Ukrajina – Sparta Praha 3:2 (1:0 po s.n.) | Salzburg – K. Vary 1:7 (kon.) | Třinec – HS Riga 1:5 (kon.)
Davos – Vítkovice 5:4 (kon.) | Ukrajina – HC Slovan 2:3 (kon.) | Salzburg – Hradec Králové 1:3 (kon.)
Sparta Praha – HS Riga 1:4 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 10:6 (kon.) | Třinec – HC Slovan 4:0 (kon.)
Davos – Hradec Králové 3:4 (kon.)
Ukrajina
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HC SLOVAN Bratislava
cz Sobota 05.08.2023, 13:40 • Werk arena, Třinec • President Cup

Slovenský tým nakonec dokázal strhnout zápas na svou stranu a získává druhé vítězství ve skupině. Ukrajina bude čekat na výsledek následujícího zápasu mezi Spartou a Rigou, aby se dozvěděla, zda skupinu zakončí na čtvrtém nebo posledním místě.

Nejlepší hráči: Oleksandr Petukhov – Leonardo Roberto Henriquez. (15:41:27)

59:42
    Slovan dohrává závěr zápasu v početní výhodě.

59:10
    Tečovanou střelu Naumenka od modré čáry vyrazil jeden z hráčů Slovanu vedle branky.

58:31
    Ukrajina už byla v pěti, ale ne dlouho, protože po střele od levého mantinelu došlo k přerušení hry. Následně byl jeden z hráčů Slovanu krosčekován Kosarevem.
    57:58 FLORIŠ - 2:3

57:58
    Slovan právě vstřelil branku!
    Slováci se radují! Požgay přihrál puk podél modré čáry JAKUBU FLORIŠOVI, který vystřelil k pravé tyči a přesně trefil kousek volného prostoru na cestě do branky! Asistence: Marko Požgay – 2:3.

57:17
    Přesilovka Slovanu končí. Na dvě minuty je vyloučen Timur Trebula, který zasáhl jednoho z hráčů soupeře hokejkou do obličeje.

56:37
    Nahození Floriše od modré čáry prolétlo ke Kononenkovi, jenže ten úspěšně zakročil a jeho spoluhráči vyhodili puk do obranné třetiny Slovanu.

56:24
    Trenér Slovanu Bratislava si vzal oddechový čas.

56:24
    Haponenko po odpískání byl příliš důrazný v dohrávání soubojů, což rozhodčí ocenil dvouminutovým trestem za hrubost.

55:50
    Burov vysunul dlouhou přihrávkou Potočka, ten si najel skoro až před branku soupeře, ale tam byl odstaven. Zkusil tak vrátit puk na Potočku, který však nedokázal vystřelit přes bránícího hráče.

54:49
    Ukrajina zavezla puk do útočného pásma, kde se jej snaží udržet.

53:49
    Hotsko u mantinelu srazil hráče Slovanu a je vyloučen na dvě minuty za napadení. Slovan čeká další přesilová hra.
    53:00 CHAIKA - 2:2

53:00
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Kuraiev zachytil vyhozený puk Mišovičem, rozjel se z levé strany na pravou, najel si do kruhu, odkud přihrál puk před branku, kam si dojel ARTEM CHAIKA, který srazil puk bruslí za záda Henriqueze. Asistence: Daniil Kuraiev – 2:2.

51:49
    Velký tlak Ukrajiny odstartovala střela Kosareva od modré čáry, kterou gólman Slovanu vyrazil. Následoval tlak, po kterém Marintsev měl před sebou odkrytou branku, ale netrefil, stejně tak dorážející Korasev z levé strany.

49:28
    Haponenko se dral po pravém mantinelu dopředu, až puk vyskočil na úroveň hlavy, tam ho raději rukou odhodil na střídačku Bereš.

49:13
    Henriquez zůstal ležet na ledě, poté co tam k němu spadl jeden z ukrajinských hráčů. Ještě následuje úprava výstroje gólmana Slovanu a za chvíli se bude pokračovat.

48:58
    Chaika prokličkoval z levé strany až před brankáře Henriqueze, kterého ale forhendovou střelou nepřekonal.

48:31
    Slovan na chvíli přitlačil soupeře, posílal puk z jedné strany na druhou, ale bez střeleckého pokusu.

46:44
    Krásná křížná přihrávka Šramatého na pravou stranu, kde byl Vida, ale ten z první netrefil ideálně puk a jeho střela minula branku.

45:58
    Válek si sjel od pravého mantinelu mezi kruhy, odkud nahodil puk do chumlu hráčů. Brankář Kononenko puk dobře viděl a schoval jej do lapačky.

45:12
    Slovan si zahraje další přesilovou hru, na dvě minuty byl vyloučen Petukhov za nedovolené bránění.

