Velká cena San Marina - Moto3 Vítěz: D. Alonso (COL) (kon.) | Velká cena San Marina - Moto2 Vítěz: P. Acosta (ESP) (kon.) | Velká cena San Marina - MotoGP Vítěz: J. Martín (ESP) (kon.)
koniec zavodu
Velká cena San Marina - MotoGP

Vítěz: J. Martín (ESP)

cz Nedeľa 10.09.2023, 14:00 • Misano World Circuit Marco Simoncelli • Cestné motocykle

9. Álex Márquez (ESP/Ducati) 108 b
    10. Jack Miller (AUS/KTM) 104 b (15:10:36)

Jorge Martín si vyslechne španělskou národní hymnu. Z mé strany je to už vše. Za dva týdny se vůbec poprvé pojedou závody MS silničních motocyklů v Indii na okruhu Buddh.

Nejlepší tři závodníci už přicházejí na pódium, kde si převezmou své ceny. Velký aplaus sklízí Francesco Bagnaia, který týden po strašně vypadající nehodě v Barceloně skončil třetí ve sprintu i v hlavním závodě.

Řekli v cíli:

Francesco Bagnaia (3. místo): Byl to obrovsky těžký závod. Motivovalo mě to, že jsem chtěl dát fanouškům dobrý závod. Jsem fakt šťastný za tento výsledek. Zlobila mě trochu přední brzda. Jsem rád, že to vzhledem k okolnostem dopadlo takhle.

Marco Bezzecchi (2. místo): Jsem vážně šťastný. Od začátku do konce jsem tam dal všechno. Dokázal jsem předjet Pecca Bagnaiu a čerstvý vzduch do mé přední pneumatiky mi rozhodně pomohl. Ke konci závodu mě stále více bolela ruka, ale zvládl jsem to. Chtěl bych velmi poděkovat týmu a také všem fanouškům.

Jorge Martín (vítěz): Chci poděkovat všem lidem, kteří mi k tomu pomohli. Tým mi skvěle připravil motocykl. Byl to těžký souboj s Marcem a Peccem. Snažil jsme se být vpředu. Jakmile jsem viděl, že mám malý náskok, jel jsem absolutně naplno. Dojet první na italském stroji před italskými fanoušky je úžasné.
    Vyčerpaný Francesco Bagnaia slézal z motocyklu s pomocí mechanika.

Jorge Martín zvítězil v hlavním závodě třídy MotoGP a potvrdil tak svůj dokonalý víkend. V Misanu totiž ovládl také kvalifikaci i sobotní sprint!

Jorge Martín vyhrál způsobem start – cíl. Dlouho za sebou sice vezl dvojici Francesco Bagnaia – Marco Bezzecchi, které se ale v závěrečné třetině závodu vzdálil a dojel do cíle s bezpečným náskokem. Druhé místo získal Bezzecchi, jenž dokázal předjet Bagnaiu. Lídr pořadí MS se pak v závěru ještě musel bránit náporu na divokou kartu jedoucího Daniho Pedrosy, který dojel čtvrtý.

Konec závodu.

Cíl
    V elitní desítce skončili také Viñales, Oliveira, M. Márquez, R. Fernández, Marini a Zarco.
    Jorge Martín projel cílem jako první.

Cíl
    Jorge Martín vítězí! Druhý Marco Bezzecchi a třetí místo udržel Francesco Bagnaia. Legendární Dani Pedrosa končí na čtvrtém místě a opět tak ukázal, že jezdit rozhodně nezapomněl.

27
    Také Francesco Bagnaia zatím třetí místo drží.

27
    Jsme v posledním kole! Jorge Martín drží náskok 1,5 sekundy na Marca Bezzecchiho.

26
    Pedrosa dokáže jezdit rychlé časy na jedno kolo. V posledních letech však závodí minimálně a taková ta závodnická agresivita mu může v souboji s Bagnaiou chybět.

26
    Dani Pedrosa to ještě zkouší a je zpátky za Bagnaiou!

26
    O sedmé místo bojuje zajímavá trojice. Kromě Márqueze a Fernándeze je v těsném kontaktu také Luca Marini.

25
    Pěkný závod jede Raúl Fernández. Ten je osmý a navíc dotírá na Marca Márqueze.

25
    Vypadá to, že Francesco Bagnaia odrazil největší nápor Pedrosy. Nyní má na něho k dobru 0,7 sekundy.

24
    Jorge Martín si jede pro vítězství. Marco Bezzecchi na něho ztrácí dvě sekundy.

23
    Dani Pedrosa byl na bedně naposledy na konci sezóny 2017, kdy zvítězil v GP Valencie. Dnes má velkou šanci si po letech připomenout, jaké to je být na pódiu.