Farul – Ostrava 0:5 (kon.) | Raków – Slavia 1:2 (kon.) | Bohemians – Osijek 2:3 (kon.)
Slavia – Haifa 2:1 (kon.)
Raków Częstochowa
1:2 (0:0)
SK Slavia Praha
cz Nedeľa 02.07.2023, 15:30 • Huber Arena, Wels (Rakousko) • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Pro sešívané je to první zápas přípravy, dnes však čeká Slavii ještě jeden zápas, a to s týmem Maccabi Haifa. Je tedy velmi pravděpodobné, že do obou zápasů nastoupí kompletně jiná jedenáctka. S tím nebudou mít Pražané problém, jelikož s sebou vzali do Rakouska 34 hráčů. Z hlavních členů kádru chybí Christos Zafeiris, který dostal volno kvůli jeho účasti na EURU U21 v Gruzii a Rumunsku. S týmem naopak již trénují nové posily Mojmír Chytil a Muhamed Tijani.

Polský mistr už jedno přípravné utkání odehrál, před týdnem porazil své druholigové krajany Puszczu. Na výhře 4:0 se brankami podíleli Zwolinski, Kochergin, Berggren a Nowak. V létě Rakow opustil po dlouhých sedmi letech jeho kapitán Tomáš Petrášek, který bude od nové sezony hrát v jihokorejském týmu Jeonbuk.

Raków Częstochowa: Kovacevic – Svarnas, Arsenič, Rundič – Tudor, Kochergin, Papanikolaou, Carlos – Cebula, Piasecki, Dominguez
    Náhradníci: Rajczykowski, Bieszczad – Berggren, Czyż, Lederman, Zwoliński, Drachal, Malamis, Wdowiak, Sorescu, Nowak, Walczak
    Trenér: Marek Papszun

SK Slavia Praha: Kolář – Masopust, Bořil, Ogbu, Konečný – Dom. Pech, Oscar, D. Jurásek – Lingr, Tijani, Buren
    Náhradníci: Sirotník – Holeš, Jurečka, Beran, Provod, Douděra, Šmiga
    Trenér: Jindřich Trpišovský.

Krásný dobrý den všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, dnes nás čeká přípravný duel, ve kterém se představí polský Raków Częstochowa a česká SK Slavia Praha.

Hráči už nastupují na hřiště, Slavia jako hostující tým nastupuje ve tmavě modrých dresech, Raków bude hrát v dresech bílých.

1

2
    Lingr se skvěle vrátil vypomoct svým obráncům. Po dobrém obraném zákroku získal faul na svou osobu.

3
    Na levé straně kombinuje Provod, který původně neměl hrát od začátku. Trpišovský ho však na poslední chvíli zařadil do sestavy místo Davida Juráska.

5
    Van Buren vyslal z poza vápna ostrou ránu, která letěla jen metr vedle levé tyče.

6
    Po chybné rozehrávce se v tutové šanci objevil Lingr, ten však v zakončení selhal a přestřelil brnku.

7
    Výborným sólem se právě prezentoval mladičký Pech, který dokázal vyvést míč z vápna kolem čtyř protihráčů.

11
    Pravděpodobně za nějaké nemístné poznámky obdržel červenou Papanikolaou.
    Papanikolaou červená karta

13
    Hra je přerušena a sudí odchází do kabiny. Těžko říct, co tak strašného řekl Papanikolaou rozhodčímu, že ho to tak urazilo.

20
    Vypadá to, že rozhodčí oficiálně ukončil utkání, týmy se však dohodly na dohrání utkání. Hlavním rozhodčím se stává trenér z místní akademie. Jedním pomezním se stává člen realizačního týmu domácích, jako druhý z pomezních bude slávista Douděra.

Oba trenéři se dohodli, že se zápas dohraje 11 na 11, červená karta pro Papanikolaoua tak byla anulována.

21
    Hra pokračuje s novým rozhodčím.

22
    Fantastický Kolář zlikvidoval Piaseckiho, ten na něj běžel úplně sám.

24
    Provod si vzal na starost rozehrání standardní situace. Svou levačkou kroutil míč do vápna, odkud ho odvrátili polští stopeři.

25
    Kdyby měl rozhodčí u sebe nějaké karty, tak by je teď použil. Dominguez totiž ošklivým skluzem zboural Lingra.

30
    Lingr vedl útok po pravé straně, jeho následný centr obrana odhlavičkovala do bezpečí.

32
    Bořil fauluje blízko vápna Slávie. Polský tým bude mít šanci jít do vedení po standardní situaci.

34
    Rakow si standardku zopakuje z druhé strany, tam fauloval Provod.

38
    Nadějný útok Slávie končí nepovedeným centrem Provoda.

41
    Tudor byl ostře faulován Provodem, opět nastává situace, že kdyby měl náhradní sudí žlutou kartu, tak by ji použil.

