Bandecchiová – Havlíčková 2:0 (kon.) | Palicová – Martincová 0:2 (kon.)
Rainaová – Knutsonová 0:2 (kon.) | Sisková – Krausová 2:0 (kon.)
Tereza Martincová
Tereza Martincová (3)
2
6 7
cz Utorok 08.08.2023, 11:08 • Kurt č. 13, Grodzisk Mazowiecki (POL) • WTA Grodzisk Mazowiecki - Polish Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům tenisu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání 1. kola mezi Barborou Palicovou a Terezou Martincovou.

Tereza Martincová je osmadvacetiletá česká tenistka, které patří 109. místo světového žebříčku WTA. Martincová si po Wimbledonu zahrála na challengeru v Contrexeville, kde skrečovala v semifinále s Pavljučenkovovou. Ve Varšavě poté padla ve druhém kole s Wickmyerovou. Před týdnem startovala v upršené Praze, kde přehrála Knutsonovou i Yuan. Ve čtvrtfinále nestačila na pozdější vítězku Hibinovou.

Barbora Palicová je teprve devatenáctiletá česká tenistka, které patří 229. pozice světového žebříčku WTA. Palicová neprožívá povedené léto. Poslední vítězství si připsala začátkem července na turnaji ITF W60 v Montpellier. Od té doby startovala v Contrxeville, Iasi, Hamburku a Praze, přičemž nezvládla ani jedno utkání. Před týdnem v Praze padla ve dvou setech s Arangovou.

Obě hráčky už jsou na dvorci. Po krátkém rozehrání započne samotný duel.

0:0

0-15
    Tereza Martincová vstoupila do utkání výborným servisem.

0-30
    Druhý return Palicové doplachtil za základní čáru.

0-40
    Přímý bod z podání přinesl tři gemboly pro Martincovou.

0:1
    Tereza Martincová si na úvod duelu podržela podání čistou hrou a ujímá se vedení 1:0.

0:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:1
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Palicová.

0-15
    Palicová neprožívá dobrý vstup do souboje. Forhend doplachtil do autu.

0-30
    Dvojchyba mladé české tenistky.

0-40
    Druhá dvojchyba v řadě přináší tři brejkboly pro Martincovou.

0:2
    Tereza Martincová využívá hned první možnost, čistou hrou bere soupeřce podání a vede 2:0.
    0:0; 0:2 - Tereza Martincová

15-0
    Až nyní si Palicová vítězným bekhendem po čáře zajistila první fiftýn.

15-15
    Martincová si pomohla bekhendem pod nohy soupeřky, která odpověděla úderem do autu.

30-15
    Martincová měla na raketě vítězný forhend, jenže minula kurt.

40-15
    Palicová má dva brejkboly! Pokus Martincové o kraťas nebyl přesný.

40-30
    První brejkbol maže favoritka přímým bodem z podání.

1:2
    Druhou možnost už Palicová využívá, bere si zpět ztracený servis a snižuje na 1:2.
    0:0; 1:2 - Barbora Palicová

1:2

1:2

15-0
    Palicová si počkala na kratší úder soupeřky a bekhendem po čáře ukončila výměnu.

15-15
    Palicová opět tlačila na pilu, jenže její další forhend skončil v těsném autu.

30-15
    Skvělý kraťas Palicové! Martincová se ani nerozběhla.

30-30
    Znovu tady bude drama. Palicová byla pozdě u míčku do forhendu a minula kurt.

40-30
    Přímý bod z podání a Palicová má gembol.

40-40
    Martincová forhendem na čáru vyhnala soupeřku mimo kurt a došla si k síti pro vítězný úder.

A-40
    Devatenáctiletá Češka po skvělém podání trefila ještě lepší forhend po čáře.

40-40
    Jenže Martincová opět odpověděla parádním returnem.

A-40
    Palicová hrála v dlouhé výměně od základní čáry trpělivě a dočkala se chyby soupeřky.

2:2
    Barbora Palicová si po velkém boji udržela servis a srovnává stav prvního setu na 2:2.

0-15
    Martincová byla aktivní, tlačila se do dvorce a forhendem po čáře donutila soupeřku k chybě.

15-15
    Palicová si počkala na vysoký odskok a posadila míček na čáru.

15-30
    Vynikající servis Martincové.

30-30
    Palicová vytlačila zkušenou soupeřku daleko za základní čáru, odkud Martincová chybovala.

30-40
    Palicová chtěla ukončit výměnu z defenzivní pozice, jenže její forhend dopadl do autu.

40-40
    Palicová se vydala k síti. Martincová zkoušela prohoz po čáře, jenže v cestě stála síť.

