Vlci Žilina – B. Bystrica 1:4 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 5:2 (kon.) | Vsetín – Michalovce sk 4:1 (kon.)
Kobra – Benátky n/J 1:4 (kon.) | Technika Brno – Havlíčkův Brod 3:10 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
cz Streda 06.09.2023, 18:00 • Zimní stadion Na Lapači • Prípravný zápas

Přípravné utkání a vlastně i celé období přípravných zápasů je u konce. Vsetín si zlepšil před startem Chance ligy náladu, když dnes zcela po zásluze porazil loňského semifinalistu slovenské Tipos extraligy. Ve třetí třetině jsme sledovali výborné zákroky brankářů. Michalovce se nakonec dočkaly v přesilové hře v závěru třetí třetiny zásluhou Seny Acolatseho. Poslední slovo v utkání si však vzal Luboš Rob a druhou trefou v utkání pečetil vítězství Vsetína v zápase. Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování utkání a z Lapače přeji příjemný zbytek večera. (20:21:53)

59:51
    Ke střele z osy hřiště se ještě dostal Erik Hrňa, Glosár byl připraven zasahovat.
    59:42 ROB - 4:1

59:42
    Vsetín právě vstřelil branku! Poslední slovo v utkání mají však domácí, konkrétně LUBOŠ ROB, jenž se zmocnil kotouče ve středním pásmu a dopravil jej do odkryté branky hostů. Asistence: Vít Jonák.

59:35
    Hosté to ještě zkusí, Glosár míří na střídačku!
    58:55 ACOLATSE - 3:1

58:55
    Michalovce právě vstřelily branku! Nyní už se hosté přeci jen radují! Puk na modrou čárou obderžel SENA ACOLATSE a tentokrát vyslal nechytatelnou ránu do růžku vsetínské branky, čímž sebral Žukovovi čisté konto. Asistence: Peter Bjalončík.

58:43
    Další prudká rána z hole Acolatse, branku minul.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Vsetín už je ve čtyřech.

57:30
    Vsetín si komplikuje závěr třetí třetiny, menší trest fasuje Vít Jonák za nedovolené bránění. Hosté budou hrát podruhé v utkání přesilovou hru 5 na 3.

57:22
    Hosté jdou do akce v šesti, Glosár zůstává na střídačce!

57:22
    Oddechový čas pro tým HK DUKLA Ingema Michalovce.

57:22
    Žukov vyrazil puk do ochranné sítě, Valaši mohou vydechnout.

56:50
    Acolatse obdržel dvakrát v krátkém sledu puk na čepel hole, poprvé jej vychytal Žukov, napodruhé těsně minul. Michalovce stále drží pásmo a snaží se alespoň o čestný úspěch.

55:46
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Kern – 2 min., podrážení.

55:46
    Suja předal puk v útočném pásmu mezi kruhy Santosovi, ten byl faulován, ale v pádu ještě nebezpečně zakončil, Žukov si prostor mezi betony pohlídal!

54:27
    Michalovcím se podařilo otupit vsetínský nápor, hosté se však na dostřel Žukovovy brány nedostávají.

52:21
    Vsetín se usadil v útočném pásmu, další střelecké příležitosti měli Hořanský a hned po něm znovu Kern, Glosár oba pokusy domácích zneškodnil.

51:23
    Tak toto je třetina brankářů! Čtvrtou branku Vsetína měl na hokejce Kern, už se zdálo, že Glosár je téměř bezmocný, ale na poslední chvíli vytáhl svou lapačku a na brankové čáře sebral vsetínskému útočníkovi radost!

50:31
    Rušno teď bylo i na druhé straně! Blízko ke vstřelení první branky Dukly byl Santos, ovšem skvělý zákrok vytáhl brankář Žukov a stále drží čisté konto!

50:22
    Blízko ke vstřelení branky byl mladý vsetínský útočník Dědek, už se zdálo, že Glosára i střelou z levého křídla překonal, ale brankář hostů na poslední chvíli puk zalehl!

49:09
    Domácí útočník Jan Kern nyní projel skrz obranu hostů a dostal se až před Glosára, zkoušel jej překonat kličkou do bekhendu, brankář Dukly zasáhl lapačkou a podržel svůj tým od navýšení manka!

