Braga – Panathinaikos 2:1 (kon.) | Haifa – YB Bern 0:0 (kon.) | Molde – Galatasaray 2:3 (kon.)
Molde FK
2:3 (1:2)
Galatasaray S.K.
cz Streda 23.08.2023, 21:00 • Molde Stadion • Liga majstrov (predkolá) • Play-off

Dlouhou dobu to vypadalo, že zápas skončí remízou, ale v samotném závěru se prosadili po domácí chybě hosté a Istanbul má velmi dobrou pozici před domácím odvetným duelem. (22:55:41)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:7.

90+5

90+5
    Nyní se už hraje nad rámec nastavených minut.
    90+3. Fredrik MIDTSJO - 2:3

90+3
    Galatasaray právě vstřelil branku!
    Tak pozor, domácí propadli ve středu hrací plochy, následně Icardi vedl akci, a pak zakončoval povedenou střelou do odkryté části branky zcela volný FREDRIK MIDTSJO. Asistence: Mauro Icardi.

90+3
    Optickou převahu mají hostující fotbalisté, kteří budou ještě rozehrávat na útočné polovině.

90+2
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, podle všeho skončí tento duel remízou.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Začala poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví nad rámec poločasu.

87
    Galatasaray se dopustil útočného faulu, rozehrávat tak bude domácí celek od své branky.

86
    Žlutá karta pro tým Molde FK (Emil Breivik). Domácí hráč byl příliš důrazný v souboji se soupeřem, byl to Tete, kdo odnesl jeho důraz.

85
    Žlutá karta pro tým Galatasaray Istanbul (Angelino).

85
    Střídání, která v posledních minutách probíhala, hodně narušila hru a na nějakou výraznější šanci čekáme.

82
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul:
    ze hřiště odchází Yunus Akgun, přichází Tete,
    ze hřiště odchází Berkan Kutlu, přichází Fredrik Midtsjo.

81
    Angelino vybojoval pro svůj tým autové vhazování, které následně sám také rozehrál.

81
    Deset minut hry a nějaké to nastavení nás dělí od konce zápasu, ve kterém jsme viděli čtyři platné branky a celou řadu dalších šancí.

80
    Žlutá karta pro tým Molde FK (Eirik Haugan).

79
    S blížícím se koncem zápasu narůstá snaha vstřelit rozhodující branku, remíza podle všeho nevyhovuje ani jednomu klubu.

78
    Střídání v týmu Molde FK:
    ze hřiště odchází Magnus Wolff Eikrem, přichází Eric Kitolano.

77
    Demirbay rozehrával rohový kop, jeho spoluhráč z hranice malého vápna hlavičkoval vedle branky.

76
    Bleskové přenesení hry znamená rohový kop. Istanbul má zajímavou příležitost.

75
    Galatasaray rozehrává od své branky, následně se domácí dostali k míči, ale zakončit se jim nepodařilo.

74
    Muslera měl plné ruce práce, ale dokázal za pomoci obránců udržet míč před brankovou čárou.

74
    Domácím fotbalistům nechybělo moc, ale vzdálenější tyč minul.

73
    Domácí fotbalisté vybojovali míč na útočné polovině, následně měl velkou šanci Haugen, ale ránou z první minul branku.

72
    Brynhildsen to zkoušel individuálně, ale do lepší střelecké pozice se hostující celek nedostal.

70
    Dvacet minut nás dělí od konce zápasu, aktuálně je stav zápasu vyrovnaný. Oba kluby se pokouší rozhodnout o své výhře.

70
    ze hřiště odchází Kristian Eriksen, přichází Markus Andre Kaasa.

ze hřiště odchází Kerem Akturkoglu, přichází Baris Yilmaz,
    ze hřiště odchází Sergio Oliveira, přichází Kaan Ayhan.

69
    Hostující akce končí ofsajdem, ve kterém byl Icardi.

67
    Zajímavá akce domácích a nechybělo moc, aby si hostující brankář srazil míč do vlastní branky. Nakonec je z toho rohový kop.

66
    Optickou převahu mají domácí, ale nyní čekají na nějakou výraznější šanci.

66
    Nyní se bojuje o míč na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do střeleckých pozic.

64
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 10 553 platících diváků.

62
    Fotbalisté tureckého klubu se brání tlaku soupeře, domácí měli dobrou šanci, ale Eikrem pálil znovu nad.

60
    Hodina hry je pryč, sledujeme zajímavý fotbal, který musí fanoušky bavit. Příznivci Molde vytvářejí velmi dobrou kulisu.

