HC Slovan B – Třebíč 2:3 (0:1 po s.n.) | Jastrzebie – Kolín 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.) | B. Bystrica – Jihlava sk 7:3 (kon.) | Trenčín – Vsetín sk 4:3 (po pr.)
Plzeň – K. Vary 2:5 (kon.) | Sparta Praha – Motor ČB 2:1 (kon.) | HC Slovan – Moser Medical Graz 99ers sk 8:0 (kon.)
Dubnica – Žiar nad Hronom 3:1 (kon.) | Znojmo – Přerov 3:4 (po pr.) | Olomouc – Vítkovice 1:2 (kon.)
Poruba 2011 – Zvolen sk 4:5 (kon.) | Kopřivnice – Havířov 6:1 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 9:1 (kon.)
Kladno – Slavia 5:3 (kon.) | Pardubice B – Berani Zlín 4:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:5 (0:2, 2:0, 0:3)
HC Energie Karlovy Vary
cz Štvrtok 24.08.2023, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Prípravný zápas

Je konec! V západočeském derby na plzeňském ledě vítězí karlovarská Energie. Ve třetí třetině o svém vítězství rozhodli díky třem brankám. Nejprve se prosadil Iikka Kangasniemi, na 4:2 zvyšoval Vít Jiskra a do prázdné brány vítězství hostů pečetil Tomáš Rachůnek. Ode mě to je pro dnešek vše a budu se těšit u dalších hokejových online přenosů. (19:39:32)

59:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je RACHŮNEK. Je rozhodnuto! Karlovy Vary pečetí své vítězství v západočeském derby! Do prázdné brány se prosadil po nahrávce Kangasniemiho Tomáš Rachůnek. Asistence: Kangasniemi.

59:03
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

58:29
    Adam hledal volného Indráka, ale ten nedokázal zamířit přesně.

58:00
    Zámorský svým dalším pokusem přestřelil.

56:59
    Pokus Petra Zámorského likviduje Dominik Frodl.

56:22
    Plzeň to zkouší v šesti!

56:22
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

56:22
    Další z ran Jakuba Poura skončila v náručí Dominika Frodla. Karlovarský brankář dnes vyloženě trápí svého bývalého spoluhráče.

55:59
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Schleiss – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Gríger – 2 min., hrubost.

55:35
    Jan Schleiss se uvolnil kličkou na střed a následně ho vychytal Dominik Frodl.
    55:18 Vít JISKRA - 2:4

55:18
    Autorem branky je JISKRA. Energie odskakuje do dvoubrankového vedení! Střelu Filipa Koffera si našel Vít Jiskra a dorazil ji do sítě. Asistence: Koffer.

55:10
    Samuel Hlavaj nadvakrát zakročil proti střelám Jiskry a Hladonika!

53:55
    Jakub Pour nabízel kotouč do skrumáže před Frodlem, ale žádný z indiánů se ke kotouči nedostal.

52:35
    Rachůnek vybídl do šance Zetterberga, ale ten mířil mimo tři tyče.

51:00
    Mohlo být vyrovnáno! Jakub Pour se dostal k odraženému puku, ale Dominik Frodl ho parádním zákrokem vychytal.
    50:38 KANGASNIEMI - 2:3

50:38
    Autorem branky je KANGASNIEMI. Energie se dostává do vedení a byla to parádní akce! Lucas Zetterberg narýsoval krásnou žabku svému finskému kolegovi a Iikka Kangasniemi následně překonal Hlavaje střelou do šibenice. Asistence: Zetterberg.

50:04
    Krásnou kombinací vznikl prostor pro Lucase Zetterberga v mezikruží, který ve velké šanci nepřekonal Samuela Hlavaje.

48:39
    Benák – 2 min., podrážení.

48:39
    Skvělý Samuel Hlavaj nyní vychytal Dávida Grígera ve velké tutovce před brankovištěm.

48:03
    Miroslav Indrák skrytým pokusem zaměstnal Dominika Frodla, který dokázal udržet kotouč před brankovou čarou.

