po s.n. (0:1)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
3:4 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
FbŠ Bohemians
cz Piatok 08.09.2023, 19:00 • Sportovní centrum Řepy • Livesport Superliga (CZ) • 1. kolo

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou. Hezký zbytek víkendu. (21:13:04)

Zápas je za námi. Bylo to drama až do samotného konce a o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých nakonec uspěli hráči Bohemians, kteří díky úspěšnému nájezdu Batkoviče hned z první série berou na úvod sezóny dva body. Tatran se musí smířit jenom s jedním bodem a porážka je pro ně zklamáním. V nájezdech navíc hned dva hráči vůbec netrefili bránu, což byla možná hlavní příčina, proč Tatran v nájezdech neuspěl.

Branky a nahrávky: 1. Meliš (Kún), 2. Šindelář (Vavroušek), 48. Mare. Beneš (Eliáš) – 25. Buršík, 28. Kvasnica (J. Petrák), 60. J. Petrák (Virga), rozh. náj. Batkovič. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 31:27. Diváci: 411. Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt.

Nejlepší hráči zápasu: Daniel Mück (Bohemians)
    Tomáš Jurco (Tatran)

65:00 Šimon BATKOVIČ - 3:4

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým FbŠ Bohemians. Autorem rozhodujícího samostatného nájezdu je ŠIMON BATKOVIČ, který hned v první sérii prostřelil Jurca střelou do horního růžku.

3. séria
    0:1
    Meliš trefil jenom Mücka, který zasahuje a Bohemians vítězí.

3. séria
    0:1
    Gajdoš si sice rozhýbal Jurca, ale jeho rána skončila na noze Jurca, který tak zasahuje.

2. séria
    0:1
    Také Tlapák bránu přestřelil.

2. séria
    0:1
    Buršík pálil jenom do Jurca, který zasahuje.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme viděli více šancí Bohemians, ale jen díky skvělým zásahům Jurca Střešovice neinkasovaly a na řadu tak po krátké pauze přijdou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Jurco znovu skvěle zasahuje proti Šebkovi.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

63:30
    Beneš vypálil z pravé strany, ale Mück jeho zakončení odhadl a zasáhl.

62:50
    Jsme za polovinou prodloužení a zatím jsme viděli dvě šance hostů.

62:08
    Kawulok mohl ranou z prostoru před bránou rozhodnout, ale Jurco znovu skvěle zasáhl.

61:11
    Karel Petrák mohl rozhodnout o vítězství, ale Jurco ho nadvakrát vychytal a zápas tak pokračuje.

61:00
    Bohemians budou zahrávat standardní situaci.

Dnešní utkání sleduje 411 diváků.

60:01

Je za námi třetí třetina, která znovu opět dva góly. Nejprve se prosadil ve 48. minutě kapitán Tatranu Beneš, jehož rána byla původně nahrávkou, ale nakonec se s přispěním výstroje brankáře Mücka dostala do sítě. Domácí pak mohli za dvě minuty jít do dvoubrankového náskoku, ale Beneš neproměnil trestné střílení. Když už to vypadalo, že získá Tatran tři body, srovnal při hře v šesti Jaroslav Petrák ranou pod břevno 18 vteřin před koncem a jdeme tak do prodloužení.

60:00
    59:42 Jaroslav PETRÁK - 3:3

59:42
    Bohemians právě vstřelili branku! Je srovnáno! Při hře Bohemians v šesti unikl Virga, jenž pak předložil míček na druhou stranu hřiště JAROSLAVU PETRÁKOVI, který se trefil přesně pod břevno. Asistence: Samuel Virga.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:17
    Mück na střídačce, Bohemians to zkoušejí v šesti!

56:29
    Řehořovu ránu vyrazil Jurco a Virga se už k následné dorážce nedostal.

56:02
    Mück nyní chytá opravdu skvěle, což potvrdil dalším dobrým zásahem proti Kreysovi.

55:27
    Zezulka se tlačil před bránu, ale to mu nedovolila domácí obrana.

53:56
    Mück znovu skvěle zasahuje, tentokrát po střeleckém pokusu Havlase.

Krebner skáče po jedné noze za doprovodu svých spoluhráčů mimo hřiště. Doufejme, že to nebude nic vážného pro útočníka Bohemians.

53:08
    Krebner zůstává ležet na hrací ploše a hra je přerušena.

52:17
    Tlapák se po výhozu dostal do šance a míček už byl za Mückem, ale tomu pomohl Virga, jenž balónek bleskově odehrál pryč z brankové čáry.

51:40
    Kreysa byl sám před Mückem, ale domácí útočník dlouho váhal, jak zakončí, a tak nakonec Mück bez problémů zasáhl.

