Gruzínsko – Španielsko 1:7 (kon.) | Cyprus – Škótsko 0:3 (kon.) | Turecko – Arménsko 1:1 (kon.)
Chorvátsko – Lotyšsko 5:0 (kon.) | Luxembursko – Island 3:1 (kon.) | Bosna – Lichtenštajnsko 2:1 (kon.)
Slovensko – Portugalsko sk 0:1 (kon.)
Chorvátsko
5:0 (3:0)
Lotyšsko
cz Piatok 08.09.2023, 20:45Kvalifikácia ME • Skupina D

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 14:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:6. (22:40:06)

Je konec! Chorvatsko poráží Lotyšsko vysoko 5:0. Domácí celek se do vedení dostal ve 3. minutě zásahem Petkoviče. O deset minut později rozvnil síť Ivanušec. Poté hrozili i hosté, jenže Dominik Livaković podržel domácí skvělým zákrokem. Ve 45. minutě pak Bruno Petkovič přidal svůj druhý gól. Po změně stran přidal zásah Andrej Kramarić a v závěr use ještě prosadil Mario Pašalić.

90+4

90+3
    Zpoza vápna vypálil Kaspars Dubra, jehož pokus byl prudký, jenže postrádal přesnost.

90+2
    Andrej Kramarić se dral ke střele, jenže v poslední chvíli mu soupeř špičkou nohy míč vypíchl.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Josip Šutalo si nechtěl v závěru komplikovat rozehrávku. Domácí stoper si pomohl malou domů.

89
    Duel se už pouze dohrává. Chorvatsko bude slavit tři body a dostane pod tlak Turecko.

87
    Josip Juranović poslal míč do pokutového území. Pohotovou ránou se ukázal Borna Barišić, jehož pokus zaplaval kolem zadní tyče.

86
    Střídání v týmu Lotyšsko:
    ze hřiště odchází Alvis Jaunzems, přichází Jānis Ikaunieks,
    ze hřiště odchází Kristers Tobers, přichází Aleksejs Saveljevs.

85
    Dominik Livaković si nechtěl komplikovat rozehrávku. Před soupeřem proto odkopl míč do bezpečí.

84
    Borna Barišić se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho centr si našel Josip Šutalo, jehož hlavičku hostující gólman chytil na brankové čáře!

83
    Domácí pokračují ve vysokém presinku rozehrávku soupeře. Lotyši tentokrát odehráli míč nákopem na levou stranu.

82
    Dominik Livaković vyrazil ven z vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou od pokutového území.

81
    Žlutá karta pro tým Lotyšsko (Andrejs Cigaņiks).

80
    Do konce duelu zbývá posledních deset minut. O výsledku je jednoznačně rozhodnuto.
    78. Mario PAŠALIĆ - 5:0

78
    Chorvatsko právě vstřelilo branku! Domácí celek přidává pátý zásah! Po útoku do otevřené defenzivy hostů si míč připravil MARIO PAŠALIČ, který krásnou ránou rozvnil síť!

77
    ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Eduards Dašķevičs.

76
    Josip Juranović střílel z voleje z pravé strany, jenže jeho nádherná rána prolétla nad břevnem!

75
    Josip Šutalo uspěl ve vzdušném souboji na polovině domácích a nepustil rozběhnutého soupeře do úniku.

74
    Sudí musel dát hostujícímu brankáři najevo, aby zrychlil při rozehrávce. Žlutou kartu neudělil.

73
    Antonijs Černomordijs rozehrál přímý kop hostů z vlastní poloviny. Jeho nákop skončil u prvního soupeře v červenobílém dresu.

71
    Domácí příznivci se po čtvrtém zásahu domácích znovu probudili. Na stadionu je skvělá atmosféra.
    69. Andrej KRAMARIĆ - 4:0

69
    Chorvatsko právě vstřelilo branku! Domácí celek se dočkal i po změně stran. Po krásném centru z přímého kopu si na míč naběhl ANDREJ KRAMARIČ, který z dobré pozice rozvlnil síť.