47:00
    Plzeň měla další tlak v útočném pásmu. Puku se ujal Jakub Pour, ale nepovedenou přihrávkou svůj tým vyhnal z pásma.

46:15
    Škodovka hraje velmi aktivně a Karlovy Vary nyní nestíhají. Michal Houdek krásně našel volného Jakuba Lva, ale ten jeho pas nečekal a prováhal svou možnost.

44:36
    Obrovská šance indiánů! V ideální pozici zakončoval Kryštof Hrabík, ale puk do sítě neprocpal. O chvíli později mohl z dorážky skórovat zase Indrák, ale ani on úspěšný nebyl.

43:55
    Hned po buly to zkusil Jakub Pour, ale úspěšný nebyl.

43:50
    Jan Schleiss si udělal slalom v útočném pásmu a nakonec si sjel až k modré čáře, odkud jeho nahození lapil pozorný Frodl.

42:11
    Pokus Jakuba Poura Frodlovi vypadl a Kryštof Hrabík se ještě pokoušel o dorážku. Na Dominika Frodla si ale nepřišel.

41:36
    Přesilovka už se indiánům ale dále moc nevede. Nyní se dostali do ofsajdu.

40:36
    Adam Benák nabil Zámorskému, jehož pokus od modré likviduje Frodl.

40:12
    Černoch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

40:01

Druhá třetina je minulostí a branky nyní padaly jen do sítě Energetiků. O snížení se postaral kapitán Jan Schleiss, na něhož navázal vyrovnávací brankou Jakub Lev. Škodovka hraje po druhé periodě s Karlovými Vary 2:2. Závěrečné dějství začne v 18:59.

40:00

39:38
    V závěru druhého dějství to zkoušel z mezikruží Miroslav Indrák. Dominik Frodl jeho zakončení vyrazil pravým betonem.

38:59
    Luke Adam zavezl puk do útočného pásma, ale proti přesile soupeřů si neporadil.

38:04
    Zetterbergův tvrdý pokus od modré byl ještě tečován, ale pozorný Samuel Hlavaj si s ním poradil.

37:48
    Malák – 2 min., sekání.

Beránek – 2 min., krosček.
    36:43 LEV - 2:2

36:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Autorem branky je LEV. Jakub Lev srovnává při vlastním oslabení! Plzeňský forvard se dostal do samostatného úniku a zakončením mezi betony překonal Frodla. Asistence: Jansa, Laakso.

36:21
    Stříteskému utekl kotouč a Karlovy Vary se vyhnaly z útočné třetiny.

36:08
    Houdek – 2 min., nedovolené bránění.

34:45
    Škodovka je v laufu. Holešinský už se chystal zakončit zakončit sám vstříc Frodlovi, ale dobrý obranný zákrok jednoho z obránců soupeře jeho pokusu zamezil.
    33:50 Jan SCHLEISS - 1:2

33:50
    Autorem branky je SCHLEISS. A máme sníženo! Jan Schleiss to vzal v přečíslení na sebe a střelou na vzdálenější tyč překonal Frodla. Asistence: Kvasnička.

32:33
    Při vlastním oslabení mohl Ondřej Matýs po pasu od Tomáše Mertla zakončovat, ale kotouč mu přeskočil hůl a tím akce skončila.

31:32
    Luke Adam se zmocnil kotouče a sjel si až mezi kruhy, odkud prověřil Dominika Frodla.

31:07
    Laakso – 2 min., hákování.

30:10
    Ostrý pokus Jakuba Lva skončil u Holešinského, ale ten svou dorážku do brány neusměrnil.

29:48
    Beránek – 2 min., podrážení.

29:35
    Z trestné lavice obdržel puk do úniku Matěj Stříteský a forhendovou kličkou Hlavaje nepřekonal. K dorážce se ještě dostal Jiří Černoch, ale i jeho vychytal fantastickým zákrokem Samuel Hlavaj.

28:55
    Adam nabíjel Rekonenovi, který z mezikruží minul.

28:16
    Škodovce se přesilová hra vůbec nevede a zatím se vůbec nedostala do útočného pásma.

