Švédsko – Južná Afrika 2:1 (kon.) | Holandsko – Portugalsko 1:0 (kon.) | Francúzsko – Jamajka 0:0 (kon.)
Holandsko
1:0 (1:0)
Portugalsko
cz Nedeľa 23.07.2023, 09:30 • Forsyth Barr Stadium, Dunedin • Majstrovstvá sveta žien • Skupina E

Skončilo nám utkání skupiny E, ve kterém Nizozemsko potvrdilo roli favorita a zvítězilo nad Portugalskem 1:0. Do vedení se země tulipánů dostala po čtvrt hodině hry, když se prosadila van der Gragtová, která po celý zápas působila jistě a byla oporou v zadních řadách. Moc práce ale neměla, neboť Portugalky za celý zápas jednou vystřelily na bránu a neměly šance na srovnání. Nizozemky mohly přidat uklidňující, druhou branku, Pereiraová ale byla proti a předvedla pár dobrých momentů. Portugalsko tak bude mít velké problémy s postupem dál, neboť je ve skupině ještě čeká favorit turnaje USA. (11:28:21)

90+6

90+6
    Poslední vteřiny zápasu, Portugalky jsou daleko od branky soupeře a odsud asi těžko vyrovnají.

90+5
    Ke střele se dostala Martensové, její pokus míří vedle pravé tyče Pereiraové.

90+5
    Roordová celý zápas ukazovala, že je silná na míči a nyní drží míč u rohového praporku.

90+4
    Taktické střídání na straně Nizozemska. Ze hřiště odstupuje Pelovaová, místo ní na poslední vteřiny přichází Casparijová.

90+4
    Nizozemsko drží míč na polovině soupeře, zkušeně kontrolují hru a nyní dokonce vybojovaly rohový kop.

90+3
    Míč je u brankářky Nizozemska, která s rozehrávkou nikam nespěchá a tlačí čas dopředu.

90+3
    Konstruktivně to nezahrála, to ale v tomto čase nevadí. Hvězda zápasu van der Gragtová opět pozorná a bezchybná.

90+2
    Standartní situace pro Nizozemsko, tohle jim vyhovuje.

90+1
    V první nastavené minutě držely míč Nizozemky, centr z pravé strany ale skončil v rukavicích Pereiraové a ta rychle rozehrává.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 6 minut.

90
    Poslední minuta předepsaných devadesáti minut, Martensová si navedla míč na střelu, její pokus byl sražen mimo šestnáctku.

89
    Encarnaçãová si naběhla za obranu, na míč ale o krok nedosáhla a míč skončil u brankářky van Domselaarové. Tohle vypadalo nadějně.

88
    Portugalky na útočné polovině, snaží se o závěrečný tlak, dobře hrající Nizozemky je ale k ničemu nepouští.

87
    Avizované střídání je tady, Beerensteynová pokračovat nebude, místo ní přichází hráčka působící v Evertonu, a tou je Snoeijsová.

87
    Martensová výborně na levé straně, držela míč a vybojovala cenné vteřinky.

86
    Vypadá to, že útočná síla Beerensteynová v tomto zápase dohrála. Hra pokračuje, Nizozemsko o hráčku méně v poli.

85
    Beerensteynová je ošetřována na hrací ploše po předchozím souboji a momentálně se nehraje. Mezitím se u střídaček občerstvuje van der Gragtová a hlavní trenér jí dává pokyny do závěrečných minut.