50:46
    Melišovi přeskočil míček hůl a domácí hráč tak nakonec ani nevystřelil.

50:00
    Beneš pomalu došel až k Mückovi, a pak se snažil zvednout míček nad nohu hostujícího brankáře, ale ten zasáhl a trestné střílení tak domácí kapitán neproměnil!

50:00
    Kvasnica fauloval v úniku Tlapáka a rozhodčí nařizují trestné střílení!

49:18
    Hra přerušena. Rozehrávat bude Bohemka.

48:40
    Na druhé straně si dobře Mück vyjel proti Kreysovi a zneškodnil jeho pokus.

48:30
    Střela Karla Petráka skončila vedle.

47:21
    47:15 Marek BENEŠ - 3:2

47:15
    Tatran právě vstřelil branku! Tatran ve vlastním oslabení skóruje! Eliáš vysunul do běhu kapitána MARKA BENEŠE, který ještě hledal na druhé straně úplně volného Kúna, ale míček se nakonec od výstroje brankáře Mücka odrazil za brankovou čáru a Tatran vede. Asistence: Filip Eliáš.

47:09
    Malič nedokázal dorazit míček do odkryté brány!

46:43
    Ostrou ránu Karla Petráka dobře zablokoval Mühlfait.

42:50
    Na druhé straně sjel míček Krebnerovi při zakončení.

42:11
    Šimkova rána byla zblokovaná.

41:10
    Havlas teď minul v obrovské šanci, kdy měl před sebou prakticky prázdnou bránu, ale domácí útočník ji minul!

40:46
    Kreysa to zkoušel po objetí branky, ale se svým pokusem neuspěl.

40:01

Druhá třetina je za námi. Bohemians se povedlo srovnat po trefách Buršíka z 25. minuty a Kvasnici z 28. minuty. Oba týmy předvádějí dobrý florbal a oba týmy měly několik šancí, ale dokázali je proměnit pouze hosté. Poslední třetina tak slibuje napínavou podívanou, i vzhledem k vyrovnanému stavu utkáni.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Kučerovu ránu ze strany vyrazil Mück.

37:51
    Kvasnicova rána skončila jenom na boční síti.

37:48
    Hra přerušena kvůli faulu.

37:38
    Jurco má na svém kontě další zákrok.

37:05
    Šimek běžel sám na Mücka, ale se svou stahovačkou na hostujícího gólmana nevyzrál.

36:50
    Míček mimo hrací plochu a hra je přerušena.

36:00
    Gajdoš pálil nadvakrát, ale ani v jednom případě nepřekonal Jurca.

34:38
    Maličova rána byla nepřesná.

34:31
    Zezulka zblízka nedokázal zasunout míček za Jurca, jenž předvedl skvělý zásah.

33:41
    Tatran bude rozehrávat z rohu hřiště.

32:31
    Kreysa přihrál Sádlovi, který ale z pozice před brankou zamířil mimo.

32:02
    Mück má míček v rukavicích a bude ho rozehrávat.

31:50
    Kawulok přihrál Kvasnicovi, jehož rána z otočky skončila mimo bránu Jurca.

31:05
    Buršíkovi odpískán faul.
    27:29 Tomáš KVASNICA - 2:2

27:29
    Bohemians právě vstřelili branku! Petrák našel zadovkou TOMÁŠE KVASNICU, jenž si z pozice před brankou zpracoval míček do forhendu a prostřelil Jurca. Asistence: Jaroslav Petrák.

24:27
    Bohemians právě vstřelili branku! Bohemians snižují! K míčku se dostal JAKUB BURŠÍK, který se posléze dostal do úniku a střelou z pozice před bránou prostřelil Jurca. Bez asistence.

23:19
    Mühlfaitova rána jen proskákala kolem zadní tyčky Mückovy brány, ale míček skončil vedle.

22:20
    Mück zasahuje proti ráně Kučery.

22:05
    Jurco si zapsal skvělý zásah proti pokusu Kvasnici.

21:43
    Míček mimo hrací plochu. Hrát bude Tatran.

20:30
    Buršík se skvěle vrátil a zachránil Bohemians od inkasovaného gólu. Prosadit se snažil Kún.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která dopadla dvougólovým náskokem Tatranu, který určili Meliš a Šindelář. Meliš skóroval už po 43 sekundách. Bohemce lehce utekl začátek zápasu, ale pak se dokázala dostat do tempa a několikrát potrápila brankáře Jurca, jenž však zatím drží nulu. V závěru třetiny se také několika skvělými zákroky předvedl hostující brankář Mück.

20:00

19:58
    Buršíkův pokus zblokován.

19:18
    Mück předvedl další skvělý zákrok, tentokrát proti Kreysově ráně.

