Portugalsko – Česko 57:73 (kon.)
Portugalsko
57:73 (16:25, 25:41, 41:51)
Česká republika
cz Piatok 14.07.2023, 18:30 • Sports Centre Boris Trajkovski, Skopje (MKD) • ME do 20 rokov – muži (B divízia) • Štvrťfinále

Vyloučení

Během utkání se pěti osobními vyfaulovali Portugalci Daniel Vieira Tuck (ve druhé čtvrtině) a Tiago Dias (ve třetí čtvrtině). (21:30:17)

Utkání je u konce, český tým vítězí zaslouženě šestnáctibodovým náskokem a je jedinou výhru od okamžitého návratu zpět do elitní divize ME. Semifinálovým soupeřem českého týmu bude vítěz utkání Švédsko x Švýcarsko, které začíná již za několik minut.

Naši hráči ovládli utkání zcela jednoznačně a jsou lepší prakticky ve všech statistikách indikátorech, střelbu trestných hodů se podařilo zlepšit na 61.54%, nerozhodný byl stav zápasu pouze 29 sekund, jinak po celou dobu dominovala lvíčata.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem basketbalovým fanouškům a brzy zase na viděnou!
    Konec zápasu

Konec zápasu. (57:73)

39:54
    Závěr zápasu je plný nepřesností, na obou stranách se projevují emoce a únava, žádné zajímavé střely už nevidíme. (57:73)

39:20
    Teď už se dohrává spíše jen pro formu, po nepřesných pokusech na obou stranách fauluje Šťovíček Rodriguese. (57:73)

38:43
    Nepřesný pas Seixase trestá přesnou trojkou Ondřej Švec a je definitivně rozhodnuto. (57:73)

38:23
    Šafařík trefuje jeden ze dvou pokusů a zaokrouhluje české skóre. (57:70)

38:23
    Švec proměnil jeden ze dvou trestných hodů, ten druhý ovšem okamžitě doskočil Matěj Šafařík a Andrade také jeho posílá házet trestné hody! (57:69)

38:22
    Šanci na uklidnění situace dostává Švec, který může trestnými hody definitivně zlomit zápas. (57:68)

37:54
    Ještě chvíli musí koncentrace českého týmu vydržet na maximu, tříbodovou střelou se prosazuje Monteiro. (57:68)

37:50
    Český tým bohužel nepřekročil včas půlící čáru a porušil pravidlo osmi vteřin. (54:68)

37:47
    Nyní se ale po nájezdu na koš Guilherme Santinhos přeci jen prosadit dokázal. (54:68)

37:39
    Svoboda zablokoval Santinhose a nedovolil mu svobodně zakončit. (52:68)

37:27
    Husták je husťák! Trefuje oba trestné hody. (52:68)

37:27
    Nyní uvidíme trestné hody pro český tým, Monteiro na čáru trestného hodu pouští Ondřeje Hustáka. (52:66)

37:14
    Nyní se Horta zapisuje do statistik nedovoleným zákrokem, jeho obětí je Švec. (52:66)

37:00
    Další blok, těch je dnes v zápase k vidění poměrně hodně, uspěl Danilo Horta. (52:66)