48:48
    Kompletní je už i Vsetín.

48:14
    Vsetín se osvobozuje.

47:52
    Michalovce hrají v plném počtu, startuje jejich zkrácená početní výhoda.

46:48
    Staněk – 2 min., hákování.

46:48
    Valach ve vlastním oslabení obral na modré čáře o puk Staňka a vyrazil v před, vybojoval faul, stačil však bekhendem zakončit, ale na pozorného Žukova si nepřišel.

45:52
    Vyloučení v týmu HK DUKLA Ingema Michalovce:
    Korenčík – 2 min., faul loktem.

44:01
    Tutová příležitost Vsetína! Luboš Rob vyzval žabičkou před brankou ke skórování Jonáka, ten nabídkou spoluhráče pohrdl, když branku Glosára přestřelil!

42:25
    Smetana nahazoval puk od modré čáry, Glosár měl zakrytý výhled, přesto na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou.

41:45
    Acolatse – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

41:45
    Bude se znovu vylučovat, tentokrát na straně hostů. V signalizované výhodě ještě Ďurkáč připravil palebnou pozici pro Roba na pravém kruhu, Glosár se stačil včas přemístit a pokrýt prostor u bližší tyče.

40:44
    Valaši hrají v plném počtu.

40:39
    Ze slotu se k zakončení dostal Solenský, ve slibné pozici však přestřelil branku Vsetína.

40:12
    Na startu třetí třetiny ještě hosté dohrávají přesilovou hru.

40:01

Prostřední dějství na Lapači bylo na poměry přátelského utkání pořádně záživné. Nejprve Valaši odskočili do tříbrankového trháku, když na startu druhé třetiny využil přesilovou hru svou druhou trefou v utkání Jakub Ďurkáč. Vsetín měl pak více ze hry a po zásluze se dočkal i třetí trefy, kterou měl na svědomí Luboš Rob. Hosté ze Slovenska se mohli do zápasu vrátit díky přesilové hře 5 na 3, ale nedokázali Valachy potrestat. Pak se na ledě roztrhl s vyloučeními pytel, k vidění byla i regulérní bitka a o emoce na ledě i na tribunách není nouze. Hokejově však zatím lépe utkání zvládá domácí tým. Jak tomu bude ve 3. třetině? To budete moct sledovat od 19:47.

40:00

39:28
    Hryciow obstaral vyhození domácích.

39:12
    Jandus vyvezl puk do útočného pásma, kde posbíral cenné vteřinky pro Vsetín.

38:53
    Hosté hrají v plném počtu, startuje jejich přesilová hra.

38:44
    Špatné střídání domácích, ti se teď ocitli v šesti hráčích na hřišti a budou potrestání menším trestem, který míří odsedět Marek Melenovský.

37:43
    Luboš Rob nyní předvedl vysokou rychlost a dostával se před Glosára, ten proti vsetínskému útočníkovi vyjel z brány, Rob se snažil bekhendem procedit puk, ale ten se odrazil na hůl Jakuba Ďurkáče, jenž útočil na hattrick, těsně před brankovou čárou ale kotouč odpálil hostující obránce.

36:53
    Jenáček – 2 min., hrubost.

Valach – 2 min., hrubost + 2 min., sekání.

36:53
    Nyní už je tady regulérní bitka mezi Jenáčkem a Valachem, ještě před tím Jenáček dostal sekeru, za kterou už bylo signalizováno vyloučení.

35:54
    Berzinš – 2 min., hrubost.

Kabáč – 2 min., hrubost.

35:54
    Na ledě se začíná přiostřovat, hráči Dukly si vybrali za terč domácího útočníka Berzinše, který už mířil na střídačku, ale po menších potyčkách jej rozhodčí posílá na trestnou lavici.

35:47

34:59
    Vít Jonák dostal až příliš prostoru, aby si najel do slotu a prudce vypálil Glosár jeho střelu vyrazil nataženou hokejkou.

33:47
    Solenský – 2 min., napadení.

32:52
    Vsetín se zvládl ubránit i dvojnásobném oslabení a nyní už hraje v plném počtu.

32:16
    Vsetínský tým se dokázal osvobodit a posílá na led čerstvé síly.

