Galatasaray – Molde 2:1 (kon.) | Panathinaikos – Braga 0:1 (kon.) | YB Bern – Haifa 3:0 (kon.)
Galatasaray S.K.
2:1 (1:0)
Molde FK
cz Utorok 29.08.2023, 21:00 • Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Istanbul • Liga majstrov (predkolá) • Play-off

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 6:17. (23:10:09)

Instanbul díky výhře v obou zápasech dokázal v posledním předkole Ligy mistrů porazit Molde. Vzhledem k tomu si zajistil postup do hlavní soutěže Ligy mistrů. Fotbalisté Molde budou hrát v Evropské lize.

90+8

90+8
    Rána hostujícího celku končí mimo branku, rozehrávat bude domácí Muslera.

90+7
    Žlutá karta pro tým Molde FK (Venton Berisha).

90+6
    Hostující celek se sice prosadil na útočné polovině, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice, ze které by mohl zakončovat.

90+5
    Domácí fotbalisté v celkovém součtu vedou o dvě branky a mají velmi blízko k postupu do Ligy mistrů.
    90+3. ANGELIŇO - 2:1

90+3
    Galatasaray právě vstřelil branku!
    ANGELIŇO rozehrával volný kop. Rozhodl se pro přímou střelu, kterou mimo dosah brankáře tečoval Ellingsen.

90+3
    Hostující Mannsverk se dopustil faulu, a tak budou rozehrávat domácí fotbalisté na útočné polovině.

90+2
    Postavení hostů mimo hru, postavení si nyní nepohlídal Haugen.

90+1
    Molde vybojovalo míč po autovém vhazování na útočné polovině, dobrá zpráva pro norský klub.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul:
    ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Barkan Kutlu.

90
    Domácí brankář Muslera rozehrává od své branky a s výkopem vůbec nepospíchá.

90
    Začala poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

88
    Domácí celek se dožadoval odpískání pokutového kopu po souboji před brankou. Sudí nechávají hru plynout dál.

88
    Domácí celek vybojoval v závěru zápasu rohový kop.

87
    Bakambu ani jeho spoluhráč nedokázali vypracovat si výraznější šanci. Yilmaz pálil vedle.

86
    Míč končí mimo hrací plochu, a tak budou rozehrávat domácí fotbalisté. Ti se nikam neženou.

85
    Žlutá karta pro tým Molde FK (Siver Mnnsverk).

85
    Střídání v týmu Molde FK:
    ze hřiště odchází Mathias Fjortoft Lovik, přichází Magnus Grodem.

84
    Domácí fotbalisté moment přečkali, ale musí si dávat pozor, hostům stačí k vypracování velké šance skutečně málo.
    82. Veton Berisha (MLD)

82
    Molde právě vstřelilo branku!
    VETON BERISHA sice dostal míč do branky, ale hlavní sudí po konzultaci s kolegy u videa branku pro ofsajd neuznává.

80
    ze hřiště odchází Teté, přichází Cédric Bakambu.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky v tomto zápase a sledujeme velkou fotbalovou bitvu, která ještě zdaleka není rozhodnutá. V součtu obou zápasů mají domácí jednobrankový náskok.

78
    Útočného faulu se dopustil jeden z hostujících hráčů, rozehrávat tak bude domácí obrana.

77
    Nově příchozí muž, Berisha, se hned dostal do výborné střelecké pozice, ale domácí brankář se vyznamenal.

76
    ze hřiště odchází Emil Breivik, přichází Kristian Eriksen,
    ze hřiště odchází Magnus Wolff Eikrem, přichází Veton Berisha.

76
    Wolff Eikrem rozehrával od rohového praporku. Icardi si dokázal poradit.

76
    Domácí fotbalisté rozhodně nejsou od inkasované branky ve své kůži, hosté jsou výrazně lepším týmem.

75
    Molde rozehrávalo rohový kop, ale autor předchozí žluté karty dokázal balon dostat do bezpečí.

74
    Žlutá karta pro tým Galatasaray Istanbul (Barış Alper Yılmaz).

71
    ze hřiště odchází Kerem Aktürkoglu, přichází Baris Alper Yilmar,
    ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Kaan Ayhan.

70
    Hra je nyní přerušena a rozehrávat budou domácí fotbalisté na útočné polovině.

69
    Domácí brankář rozehrává od své branky a nutno poznamenat, že s výkopem vůbec nespěchal.

68
    V gólovém součtu je to už těsnější, a tak jeden gól chybí hostům k tomu, aby poslali dvojzápas do prodloužení.
    66. Eirik HESTAD - 1:1

66
    Rázem je souboj o postup do Ligy mistrů zdramatizovaný. Po výborné Breivikově akci se z dobré pozice před brankou střelou k tyči prosazuje EIRIK HESTAD. Asistence: Breivik.