44:56
    Ukrajina se řítila do přečíslení dva na jednoho, situaci nakonec vyřešil Haponenko střelou z pravé strany do Henriquezovy masky. Od ní se puk odrazil zpět do hry, ale sudí z bezpečnostních důvodů hru přerušili.

43:35
    Stasiuk je na ledě, ukrajinské oslabení skončilo, Slovan nedal gól, ba co víc, ani si nevytvořil nějakou velkou šanci.

42:53
    Slovan dlouho držel soupeře v zámku, ale nakonec se ukrajinští hráči vymanili z tlaku.

41:29
    Stasiuk sekl u mantinelu Vidu a čeká ho dvouminutový trest.

41:00
    Nahození hráčů Slovanu do útočné třetiny vylétlo ze hřiště.

40:01

Druhá třetina překvapivě dopadla lépe pro Slovan, který dokázal otočit výsledek na svou stranu. Pomohlo jim k tomu i trochu štěstíčka a chyby soupeře. První využil Burov, druhou nečekaný střelec Fecko.

40:00

39:25
    Nepřesná kolmice Naumenka na Haponenka zamířila k brankáři Slovanu, který před dojíždějícím soupeřem raději přikryl puk lapačkou.

38:54
    Diváci na tribuně křičeli ofsajd, ale rozhodčí rozpažili, a tak se ke střele odhodlal Petrov. Jeho pokus brankář Henriquez srazil do výstroje.

37:49
    Po levém křídle se projel Vida, jeho slabší nahození od mantinelu dobře viděl gólman Kononenko, který puk chytil do lapačky.
    35:24 FECKO - 1:2

35:24
    Slovenský celek jde do vedení. Tečované vyhození Truchlého z obranného pásma dojel za branku Jánošík, zpětnou přihrávkou našel v levém kruh DAVIDA FECKA, který bleskově vystřelil po ledě. Brankář Kononenko pozdě sklapl betony k sobě. Asistence: Matúš Jánošík, Adam Truchlý – 1:2.

34:57
    Petukhov dostal na modré čáře dost prostoru ke střele, jenže prostor měl i brankář Henriquez, který po celou dobu viděl puk a ten také chytil.

34:06
    Zatímco z trestné lavice naskočil Romanyshyn, brankář Henriquez si připsal zákrok po nahození od modré čáry.

33:04
    Prudká střela od modré čáry v podání hráče Slovanu zamířila jen do mantinelu vedle branky.

31:56
    Romanyshyn u zadního mantinelu chytil kolem krku Burova, který se jej snažil zbavit a poslal ho na led. Rozhodčí vše viděl a ukrajinského hráče usadil na trestné lavici. Trest: 2 minuty – držení.

31:12
    Truchlý zasprintoval po levém křídle, najel si před gólmana, ale slabou střelou na Kononenka nevyzrál.

30:40
    Po chybě Trebuly se puku zmocnil Skorokhod, najel si mezi kruhy a prudce vystřelil na branku, gólman Slovanu puk vyrazil do ochranné sítě.

29:48
    Po buly se dostal ke střele do modré čáry Petukhov, ale jeho vysoký pokus schoval Henriquez do lapačky.
    28:28 BUROV - 1:1

28:28
    Bratislavští rychle využili přesilovou hru. Kadlečík přihrál za branku Stankovienovi, ten si vybruslil na levou stranu a rychlou přihrávkou před branku vybídl do šance EGORA BUROVA, který jen vložil hokejku do cesty puku a usměrnil kotouč do branky! Asistence: Matej Stankovien, Dominik Kadlečík – 1:1.

28:05
    Slovan si zahraje přesilovku, na dvě minuty za sekání byl vyloučen Maksym Panchenko.

27:08
    Kosarevovu střelu od pravého mantinelu vyrazil brankář Henriquez před sebe, kde číhal Kuraiev, ale bekhendovou střelou nedokázal puk usměrnit do odkryté části branky. Místo toho trefil jen tělo brankáře slovenského celku.

25:38
    Vida se obtáčel kolem ukrajinské branky, ale na konci mu puk sjel z hokejky.

25:14
    Kombinaci Chaiky s Haponenkem zastavila přihrávka prvně jmenovaného do ofsajdu.

24:26
    Rozhodčí pčřerušili hru, poté co na ledě zůstal ležet jeden z ukrajinských hráčů. Konkrétně to je Petukhov. Nakonec za pomocí zdravotníka opustil hrací plochu.

23:55
    Na druhé straně prudce střílel z vrcholu pravého kruhu Požgay, jeho střelu těsně nad ledem vyrazil brankář Kononenko vedle branky.

23:28
    Prudká střela Kosareva z voleje od modré čáry vyprášila Henriquezův beton.

22:09
    Po střele Stasiuka od modré čáry se dostal k dorážce před branku Petukhov, ale i tento pokus pokryl brankář Henriquez.

21:40
    Druhá třetina začala ze strany Slovanu opatrně, Slováci vyhazují puky z obranného pásma.

