Farul – Ostrava 0:5 (kon.) | Raków – Slavia 1:2 (kon.) | Bohemians – Osijek 2:3 (kon.)
Slavia – Haifa 2:1 (kon.)
SK Slavia Praha
2:1 (1:1)
Maccabi Haifa
cz Nedeľa 02.07.2023, 18:00 • Huber Arena, Wels • Prípravný zápas

To je pro dnešní den vše. Přeji vám hezký zbytek víkendu a těším se na vás u dalšího fotbalového přenosu. (19:57:45)

Přátelské utkání mezi Slavií a Maccabi Haifou je za námi. Sešívaní dokázali otočit duel v 89.minutě zásluhou Daniela Šmigy. První poločas byla aktivnější Haifa, když skórovala již v 6.minutě duelu. Jenže vzápětí vyrovnal Plavšič. Ve zbytku první půle si spíše šance vypracoval izraelský celek. Druhou půli měla dominanci Slavie, když byla lepší jak v přízemní hře, tak i v počtu tutových šancí. Celý zápas završil gólem Daniel Šmiga.

90+2

90+1
    Naprosto zbytečně fauloval tvrdě jeden z hráčů Haify Tarase Kacharabu.

90
    Maccabi se snaží dostat k ohrožení branky, jenže Slavia Haifu drží daleko od své branky.
    89. Daniel ŠMIGA - 2:1

89
    Slavia právě vstřelila branku!
    David DOUDĚRA skvělým vzdušným pasem našel DANIELA ŠMIGU, který si těžký balón zpracoval a střelou pod brankářovo nohou otáčí skóre dnešního zápasu.

87
    Po závaru v brankovém území se dostal ke střele David Douděra. Pálil přesnou přízemní střelou k levé tyči, jenže tento pokus fantasticky vyráží Nitzan.

86
    Výborně vystoupil Taras Kacharaba a vedl balón přes půlku hřiště, následně chtěl okamžitě vyslat do úniku Daniela Šmigu, ale přihrávku vystihla obrana Maccabi.

84
    Petr Ševčík pěknou přihrávkou oslovil Ogungbayie, jenže ten se nacházel v ofsajdovém postavení.

83
    Fantasticky odebral útočníkům Haify balón Vlček a tak Slávisté mohou opět zakládat útočnou akci.

82
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Tecl, přichází Hronek.

81
    Do přízemní převahy se dostává tým z Izraele, to se ovšem obratem mění.

79
    Jeden ze záložníků Maccabi Haifa pálil přímo na branku Aleše Mandouse, ten měl ale velice snadnou práci.

78
    Ogungbayi víří aktivitou a z odraženého balónu pálil, jenže jeho pokus zablokovala obrana na další rohový kop.

76
    Slávisté jsou opět na míči lepší. Ogungbayi hledal přízemním centrem Šmigu ve vápně Haify, ale jeden z obránců odvrací tuto akci na rohový kop.

75
    Skvěle se prokombinovala Haifa k vápnu Slavie. Pudregano si následně navedl míč na pravou nohou a zkoušel překonat Mandouse, ten ale jednoduchým zákrokem lapí balón.

73
    Z rohového kopu se nic mimořádného nestalo a do útoku se hnala Haifa, jenže na útočné polovině byla nepřesná.

72
    David Douděra se rychlostně uvolnil na pravé straně hřiště a okamžitě přihrávkou pod sebe našel Ogungbayie, který z první vyslal pokus na branku, jenže skvěle ho na roh zblokoval jeden z obránců izraelského celku.

70
    ze hřiště odchází Tomič, přichází Douděra,
    ze hřiště odchází Hromada, přichází Beran,
    ze hřiště odchází Chytil, přichází Šmiga.

69
    Srdjan Plavšič skvěle povodil míč na levé straně hřiště a hned chtěl centrovat, jenomže obrana soupeře odvrácí na roh.

68
    Aleš Mandous poslal nádherný dlouhý balón na Chytila, ten hlavičkou prodlužoval na Stanislava Tecla, jenže u míče byl dříve obránce Maccabi.

66
    Petr Ševčík rozehrál nakrátko tuto standartku, když předložil Jakubu Hromadovi, ten okamžitě pálil, ale tato střela mířila vysoko nad branku Nitzana.

65
    Mojmír Chytil se výborně uvolni přes několika hráčů Haify a vybojoval nadějnou standartní situaci:

63
    Slavie je v těchto momentech lepší na míči, ale do žádné vážné šance se nemůže dostat.

60
    Stanislav Tecl odvedl výbornou práci a dostal se až ke střele, jenže trefil pouze jednoho z obránců Haify.

59
    Oproti první půli je momentálně hra opatrnější, ale přízemní převahu má pražský celek.

58
    Stanislav Tecl jednoduše přiklepl na Hromadu, ten nějak neváhal a nahrál na Ogungbayie, jenže ten byl dvakrát čistě odstaven od balónu obranou soupeře.