64
    Molde se nyní usadilo před brankou soupeře, ale obrana Galatasaray si dokázala poradit.

63
    Muslera dobře vyhodnotil situaci, vyběhl pro míč a dokázal jej rychle rozehrát do bezpečí.

61
    Zajímavou domácí akci sice hráči zakončili, ale následně je mávaný a pískaný ofsajd. V něm byl Kerem.

60
    Hodina hry je pryč, domácí fotbalisté mají v součtu s prvním zápasem náskok o dva góly a drží tento záskok.

59
    Karlstrom bude po nepřesné akci soupeřů rozehrávat od své branky.

58
    Fotbalisté Molde vybojovali rohový kop. Centr se sice snesl před branku, ale hned první obránce dokázal balon odehrát do bezpečí.

58
    Molde dokázalo díky aktivní hře vybojovat rohový kop.

57
    Haugen byl volný před domácí brankou, ale Nelsson zblokoval přihrávku, která mířila na něj.

56
    Jediným úspěšným střelcem tohoto zápasu je domácí Icardi, který dokázal v sedmé minutě proměnit rohový kop.

55
    Teté to vzal na sebe, jeho rána ze střední vzdálenosti byla obráncem tečovaná. Domácí vybojovali rohový kop.

55
    Deset minut hry z druhého poločasu je pryč a hostující celek jasně ukázal, že domácí to nebudou mít ve zbytku zápasu snadné.

52
    Dobře hrající Icardi hledal přihrávkou spoluhráče, patičkou však poslal míč na soupeře. Breivik se pokoušel o brejk, ale neuspěl.

51
    Torreira měl velkou domácí šanci, ale zakončení mu vůbec nesedlo. Míč trefil tak nešikovně, že je z toho jen autové vhazování.

50
    Hodně aktivně vstoupili do druhého poločasu hostující fotbalisté. Tlačí se do zakončení, snaží se něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím je obrana Istanbulu pozorná.

49
    Nakrátko rozehráno, Breivik to zkoušel dobrou přihrávkou před branku, ale obrana byla pozorná.

48
    Domácí brankář nešikovně vyrazil míč, následně soupeř znovu kopal, ale trefil obránce. Pokutový kop z toho není, hra rukou nebyla, a tak se píská roh.

47
    Eikrem hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávce chyběla přesnost.

46
    Zdá se, že ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal. Pokračují stejní hráči.

46
    Sudí zahájil druhý poločas.

46

Domácí celek vede po prvním poločase o jednu branku a v součtu s prvním zápasem má slibný náskok 4:2.

45+11

45+11
    Domácí volí kombinační hru a vrací míč až ke svému brankáři.

45+10
    Brynhildsen hraje velmi dobře, ale zatím na svou přesnou ránu čeká. I proto domácí celek v závěru poločasu drží vedení.

45+10
    Už hrajeme přesčas v prvním poločase. První poločas oba kluby hodně bolel.

45+9
    Hosté po nepřesné domácí akci rozehrávají na své polovině a nikam se neženou.

45+9
    Probíhá poslední nastavená minuta, ale vzhledem k ošetřování Breivika se ještě něco asi přidá.

45+8
    Domácí fotbalisté rozehrávají od své branky a čekají na vhodný moment, aby mohli přenést hru před branku soupeře.

45+7
    Centr se sice snesl před branku, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit. Bjornbak se následně dostal do zakončení, ale jeho hlavička končí vedle.

45+6
    Hostující Brynhildsen měl zajímavou pozici, ale jeho akci zblokoval domácí Nelsson na rohový kop.

45+5
    Žlutá karta pro tým Galatasaray Istanbul (Abdülkerim Bardakcı).

45+5
    Domácí mají balon pod kontrolou a pokouší se dál hrát aktivně, následně si ale počínali nedovoleně.

45+4
    Muslera hledá hodně nezvyklé a zajímavé rozehrávky, které fanoušky mnohdy překvapí.

45+4
    Breivik se vrací do hry po ošetření za postranní čárou. Hosté při balonu.

45+2
    Hostující Breivik má zdravotní problémy a míří k němu lékaři.

45+2
    Hostující brankář poměrně rychle rozehrál od své branky, ale jeho kolegové nic nedokázali vymyslet.

