Ukrajina – Sparta Praha 3:2 (1:0 po s.n.) | Salzburg – K. Vary 1:7 (kon.) | Třinec – HS Riga 1:5 (kon.)
Davos – Vítkovice 5:4 (kon.) | Ukrajina – HC Slovan 2:3 (kon.) | Salzburg – Hradec Králové 1:3 (kon.)
Sparta Praha – HS Riga 1:4 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 10:6 (kon.) | Třinec – HC Slovan 4:0 (kon.)
Davos – Hradec Králové 3:4 (kon.)
HC Davos
5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
cz Sobota 05.08.2023, 11:15 • Mini Werk Arena, Třinec • President Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

HC Davos: Steinmann (Ruch) – Aebli, Brander, Eggenberger, Maron, Schneuwly, Wieser, Grünenfelder, Keppel, Aebli, Bartulis, Bock, Schena, Schoch, Simonet, Steiner, Volek, Wöcke, Balaz, Stejskal, Hunziker

HC Vítkovice Ridera: Špírek (Varga) – Skoumal, Oprchalský, Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski, Zachariasz, Douda, Fasner, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta.

00:01

00:13
    Davos doposud ve dvou zápasech vsítil jen jednu branku a uvidíme, zda se dnes budou prosazovat více.

00:44
    Vítkovičtí se snaží napadat rozehrávku Davosu v jejich pásmu. Poté si před branku dobře najížděl Plško, který netrefil puk čistě a Steinmann jej ukryl.

01:07
    Vyloučení v týmu HC Davos:
    Simonet – 2 min..

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Káňa – 2 min., podrážení,
    2 min..

01:30
    Nakonec Davos hraje přesilovku, který se snaží ihned zaměstnávat obranu Vítkovic.

01:50
    Davos právě vstřelil branku!
    Autorem branky je NAEL HUNZIKER, který před brankou tečoval pobídku od Schena. Asistence: Nino Schoch.
    01:50 Nael HUNZIKER - 1:0

02:36
    Vítkovice se ihned snažily o vyrovnání a před brankou Steinmanna bylo poměrně horko. Davos se však dokázal ubránit.

03:21
    Střela z voleje šla mimo tři tyče a následnou střelu už pokryl brankář Davosu!

03:47
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je JIŘÍ DOUDA, který tečoval nahození Kiszy od modré čáry. Brankář Davosu nemohl zareagovat, neboť měl zakrytý výhled. Asistence: Jakub Kisza.
    03:47 Jiří DOUDA - 1:1

05:48
    Přihrávka na útočnou modrou čáru byla sražená, přesto se Szarowski dostal zpět k puku a jen nahodil puk na brankáře soupeře, který jej ukryl ve své lapačce.

06:46
    Hráč Vítkovic až nadvakrát dokázal poslat puk na branku, ovšem nezamířil zcela ideálně.

07:15
    Nyní se hra přesunula hra na druhou stranu, kdy zvláště jedna střela nebyla vůbec špatná a puk jen o kousek minul tyč branky Špírka.

07:54
    Vítkovice nyní z napadání nic nevytěžily a Davos míří směrem do útoku.

08:15
    Stejskalova střela příklepem neletěla přímo na branku a Špírek nyní nemusel zasahovat.

09:38
    Špatná rozehrávka vítkovického hráče a moc nechybělo, aby se soupeř dostal zničehonic do velké šance.

09:58
    Szarowski se dopustil na modré čáře faulu kolenem a Davos si zahraje druhou přesilovou hru. Tu první využil velmi brzy.

10:29
    Dobrý blok hráče Vítkovic a díky němu se dokázaly Vítkovice osvobodit.

11:05
    Hráči Davosu kombinovali chvíli v útočném pásmu, nakonec soupeř dokázal dobrým napadáním dostat puk ven z pásma.

11:58
    Vítkovice toto oslabení zvládly bez úhony. Davos se v této přesilovce ke střelbě prakticky nedostal.

12:32
    Czerného napadání nyní nepřineslo nic zásadního a Davos otáčí hru.

