno vyráží.

30:55
    Wyss trefuje boční síť.

30:23
    Ve hře domácího týmu se objevuje čím dál víc ztrát a zbytečných nepříjemností, jednu takovou právě vytvořil na úkor českého týmu Affolter.

30:00
    Ve výborné střelecké pozici se nacházel Vahlgren, jeho pohotové zakončení po další bleskové akci Dudovičovy formace jde mimo.

29:20
    Zdravotní potíže má Sikora, střídá ho Muhlemann.

29:08
    Kvasnicovu ránu ještě dorážel Petrák, v situaci se bohužel nejlépe zorientoval Flury.

28:50
    Po dlouhé pasáži s mírným tlakem SV se konečně dostávají na balónek také hráči Bohemians.

28:30
    Střela Persiciho jde mimo.
    26:51 VALHGREN - 3:2

26:51
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Bleskovou švýcarskou akci dokázal zakončit MAX VALHGREN a drama tak pokračuje způsobem, který by si neutrální divák rozhodně přál. Asistence: Michael Dudovič.

25:20
    Po obrovském zaváhání české obrany se centr SV ocitl nehlídaný před Hyršlem, ten si i tentokráte dokázal výborně poradit.
    24:05 Nájezd Buršíka

24:05
    Samostatný Buršíkův nájezd končí výrazně nad.

23:20
    Wysse dokázal obejít Kvasnica, se svým zakončením ale neuspěl.

22:40
    K míči se dostávají domácí hráči, Kawulok hraje velmi dobře.

22:00
    Boj o kotouč před brankou Hyršla je zatím vyrovnaný.

21:30
    Bohužel se ale nic nepodařilo, míček opět mění majitele.

21:00
    Klokani stále drží míček a snaží se vymyslet nějakou podařenou akci.

20:20
    Kawuolok ztratil míč před Hyršlovou brankou, dobrým blokem proti ráně Burkiho však svou chybu odčiňuje.

20:05
    Na buly uspěl Gajdoš.

20:01

První třetina zápasu je za námi, k naší radosti zatím mírný outsider, tedy FbŠ, předvádí velmi kvalitní výkon a ačkoliv se zvláště v závěru zápasu švýcarskému šampiónovi podařilo vyšponovat tlak na maximum, je to naopak tým z Prahy, který se díky brance 42 vteřin před koncem třetiny může dočasně s palubovkou loučit s úsměvem.

20:00
    19:18 KREBNER - 3:1

19:18
    Bohemians právě vstřelili branku! Veledůležitá branka do šatny je tady, když už se zdálo, že Wiler otěže zápasu přebírá, prosadil se MATYÁŠ KREBNER. Ten totiž dokázal tečovat střelu Petráka, která by šla mimo, za záda šokovaného Fluryho. Krebner se ještě omlouvá soupeři, jde totiž o bývalého hráče SV. Asistence: Karel Petrák.

19:10
    Louis fauluje Maliče.

18:20
    Petrák našel dobře postaveného Kvasnicu, jeho ránu Flury úspěšně ztlumil.

17:06
    Tambini se pokoušel dokličkovat s balónkem až za brankovou čáru, pražský tým opět podržel Hyršl.

17:00
    Tlak Wileru je teď opravdu velký.
    16:10 Po Louisově ráně zvoní tyče

16:10
    Kapitán švýcarského týmu Louis právě svůj pokus poslal do tyček, obrovské štěstí domácích!

15:50
    Aktivní směrem dopředu jsou teď Petrák a Kvasnica.
    13:58 SIKORA - 2:1

13:58
    Wiler-Ersigen právě vstřelil branku! Radek SIKORA mladší snižuje po velké chybě české defenzívy, která se nedokázala včas vrátit a dovolila synovi člena realizačního týmu švýcarského celku a bývalého českého reprezentanta Radka Sikory vsítit branku, která zápas o poznání dramatizuje. Asistence: Michael Dudovič

13:33
    Je tu útok Bohemky, první šanci měl Petrák.

13:12
    Tady to soupeř přehnal, za strčení Patrika Šebka na mantinel sudí odebírá Švýcarům míček.

12:50
    Nyní má balónek Gajdoš, ani Bohemians are samozřejmě nikam nespěchají.

12:00
    Po druhé vstřelené brance tempo hry klesá, Švýcaři drží kotouč poblíž vlastní branky a snaží se zápas zklidnit.
    10:33 BATKOVIČ - 2:0

10:33
    Bohemians právě vstřelili branku! Nízkou ranou k tyči přidává druhou branku Bohemians ŠIMON BATKOVIČ. Asistence: Šimon Hronek.

10:30
    Petrák nebyl včas doplněn spoluhráči a jeho střela není nebezpečná.

10:10
    Faulu rukama se dopustila Sikora, jeho otec je členem realizačního týmu SV.

09:50
    Slovák ve švýcarském dresu Dudovič nevychytal ideální střelecký úhel.