58
    Máme tu první střídání zápasu, uvidíme, jak se to projeví v poslední půlhodině utkání.

58
    ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Kerem Demirbay.
    57. Kristoffer HAUGEN - 2:2

57
    Molde právě vstřelilo branku!
    Blesková akce domácích fotbalistů a přichází zaslouženě vyrovnání. Tvrdou ránou z první se prosazuje obranou neobsazený KRISTOFFER HAUGEN. Asistence: Erling Knudtzon.

55
    Deset minut z druhého poločasu je pryč a zatím sledujeme velkou fotbalovou bitvu.

54
    Galatasaray vybojovalo rohový kop, dobrá hra hostujícího celku.

53
    Knudtzon vybojoval vhazování na útočné polovině, následně pálil aktivně hrající Breivik, ale ani tentokrát netrefil branku.

52
    Domácí fotbalisté pokračují v dobré hře, Breivik hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

50
    Centr byl hodně přetažený, následně hlavičkoval vedle branky Braivik.

50
    Domácí celek měl dobrou příležitost, ale obrana hostů si poradila. Je z toho rohový kop.

48
    Sudí už rozhodnutí ví, a penalta to není. Přímý kop pro hosty.

47
    Sudí se jde podívat na monitor.

46
    Do hry jde VAR a řeší se hra rukou a pokutový kop hostů.

46
    Utkání pokračuje druhým poločasem, zdá se, že ani jeden celek nestřídal.

46

Hostující celek inkasoval v zápase jako první, rychle dokázali fotbalisté Istanbulu otočit vývoj zápasu, a tak vedou.

45+3

45+3
    Centr se snesl před branku, následná rána končí vysoko nad. Rozehrávat bude hrdina předchozího okamžiku Muslera.

45+3
    Mnoho být vyrovnáno, velkou šanci měl Breivik, jehož pokus skvěle na rohový kop vytáhl brankář Muslera.

45+2
    Molde kombinuje na polovině soupeře a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

45+2
    Vzhledem k tomu, že byl v akci VAR, tak uvidíme pravděpodobně o nějakou tu minutku více.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

43
    Do akce jde VAR a zkoumá, zda se hosté nepomohli útočným faulem, který předcházel brance.
    43. Neuznaná branka.

43
    Hostující celek sice dostal míč do branky, jmenovitě YUNUS AKGUN. Po konzultaci s VAR branka pro útočný faul neplatí.

43
    Kerem Aktürkoglu byl v ofsajdu, jeho akce tak předčasně končí.

42
    Centr se snesl před branku, Icardi vyskočil nejvýše a balon odehrál do bezpečí.

41
    Brynhildsen už už napřahoval, ale jeho akci zblokoval jeden z vracejících se soupeřů. Rozhový kop.

41
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, hosté mají nyní převahu a tlačí se do zakončení.

40
    Obrovskou šanci měli po chybě domácí obrany hosté, Kerem Aktürkoglu nedokázal z okolí penalty trefit odkrytou část branky.

39
    Žlutá karta pro tým Molde FK (Sivert Mannsverk).

38
    Knudtzon hledal spoluhráče před brankou, ale domácí fotbalisté po přihrávce do vápna k zakončení nedostali.

37
    Karlstrom rozehrává od své branky, založit rychlou útočnou akci se mu však nepodařilo, a proto mají balon hosté.

36
    Domácí se pokouší rychle přispěchat s odpovědí, po individuální akci se finální centr před branku nepovedl.

34
    Zhruba deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, optickou převahu mají nyní fotbalisté Istanbulu.

34
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení. Nyní čekáme na nějaký zajímavý moment.

33
    Hostující brankář rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, aby co nejvíce pomohl spoluhráčům.

32
    Wolff Eikrem rozehrával volný kop, pokoušel se ohrozit branku, ale centr se mu nepovedl podle představ.
    29. Mauro ICARDI - 1:2

29
    Hostující celek po rychlé akci otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení, po dobrém pasu se z první prosazuje nechytatelně MAURO ICARDI. Tým z Turecka je rázem ve vedení. Asistence: Yunus Akgun.

29
    Hostující brankář nyní rozehrává od své branky, Muslera dlouhou dobu čekal s rozehrávkou.

28
    Ellingsen se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná, následně míč získal brankář.

26
    Molde se pokouší co nejrychleji odpovědět na inkasovanou branku. Istanbul se musí bránit tlaku soupeře.
    25. Sergio OLIVEIRA - 1:1

25
    Rázem je vyrovnáno, postaral se o to SERGIO OLIVEIRA. Rozehrával přímý kop, který byl obránci tečovaný tak nešťastně, že balon zamířil do branky. Gólman neměl šanci.

23
    Domácí Breivik si počínal nedovoleně, a tak budou hostující fotbalisté rozehrávat na útočné polovině.

22
    Boey to vzal na sebe, ale neměl moc prostoru. I tak se však dostal ke střele, se kterou si brankář Molde dokázal poměrně snadno poradit.

