Pardubice – Ilves 1:3 (kon.) | Pelicans Lahti – Växjö 1:5 (kon.) | Stavanger – Färjestad 2:4 (kon.)
Aalborg – Tappara 1:2 (po pr.) | Mannheim – Bolzano 4:2 (kon.) | Biel – Košice sk 3:1 (kon.)
Rouen – Ingolstadt 3:5 (kon.) | Innsbruck – Ženeva 5:2 (kon.)
Aalborg Pirates
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Tappara Tampere
cz Štvrtok 31.08.2023, 19:00 • Isarena • Liga majstrov • 1. kolo

V prvním utkání letošního ročníku Ligy mistrů Tappara Tampere zvítězila na ledě dánského Aalborgu poměrem 2:1 po prodloužení. První část gól nenabídla, ale hned na začátku té druhé skóroval Nicholas Baptiste. O jedenáct minut později ale srovnal Calder Brooks a další gól už nepadl, takže se muselo rozhodovat v prodloužení. Jednapadesát vteřin před jeho koncem se podruhé v utkání trefil Baptiste, takže dva body bere celek z Finska.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (21:28:06)

Tappara právě vstřelila branku!
    Hosté nakonec rozhodují o své dnešní výhře. NICHOLAS BAPTISTE projel po levé straně kluziště, obhodil si obránce a vystřelil naprosto přesně mezi vyrážečku a beton domácího gólmana. 1:2 po prodloužení.

63:49
    Do kontru se ale vydali domácí, kteří svou akci v úplném závěru nedotáhli.

63:21
    Hra čtyř proti čtyřem zatím více vyhovuje hostům, kteří teď tlačí v útočné třetině.

62:48
    Vyloučení v týmu Aalborg Pirates:
    Pierre-Olivier Morin – 2 min., držení.

Vyloučení v týmu Tappara Tampere:
    Veli-Matti Savinainen – 2 min., krosček.

62:09
    Somppi stříleným nahozením hledal hokejku spoluhráče u zadní tyče, Tappara to ale nedotáhla.

61:40
    Oba brankáři si připsali důležité zákroky. Sørensen v lapačce zastavil střelecký pokus Puhakky, o chvíli dříve zasahoval stejnou částí výstroje na druhé straně kluziště Heljanko.

60:55
    Nyní přidržel kotouč Aalborg a rozhodně se nikam nežene. Naopak chce držet puk co nejdéle, aby mohl prostřídat.

60:19
    Camper se na začátku prodloužení snažil dostat vpřed, ale obránci si jeho snahu pokryli.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 28 – 19

60:00

59:37
    O kotouč se teď bojuje v rohu kluziště. Hosté se snaží černou gumu dostat na své hole.

58:59
    Pravděpodobně to byl Vittasmäki, kdo zůstal nekrytý mezi kruhy. Jeho rána sice nebyla vůbec špatná, ale v poslední možné chvíli ji zablokoval Koch.

58:24
    Heljanko si nahození od modré čáry stáhl na své hrudi. Hra je přerušena a za okamžik se bude v obranném pásmu Tappary vhazovat.

57:49
    Pomalu ale jistě se blížíme do závěru řádné hrací doby. Vypadá to, že toto utkání bude muset rozhodnout až prodloužení.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 33. Brooks (Nielsen) – 22. Baptiste (Levtchi, Bäckman), 65. Baptiste

Aalborg Pirates: Sørensen (Adamsen) – Koch, Knudsen, Hanson, Carstensen, Brøndberg, Nielsen, Frederiksen – Jul Korsgaard, Brooks, Andersen – Giroux, Bjorkstrand, Salhany – Ladehoff, Morin, Spelling – Rasmussen, Anker, Boesen
    Tréner: Garth Murray

Tappara Tampere: Heljanko (Randelin) – Vittasmäki, Kemiläinen, Bäckman, Leskinen, Tuulola, Kulonummi, Ahlroth – Savinainen, Tanus, Camper – Levtchi, Liedes, Baptiste – Puhakka, Somppi, Halloran – Luoto, Mužík, Rönni – Granath
    Tréner: Rikard Grönborg

Rozhodca: Christensen, Andersen – Ankerstjerne, Kaptain