Opava – Olomouc B 1:2 (kon.) | Příbram – Dukla Praha 0:0 (kon.) | Jihlava – Chrudim 3:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
3:3 (2:2)
MFK Chrudim
cz Piatok 25.08.2023, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 7. kolo

Vysočina má tak na svém kontě 14 bodů. Chrudim jich má šest. V příštím kole cestuje Vysočina do Vlašimi. Chrudim doma přivítá Vyškov. (19:59:55)

7. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Druhý poločas přinesl po jedné brance na každé straně, a tak se oba celky rozešly smírem po výsledku 3:3. Hosty poslal znovu do vedení po hodině hry Jan Záviška. Chrudim poté měla tlak a vypadalo to, že vstřelí čtvrtý gól. Pak však zničeho nic domácí srovnali stav, když se po rohovém kopu prosadil Filip Vedral. Následně Vysočina ožila a snažila se vstřelit čtvrtý gól. Což se ale nakonec ani jednomu z týmů nepodařilo.

90+6

90+4
    Hra je nyní hodně kouskovaná, i když se domácí snaží udeřit a překlopit výhru na svou stranu.

90+3
    Jakub Selnar rozehrál na pravé straně standardní situaci, ale ve vápně nenašel nikoho ze spoluhráčů.

90+2
    Z levé strany jej rozehrál Jakub Selnar, ale míč jen proletěl pokutovým územím.

90+1
    Vysočina bude zahrávat rohový kop.

90+1
    Střídání v týmu MFK Chrudim:
    ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Daniel Kutík.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Hosté podnikli brejk na jejímž konci byl Michal Vrána, ale na Soukupa vyslal slabou střelu.

88
    Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Jiří Floder).

87
    Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Ondřej Kesner).

86
    Filip Vedral poslal míč z pravé strany na bránu a gólmana Flodera na brankové čáře zastoupil Martin Toml.

85
    Rozehrál jej Jakub Selnar, ale míč proletěl jen pokutovým územím.

85
    Vysočina bude z pravé strany zahrávat rohový kop.

82
    Domácí se po vyrovnání snaží jít stále do útoku a zlomit duel čtvrtou brankou.

81
    Jan Chytrý poslal z pravé strany centr do vápna, kde se k hlavičce dostal Jakub Selnar, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

81
    K hlavičce se ve vápně dostal David Huf, ale jeho pokus šel nad bránu.

79
    Jakub Selnar poslal z pravé strany dlouhý aut až do vápna, kde se ale faulem provinil Mame Tall.

78
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).

77
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Jakub Selnar rozehrál z pravé strany rohový kop a ve vápně nejvýše vyskočil FILIP VEDRAL a srovnává stav zápasu.

76

76
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Adam Pešek, přichází Tomáš Franěk.

75
    Standardní situaci rozehrál Daniel Langhamer, jenž míč poslal přímo na bránu, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

74
    David Huf musí být po zákroku Lacka ošetřen.

74
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Matúš Lacko).

73
    ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází David Bauer.

71
    Hlavní rozhodčí nařídila pauzu na občerstvení.

70
    Po delší odmlce se ke slovu také přihlásili domácí. Střela Jakuba Selnara šla ale hodně mimo.

70
    Rozehrál jej Michal Skwarczek, ve vápně našel Davida Hufa, ale ten hlavičku nedokázal dostat mezi tři tyče.

69
    Hosté budou z levé strany zahrávat rohový kop.

68
    ze hřiště odchází David Látal, přichází Michal Vrána.

67
    ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Mame Tall,
    ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Amadin Marvis Ogiomade.

67
    Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (David Huf).

66
    Útočná akce Chrudimi končí neb jim byl odpískán ofsajd.

64
    Filip Novotný prošel po levé straně do vápna a vystřelil, jeho pokus Pavel Soukup vyrazil a Miroslav Křehlík posílá míč do bezpečí.

63
    Michal Skwarczek rozehrál rohový kop nakrátko s Janem Záviškou, ale k ohrožení branky domácích jejich spolupráce nevedla.

60
    Chrudim právě vstřelila branku!
    JAN ZÁVIŠKA dostal přihrávku od Davida Látala a zpoza hranice velkého vápna vystřelil. Na jeho pokus byl Pavel Soukup krátký.

59
    Jan Záviška se snažil z pravé strany přenést míč na levou stranu na kapitána Kesnera, ale ten balón zachytit nedokázal.