31:38

30:52
    Skvělá možnost pro Michalovce! Po dobu šestačtyřiceti vteřin budou hrát přesilovou hru 5 na 3, viníkem této situace pro Vsetín je brankář Maxim Žukov, který obdržel menší trest za podrážení.

30:42
    Prudká rána z hole Acolatse skončila na zadním plexiskle, hosté pokračují v kombinaci.

29:48
    Jakub Ďurkáč kromě kanadských bodů v dnešním utkání teď obstaral také vyhození pro svůj tým.

29:38

29:31
    Po delší době se snažili zaútočit hosté, konkrétně Korenčík, jeho pokus z osy hřiště zablokoval Smetana.
    28:41 ROB - 3:0

28:41
    Vsetín právě vstřelil branku! Valaši nakonec využívají i podruhé v utkání přesilovou hru! Staněk od modré čáry poslal puk na pravý kruh, kde si kotouče na holi srovnal LUBOŠ ROB a prostřelil Glosára. Asistence: Robin Staněk, Jakub Ďurkáč.

28:08
    Další práce pro Glosára, tentokrát musel vytáhnout lapačku proti prudké střele Jonáka z levého kruhu.

27:43
    Vsetínští znovu ukázkově sehráli kombinaci v přesilové hře, Hrňa přes šíří pásma přenesl puk na volej Vávrovi, rána vsetínského útočníka orazítkovala horní tyč hostující branky!

26:38
    Acolatse – 2 min., vysoká hůl.

26:18
    Ve slibné pozici se po přihrávce od Hořanského ocitl Jandus, mířil nad lapačku Glosára, ale právě touhle části výstroje brankář hostů zasáhl a drží svůj tým.

25:49
    Valaši rozestavili formaci, jako kdyby hráli přesilovou hru, po přihrávce Smetany pálil z voleje Hryciow, Glosár byl připraven betonem zasáhnout.

25:29
    Vsetín znovu rozebíral obranu hostů, zakončoval z pravého kruhu Jonák, jeho ránu Glosár vyrazil a na dorážku si najel Luboš Rob, jehož prudká rána byla nakonec sražena do ochranné sítě.

25:11
    Michalovce jsou nyní trochu bezradné, puk poslaly pouze na zakázané uvolnění.

24:13
    Vsetín je po druhé vstřelené brance vysoce aktivní a nadále se snaží tvořit kombinace v útočné třetině hřiště.

22:59
    Nepříjemná situace pro hostujícího brankáře! Střelu Smetany se z hranice brankoviště snažil dorazit Jonák, ale ani nadvakrát puk neprocedil za záda Glosára, který důležitými zákroky zabránil inkasování třetí branky v utkání!

21:53
    Hořanský svižně nabruslil do útočného pásma, aby zakončil z pravého kruhu, na jeho střelu byl Glosár připraven reagovat lapačkou.
    20:51 ĎURKÁČ - 2:0

20:51
    Vsetín právě vstřelil branku! Valaši využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení! Vsetínu se podařilo hosty uzamknout v obranném pásmu a dlouze kombinovat, nakonec puk nahodil Vávra, k usměrnění kotouče se snažil ještě dostat Berzinš, který nakonec poslal puk JAKUBU ĎURKÁČOVI a ten bekhendem podruhé v dnešním utkání skóroval. Asistence: Daniels Berzinš, Tomáš Vávra.

20:01

První třetina přinesla hru v rychlém tempu bez zbytečných přerušení. Brankově se prosadili pouze domácí, když se prosadil obránce Jakub Ďurkač. Michalovce měly možnost srovnat krok v dlouhé početní výhodě, ale ani čtyři minuty jim nestačily na vstřelení první branky v utkání. Naopak početní výhodu si do startu druhé třetiny přenese Vsetín. Druhá třetina odstartuje v 18:50.

20:00

19:11
    Solenský – 2 min., vražení na hrazení.

18:39
    Vsetín hraje v plném počtu, dlouhé oslabení ustál bez větší úhony.

17:48
    Díky dobré práci hořanského mohl ve vlastním oslabení zaútočit Kratochvíl, jeho střelu dokázal Glosár vyrazit.

17:12
    Vsetín zatím brání dobře, puk míří znovu až ke Glosárovi.

16:18
    Další osvobození pro domácí tým obstaral Staněk.

15:39
    Vsetínu se podařilo vyhodit.