56
    ze hřiště odchází Hronek, přichází Ogungbayi.

55
    Tecl krásnou náběhovou přihrávkou našel Tomiče, ten hned z první hledal ve vápně Mojmíra Chytila, jenže centr letěl mimo dosah mladého útočníka.

53
    Petr Ševčík z rohového kopu hledal centrem Ousoua, jenže ten promáchl a tak se do útoku může hnát Maccabi.

52
    David rychlostně předběhl všechny protihráče, poté zaseknul balón před Ousouem a střílel, jenže pokus mu nesedl a zamířil vysoko nad branku Mandouse.

51
    Chytil výborně vybojoval míč pro Ševčíka, který poslal do náběhu Petra Hronka, jenže ten centr poslal za branku Nitzana.

49
    Shery nádherným přízemním pasem poslal do samostatného úniku Davida a ten dokonce překonal Mandouse, jenže celá akce byla pozastavena postranním rozhodčím kvůli ofsajdu.

48
    Petr Ševčík rychle hodil aut na Petra Hronka, který z pravé strany centroval, ale pro brankáře Nitzana to byl snadný zákrok.

47
    Po vystřídání se hned do akce dostal Vlček, když musel hasit nadějný brejk izraelského celku.

46
    ze hřiště odchází Kričfaluši, přichází Vlček.

46

První půle přátelského utkání mezi Slavií Praha a Maccabi Haifa je u konce. Na začátku se do zápasu aktivně vrhla Slavie, když měla několik šancí, ty ale nedokázala proměnit. A tak v 6.minutě přišel trest, když skvělou střelou překonal Mandouse Shuranov. Jenže o pár minut později skvělou akci předvedl Plavšič a přízemní střelou překonal Nitzana. Ve zbytku první půle byla mírně aktivnější Haifa, když dokonce trefila i břevno.

Druhý poločas začne zhruba v 19:10.

45+2

45+1
    Tak ještě jeden faul ze strany Slavie, zapříčinil ho Srdjan Plavšič.

45
    Před poločasem u postranní čáry fauluje Kričfaluši a Haifa bude ještě zahrávát standartní situaci.

44
    Střídání v týmu Maccabi Haifa FC:
    ze hřiště odchází Cornud, přichází Shibili.

43
    Tak Cornud nakonec nebude pokračovat ve hře, odkulhává do kabiny.

41
    Cornud si vyžádal ošetření, ale zdá se, že vše bude v pořádku a záložník Haify bude moct pokračovat ve hře.

40
    Sordgren z pravé strany hřiště přenesl míč na druhou stranu hrací plochy, zde Michal Tomič tvrdě dotíral na Cornuda a vyrobil na jeho osobu faul.

39
    Taras Kacharaba skvěle vystihl úmysl hráčů Maccabi. Hnal se do rychlého protiútoku a poté přihrávkou našel Chytila, kterému ovšem balón odskočil od nohy.

38
    Sundgren skvěle obehrál obranu a přihrávkou oslovil Davida, který šikovně vybojoval faul na svou osobu.

36
    Z přímého kopu Haifa nezahrozila a tak Slavia zkoušela dlouhým balónem najít Mojmíra Chytila, jenže gólman Nitzan byl opět na svém místě včas.

35
    K nespokojenosti Petra Hronka rozhodčí píská přísný přímý kop pro celek z Haify.

34
    Do držení balónu se dostává pražská Slavia. Za obranu soupeře se vydal Hronek, jenže přihrávku na něj vystihl brankář izraelského celku.

32
    Nádehrným střeleckým pokusem se vyznamenal stoper Haify Naor. Pumelicí z nějakých 25 metrů dokonce překonal Mandouse, ale jeho střelu zastavila horní tyč.

31
    Slavia se dlouhým pasem na Tecla chtěla dostat k ohrožení branky Haify, ale tudy cesta v dnešním zápase nejspíš nepovede.

30
    Mohmad dlouho váhal s přihrávkou a to se mu vymstilo, když ho dostoupil Petr Ševčík.

29
    Znovu své střelecké štěstí zkoušel Chery, ale na předchozí pokus nenavázal a jeho střela zamířila vysoko nad branku.

27
    Chery se uvolnil za velkým vápnem a svou levačkou vyslal pěkný pokus na branku Slavie. Aleš Mandous byl ovšem pozorný a skvělým zákrokem vyráží balón do bezpečí.