09:10
    Další úspěšný zákrok pro českého gólmana.

08:55
    Ztráta Švýcarů přinesla přečíslení 2 na 1, naši však situaci nevyřešili dobře.

08:40
    Hosté se krátkodobě stahují na vlastní polovinu.

08:20
    Faul Bohemians.
    07:59 Výtečný Hyršlův zákrok

07:59
    Skvělý zákrok Tomáše Hyršla! Siegenthaler byl před brankou úplně sám, přesto českého gólmana nepřekonal.

07:36
    Domácí stále tlačí, další ránu vyslal Dobisík.

06:35
    Kawulok skvěle přečetl přihrávku švýcarského týmu.

05:58
    Na druhé straně pálil Max Vahlgren, jeho střelu domácí blokují.

05:50
    Rána Buršíka z dálky byla překvapivá a jen těsně minula tyč.

05:35
    Šebek vyvezl kotouč a následně byla zblokována střela Zezulky.

05:27
    Čekají nás buly v českém obranném rohu.

05:00
    Sikorovu ránu dokázali domácí zblokovat.
    04:13 KVASNICA - 1:0

04:13
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Autorem úvodní branky čtvrtfinálového dvojzápasu je TOMÁŠ KVASNICA! Lepší vstup do zápasu jsme si mohli přát jen těžko, Kvasnicova střela bez asistence prošla díky své razanci za záda Fluryho.

03:55
    Gajdoš nahozením na Petráka vylekal golmana hostí.

03:45
    Ránu Jaroslava Petráka vyráží Flury.

03:15
    Akce netrvala dlouho, ve vápně se provinilhvězdný útočník Vahlgren.

03:00
    Teprve nyní se s míčem na florbalce mohou do akce pouštět hráči Wileru.

02:30
    Šebkovo nahození neprošlo na Buršíka.

02:10
    Další zblokovaná rána, zakročit zvládl Patrik Šebek.

01:20
    Teprve nyní dochází k prvnímu střídání v zápase.

01:00
    Riskantní rozehrávku středem zvládl Gajdoš.

00:40
    Kawulok zblokoval ránu Louise.

00:20
    Úvodní buly šlo ve prospěch českého týmu, Petrák však ztrácí.

00:01

Vážení, Pohár mistrů je tady, všechno už je připraveno a florbalové galapředstavení začne každou chvíli!

FbŠ Bohemians: Hyršl (Mück) – Kawulok, Malič, Petrák, Gajdoš, Kvasnica – Dobisík, Virga, Batkovič, Trnka T., Hronek – Šebek, Zezulka (C), Petrák, Krebner, Buršík – Trnka L., Veleba, Řehoř
    Trenér: Michal Jedlička

SV Wiler-Ersigen: Flury (Fiechter) – Wyss, Burki, Persici, Laubscher, Louis (C) – Tambini, Ziehli, Affolter, Siegenthaler, Kanzig – Hollenstein, Moser, Dudovič, Sikora, Vahlgren – Vogt, Muhlemann, Dobeli
    Trenér: Lukas Shuepp

Rozhodčí: Filip Drápal a Jakub Pospíšil.

Středeční podvečer přináší florbalové potěšení, čtvrtfinále Poháru mistrů proti sobě postaví FbŠ Bohemians a švýcarský SV Willer-Ersigen. Jde o první utkání čtvrtfinálového dvojzápasu, odveta je na programu v sobotu 16. 9. od 19:30.

Do UNYP Areny v pražské Libni přijede vzhledem ke změnám formátu soutěže soupeř, který měl odlišné kvalifikační kritérium než Bohemians, jde o vítěze švýcarské ligy.

Z každé země jsou totiž vybráni čtyři reprezentanti, vítěz mužské a ženské ligy a mužského a ženského poháru. Turnaj je navíc rozdělen na severní (Finsko a Švédsko) a jižní konferenci (ČR a Švýcarsko), jejichž vítězové se utkají po semifinále. V rámci mužské soutěže nás kromě Bohemians reprezentuje také střešovický Tatran, v ženách je to pak tým 1. SC Vítkovice a FBC Ostrava. Mužské zápasy tak nabídne výhradně Praha, ženské Ostrava.

Důležité je ještě zmínit, že dvojzápasy se hrají na body a nikoliv na skóre, pokud tedy každý tým vyhraje jeden ze zápasů, hraje se bez ohledu na výsledky automaticky prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Tadeáš Rulf

Góly a asistencie: 5. Kvasnica, 11. Batkovič (Hronek), 20. Krebner (Petrák), 34. Buršík, 57. Krebner (Malič) – 14. Sikora (Dudovič), 27. Valhgren (Dudovič), 36. Laubscher (Dobeli), 38. Persici (Laubscher)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 19:17.
    Tréner: Michal Jedlička

Tréner: Lukas Shuepp

Rozhodca: Filip Drápal a Jakub Pospíšil