Nagal – Paulson 2:0 (kon.) | Menšík – Kopřiva 0:1; 0:1; 0-0 (skreč)
Svrčina – Kaśnikowski 2:1 (kon.) | Veselý – Gomez 1:2 (kon.)
Vrbenský – Royer 2:1 (kon.) | Macháč – Martí Pujolras 2:0 (kon.)
3 7 6
Maks Kaśnikowski
1
6 60 3
cz Streda 02.08.2023, 11:30 • Svijany kurt • Challenger Liberec (antuka) • 1. kolo

6:3
    Povedený servis Svrčiny, Kasnikowski returnuje až za základní čáru, je konec.

Dnes už se hrát nebude! Rozhodující momenty se odehrají ve středu 2. srpna, oba hráči by měli na kurt přijít kolem 11 hodiny 30 minut. Tímto se s vámi loučím.

Bohužel v Liberci začalo pršet, a tak je utkání přerušené. Uvidíme, jak dlouho se hrát nebude. Doufejme, že půjde pouze o krátkou přeháňku.

2:1
    Hlasitě si ulevil Dalibor Svrčina, který nepříjemný gem zvládl! Český hráč předvedl skvělý stopbol, který už Maks Kasnikowski nedoběhl!

7:6
    Parádně zvládl Dalibor Svrčina tie break, čímž si vynutil pokračování zápasu. Český reprezentant by mohl mít psychickou výhodu v rozhodující fázi zápasu.

6-0
    Forhend polského hráče byl nepřesný a míček vyletěl mimo dvorec. Dalibor Svrčina má skvělou šanci na to, aby utkání pokračovalo.

6:6
    Druhý set ještě bude pokračovat! Oba hráči se nacházeli u sítě, kde byl úspěšnější právě český reprezentant.

5:6
    Dalibor Svrčina se nacházel u sítě, ovšem volej nezvládl a v klíčové situaci poslal míček jen do sítě. Český reprezentant tak půjde v dalším gemu odvracet konec zápasu.

5:4
    Dalibor Svrčina získává klíčový brejk a nyní bude podávat na výhru v druhém setu!

A-40
    Svrčina vytahuje další senzační úder! Nyní se mu nad míru povedl bekhend po lajně, který letěl těsně nad sítí a Maks na něj mohl jen těžko reagovat.
    0:1; 1:0 - Dalibor Svrčina

1:0
    Maks Kasnikowski vyhazuje forhend mimo hrací plochu a Svrčina začíná druhou sadu brejkem.
    0:1; 3:6 - Maks Kasnikowski

3:6
    Vyhozený bekhend z rakety Svrčiny končí úvodní sadu 1. kola. Nakonec ji bere o něco aktivnější Polák Maks Kasnikowski.

40-A
    Svrčina zkrácením hry pouze nahrál soupeři na smeč a nabízí mu první setbol zápasu.

3:3
    Kasnikowski chybuje i nyní od základní čáry a srovnává tak stav prvního setu na 3:3.
    0:0; 2:3 - Maks Kasnikowski

2:3
    Maks Kasnikowski má brejk zpátky a vede 3:2, když ustál výměnu vedenou na síti a zakončil bekhendovou smečí.

2:2
    Svrčina má brejk zpět. Kasnikowski si nepohlídal forhend a poslal ho kousíček za lajnu.

40-30
    Brejkbol pro českého hráče po nepřesném úderu Poláka do autu.
    0:0; 1:2 - Dalibor Svrčina

1:2
    Dalibor Svrčina bere třetí hru prvního setu, když se vymanil z ofenzivy soupeře, který v závěru zahodil bekhendovou smeč pouze do pásky. Málo vídaná chyba polského hráče.

40-30
    Brejkbol pro českého tenistu. Kasnikowski to přehnal s razancí na forhendu.
    0:0; 0:1 - Maks Kasnikowski

0:1
    Svrčina zkrátil hru pouze do sítě a Kasnikowski mu čistou hrou bere první servis zápasu.