58
    Domácí kombinují s míčem, ale prozatím na vlastní polovině.

Dnešní utkání sleduje 667 diváků.

56
    V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Justin Araujo-Wilson a bude muset být také ošetřen.

54
    Nepřesná rozehrávka Vysočiny, na své polovině na pravé straně budou hosté vhazovat.

53
    David Látal bude muset být ošetřen, tudíž Chrudim bude hrát chvilku o deseti.

52
    Z pravé strany jej rozehrál Michal Skwarczek, ale své spoluhráče ve vápně nenašel.

51
    Rohový kop pro hosty.

50
    Matúš Lacko dostal přihrávku do vápna, vystřelil na bránu, ale jeho pokus šel nad.

48
    Pa faulu na polovině hřiště na Justin Araujo-Wilsona zůstanou domcáí u míče.

46
    Adam Pešek se odhodlal ke střele, vyslal zpoza velkého vápna svůj projektil, Jiří Floder vyráží do bezpečí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

První poločas je v Jihlavě minulostí. Po něm svítí stav 2:2. Do vedení se dostali hosté ve 20. minutě, když se prosadil kpaitán Ondřej Kesner. Po chybě domácích navýšil náskok Chrudimi David Huf. Posledních pět minut ale patřilo domácím. Ve 40. minutě srovnal Justin Araujo-Wilson a dvě minuty před poločasem srovnal stav Lukáš Fila.

45+2

45+2
    Hosté se dostali do šance, ale Ondřej Kesner se svou střelou neprosadil. Byla mu zblokována.

45+1
    Lukáš Fila vybojoval faul na svou osobu. Míč do hry tak pošle Pavel Soukup.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

43
    LUKÁŠ FILA dostal přihrávku od Matúše Lacka, navedl si balón na hranici velkého vápna a střelou k pravé tyči Floderovy brány nedal gólmanovi šanci.

42
    Justin Araujo-Wilson vystřelil z hranice velkého vápna, ale s jeho pokusem si Floder poradil.

40
    Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ve vápně našel JUSTINA ARAUJO-WILSONA, který hlavou snižuje stav utkání.

39
    Lukáš Fila vybojoval pro své barvy rohový kop.

38
    Lukáš Fila se dostal do vápna pěknou kličkou, ale už nedokázal přesně najít svého spoluhráče.

36
    Matúš Lacko opět na pravé straně hledal Křehlíka, ale opět se nepodařilo.

35
    Matúš Lacko se snažil zrychlit hru přihrávkou na Křehlíka, ale neposlal mu přesný balón.

34
    Hosté útočí po pravé straně pomocí autových vhazování.

32
    Domácí jsou častěji u míče, ale dost chybují. Jednu takovou přílěžitost dostal David Huf, ale jeho střela šla nad bránu.

29
    Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Jan Řezníček).

29
    Pavel Soukup rozehrál míč na Adama Peška, toho však předběhl DAVID HUF a už měl snadnou pozici ke vstřelení branky.

28
    Daniel Langhamer vystřelili zpoza velkého vápna, ale jeho pokus zamířil nad bránu.

26

26
    Jakub Selnar rozehrál z pravé strany rohový kop, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Naopak došlo k faulu ze strany domácích.

25
    Při zpracovaní míč Jakubu Selnarovi uskočil, jinak by šel záložník Vysočiny sám na gólmana neb už byl na hranici vápna.

24
    Lukáš Fila poslal z levé strany cent do vápna, kde se k hlavičce dostal Filip Vedral, ale gólmana hostí překonat nedokázal.

23
    Dominik Farka posílal z levé strany centr do vápna, ale našel jen rukavice Jiřího Flodera.

21
    ONDŘEJ KESNER si narazil se s vým spoluhráčem, který mu následně míč vrátil a kapitán hostí se již dostal do vápna a poslal míč z levé strany na zadní tyč.

18
    Chrudim hraje chvíli o deseti, David Látal bude muset být ošetřen.

16
    Z levé strany poslal míč na zadní tyč Lukáš Fila, ale s jeho pokusem si Jiří Floder poradil.

15
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ale jeho spoluháči se k ohrožení brány nedostali.

13
    Střelu Davida Látala zpoza velkého vápna, jenž mířila doprostřed brány, Pavel Soukup chytá.

12
    V nefotbalové pozici se na zemi ocitl David Látal, hlavní rozhodčí přerušila hru, ale pro hráče hostí nebude ošetření potřeba.