40-A
    Mladá Češka byla znovu aktivní, nicméně její forhend skončil těsně za základní čárou.

40-40
    Martincová sice doběhla kraťas soupeřky, jenže netrefila kurt.

A-40
    Barbora Palicová má brejkbol! Po skvělém returnu trefila Martincová síť.

40-40
    Martincová hodně riskovala a otřela forhend o čáru.

40-A
    Vzápětí přidala nevynucenou chybu z bekhendu Palicová.

2:3
    Tereza Martincová ustále těžký gem na podání, drží si servis a vede 3:2. Palicová je nyní hodně rozladěná.

2:3

2:3

0-15
    Martincová trefila výborný return, po kterém Palicová chybovala.

15-15
    Mladá Češka vytáhla z rukávu nádherný bekhend křížem přímo na čáru.

15-30
    Tereza Martincová si počkala na slabý druhý servis a trefila vítězný return.

15-40
    Tereza Martincová se díky další chybě soupeřky z forhendu dostává k dvojici brejkbolů!

2:4
    Tereza Martincová využívá hned první možnost, bere soupeřce servis a vede 4:2.
    0:0; 2:4 - Tereza Martincová

15-0
    Palicová bušila do soupeřky tvrdými forhendy. Na poslední křížný úder už Martincová neměla odpověď.

30-0
    Martincová bekhendem vyhodila míček do autu. Palicová cítí šanci na rebrejk.

40-0
    Barbora Palicová má tři brejkboly! Martincová sice doběhla kraťas, ale už nestačila umístit míček do kurtu.

3:4
    Barbora Palicová využívá hned první brejkbol a podruhé v úvodní sadě si bere zpět ztracený servis. Martincová vede 4:3.
    0:0; 3:4 - Barbora Palicová

3:4

3:4

0-15
    Na returnu zatím hraje Martincová lépe. Po skvělé přípravě ukončila výměnu míčkem na čáru.

0-30
    Martincová se po zásahu pásky musela vydat k síti. Palicová zkoušela prohoz křížem, jenže trefila síť.

15-30
    Palicová zatlačila forhendem pod nohy soupeřky. Martincová z těžké pozice minula kurt.

30-30
    Martincová chtěla ukončit výměnu prudkým forhendem, jenže netrefila kurt.

30-40
    Rovněž Palicová chybovala z forhendové strany a nabízí Martincové brejkbol.

40-40
    Martincová brejkbol zahazuje returnem do sítě.

A-40
    Palicová riskovala a posadila forhend na spojnici dvou čar. Gembol pro mladou Češku.

4:4
    Barbora Palicová tentokrát dokázala odvrátit brejkbol soupeřky, drží si servis a srovnává na 4:4. Jdeme do koncovky úvodní sady.

0-15
    Tereza Martincová rozjela devátý gem fantastickým podáním na téčko.

0-30
    Palicová chtěla ukončit výměnu forhendem do protipohybu zkušené soupeřky, jenže minula kurt.

0-40
    Skvělý servis Martincové na tělo soupeřky.

15-40
    Palicová se udržela v těžké výměně a dočkala se chyby Martincové.

30-40
    Další nepřesný forhend zkušenější z obou tenistek.

4:5
    Tereza Martincová si nakonec drží servis a vede 5:4. Palicová bude podávat na udržení se v prvním setu.

4:5

4:5

0-15
    Martincová se od základní čáry snažila hrát aktivně. Palicová v přestřelce trefila síť.

0-30
    Martincová otevřela soupeřce levou stranu dvorce, jenže ta nabídnutou možností pohrdla. Další úder do sítě.

0-40
    A po dvou forhendech do sítě Palicová přidává úder mimo kurt. Tři setboly pro Martincovou.

4:6
    Barbora Palicová ukončuje první set dvojchybou. Tereza Martincová tak získává úvodní sadu poměrem 6:4.
    0:1; 4:6 - Tereza Martincová

0-15
    Tereza Martincová vstoupila do druhé sady přímým bodem.

0-30
    Zkušená česká hráčka trefila forhend pod nohy soupeřky, která chybovala.

0-40
    Další fantastické podání přineslo Martincové tři gemboly.

0:1
    Tereza Martincová si v úvodu druhého setu drží servis čistou hrou a vede 1:0.

0:1

0:1

0-15
    Palicová hrála bekhend daleko od těla a trefila síť.

15-15
    Martincová se nesrovnala s míčkem pod nohy a nečistě trefeným bekhendem minula kurt.

30-15
    Palicová si pohlídala krátký return soupeřky a ukončila výměnu překvapivým kraťasem.