44
    Ogbu nejprve pokazil rozehrávku, poté však celou situaci dobrým zákrokem zachránil. Kdyby selhal, běželi byl domácí sami na branku.

Nastavit by se mělo nějakých 8 minut, tolik trvala prodleva při střídání rozhodčích.

45+1
    Lingr byl adresátem centru, který do vápna vyslal Provod. V akrobatickém zakončení však selhal.

45+3
    Dominik Pech musí kvůli zranění předčasně střídán. To je velká škoda, jelikož se možná jednalo o nejlepšího hráče na hřišti

45+6
    Za Pecha přichází po krátké prodlevě Holeš, Slavia je tak opět kompletní.

45+8

Máme za sebou první poločas, který byl velmi zajímavý. Ne snad, že bychom viděli nějakou golovou přestřelku, ale kvůli situaci z 11. minuty. Rozhodčí Hajduk měl jakýsi problém s hráčem Rakowa Papanikolaouem, tomu udělil červenou kartu a následně opustil hřiště, s tím že utkání ukončuje. Co se mezi hráčem domácích a rakouským rozhodčím stalo není jasné.

Za malou chvilku bude tento kuriózní zápas pokračovat, Davida Douděru vystřídá v roli pomezního sudího brankář Jan Sirotník.

ze hřiště odchází Kochergin, přichází Lederman,
    ze hřiště odchází Svarnas, přichází Wdowiak.

48
    Kolář zachránil Slávii od inkasování, když vychytal hlavičkový pokus rakowského útočníka.

49
    Ve druhé půli už je rozhodčí vybaven i kartami, žluté varování právě obdržel debutant Tijani.

52
    Offside zastavuje útok Rakowa.

53
    Raków právě vstřelil branku!
    Úvodní tlak v druhé půli přetavili domácí ve vedení. Po centru z pravé strany se po nějakém odrazu dostal míč za Koláře. Vypadá to, že to byl vlastní gól, který si nešťastně dává KONEČNÝ.
    KONEČNÝ vlastní 1:0

54
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází Tijani, přichází Jurečka.

58
    Jurečka určitě dokázal oživit hru Slávie, ta už dokázala otupit ten tlak Rakowa, kterým se polský tým prezentoval ze startu druhé půle.

62
    Holeš hledal na zadní tyči Proveda, ten se jen o pár centimetrů nedostal k hlavičce.

64
    Slavia právě vstřelila branku!
    Masopust přihrál míč do vápna na MICKA VAN BURENA, který si poradil s obráncem a následně vystřelil. Nechytatelnou střelou nedal brankáři šanci.
    van BUREN 1:1

66
    ze hřiště odchází Masopust, přichází Douděra.

68
    Slavia v tlaku nepolevuje, Lingr uvnitř vápna vystřelil, skvěle ho však vychytal brankář.

68
    ze hřiště odchází Rundič, přichází Svarnas,
    ze hřiště odchází Arsenič, přichází Papanikolaou.

69
    Ondřej Lingr si připsal další nebezpečnou střelu, po zákroku brankáře zahrají hosté roh.

73
    Pražský tým stále drží míč a snaží se vymyslet, jak by vyzrál na obranu soupeře.

76
    Ogbu poslal dlouhý centr do vápna, kde se nacházel Douděra, který hlavou sklepl Burenovi. Jeho následnou střelu odráží obránce na rohový kop.

77
    ze hřiště odchází Lingr, přichází Šmiga,
    ze hřiště odchází Provod, přichází Beran.

78
    Šmiga se rovnou po svém střídání mohl zapsat mezi střelce, jeho střela však letěla metr vedle levé tyče.

82
    Hra je přerušena, jelikož na zemi zůstává ležet Sorescu.

83
    Van Buren hezkou přihrávkou vybídl k zakončení z pravé strany Jurečku, ten o malý kousek minul levou tyč.

84
    Buren už překonal svou hlavičkou brankáře, toho však na brankové čáře zastoupil jeho stoper, který vyrazil míč pryč.

88
    Beran napřáhl z poza vápna k neskutečně prudké ráně. Jeho střelu se štěstím vyráží gólman na roh.

90+1
    Douděra svým přesným centrem našel ve vápně hlavu MICKA VAN BURENA, který razantní hlavičkou překonal brankáře.
    van BUREN 1:2

90+3

Po událostech první půle jsme už v té druhé mohli konečně sledovat pořádný fotbal. Do 60. minuty určoval tempo hry polský mistr, který se po vlastním gólu dostal do vedení. Pak už však začala úřadovat Slavia, velký tlak přetavil VAN BUREN ve vyrovnávající branku a v nastavení opět VAN BUREN rozhodl o tom, že Slavia tento zápas nakonec vyhraje. (17:31:10)