15:08
    Důležitý zákrok Žukova, který zlikvidoval ránu Acolatse z voleje, tlak Dukly ale pokračuje.

14:39
    Michalovce si zahrají první přesilovou hru a to ve dvojnásobné délce, 2+2 minuty za vysokou hůl fasuje vsetínský útočník Marek Melenovský.

14:21
    Jonák – 2 min., hrubost.

Cibák – 2 min., vysoká hůl.

13:33
    Bodnár nahodil kotouč na Žukova, ten bez problémů zareagoval lapačkou, hosté získaly možnost vhazování v útočné třetině.

12:11
    Nedorozumění ve vsetínské rozehrávce zapříčinilo zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vsetína.

11:38
    Pereskov najel do útočného pásma a zakončil bekhendem, Žukov pouze vyrazil a k dorážce se dostával Buc, puk však trestuhodně netrefil.

10:16

09:08
    Rob obdržel puk na volej, Glosár byl připraven se přemístit k bližší tyči a střelu vsetínského útočníka vyrazil.

08:47
    Michalovce vyhodily, ale domácím pomohl brankář Žukov a bleskově poslal puk zpět k možnosti vstupu do útočné třetiny.

08:16
    Kabač – 2 min., podrážení.

07:38
    Hosté se snaží rychle zareagovat, Glazkovu střelu se snažil usměrnit Santos, ale puk zamířil mimo branku Vsetína.

06:14
    Vsetín právě vstřelil branku! Domácí otevírají skóre zápasu! Vsetínskou aktivitu v posledních vteřinách přetavil ve vedoucí branku obránce JAKUB ĎURKÁČ, jenž si najel na pravý kruh a z voleje prostřelil Glosára. Asistence: Daniels Berzinš, Šimon Jenáček.

05:54
    Luboš Rob obdržel přihrávku do mezikruží, odkud okamžitě vypálil, ve výhodné pozici ale nezamířil přesně!

05:42
    Jonák bekhendovou přihrávkou hledal na hranici brankoviště Vávru, ten ale nedokázal slibnou přihrávku svého spoluhráče zpracovat.

03:38
    Vsetínská obrana chybovala v rozehrávce, toho se snažil využít Buc, jenž okamžitě poslal puk na Bjalončíka, jeho zakončení ze slotu ale zamířilo mimo klec Valachů.

02:33
    Slibný pas vsetínského obránce Ondračky, který mířil na najíždějícího Jonáka, vsetínský útočník se dostal před brankáře Glosára a snažil se bekhendem procedit puk skrz jeho výstroj, ale brankář hostů dokázal úspěšně zasáhnout.

01:29
    Michalovce se snaží usadit ve vsetínské třetině hřiště, nahození Michálika Žukov zachytil a okamžitě rozehrál, domácím se ale nepodařilo založit přechod směrem do útoku.

00:26
    Vsetínský brankář Žukov čelil prvnímu nebezpečí, když Buc poslal puk na Pereskokova, jeho střelu vsetínský brankář vyrazil a Buc se dostal ještě k bekhendové dorážce, trefil však pouze Žukova.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Staněk, Ondračka, Smetana, Hryciow, Ďurkáč, Jenáček – Jonák, Berzinš, Rob – Kratochvíl, Dědek, Hrňa – Hořanský, Kern, Jandus – Melenovský, Vávra, Vaňo.
    Trenér: Weintritt

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) – Bodák, Cibák, Acolatse, Korenčík, Glazkov, Mihálik, Jasečko – Suja, Paločko, Buc, Valach, Fedor, Grega, Solenský, Kabač, Pereskokov, Bednár, Santos, Bjalončík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Tajzler

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 7. Ďurkáč (Berzinš, Jenáček), 21. Ďurkáč (Berzinš, Vávra), 29. Rob (Staněk, Ďurkáč), 60. Rob (Jonák) – 59. Acolatse (Bjalončík)

Tréner: Weintritt

HK DUKLA Ingema Michalovce: Glosár (Škrovánek) – Bodák, Cibák, Acolatse, Korenčík, Glazkov, Mihálik, Jasečko – Suja, Paločko, Buc, Valach, Fedor, Grega, Solenský, Kabač, Pereskokov, Bednár, Santos, Bjalončík.