12:47
    Autorem branky je JAN BALAZ. Ten vybojoval puk u mantinelu a prokličkoval se ke střele, který byla úspěšná. Bez asistence.
    12:47 Jan BALAZ - 2:1

13:02
    Ihned po buly ztratil puk Fojtík a švýcarský útočník se dostal do slibné střely. Špírek si připsal dobrý zákrok.

13:46
    Steinerova střela mířila vysoko nad branku Vítkovic.

15:21
    Mareš byl zcela osamocený před brankou, z rohu dostal puk a střelou z první minul pravou tyč. Dobrá šance k vyrovnání!

16:41
    Střela Vítkovic byla zablokovaná. Ridera se stále snaží aktivně napadat a ještě do přestávky vyrovnat.

17:15
    Souboj za brankou Steinmanna nakonec dopadl ve prospěch švýcarského celku, který vyváží puk na druhou stranu.

17:34
    A nakonec velká šance pro Davos. Hutzinger nebyl důsledně bráněný a nakonec nepřehodil puk přes betony Špírka.

17:52
    Steinmann si nyní pokryl slibné bekhendové zakončení Maxmiliána Mana z pravé strany!

18:10
    Davosu se zatím dobře daří blokovat střely soupeře, což je určitý posun oproti předchozím dvěma zápasům.

18:25
    Douda viděl dobře najíždějícího Zachariasze, na kterého směřoval přihrávku. Ovšem jeden z hráčů Davosu na poslední chvíli překazil přihrávku.

19:18
    Po dobrém krátkém tlaku Vítkovic přišla střela v podání Zachariasze a tento polský útočník nedokázal lépe zakončit.

19:37
    Fojtík čistě a tvrdě sestřelil útočícího soupeře.

19:52
    Poměrně zbytečný faul v podání Kiszy v útočném pásmu.

20:00

V první třetině byly k vidění tři branky. Davos jako první otevřel skóre utkání v přesilové hře. Vítkovice dokázaly rychle odpovědět, ovšem soupeř si vedení vzal zpět. Vítkovičtí mají o něco více ze hry, ovšem obrana Davosu řadu střel dokázala zablokovat.

20:01

20:30
    Davos se až nyní dokázal udržet v pásmu a snaží se o kombinaci.

20:40
    Vzápětí se však hráči Davosu připravili o pásmo a musí znovu dobývat modrou čáru soupeře.

21:11
    Maronova střela nadělala menší problémy Špírkovi, který zasáhl lapačkou.

21:30
    V závěru přesilové hry se Davosu daří držet puk v pásmu Vítkovic.

21:45
    Autorem branky je LIVIO SCHENA. Ten parádně sebral puk a bekhendovou střelou v bezprostřední blízkosti překonal Špírka.
    21:45 Livio SCHENA - 3:1

22:09
    Douda ujížděla sám na Steinmanna, který se nenechal rozhodit a chytil střelu Doudy!

22:24
    Davos poprvé na turnaji vede o dvě branky a je na dobré cestě k nějakým prvním bodům na turnaji.

22:57
    Puk proplul až před branku, kde byl připraven Czerný. Ten však trefil dobře stojícího gólmana Davosu!

24:10
    Wieser nyní měl dobrou šanci k další brance, pro Vítkovice to však momentálně dobře dopadlo.

24:55
    Táhlou střelu vyslal Stejskal, Špírek však v dobrém rozkleku pokryl kotouč na své hrudi.

25:34
    Špírek pokryl lehčí nahození od modré čáry a nedovolil jakékoliv dorážky před jeho svatyní. O nahození se postaral Brander.

26:18
    Zachariasz dobře z pravé strany přízemní střelou mířil k zadní tyči. Puk však minul o kousek brankovou konstrukci.

26:30
    Vzápětí na druhé straně přečíslení, kdy Steiner měl namazáno na další trefu. Špírek se však stihl rychle přesunout a odmítl navýšení skóre Davosu.

27:05
    Hráč Vítkovic měl menší problémy dostat puk z obranného pásma. Nakonec se to podařilo, ale z útoku sešlo.

27:27
    Davos měl další náznak přečíslení, které se mu tentokrát nepodařilo dotáhnout do zdárnějšího konce.