20:01

První třetina doběhla do konce. Ve vyrovnaném souboji zatím hovoří lépe pro ukrajinský výběr gólová akce z 15. minuty, kterou proměnil Petukhov. Slovan měl také nějaké možnosti, ale nebylo jich moc.

20:00

18:55
    Hotsko zkoušel z pravé strany protlačit puk ke vzdálenější tyči na Chyhyryka, ale stopku mu vystavil bránící hráč Slovanu.

16:54
    Hráči Slovanu už se radovali z gólu, když Vida nahodil puk zpoza branky o záda brankáře do branky, jenže rozhodčí puk celým objemem za brankou neviděli a proto situaci posoudili jako nególovou.

16:43
    Stankovien se protáhl po pravém křídle, sjel si k brance, ale z velkého úhlu neobelstil ukrajinského gólmana.

15:56
    Petukhov zajel s pukem do útočného pásma a z levé strany vystřelil na vzdálenější tyč. Brankář Henriquez natáhl lapačku a koncem usměrnil puk vedle branky.
    14:26 PETUKHOV - 1:0

14:26
    Sedmnáctka využila přesilovku, když přihrávku Haponenka z pravé strany výrazně tečoval OLEKSANDR PETUKHOV z mezikruží do branky. Asistence: Mykhailo Haponenko, Artem Chaika – 1:0.

13:33
    Dobrá šance Ukrajiny, Hotsko přihrál před branku volnému Haponenkovi, který z první trefil tělo brankáře Slovanu.

13:06
    Ukrajina si zahraje přesilovou hru, poté co Ďurišin narazil na mantinel Chyhyryka. Hráč Slovanu obdržel dvouminutový trest za napadení.

12:59
    S kličkovanou mezi kruhy neuspěl ani Naumenko.

12:23
    Hotsko zkoušel v pravém kruhu otočku kolem protihráče, ale ta mu nevyšla a ukrajinský hráč přišel o puk.

10:50
    Krásnou kombinaci Slovanu mohl zakončit Tomaškovič, ale po přihrávce Trebuly zpoza branky mu nesedla střela a puk zůstal za hokejkou.

09:28
    Vylučovat se bude na druhé straně, protože Ukrajina byla nachytána se šesti hráči v poli, což v součtu s brankářem je nedovolené.

08:44
    Ružanskému se povedlo puk zpoza branky vyhodit o mantinel do středního pásma.

08:24
    Ukrajina si zahraje přesilovou hru, poté co dvě minuty za podražení dostal po faulu ve středním písmu Matej Stankovien.

07:49
    Slovensko-ukrajinský souboj zatím nenabízí atraktivní hokej z jedné nebo druhé strany. K vidění je spousta nahození, soubojů u mantinelu, které ve většině případů vyhrávají bránící hráči.

05:42
    Kosarev se u levého mantinelu napřáhl ke střele a vypálil puk nad branku Slovanu.

03:46
    Po pravé straně si najel do kruhu Stankovien, pohlédl na levou stranu, kde viděl v lepší pozici Válka, ale rychlou přihrávkou minul svého spoluhráče.

02:24
    Truchlý dostal přihrávku z levé strany mezi kruhy, popojel pár kroků dopředu a vystřelil přes obránce nad branku.

01:37
    Nahození Petrova od modré čáry Henriquez vyrazil betonem vedle branky.

00:40
    Stankovien si nabruslil středem kluziště do útočného pásma a střelou přes obránce minul levou tyč ukrajinské branky.

00:01

Ukrajina: Koronenko (Chagarovsky) – Stasiuk, Kosarev, Petrov, Koval, Marintsev, Stupnitskyi, Petukhov – Laktionov, Naumenko, Zhovtiak, Panchenko, Chaika, Movchan, Hotsko, Tomanyshyn, Skorokhod, Haponenko, Kuraiev, Chyhyryk.

HC SLOVAN Bratislava: Henriquez (Hornáček) – Floriš, Požgay, Bereš, Ružanský, Chalmovský, Mišovič, Tomaškovič – Kadlečík, Válek, Stankovien, Trebula, Slovák, Taliga, Vida, Šurlák, Haborák, Ďurišin, Fecko, Jánošík, Potočka, Truchlý, Burov, Šramatý.

S trochou zpoždění nám začne třetí zápas dnešního dne. Ukrajina se utká s bratislavským Slovanem. Lépe je na tom slovenský celek, který má tři body za vítězství nad Spartou. Ukrajinu teď čeká poslední zápas ve skupině, ve které je se dvěma body na čtvrtém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Igor Mainka

Góly a asistencie: 15. Petukhov (Haponenko, Chaika), 53. Chaika (Kuraiev) – 29. Burov (Stankovien, Kadlečík), 36. Fecko (Jánošík, Truchlý), 58. Floriš (Požgay)