40-15
    Tereza Martincová nedokázala ukončit výměnu na síti. Palicová využila šanci a prohodila soupeřku po čáře.

1:1
    Barbora Palicová si v úvodu druhé sady také s přehledem drží servis a srovnává na 1:1.

0-15
    Tentokrát už byla Martincová mnohem důslednější a smečí ukončila výměnu.

0-30
    Martincová zvolila forhend do bekhendu soupeřky, která v těžké pozici trefila síť.

15-30
    Míček získává Palicová.

30-30
    Palicová fantastickým zkrácením hry nedala Martincové nárok.

30-40
    Palicová měla soupeřku na lopatě, jenže to přehnala s délkou finálního forhendu po čáře.

40-40
    Dvojchyba zkušené české tenistky.

A-40
    Neskutečná obrana Palicové zakončená parádním zkrácením hry! Mladá Češka má brejkbol.

2:1
    Barbora Palicová brejkbol využívá, bere Martincové podání a vede 2:1.
    0:1; 2:1 - Barbora Palicová

2:1

2:1

0-15
    Martincová se tlačila k základní čáře. Palicová v tísni trefila síť.

15-15
    Zkušená Češka zkoušela zkrácení hry, jenže její úder byl hodně nízký.

30-15
    Přímý bod z podání pro Palicovou.

40-15
    Devatenáctiletá Češka teď hraje skvěle. Další forhend přímo na čáru.

3:1
    Barbora Palicová si s přehledem drží servis, potvzuje předchozí brejk a vede už 3:1.

0-15
    Martincová donutila soupeřku hrát těžký bekhend, který Palicová vyhodila do autu.

15-15
    Tereza ve druhém setu dělá mnoho nevynucených chyb. Tentokrát trefila síť bekhendem od základní čáry.

30-15
    Palicová přečetla náběh soupeřky k síti a vykouzlila nechytatelný prohoz.

40-15
    Barbora Palicová má další dva brejkboly!

40-30
    První brejkbol Martincová odvrací forhendem do rohu dvorce.

40-40
    I druhý brejkbol je pryč! Palicová napálila forhend jen do sítě.

A-40
    Vzápětí však přichází třetí možnost! Prudký forhend Martincové dopadl za základní čáru.

40-40
    Martincové proti brejkbolům funguje forhend. Shoda.

A-40
    Při ostatních výměnách však z forhendu přidává chyby. Čtvrtý brejkbol pro Palicovou!

40-40
    Palicová byla hodně blízko, ale její prohoz skončil v autu. Nutno říci, že rozhodčí aut zahlásil hodně pozdě.

40-A
    Přímý bod z podání a gembol pro Martincovou.

3:2
    Tereza Martincová zvládla náročný gem na servisu, odvrátila čtyři brejkboly a snižuje na 2:3.

3:2

3:2

15-0
    Palicové ve výměně dvakrát výrazně pomohla páska. Martincová jen kroutí hlavou.

30-0
    Martincová jen těžko hledá recept na tvrdé údery mladší krajanky.

30-15
    Palicová zkoušela hned po servisu zkrácení hry, ale její úder zastavila síť.

40-15
    Palicová má dva gemboly. Martincová bekhendem od základní čáry minula kurt.

4:2
    Barbora Palicová si s přehledem pohlídala další gem na podání a ve druhém setu vede 4:2.

15-0
    Martincová se vydala k síti, jenže prudký prohoz soupeřky sklepla jen mimo kurt.

15-15
    Martincová si pohlídala krátký return soupeřky a forhendem ihned ukončila výměnu.

15-30
    Palicová se sice srdnatě bránila, jenže její poslední forhend skončil v těsném autu.

15-40
    Přímý bod z podání přináší Martincové dvojici gembolů.

4:3
    Tereza Martincová si tentokrát drží servis bez výrazných komplikací a snižuje na 3:4.

4:3

4:3

15-0
    Palicová na úvod gemu zaskočila soupeřku parádním zkrácením.

30-0
    Přímý bod z podání.

40-0
    Druhý přímý bod v řadě.

40-15
    Další pokus Palicové o zkrácení hry zastavila páska.

40-30
    Mladá Češka trefila forhend jen rámem rakety a vyhodila míček do autu.

5:3
    Barbora Palicová si znovu s přehledem drží podání a vede už 5:3. Tereza Martincová bude podávat na udržení se ve druhém setu.

0-15
    Martincová rozjela důležitý gem přímým bodem z podání.

0-30
    Martincová si pohlídala vysoký odskok míčku a forhendem ukončila výměnu.