27:24
    Stříteský – 2 min., podrážení.

27:00
    Aleksi Laakso osvobozuje svůj tým a Plzeň záhy hraje v plném počtu.

25:54
    Tentokrát svou svižnou střelu ukázal Ondřej Beránek, ale z vrcholku kruhů si na Hlavaje nepřišel.

25:17
    Michal Plutnar nabil na levý kruh Zetterbergovi, který svou ostrou ranou zaměstnal Samuela Hlavaje.

25:05
    Hrabík – 2 min., podrážení.

24:37
    Jakub Pour to vzal nyní na sebe a od vlastní třetiny se projel až do útočného pásma a svou akci zakončil střelou z levého kruhu. Frodl připraven.

22:37
    Velká šance pro Tomáše Mertla! Plzeňský forvard se dostal do samostatného úniku, ale Dominik Frodl mu vypíchl kotouč a Mertl nezakončil.

21:55
    Tomáš Redlich si sjel až k levému kruhu, odkud přestřelil Hlavajovu branku.

21:41
    Střela Jakuba Poura od modré čáry skončila v ochranné síti.

21:00
    Tečovaný pokus Hrabíka Frodl raději přidržel ve své lapačce.

20:40
    Druhou část začali aktivněji hosté, ovšem jejich počínání v útočné třetině netrvalo dlouho. U puku je nyní Škodovka.

20:01

První část je u konce. K vidění bylo několik šanci na obou stranách, ale ty své proměnili jen hosté. Skóre otevřel Filip Koffer ve třetí minutě. Na 2:0 pro Energii zvyšoval v osmnácté minutě šikovnou tečí Dávid Gríger. Po dvaceti minutách tedy vedou Karlovy Vary nad Plzní 2:0. Druhá třetina začne v 18:14.

20:00

19:51
    Miroslav Indrák osvobozuje svůj tým a svou následnou dalekonosnou střelou dává první periodě definitivní tečku.

18:40
    Karlovarští se sami vyhnali z útočného pásma a musí zakládat až z vlastního třetiny.

18:06
    Zámorský – 2 min., hákování.
    17:15 David GRÍGER - 0:2

17:15
    Autorem branky je GRÍGER. Dávid Gríger už ale o chvilku později branku dává! Karlovarský útočník šikovně vložil hůl do nahození Lukáše Pulpána od modré čáry a puk skončil až v síti. Asistence: Pulpán.

16:50
    Štiplavou ránu Grígera vyrazil špičkou betonu Samuel Hlavaj!

15:36
    Aktivní Jan Schleiss vybojoval puk v útočné třetině a posunul ho Jakubu Lvovi do ideální pozice. Vytáhlý útočník svůj pokus poslal do zadního plexiskla.

14:31
    Luke Adam se zjevil před Frodlem. Naneštěstí ale trefil pouze svého spoluhráče a maskovaný muž hostí nemusel zasahovat.

13:18
    Ani Jakub Lev svou ranou z levého kruhu neuspěl.

12:30
    Jakub Pour svými dělovkami ani nadvakrát nepřekonal Dominika Frodla. Ten proti svému bývalému týmu zatím kouzlí!

11:48
    Rachůnek – 2 min., sekání.

11:32
    Matěj Stříteský zavezl kotouč do útočné třetiny a jemnou žabkou nahodil puk na Hlavaje. Hra se následně přesunula za branku Plzně, kde hraje Piskáček.

09:06
    Za Frodlem zvoní další tyč! Tentokrát pálil z levého kruhu Lev a rozezvučil brankovou konstrukci.

08:23
    Přikryl – 2 min., podrážení.

08:10
    Tomáš Mertl se pří početní nevýhodě dostal do ideální střelecké pozice a trefil tyč!

07:24
    Krásná kombinace po ose Kangasniemi, Beránek, Černoch skončila právě u Jiřího Černocha, který z mezikruží jen těsně minul bránu.

06:55
    Po Stříteského střele se puk odrazil do středního pásma a indiáni mohou na chvíli vydechnout.