45+1
    Mnoho času mají ještě fotbalisté k dispozici fotbalistů obou klubů. Prodleva po hlavičkovém souboji a srážce byla velká.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 9 minut.

45
    Začala poslední minuta hry v poločase a myslím si, že dobrých deset minut uvidíme navíc.

44
    Obrázek hry je poslední desítky vteřin stejný, domácí jsou při chuti i při balonu. Hosté běhají bez míče.

43
    Istanbul kombinuje na útočné polovině, ale jsou daleko od pozice, ze které by bylo možné ohrozit branku.

41
    Domácí brankář si s centrem před branku sice poradil, ale hostující celek následně vybojoval znovu balon. Pak o něj ovšem přišel.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, Breivik se dostal do zakončení. Jeho individuální akce byla zakončená sraženou střelou, následovat bude roh.

39
    Icardi našel Tetého, jehož zakončení míří vedle branky. Icardiho pohyb podle všeho není stoprocentní. Uvidíme, zda odehraje i druhý poločas.

38
    Do kombinace se zapojil také domácí brankář, rozehrávka Muslerovi sice vyšla lépe, ale k žádné výraznější příležitosti to nevedlo.

37
    Domácí po autovém vhazování rychle přenesli hru, dokázali se dostat do zakončení, ale obrana pokus o střelu zblokovala.

36
    Sledujeme klidnější pasáž hry, která mnoho velkých šancí nenabízí. Na příležitosti zatím čekáme.

34
    Galatasaray je nyní opticky aktivnější, ale trápí ho přesnost finální přihrávky. Více ze hry mají k velké radosti větiny fanoušků domácí.

33
    Žlutá karta pro tým Molde FK (Erling Moe). Kartu dostává trenér hostujícího celku.

32
    Centr od praporku se snesl před branku, obrana Istanbulu si dokázala poměrně snadno poradit.

31
    Haugen vybojoval autové vhazování na útočné polovině, následně se do šance dostal Hestad, který byl zcela volný. Jeho ránu výborně vytáhl brankář Muslera na rohový kop.

30
    Půlhodina hry je pry, zatím jsme viděli jednu jedinou branku, z pokutového kopu se prosadili domácí fotbalisté.

29
    Na konci dvacáté deváté minuty se do střelecké pozice dostal hostující celek, ale Haugen nedokázal trefit branku.

29
    Hostující brankář rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, Bardakci následně získal míč, ale přihrávka se mu nepodařila. Hrát tak budou hosté.

27
    Brynhildsen byl nachytaný v ofsajdu, ale jeho spoluhráč akci dohrál, protože ve vřavě na stadionu hvizd sudího prostě a jednoduše neslyšel.

26
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, domácí fotbalisté mají balon pod kontrolou a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

25
    Centr se snesl před branku, ale domácí obrana dokázala odvrátit balon do bezpečí.

24
    Molde se pokouší hrát aktivně po dvojím střídání a nyní vybojovalo rozehrávku na útočné polovině. Lovik si vynutil faul soupeře.

23
    Akce hostujícího celku končí postavením mimo hru, které je odmávané i odpískané. Následně rozehrává Kerem Aktürkoğlu.

23
    Zhruba po osmi minutách se pokračuje dál a lze předpokládat, že budeme sledovat velmi dlouhé nastavení.

22
    ze hřiště odchází Erling Knudtzon, přichází Mathias Fjortoft Lovik.

22
    Střídání se nelíbí Kassovi, který hláší, že je v pořádku. Ale lékaři si to rozhodně nemyslí a pomáhají mu opustit hrací plochu.

21
    ze hřiště odchází Markus Kaasa, přichází Eirik Hestad.

20
    Na straně hostujícího celku se velmi pravděpodobně bude střídat.

19
    Kaasa, Knudtzon, Icardi. To je ta trojice, která se zranila.

19
    Uvidíme, zda nebudou muset hráči dokonce střídat.

18
    Pěknou dobu se nyní už nehraje a lékaři ošetřují krvavá zranění na hrací ploše.

15
    Hned tři hráči se srazili při hlavičkovém souboji a na hrací plochu míří lékaři.

14
    Eikrem poslal centr před branku od rohového praporku, ale obrana si snadno dokázala poradit. Jako první zareagoval hráč.

13
    Hostující Breivik to zkoušel dobře, naběhl si do volného prostoru, ale k balonu se nedostal. Jeho tým vybojoval rohový kop.