18:44
    Hrát budou hráči Bohemians, kteří budou rozehrávat.

18:02
    Havlas se protáhl až před bránu a chystal se zakončovat, ale skvělý zásah nyní předvedl brankář Mück a nepustil míček za jeho záda.

17:00
    Míček v rukou Jurca, který bude vyhazovat balonek zpět do hry.

16:17
    Šindelář pálil z úhlu, ale Mück byl ve střehu a jeho pokus vyrazil.

15:45
    Míček mimo hřiště. Rozehrávat bude tým Bohemians.

15:18
    Kún se chystal vypálit, ale jeho střelu dobře zablokoval holí bránící Zezulka.

14:24
    Malič pálil zleva, ale Jurco dokázal zasáhnout.

13:53
    Kawulokova rána letěla jen mimo Jurcovu bránu.

12:56
    Míček mimo hrací plochu. Míček pro Střešovice.

11:34
    Šebkova rána nebyla přesná a skončila hodně vedle Jurcovy branky.

11:06
    Tomáš Trnka dobře zablokoval střelu Beneše, která by jinak šla na bránu.

10:55
    Jurco si zapisuje další zákrok na své konto.

10:29

09:55
    Šebek po nahrávce Krebnera mířil z předbrankového prostoru jen do brankáře Jurca.

08:29
    Adam Kučera – 2 min., Držení.

08:10
    Vavrouškova rána skončila pouze vedle brány Mücka.

07:57
    Faul od Eliáše. Standardka pro Bohemians.

07:45
    Míček mimo hrací plochu. Rozehrávat bude Tatran, konkrétně Beneš.

06:57
    Bohemka chvilku kombinovala s míčkem, ale nakonec se k němu dostali domácí, kteří míří dopředu.

05:48
    Jurco si zapisuje další dobrý zákrok, tentokrát proti pokusu Karla Petráka.

05:28
    Kreysova rána byla zblokovaná.

04:15
    Buršík zůstal sám před Jurcem, ale domácí brankář vystrčil svou nohu a zasáhl proti jeho ráně.
    01:25 Martin ŠINDELÁŘ - 2:0

01:25
    Tatran právě vstřelil branku! Hned ve druhé minutě je to už o dva góly. Střelu jednoho ze střešovických tečoval před brankou MARTIN ŠINDELÁŘ a míček se i s přispěním Kawuloka skončil za zády Mücka. Asistence: Šimon Vavroušek.
    00:43 Milan MELIŠ - 1:0

00:43
    Tatran právě vstřelil branku! Tatran jako první skóruje! Kún hezkou nahrávkou našel před brankou MILANA MELIŠE, který střelou do protipohybu Mücka otevírá skóre zápasu. Asistence: Vojtěch Kún.

00:29
    Buršík se hned dostal k dobré střele, kterou ale Jurco vyrazil a Karel Petrák se už posléze k dorážce nedostal.

00:01

Utkání za malou chvíli startuje.

Trenér: Zdeněk Skružný

FbŠ Bohemians: Mück (Hyršl) – Zezulka, Kawulok, Malič – Šebek, Dobisík, Krebner, K. Petrák, Řehoř, Veleba, Buršík, Kvasnica, Hronek, Gajdoš, L. Trnka, T. Trnka, Virga, Batkovič.
    Trenér: Michal Jedlička

Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt.

Zdravím všechny florbalové fanoušky! Nová sezóna Livesport Superligy je tu a hned v prvním kole nás čeká pražský souboj mezi Tatranem Střešovice a FbŠ Bohemians. Tatran bude v letošní sezóně obhajovat titul, který získal v dubnu po výhře v Superfinále v pražské O2 areně nad Vítkovicemi 4:3 v prodloužení, když vítěznou trefu zaznamenal po 51 sekundách prodloužení Matěj Havlas a vystřelil Tatranu 17. titul v historii. Předtím se z titulu radovali Střešovičtí naposledy v roce 2015. Naopak Bohemians vypadli v play-off v semifinále s Vítkovicemi 2:4 na zápasy. Navíc se Bohemka bude muset obejít bez elitního střelce z minulé sezóny Filipa Formana, který už v kádru není. Oba týmy budou chtít navázat na úspěchy z minulé sezóny. Mírným favoritem tohoto střetnutí jsou hráči Tatranu. Uvidíme, jak celý zápas dopadne. Utkání bude rozehráno ve Sportovním centru Řepy v 19:00 a já přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Mateo

Góly a asistencie: 1. Meliš (Kún), 2. Šindelář (Vavroušek), 48. Mare. Beneš (Eliáš) – 25. Buršík, 28. Kvasnica (J. Petrák), 60. J. Petrák (Virga), rozh. náj. Batkovič