06:13

05:34
    Další velká šance hostů! Tomáš Bartejs ideálně nabil Ondřeji Beránkovi a ten svou pumelicí těsně přestřelil Hlavajovu bránu.

04:41
    Jan Hladonik s pukem na hokejce rychle objel plzeňskou branku a z následné otočky jen těsně minul svatyni Samuela Hlavaje.
    02:36 Filip KOFFER - 0:1

02:36
    Autorem branky je KOFFER. Energetici jdou do vedení! Do pasu Romana Přikryla šikovně vložil hůl Filip Koffer a kotouč skončil až v brance. Asistence: Přikryl a Procházka.

02:11
    Střelecký pokus Lukáše Pulpána byl sražen do ochranné sítě.

01:30
    Na pravé straně dostal hodně prostoru karlovarský Gríger a z pravého kruhu to zkusil na vzdálenější tyč. Poprvé zasahuje i Hlavaj.

01:02
    Tomáš Dujsík si s pukem od modré čáry sjel až k levému kruhu a odtud nahodil behkendem kotouč na bránu. Frodl opět připraven.

00:15
    Indiáni vyhráli úvodní buly a ihned zamířili kupředu. O první střelu zápasu se postaral Petr Zámorský, Dominik Frodl vyráží.

00:01

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Laakso, Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Houdek, Piskáček (A), Malák – Schleiss (C), Benák, Lev (A), Pour, Adam, Hrabík, Indrák, Jansa, Holešinský, Matýs, Mertl, Rekonen
    Trenér: Petr Kořínek

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Hrabal) – Bartejs, Plutnar, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska, Huttula, Krajčík – Zetterberg, Černoch (C), Beránek, Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi, Redlich, Jiskra, Hladonik, Koffer, Přikryl, Procházka
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Kosnar, Jaroš – Lhotský, Ondráček.

Plzeň rovněž odehrála už čtyři přípravná utkání s bilancí dvou výher a dvou proher. V prvním zápase nejprve porazila České Budějovice 4:2. Následně přišla řada dvou porážek s finským KooKoo 1:5 a právě s Karlovými Vary 1:2 po nájezdech. Poslední duel odehrála modrobílá družina na domácím ledě v úterý proti německému Crimmitschau a mohla se radovat z vysokého vítězství 7:1. Překlopí indiáni svou zápasovou bilanci kladným směrem, nebo se bude radovat karlovarská Energie?

Karlovy Vary v rámci přípravy zatím sehrály čtyři duely a pokaždé dokázaly bodovat. Na úvod sice nestačili na Mladou Boleslav a padli po samostatných nájezdech 1:2, poté ale Energetici již nezaváhali. Po vítězstvích 2:1 s Kladnem a 3:1 s Litvínovem se přesně před týdnem poprvé střetli přímo s Plzní. Ve vyrovnaném zápase nakonec Karlovy Vary uspěly a vyhrály 2:1 po nájezdech. Jak dopadne odveta hraná na plzeňském ledě?

Krásný čtvrteční podvečer z plzeňské LOGSPEED CZ Arény. Extraligová příprava vrcholí a plzeňskou Škodovku v rámci ní čeká poslední domácí přípravné utkání. V něm se indiáni v západočeském derby utkají s karlovarskou Energií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jiří (PLZ) Beníšek

Góly a asistencie: 34. Schleiss (Kvasnička), 37. Lev (Jansa, Laakso) – 3. Koffer (Přikryl, Procházka), 18. Gríger (Pulpán), 51. Kangasniemi (Zetterberg), 56. Jiskra (Koffer), 60. Rachůnek (Kangasniemi)

Tréner: Petr Kořínek

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Bartejs, Plutnar, Pulpán (A), Stříteský, Mikyska, Huttula, Krajčík – Zetterberg, Černoch (C), Beránek, Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi, Redlich, Jiskra, Hladonik, Koffer, Přikryl, Procházka
    Tréner: David Bruk

Rozhodca: Kosnar, Jaroš – Lhotský, Ondráček