12
    Mertens posílal nadýchaný centr před branku, ale v malém vápnu si dobře počínal brankář hostujícího celku.

11
    Aktuálně v tomto dvojzápase vede Istanbul o dvě branky poměrem 4:2. Hosté nemají nic ztraceného, ale cesta ke zdramatizování nebude snadná.

10
    Brynhildsen se po krásné individuální akci dostal do zajímavé střelecké pozice, ale v rozhodující moment přes obránce neprošel k zakončení.

10
    Deset minut hry je pryč a vstup zápasu nabídl zajímavý fotbal. Norský celek měl lepší první minuty, ale turecký klub se díky penaltě dostal do vedení.
    7. Mauro ICARDI - 1:0

7
    Domácí celek se v úvodu zápasu dostává do vedení, na pravou stranu ze svého pohledu kopl míč MAURO ICARDI. Snadná branka pro domácí celek.
    6. Ellingsen (MLD)

6
    Do akce jde VAR, který potvrdil pokutový kop.

5
    Žlutá karta pro tým Molde FK (Ellingsen). Pokutový kop pro domácí.

4
    Istanbul za hlasitě podpory kombinuje na útočné polovině, kde vybojoval díky dobré hře rozehrávku.

4
    Je otřesený, ale zdá se, že bude moci v zápase pokračovat. Domácí rozehrávají od své branky.

3
    Haugen zkoušel poslat míč před branku, ale nedokázal přesněji najít spoluhráče. Následně leží na hrací ploše jeden z domácích hráčů, který byl sestřelen balonem.

2
    Brynhildsen se dostal do dobré střelecké pozice, dostal průnikovou příhrávku, ale jeho rána končí nad.

2
    Jakmile se hostující celek dotkne míče, následuje hlasité pískání z hlediště.

1
    Muslera vyběhl pro míč, odehrál ho, ale získal jej Eikrem. Jeho rána bez přípravy končí vedle branky.

1
    Odveta čtvrtého předkola právě začala. Hosté hrají v modrém, domácí v oranžovém.

1

Lepší výchozí pozici před duelem na horké turecké půdě mají domácí fotbalisté. Po první zápase vedou o jeden gól.

Jedná se o odvetný duel. V tom prvním se v úvodu zápasu prosadil domácí Ellingsen. Hosté dokázali otočit, nejprve vyrovnal Oliveira, a pak po půlhodině hry Icardy poslal Istanbul do vedení. To vydrželo do 57. minuty, kdy Haugen srovnal na 2:2. Dlouhou dobu to vypadalo, že utkání skončí remázou, ale ve třetí minutě nastavený rozhodl o výhře tureckého celku Fredrik Midtsjo.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního evropského fotbalu. V tomto zápase předkola Ligy mistrů proti sobě nastoupí Galatasaray Istanbul a Molde FK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jan Prošek

Góly: 7. Icardi (pen.), 90+3. Angeliňo – 66. Hestad (Breivik)

Karty:   45+5. Bardakcı (GAL), 74. Yılmaz (GAL) – 5. Ellingsen (MLD), 33. Erling Moe (MLD), 85. Mnnsverk (MLD), 90+7. Berisha (MLD)

Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 6:17.
    Galatasaray S.K.: Muslera (C) – Boey, Nelsson, Abdülkerim Bardakci, Angeliňo – Demirbay, Mertens, Torreira – Teté, Icardi – Kerem Aktürkoglu
    Náhradníci: Günay Güvenc – Dubois, Halil Dervisoglu, Berkan Kutlu, Kaan Ayhan, Sérgio Oliveira, Emin Bayram, Baris Alper Yilmaz, Ali Turap Bülbül, Baran Aksaka, Kazimcan Karatas, Bakumbu

Tréner: Okan Buruk

Molde FK: Karlstrom – Haugen, Bjornbak, Ellingsen – Knudtzon, Breivik, Mannsverk, Kaasa, Haugen – Wolff Eikrem, Brynhildsen
    Náhradníci: Petersen, Lervik – Hansen, E. Hestad, Veton Berisha, Kitolano, Eriksen, Grodem, Hagelskjaer, Lovik, Ibrahim, Odegard

Tréner: : Erling Moe

Rozhodca: Marciniak – Listkiewicz, Lupsik (POL)
    23.08.2023
    Molde - Galatasaray 2:3

Góly: 8. Ellingsen (Breivik), 57. Haugen (Knudtzon) – 25. Oliveira, 29. Icardi (Akgun), 90+3. Midtsjo (Icardi)

Karty:   39. Mannsverk (MLD), 80. Haugan (MLD), 86. Breivik (MLD) – 85. Angelino (GAL)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:7.