20
    Tak nakonec ne, hostující brankář Muslera bude rozehrávat od své branky.

20
    Brynhildsen vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, ale Breivik pálil bez přípravy nad branku. Nakonec byl podle všeho jeho pokus zblokovaný.

19
    Istanbul ale neměl dost hráčů před brankou, a tak byl nucen vrátit hru na svou polovinu.

18
    Autové vhazování na útočné polovině vybojoval hostující celek a poprvé se může dostat blíže k brance.

16
    Molde pokračuje v dobré hře, tlačí se do zakončení, ale nepřesnou přihrávku doprovodil útočný faul Erlinga Knudtzona.

15
    Eriksen pokračoval v dobré domácí hře, pokoušel se dostat do zakončení, ale obrana si dokázala poradit.

14
    Rohový kop rozehrával domácí celek, který se následně dopustil útočného faulu. Hrát tak budou hosté od své branky.

13
    Wolff Eikrem, který dnes hraje velmi dobře, si vypracoval další šanci. Z velkého vápna dobře vypálil, ale jeho střelu jen tak tak vyrazil brankář.

11
    Domácí fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou kulisu, od první minuty podporují své oblíbence.

10
    Deset minut hry je pryč, domácí fotbalisté hrají velmi dobře a z první výraznější šance se dokázali prosadit.
    8. Martin ELLINGSEN - 1:0

8
    Domácí fotbalisté se po rohovém kopu dostávají do vedení, po centru před branku se prosazuje neobsazený MARTIN ELLINGSEN. Asistence: Emil Breivik.

7
    Breivik měl dobrou střeleckou pozici, ale hostující obránce na poslední chvíli odehrál balon na rohový kop.

6
    Domácí kapitán to vzal na sebe, zkoušel to samostatně, ale zakončení se mu nepodařilo.

5
    Turecký celek jen tak tak zastavil nebezpečně vypadající domácí akci, dva na jednoho nebylo zakončené.

4
    Oliveira to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale pokus o zakončení byl zblokovaný.

2
    Hostující celek rozehrává od své branky, následně ale hosté zakončili. Domácí kapitán Wolff Eikrem to vzal na sebe, jeho rána končí těsně nad.

1
    Domácí nastoupili v bílomodrém, hosté oblékli červenooranžové dresy.

1

Molde FK: Karlstrom – Haugan, Bjornbak, Ellingsen – Knudtzon, Eriksen, Mannsverk, Braivik, Haugen – Brynhildsen, Wolff Eikrem (C)
    Náhradníci: Petersen. Lervik – Hansen, E. Hestad, Kitolano, Kaasa, Grodem, Hagelskjaer, Lovik, Ibrahim Odegard
    Trenér: Erling Moe

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Boey, Nelsson, Abdülkerim Bardakci, Angelino – Berkan Kutlu, Sérgio Oliveira – Yunus Akgün, Mertens, Kerem Aktürkoglu – Icardi
    Náhradníci: Güney Güvenc – Dubois, Midsjo, Demirbay, Tete, Halil Dervisoglu, Kaan Ayhan, Enim Ayhan, Emin Bayram, Baris Alper Yilmaz, Hamza Akman, Kazimcan Karatas, Bakambu
    Trenér: Okan Buruk

Rozhodčí: Taylor – Burt, Betts (ENG).

Historicky půjde o první vzájemný duel těchto týmů.

Turecký Galatasaray Istanbul v minulém předkole hrál proti Ljubljani. Ani v jednom zápase neinkasoval a díky výsledkům 3:0 a 1:0 snadno postoupil do této fáze předkola Ligy mistrů.

Fotbalisté Molde v minulém předkole měli za soupeře Klaksvik. V úvodním zápase sice prohráli o gól těsně 1:2, ale v odvetě vyhráli 2:0, díky čemu postoupili do další fáze.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského klubového fotbalu. V tomto zápase předkola Ligy mistrů proti sobě nastoupí Molde FK a Galatasaray Istanbul.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jan Prošek

Góly: 8. Ellingsen (Breivik), 57. Haugen (Knudtzon) – 25. Oliveira, 29. Icardi (Akgun), 90+3. Midtsjo (Icardi)

Karty:   39. Mannsverk (MLD), 80. Haugan (MLD), 86. Breivik (MLD) – 85. Angelino (GAL)

Tréner: Erling Moe

Galatasaray S.K.: Muslera (C) – Boey, Nelsson, Abdülkerim Bardakci, Angelino – Berkan Kutlu, Sérgio Oliveira – Yunus Akgün, Mertens, Kerem Aktürkoglu – Icardi

Tréner: Okan Buruk

Rozhodca: Taylor – Burt, Betts (ENG)