Helsinki – Karabach 1:2 (kon.) | Häcken – Žalgiris Vilnius 5:0 (kon.) | Breidablik – Zrinjski Mostar 1:0 (kon.)
Borisov – Tiraspol 2:2 (kon.) | Razgrad – Astana 5:1 (kon.) | Genk – Olympiakos 1:1 (kon.)
Dnipro-1 – Slavia 1:1 (kon.)
KRC Genk
1:1 (1:0)
Olympiakos F.C.
cz Štvrtok 17.08.2023, 20:00 • Cegeka Arena, Genk • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:1. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:18. (22:08:25)

Dramatická odveta mezi Genkem a Olympiakosem mířila do prodloužení, nakonec ale pozdním gólem v nastaveném čase rozhodl o svém postupu tým z Řecka. Vedení strhl na stranu domácího mužstva proměněnou penaltou Joseph Paintsil, který však spoluhráčům ve druhém půli spoluhráčům pořádně zavařil, když se po zkratu v 65. minutě nechal vyloučit. Hosté přesilovku využili v šesté nastavené minutě, postupový gól zařídil přízemním pokusem k pravé tyči žolík Sotiris Alexandropoulos.

Ve čtvrtém předkole se Olympiakos utká se srbským Čukarički.