68
    Střídání v týmu Chorvatsko:
    ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Borna Barišić,
    ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Petar Musa.

67
    Kaspars Dubra poslal míč na polovinu soupeře, nicméně tam neměl nikoho v dresu Lotyšska.

66
    Andrej Kramarić si přehodil míč na levačku, jenže jeho pokus skončil sražený mimo pokutové území. Defenziva hostů hraje lépe než v první půli.

64
    Hostující brankář odkopl míč na polovinu soupeře, nicméně domácí se nikam neženou. Tempo hry po změně stran opadlo.

63
    Mario Pašalić prošel do střelecké pozice, jenže jeho pokus vnějším nártem skončil sražený prvním obráncem ve vínovém dresu.

62
    Andrej Kramarić centroval z pravé strany, jenže na malém vápně zasáhl obránce ve vínovém dresu Lotyšska.

61
    ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Nikola Vlašić,
    ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Mario Pašalić.

60
    Po hodině hry má problémy s dýcháním po souboji otřesený Domagoj Vida. Podle všeho bude schopen pokračovat.

59
    Nils Puriņš odkopl míč na polovinu soupeře, nicméně nikdo ve vínovém se do vápna nedostal.

58
    Bruno Petković střílel z ostrého úhlu, jenže jeho projektil defenziva soupeře srazila na rohový kop.

57
    ze hřiště odchází Roberts Savaļnieks, přichází Raimonds Krollis.

56
    Vida byl dominantní ve vzdušném prostoru u pokutového území. Defenziva domácích nemá s Lotyši sebemenší problémy.

55
    Nils Puriņš nespěchal s uvedením míče do hry. Jeho odkop skončil u prvního obránce v dresu soupeře.

54
    Andrej Kramarić hledal spoluhráče poblíž velkého vápna, jenže defenziva soupeře zasáhla.

52
    Hosté měli k dispozici přímý kop, jenže přetažený centr směřoval do ofsajdu.

51
    Sosa odcentroval z levé strany do vápna, jenže Andrej Kramarić se pod tlakem dvou obránců nedokázal otočit.

51
    Domácí stopeři kombinují s míčem na vlastní polovině. Nikdo ve vínovém dresu Lotyšska rozehrávku soupeře neatakuje.

49
    Už to mohlo být 4:0! Ke střele uvnitř pokutového území se probil Luka Modrić, jehož ránu přizvedl obránce na břevno!

48
    Střídající Vida vyvezl míč vpřed, jenže nedokázal oslovit spoluhráče v červenobílém dresu Chorvatska. Hosté se míče rychle zbavili.

47
    Domácí se dostali vpřed, jenže nikdo v červenobílém dresu zatím nemá prostor pro střelu. Hosté brání v bloku kolem vápna.

46
    ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Domagoj Vida.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetminutovce platí stav 3:0. Domácí celek se do vedení dostal ve 3. minutě zásahem Petkoviče. O deset minut později rozvnil síť Ivanušec. Poté hrozili i hosté, jenže Dominik Livaković podržel domácí skvělým zákrokem. Ve 45. minutě pak Bruno Petkovič přidal svůj druhý gól.

45+2

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
    45. Bruno PETKOVIĆ - 3:0

45
    Chorvatsko právě vstřelilo branku! Domácí celek před přestávkou přidává třetí gól! Ivan Perišić prošel do vápna, narýsoval krásnou přihrávku k zadní tyči a BRUNO PETKOVIČ už měl snadnou práci!

44
    Luka Ivanušec si udělal prostor pro zakončení, jenže jeho pokus skončil blokem prvního soupeře. Odražený míč znovu vybojovali domácí.

43
    Chorvaté kombinují s míčem na polovině soupeře, nicméně jejich akce je plná nepřesností. První poločas v závěru ztratil tempo.

