Finsko – Česko 84:62 (kon.)
Finsko
84:62 (16:22, 41:33, 60:47)
Česká republika
cz Nedeľa 02.07.2023, 15:30 • Konya Sports Complex • ME do 18 rokov - ženy • Skupina D

Poslední zápas skupinové fáze sehrají Češky v pondělí. Utkají se se Slovinskem. To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek dne! (17:24:38)

Tak tenhle zápas českým juniorkám těžce nevyšel! Oproti včerejšku sice dobře zvládly první čtvrtinu, po níž vedly 22:16, jenže poté úplně vypadly z role, když druhou čtvrtinu prohrály výsledkem 11:25. V průběhu třetí herní části ještě Lvicím svitla naděje, když se dokázaly přiblížit až na rozdíl dvou bodů, ale to už bylo vše. Finky pak začaly výrazně odskakovat a několik minut před koncem bylo o osudu duelu definitivně jasno.

Fantastické utkání odehrála Elina Aarnisaloová, která byla nezastavitelná zejména ve druhém poločase a nastřílela celkově 31 bodů! Dobře hrála také Lilli Onnelaová, jenž k 15 bodům přidala 10 doskoků. Na české straně se žádná z hráček nedostala na dvojciferný střelecký výkon. Mariana Přibylová zaznamenala bodů 9.

Konec zápasu. (84:62)

39:29
    Ještě koš Barbory Leopoldové. (84:62)

39:18
    Amanda Makelaová ještě zvedla střelu z větší vzdálenosti. Už přešlápla tříbodovou čáru, takže je to za dva bodíky. (84:60)

38:54
    Anna Brožová to udělala hezky. V souboji 1 na 1 zmátla bránící hráčku, která pod košem vyběhla až ven ze hřiště a dala snadné body. (82:60)

38:31
    Dva body pro Barboru Leopoldovou. (82:58)

37:46
    Leopoldová se rozhlížela, komu přihrát. Nikoho nenašla, tak vystřelila z výskoku do obroučky. (82:56)

37:18
    Peppi Lohkoová dává odevzdaný Lvicím trojku. (82:56)

36:40
    A nyní už střelecký výkon Eliny Aarnisaloové překročil třicítku! (79:56)

36:30
    Mariana Přibylová snižuje. (77:56)

36:10
    Aarnisaloová proměnila i šestku a na kontě už má vynikajících 29 bodů! (77:54)
    36:09 Aarnisaloová dala koš s faulem.

36:09
    Koš s faulem pro Elinu Aarnisaloovou. Tohle je už exhibice. (76:54)

35:44
    Esther Arialová odházela trestné hody s přehledem. 20bodový rozdíl. (74:54)

35:44
    Arialová byla při nájezdu přistrčena Vlachovou. Trestné hody. (72:54)

35:25
    Makelaová šla do nájezdu, koš ale nezaznamenala. (72:54)

34:13
    Milja Helminenová zaznamenala tříbodový koš! Finky míří za pohodlnou výhrou. Bohužel. (72:54)