26
    Erik Shuranov opět mohl zahrozit, ale čistým skluzem ho zastavil Kričfaluši.

25
    Petr Ševčík vyslal nádherný dlouhý balón na Stanislava Tecla, kterého ovšem předskočil jeden z obránců.

24
    Slavie hned po rozehrávce přímého kopu ztratila balón a tak znovu kombinuje Maccabi Haifa.

22
    Srdjan Plavšič se rychle uvolnil přes Kandila, kterému nezbývalo nic jiného než ošklivě faulovat skluzem.

20
    Sundgren chtěl šajtlí hledat hlavu Davida, který ovšem na balón nedosáhl a tak ho do svých rukavic chytá Aleš Mandous.

19
    Cornud se snadno dostal na levé straně hřiště k přízemnímu centru, ale pozorná obrana Slavie zahasila všechno nebezpečí.

18
    Do rychlého brejku se chtěla dostat Slavie, jenže nepřesnou přihrávkou balón ztratila.

17
    V držení balónu je momentálně izraelský celek, ale do zahuštěného středu hřiště se nemůže dostat.

15
    Rychlý výpad na levé straně útočné poloviny Haify vyřešil pohotvým zákrokem Michal Tomič.

14
    Mojmír Chytil se mohl hnát za kulatým nesmyslem, ale nešťastně zahrál rukou.

13
    Menší vzruch před brankou Maccabi Haifa vyřešil jistým vyběhnutím brankář Nitzan.

12
    Haifa měla v držení balón, ten jim ale odebral Plavšič a poslal míč na Chytila, který vybojoval volný přímý kop.
    10. Srdjan PLAVŠIČ - 1:1

10
    Fantastickou individuální akci předvedl SRDJAN PLAVŠIČ! Nejprve si narazil balón s Petrem HRONKEM a poté rychlým sprintem utekl všem obráncům a přízemní střelou k pravé tyči překonal gólmana Nitzana.

9
    Tempo zápasu se mírně uklidnilo, když přízemní převahu získává izraelský celek.

7
    Znovu mohl zahrozit Shuranov, ale Srdjan Plavšič mu dobře odebral míč a následně byl faulován.
    6. Erik SHURANOV - 0:1

6
    Maccabi Haifa právě vstřelila branku!
    Skvělou rychlou akci předvedla Maccabi Haifa. Jeden ze záložníků vyslal do úniku ERIKA SHURANOVA, který se nerozpakoval se střelou a na bližší tyč vymetl Mandousovi šibenici.

5
    Slávisté rozehráli rohový kop na bližší tyč, po menším závaru ovšem fauloval Hromada a tak Maccabi bude zahrávat přímý kop.

4
    Po rozheraném přímém kopu vystřelil Srdjan Plavšič. Střela byla spíše určená na teč Mojmíru Chytilovi, ten ale balón netrefil a v pohodě ho kryje gólman soupeře.

2
    Aktivně do zápasu naskočili Sešívaní. Stanislav Tecl se rozběhl na pravé straně hřiště a pálil nepřijemným pokusem na bližší tyč, ale gólman Haify vyráží na rohový kop.

1
    Slavie okamžitě po výkopu zahrozila, když odcentroval Tomič, ale tento centr vystihl gólman Nitzan.

1

Oba týmy již nastoupily na hrací plochu a za pár minut odstartuje samotné utkání. O úvodní výkop se postarají fotbalisté Slavie Praha.

Začátek duelu byl odložen o 5 minut, začne se tedy v 18:05.

V rakouské Huber Areně probíhají poslední přípravy před zápasem mezi Slavií Praha a Maccabi Haifa.

SK Slavia Praha: Mandous – Kačaraba, Ousou, Kričfaluši – Tomič, Ševčík, Hromada, Plavšić – Tecl, Chytil, Hronek
    Náhradníci: Sirotník – Ogungbayi, Beran, Douděra, Vlček, Šmiga
    Trenér: Jindřich Trpišovský

Maccabi Haifa: Nitzan – Sean, Naor, Cornud, Sundgren, Kandil, Jaber, Mohmad, Chery, Shuranov, David
    Trenér: Dego Messay

Maccabi Haifa FC

Izraelský celek se na rakouské soustředění vydal v úterý 27.června. Před odletem stihl odehrát dvojutkání s řeckým Aris, se kterým Maccabi prohrál 0:1, ale naopak v odvetě dokázal vyhrát 4:1. V Rakousku ve čtvrtek sehrál utkání s rumunskou Universitatea Kluž, kterou jednoznačně porazil 3:0.

Pro pražský celek bude tento duel druhým v této letní přípravě. První ji čeká také v neděli a to od 15:30 proti Rakówu. Sešívaní za sebou mají týdenní kondiční soustředění v Aigenu. Do tohoto místo se vrátili znovu v sobotu, ale tentokrát se Slávisté budou připravovat po herní stránce.

Všem fanouškům fotbalu přeji krásný nedělní večer! Pražská Slavie odehraje od 18:00 druhé přátelské utkání v letní přípravě. V rakouském Welsu vyzve izraelskou Maccabi Haifu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.