42
    U přední tyče se k centru od rohového praporku tlačil Kristers Tobers, jenže zády k brance nedokázal zahrozit.

41
    Josip Juranović si rovněž splnil defenzivní povinnosti a nepustil prudký centr do pokutového území. Hosté budou rozehrávat roh.

40
    Andrejs Cigaņiks rozkmital nohy po levém křídle, prošel do blízkosti velkého vápna, jenže Joško Gvardiol mu míč vypíchl špičkou.

39
    Bruno Petković dohrál souboj na polovině soupeře před zraky rozhodčího, který mu to ihned odpískal.

37
    Joško Gvardiol diriguje rozehrávku domácích na polovině hřiště. Lotyšsko o něco zlepšilo obranu a nenechává soupeři prostor.

36
    Dominik Livaković si musel pohlídat dvojici presujících soupeřů. Domácí brankář pohotově odkopl míč za půlící čáru.

35
    Roberts Savaļnieks rozehrál přímý kop hostů z poloviny soupeře. Jeho nákop si Joško Gvardiol bez problémů pohlídal.

34
    Domácí fanoušci si dnešního duel užívají. Další ránu levačkou vyslal Andrej Kramarić, jehož pokus prosvištěl nad břevnem.

33
    Ivan Perišić zkoušel obejít obránce u rohového praporku, nicméně Roberts Uldriķis skvěle vystoupil a míč vypíchl do zámezí.

32
    Eduards Emsis byl první u míče na polovině hřiště, nicméně vnějším nártem míč odkopl jen k prvnímu hráči v domácím dresu.

31
    Dominik Livaković se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva, nicméně jeho odkop skončil u prvního hráče ve vínovém dresu.

30
    Roberts Uldriķis šel sám na domácího brankáře, nicméně Dominik Livaković v pravou chvíli vyběhl a vytáhl neskutečný zákrok!

29
    Domácí celek se baví fotbalem! Chorvatsko soupeře k ničemu nepouští. Samo se naopak tlačí do ofenzivy.

28
    Luka Modrić se hnal za kolmicí do vápna, jenže Antonijs Černomordijs se mu položil pod nohy a špičkou odehrál míč na roh.

27
    Andrej Kramarić utekl obráncům po pravém křídle, pohotově vypálil pravou nohou, nicméně hostující brankář výborně zasáhl!

26
    Marcelo Brozović měl problémy s převzetím míče, nicméně dokázal chybu napravit. Domácí celek pokračuje v tlaku.

25
    Luka Ivanušec našel Modriče, který hledal ve vápně Petkoviče, nicméně poslední jmenovaný už neměl prostor pro střelu.

24
    Joško Gvardiol přenesl hru nákopem na levou stranu, jenže tam se stáhl obránce ve vínovém dresu hostujícího výběru.

23
    Andrej Kramarić se znovu probil do zakončení, jenže dalším pokusem nechal vyniknout hostujícího brankáře.

22
    Andrej Kramarić střílel levačkou zpoza vápna, nicméně nepovedený pokus schoval Nils Puriņš do rukavic.

21
    Další výpad domácích zastavil odmávaná ofsajd. Své postavení si nepohlídal Marcelo Brozović.

20
    Luka Ivanušec střílel placírkou zpoza vápna, nicméně obránce jeho projektil srazil k pozornému soupeři ve vínovém dresu.

19
    Joško Gvardiol přenesl hru na křídlo, kde byl Sosa, nicméně ani on nedokázal odcentrovat do nebezpečného území.

18
    Andrejs Cigaņiks se stáhl do vápna, kde zastavil přihrávku směřující do běhu rozběhnutého Petkoviče.

17
    Petkovič střílel zpoza velkého vápna, nicméně jeho projektil zablokoval hned první obránce ve vínovém dresu.

16
    Davis Ikaunieks bojoval o míč u levé postranní čáry, nicméně si pomohl nedovoleným zákrokem na Šutala.

15
    Hosté se pokoušeli o odpověď, nicméně nikdo ve vínovém dresu nedokázal vypálit mezi tři tyče.
    13. Luka IVANUŠEC - 2:0

13
    Chorvatsko právě vstřelilo branku! Domácí celek bleskově přidává druhý zásah! Po nejistém zákroku hostujícího gólmana po centru se k míči probil LUKA IVANUŠEC, který propálil brankáře!