27:48
    Svozil si zpracoval puk, ovšem se střelou už neslavil kýžený úspěch.

28:08
    Zmatek před brankou Davosu! Nakonec hra přerušena a budeme svědky trestného střílení, kdy jeden z hráčů Davosu pravděpodobně přikryl puk rukou.

28:08
    Zachariasz se rozjížděl pomalu a rozhodl se pro zakončení mezi betony brankáře. Steinmann si však celou situaci dokázal pohlídat!
    28:08 Zachariasz neproměnil trestné střílení

29:28
    Davos nyní dokázal vybojovat souboje u mantinelu a nedovolil soupeři žádné zakončení. Sám se pokoušel zaútočit, ale neúspěšně.

30:20
    Alex Vítek se dopustil ofsajdu a ihned odevzdal puk. Vhazování ve středním pásmu.

30:44
    Davos se v posledních minutách dobře brání a moc soupeře do střeleckých pozic nepouští.

31:34
    Davos, který dnes potřebuje nutně vyhrát, aby mohl pomýšlet na případný postup do play off, má nyní hru pod kontrolou.

32:25
    Další dobrá práce Davosu u modré čáry, kdy vystavil svého soka dalšímu ofsajdu.

33:45
    Vítkovice se snaží aktivně útočit a po hodně dlouhé době přišla střela mezi tři tyče. Steinmann si puk našel a ukryl ve své výstroji.

34:30
    Autorem branky je NINO SCHOCH. Velpkou zásluhu na této brance má právě Simonet, který objel branku a parádně u pravé tyčky našel svým pasem Schocha, který už jen tečoval puk do branky. Asistence: Leevi Simonet.
    34:30 Nino SCHOCH - 4:1

35:24
    A je tu rychlá odpověď na čtvrtou branku Davosu. Autorem branky je ŠIMON ŠEBESTA, kterého dobrou přihrávkou našel Czerný a Šebesta v brejku zvedl puk pod horní tyčku. Asistence: Kristián Czerný.
    35:24 Šimon ŠEBESTA - 4:2

37:09
    Nino Schoch byl blízko ke své další brance, ale obrovskou chybu obrany Vítkovic nedokázal využít.

37:55
    Steinmann si nyní připsal jeden z lehčích zákroků a bude sledovat vhazování přes sebou.

38:33
    Czerný vyslal střelu z dálky, se kterou neměl brankář Davosu problémy a srazil puk do rohu kluziště.

38:54
    Douda už v blízkosti branky soupeře hledal Zachariasze, ovšem na poslední chvíli zasáhl jeden z hráčů Davosu a sebral puk.

39:18
    V samotném závěru se Vítkovice prosazují a střílí kontaktní branku. Autorem branky je MICHAEL NAZAD, který si našel vyražený puk po střele Fojtíka a uklidil jej do sítě. Asistence: Matěj Fojtík.
    39:18 Michael NAZAD - 4:3

40:00

Vítkovice ve druhé třetině prohrávaly v jednu chvíli již 1:4 a vypadalo to, že Davos má hru pod kontrolou. To sice měl, ovšem Vítkovice v závěru třetiny dokázaly dát hned dvě trefy a před třetí třetinou prohrávají už jen o jednu trefu. Zvláště poslední gól 42 sekund před koncem třetiny byl velmi důležitý pro závěrečnou část zápasu.

40:01

40:26
    Steinmann pokryl lapačkou nahození z levé strany, kterou vyslal dnes aktivní Douda.

40:43
    Hofman si nyní pohlídal soupeře a nedovolil mu nějako zakončení.

41:34
    Man kličkuje s kotoučem a následní shození před branku se mu nepovedlo. Respektive nebyl prostor.

42:37
    Douda nabral rychlost, vybruslil si šikovně k modré čáře a vyslal střelu, kterou Steinmann jen vyrazil před sebe.

43:14
    Vítkovice od začátku třetiny zvýšily pohyb a nyní sledujeme poměrně rychlý hokej nahoru a dolů. Ovšem bez výraznějších šancí.