10
    Z pravé strany jej rozehrál Dominik Farka, ale domácí se k ohrožení branky Chrudimi nedostali.

10
    Jakub Selnar jej rozehrál z levé strany nakrátko na Matúše Lacka, jenž mu míč vrátil a následný cent do vápna vyráží Floder na roh.

9
    Jakub Selnar vybojoval rohový kop pro své barvy.

8
    Lukáš Fila se na levé straně snažil zpracovat míč, ale dostal se s ním do autu.

7
    Filip Vedral se snažil najít na pravé straně svého spoluhráče, ale nepovedlo se. U míče tak budou hosté.

6
    Miroslav Křehlík si navedl míč a zpoza vápna vyzkoušel pozornost gólmana Flodera.

5
    Filip Vedral si špatně zpracoval míč, na polovině hřiště tak budou vhazovat hosté.

3
    Justin Araujo-Wilson se snažil na pravé straně oslovit Křehlíka, ale nepodařilo se.

2
    Hosté rozehrávají od svého brankáře. Dostali se na útočnou polovinu.

1
    Duel rozehrála Vysočina, která nastupuje ve žluto bílé kombinaci. Hosté z Chrudimi v modrých dresech.

1

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

Do začátku duelu chybí necelých 15 minut a oba celky pomalu míří do kabin. Kde si hráči poslechnou poslední pokyny.

Do začátku duelu chybí 40 minut a na hrací ploše se rozcvičují hráči Vysočiny a gólmani Chrudimi.

Trenér David Oulehla učinil oproti zápasu na Dukle dvě změny. Jen na lavičce jsou Svoboda a Tureček. Místo nich budou hrát Chytrý a Křehlík.
    Kouče Radek Kronďák učinil oproti duelu s Prostějovem jednu změnu. Místo Míky nastupuje Látal.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Tonbul, Farka – A. Pešek, Lacko – Křehlík, Selnar, Fila – Araujo-Wilson.
    Náhradníci: Jágrik – Tureček, T. Svoboda, Ogiomade, Piško, T. Franěk, Tall.
    Trenér: David Oulehla

MFK Chrudim: Floder – Kesner (C), Toml, Skwarczek, Borkovec – Jan Řezníček, Záviška, F. Novotný, Langhamer – Huf, Látal.
    Náhradníci: Šerák – Kutík, Bauer, Vrána, Kosek, Jurčenko, Hájek.
    Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Adámková – Líkař, Pospíšil.

Jako hlavní rozhodčí bude utkání řídit Jana Adámková. Na čarách jí budou asistovat Petr Líkař a Pavel Pospíšil. Delegátem fotbalové asociace bude Jan Král. Technickým delegátem Martin Pech.

„Chrudim má nepochybně kvalitní a nepříjemný mančaft, což nejlépe potvrdila v posledním kole jasnou výhrou nad Prostějovem. Očividně se herně zvedá, navíc stále pracuje na posílení ve formě hostování z prvoligových klubů. Soupeře máme nastudovaného, jeho hru máme načtenou. Nadcházející zápas ale musí být hlavně o nás, o našem výkonu. Chceme uspět a vrátit se na vítěznou vlnu,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Pavel Mazánek.

Oba celky se spolu naposledy utkaly v mistrovském duelu v pátek 3. března. Vysočina doma přivítala Chrudim. Ani jeden z týmů se nedokázal gólově prosadit, a tak se oba celky rozešly smírem 0:0.

FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim 0:0 (0.0)
    ŽK: 85. Lacko, 87. Křišťál.
    Rozhodčí: Kotala – Bureš, Žurovec.
    FC Vysočina Jihlava: Jágrik – T. Svoboda, Křišťál, Gabriel, Peřina – Lacko, Tureček – Ogiomade (73. Zoubele), Selnar (87. Křehlík), Fila (59. Zahradník) – Araujo-Wilson (73. Tall).
    Náhradníci: Soukup – Vítek, Shudeiwa.
    Trenér: Ondřej Smetana.
    MFK Chrudim: Floder – Halász, Hašek, Míka, V. Svoboda – Sotorník (90+2. Skwarczek), Řezníček, Kodýdek (77. Kejř), Průcha, Juliš (46. Kesner) – Jedlička (69. Firbacher).
    Náhradníci: Brát – Látal, Bauer.
    Trenér: Radek Kronďák.