15-30
    Vzápětí však zkušená Češka vyhodila míček za základní čáru.

30-30
    Palicová je rázem dva fiftýny od zisku setu! Martincová si neporadila s returnem.

30-40
    Martincová setbol zatím oddaluje výborným podáním na tělo.

40-40
    Palicová trefila return pod nohy zkušené soupeřky, která chybovala.

40-A
    Míček získává Martincová.

5:4
    Tereza Martincová zvládla důležitý gem a snižuje na 4:5. Palicová bude podávat na zisk druhého setu.

5:4

5:4

15-0
    Martincová chtěla změnit rytmus výměny křížným bekhendem, jenže minula kurt.

15-15
    Vzápětí mladá Češka předvedla nevynucenou chybu z bekhendu.

15-30
    Martincová bojuje o návrat do druhého setu! Zkušenější z obou hráček předvedla výbornou defenzivu.

15-40
    Tereza Martincová má po returnu na základní čáru dva brejkboly!

30-40
    Palicová si proti brejkbolu po druhém servisu dovolila kraťas, který zahrála excelentně!

5:5
    Tereza Martincová druhý brejkbol využívá, bere si zpět ztracený servis a srovnává na 5:5.
    0:1; 5:5 - Tereza Martincová

0-15
    Martincová po skvělém podání doběhla krátký return a forhendem ukončila výměnu.

0-30
    Fantastický prohoz Martincové z těžké pozice. Palicová se natahovala marně.

0-40
    Po servisu ven z dvorce si Martincová došla pro vítězný forhend a má tři gemboly.

5:6
    Tereza Martincová ukončuje gem esem! Češka si čistou hrou drží servis a vede 6:5.

5:6

5:6

15-0
    Palicová se po delší době dočkala fiftýnu. Martincová jí pomohla chybou.

30-0
    Mladá česká hráčka pro změnu zaskočila soupeřku zkrácením hry.

40-0
    Palicová si počkala na kratší úder soupeřky a forhendem vymetla roh kurtu.

6:6
    Barbora Palicová si důležitý gem pohlídala čistou hrou a srovnává na 6:6. O držitelce druhé sady rozhodne tiebreak.

0-1
    Tereza Martincová na úvod tiebreaku zvládla dlouhou výměnu a počkala si na zaváhání soupeřky.

0-2
    Palicová trefila forhend ze středu dvorce hodně nečistě a vyhodila míček do autu.

1-2
    Martincová byla pozdě u míčku do bekhendu, který napálila do sítě.

2-2
    Minibrejk je pryč! Martincová se pokusila o zkrácení hry, které jí dnes poněkolikáté nevyšlo.

2-3
    Vzápětí zkušená Češka přidává přímý bod z podání.

2-4
    Strany se mění za příznivějšího stavu pro Martincovou. Palicová totiž předvedla dvojchybu.

3-4
    Martincová sice doběhla nepovedený kraťas soupeřky, nicméně Palicová následně vykouzlila úspěšný prohoz po čáře.

4-4
    Barbora Palicová si fantastickou obranou vybojovala další bod.

4-5
    Palicová měly výměnu rozehranou velmi dobře, jenže poslední forhend jí uletěl mimo kurt.

5-5
    Barbora Palicová zariskovala a trefila eso z druhého podání!

6-5
    Barbora Palicová má setbol! Martincová sice doběhla její kraťas, ale neumístila míček do dvorce!

6-6
    Druhá sada bude pokračovat! Palicová zahodila možnost bekhendem do sítě.

6-7
    Přímý bod z podání přináší Martinové úvodní mečbol!

6:7
    Tereza Martincová využívá hned první mečbol a poráží Barboru Palicovou po setech 6:4 a 7:6.
    0:2; 6:7 - Tereza Martincová

Konec zápasu

Je konec! Tereza Martincová na úvod turnaje poráží Barboru Palicovou po setech 6:4 a 7:6. V úvodní sadě se Martincová rychle dostala do vedení. Palicová však srovnala na 2:2. Poté Martincová znovu prolomila podání soupeřky, jenže ta srovnala na 4:4. Za stavu 4:5 si však Palicová prohrála podání potřetí a Martincová ovládla úvodní sadu. V úvodu druhého setu přišla o podání Martincová. Poté si obě tenistky dlouho držely podání. Až za stavu 5:4 nedokázala Palicová sadu doservírovat. O vítězce druhého setu musel rozhodnout tiebrek. I v něm jsme sledovali obrovské drama, které pro sebe poměrem 8:6 urvala Martincová.

Ve druhém kole se Tereza Martincová utká s vítězkou utkání Bainsová – Semenistajová. (13:01:06)