44:03
    Schoch z otočky vyslal puk od mantinelu směrem na branku. Špírek jen vyrazil před sebe a musel dávat velký pozor na dorážky.

44:37
    Szarowski – 2 min..

45:20
    Špírek svým betonem vykopl puk a ten se dostal až mimo obranné pásmo Vítkovic.

45:43
    Schena u své branky trochu zaváhal a moc nechybělo, aby přišel o puk!

46:11
    Davos je opět rozestaven v útočném pásmu a snaží se vsítit druhý přesilový gól.

46:37
    To se jim však nepodaří, neboť hráč Vítkovic opustil trestnou lavici.

47:21
    Hofman šel přímo na branku, ale neměl puk zcela pod kontrolou. Následně narazil nepříjemně do brankáře Davosu, který je trochu otřesen.

49:14
    Douda se prokličkoval přes tři hráče až k brance, ale zakončení už mu nevyšlo. Pěkný pokus!

49:55
    Káňa mířil k levé tyčce, ale puk byl zablokován a zamířil do plexiskla.

50:48
    Posledních deset minut zápasu, kdy Davos drží těsný náskok. Davos vsadil spíše na bránění a vyčkávání na šanci. Vítkovice neúnavně hledají cestu k brance Steinmanna.

51:26
    Špírek drží naděje pro svůj celek. Nyní úspěšně zasáhl proti Hunzikerovi, který si dobrým krytím kotouče vypracoval dobrou šanci.

52:02
    Dorážka Simoneta vypadala nebezpečně nakonec se nedostal k přesnějšímu zásahu.

53:14
    Vítkovice stále hledají cestu k bráně soupeře. Davos se ocitá pod menším tlakem.

53:34
    Krátký tlak nakonec přinesl úspěch pro Vítkovice. Autorem branky je MICHAEL NAZAD, který tečoval střelu Fojtíka. Asistence: Matěj Fojtík.
    53:34 Michael NAZAD - 4:4

54:55
    Zdá se, že Vítkovice mají více sil a i nadále buší do obrany soupeře.

55:23
    Davos se už dlouho nedokázal dostat pořádně do útoku a ohrozit tak Špírka v jeho brance.

56:06
    Fojtík mířil k brance Steinmanna, ale byl následně od puku odstaven.

56:32
    Prostor ke střele si udělal Káňa, ale tvrdou ranou o dost minul branku Davosu.

57:19
    Stejskal se pokoušel sám projít přes dva hráče Vítkovic, ale dostal se do kleští a nedokázal zakončit.

57:57
    Szarowski poměrně zbytečně nyní podrazil soupeře a Davos má velkou šanci k rozhodnutí.

58:15
    Střelecký pokus hráče Davosu byl zablokován. Vítkovicím se nedaří dostat puk ven z branky.

58:25
    Davos nakonec přesilovku využívá. Ihned ze začátku si vytvořil tlak a po menší trmě vrmě před Špírkem si puk našel NINO SCHOCH a ten vrátil Davosu vedení.
    58:25 Nino SCHOCH - 5:4

58:54
    Vítkovice hrají bez brankáře!

59:22
    Czerný byl osamocen před brankou, ale netrefil puk ideálně a minul odkrytou branku!

59:47
    Man byl taky osamocen, ale nedokázal se včas zorientovat, aby dostal puk do branky!

Hráči utkání
    Za Vítkovice byl vyhlášen Czerný a za Davos pak Steiner!

Vítkovice ve třetí třetině dokázaly vyrovnat na 4:4 a po celou třetinu byly aktivnější ve své snaze zvrátit výsledek zcela na svou stranu. Ovšem Davos před koncem využil přesilovou hru a nakonec bere všechny tři důležité body do tabulky. Zároveň jde o jejich první výhru na turnaji a naději na vyřazovací boje. (13:20:11)

Adam Dořák

Góly a asistencie: 2. Hunziker (Schoch), 13. Balaz, 22. Schena, 35. Schoch (Simonet), 59. Schoch – 4. Douda (Kisza), 36. Šebesta (Czerný), 40. Nazad (Fojtík), 54. Nazad (Fojtík)