12
    Ivan Perišić si na polovině posunul míč kolem soupeře, nicméně neměl moc možností k přihrávce. Hosté drží kompaktní blok.

11
    Brozovič rozehrál na levou stranu, nicméně nikdo v domácím dresu neměl prostor k odcentrování. Hosté míč odkopli na roh.

10
    Lotyšsko se znovu dralo vpřed po levé straně, nicméně nikdo ve vínovém dresu se nedokázal uvolnit do prostoru.

9
    Vladislavs Sorokins z levé strany hledal rozběhnutého Ciganikse, jenže ten neměl dostatek prostoru ke zpracování míče.

8
    Hosté se poprvé v utkání vydali vpřed, jenže jejich útok neměl dlouhého trvání. Domácí bez problémů uspěli ve vzdušném prostoru.

7
    Joško Gvardiol získal odražený míč na polovině hřiště, pomohl si přihrávkou do zadních řad, jenže tam neměl spoluhráče.

6
    Sudí si pozval kapitány obou týmů, kterým dal najevo, aby uklidnili emoce.

5
    Domácí příznivci si v úvodu užívají výkon svých oblíbenců. Na stadionu panuje skvělá atmosféra.
    3. Bruno PETKOVIĆ - 1:0

3
    Chorvatsko právě vstřelilo branku! Domácí celeke se hned v úvodu dostává do vedení! Chorvatsko zahrávalo přímý kop, ke kterému se postavil BRUNO PETKOVIČ, který krásnou ránou přes zeď rozvlnil síť!

2
    Andrej Kramarić si došel pro míč před velké vápno, jenže neměl prostor k otočení se. Důrazný soupeř jej v souboji svalil k zemi.

1
    Domácí celek obstaral výkop do první půle dnešního souboje. Bronzový medailista z Kataru se vydal ihned vpřed.

1

Chorvatsko: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa – Brozović, Modrić – Kramarić, Ivanušec, Perišić – B. Petković.
    Náhradníci: Ivušić, Labrović – B. Barišić, Erlić, Frigan, Kovačić, Musa, L. Majer, Pašalić, Vida, Stanišić, Vlašić.

Lotyšsko: Puriņš – Černomordijs, Savaļnieks, Dubra, Sorokins – Jaunzems, Emsis, Tobers, Cigaņiks – Uldriķis, D. Ikaunieks.
    Náhradníci: Ozols – J. Ikaunieks, Balodis, Dašķevičs, Iļjins, Ošs, Krollis, Saveljevs, Regža, Toņiševs, Zelenkovs.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Tomáš Kubečka

Góly: 3. B. Petković, 13. Ivanušec (B. Petković), 45. B. Petković (Perišić), 69. Kramarić (B. Barišić), 78. Pašalić (Perišić)

Karty:   81. Cigaņiks (LAT)

Střely na branku: 14:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:6.
    Chorvátsko: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol (46. Vida), Sosa (68. B. Barišić) – Brozović (61. Vlašić), Modrić (61. Pašalić) – Kramarić, Ivanušec, Perišić – B. Petković (68. Musa).
    Náhradníci: Ivušić, Labrović – Erlić, Frigan, Kovačić, L. Majer, Stanišić.

Lotyšsko: Puriņš – Černomordijs, Savaļnieks (57. Krollis), Dubra, Sorokins – Jaunzems (86. J. Ikaunieks), Emsis, Tobers (86. Saveljevs), Cigaņiks – Uldriķis, D. Ikaunieks (77. Dašķevičs).
    Náhradníci: Ozols – Balodis, Iļjins, Ošs, Regža, Toņiševs, Zelenkovs.