A jak si oba celky vedly v posledním kole?
    Chrudim doma v sobotu 19. srpna hostila Prostějov. Do vedení se dostali hosté v 7. minutě, když se trefil Bartolomeu. Ve 12. minutě srovnal stav Huf. Ve 24. minutě šli domácí do vedení zásluhou Novotného. Tři minuty po začátku druhého poločasu se z penalty prosadil Huf. V 68. minutě navýšil stav Látal. Tentýž hráč se prosadil i v minutě 77. V 82. minutě přidal šestý gól Chrudimi Huf. Konečnou podobu výsledku 6:2 dal v 88. minutě Habusta.

MFK Chrudim – 1. SK Prostějov 6:2 (2:1)
    Branky: 12. Huf, 21. Novotný, 48. Huf (pen.), 68. Látal, 77. Látal, 83. Huf – 7. Bartolomeu, 89. Habusta.
    ŽK: 6. Borkovec, 34. Novotný – 1. Moučka, 52. Cienciala.
    ČK: 71. Cienciala.
    Rozhodčí: Ulrich – Dobrovolný, Mojžíš.
    MFK Chrudim: Floder – Kesner, Toml, Míka (55. Kutík), Borkovec – Řezníček, Skwarczek (46. Látal) – Záviška, Langhamer (86. Vrána), Novotný (73. Kosek) – Huf (86. Bauer).
    Náhradníci: Šerák – Hájek.
    1. SK Prostějov: Vejmola – Elbel, Jaroň (46. Cienciala), Bolf, Macháček (78. Gábriš), Habusta, Zapletal (53 Rolinek), Bartolomeu, Moučka (46. Silný), Malec, Koudelka (53. Slaměna).
    Náhradníci: Šnajdr – Bartoš.
    Trenér: Michal Šmarda.

Vysočina cestovala v sobotu 19. srpna do Prahy, kde jí čekala Dukla. Domácí se dostali do vedení po půl hodině hry, kdy se trefil Zeronik. Další branku ani jeden z týmů vstřelit nedokázal, a tak se Pražané radovali z výhry 1:0.

FK Dukla Praha – FC Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)
    Branka: 30. Zeronik.
    ŽK: 86. Lacko, 90+3. Franěk.
    Rozhodčí: Kotala – Bureš, Mikeska
    FK Dukla Praha: Šťovíček – Hašek, Ludvíček, Barac, Kozel (75. Vondrášek) – Moulis (75. Špatenka), Peterka (C) (52. Jeřábek), Ullman, Matějka, Šebrle (60. Douděra) – Zeronik (75. Červenka).
    Náhradníci: Rada – Hrubeš.
    Trenér: Petr Rada.
    FC Vysočina Jihlava: Soukup – Svoboda, Vedral, Tonbul, Farka (73. Křivánek) – Lacko, Pešek (73. Chytrý) – Fila (82. Tall), Tureček (60. Křehlík), Selnar – Araujo-Wilson (82. Franěk).
    Náhradníci: Jágrik – Piško.
    Trenér: David Oulehla.

V rámci 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá třetí Vysočina třináctou Chrudim. Hosté doposud vyhráli jeden duel a ve dvou případech remizovali. Na svém kontě tak mají pět bodů. Doposud vstřelili osm branek a dvanáct jich obdrželi.
    Domácí zvítězili ve čtyřech případech a jednou remizovali. Na svém kontě tak mají třináct bodů. Doposud vstřelili čtrnáct branek a sedm jich inkasovali.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jaroslav Wollmann

Góly: 40. Araujo-Wilson, 43. Fila, 77. Vedral – 21. Kesner, 29. Huf, 60. Záviška

Karty:   74. Lacko (JIH), 78. Vedral (JIH) – 29. Jan Řezníček (CHR), 67. Huf (CHR), 87. Kesner (CHR), 88. Floder (CHR)

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Tonbul, Farka – A. Pešek (76. T. Franěk), Lacko – Křehlík (67. Ogiomade), Selnar, Fila – Araujo-Wilson (67. Tall).
    Náhradníci: Jágrik – Tureček, T. Svoboda, Piško.

Tréner: David Oulehla

MFK Chrudim: Floder – Kesner (C), Toml, Skwarczek, Borkovec – Jan Řezníček (73. Bauer), Záviška (90+1. Kutík), F. Novotný, Langhamer – Huf, Látal (68. Vrána).
    Náhradníci: Šerák – Kosek, Jurčenko, Hájek.

Tréner: Radek Kronďák

Rozhodca: Adámková – Líkař, Pospíšil