Kanada – Švajčiarsko 5:4 (2:1 po s.n.) | Slovensko – USA 6:3 (kon.) | Švajčiarsko – Veľká Británia 6:4 (kon.)
Česko – Kanada 7:2 (kon.)
Česko
7:2 (4:0, 3:1, 0:1)
Kanada
cz Piatok 30.06.2023, 18:00 • Home Credit Arena • Majstrovstvá sveta hráčov do 23 rokov

Je dobojováno. Český výběr do 23 let ovládl dnešní souboj a nedal Kanadě žádnou šanci na odpor. V závěrečné periodě sice dali Češi branku, to ale nemusí český výběr vůbec mrzet. To je pro dnešek ode mě vše, budu se na vás těšit u dalších přenosů napočtenou.

Nejlepší hráči: – Milan Teinitzer (CZE) – Bjork Robinson (CAN) (19:50:46)

44:20
    Česko v poslední minutě útočí na osmý gól. Střela Langra skončila na zadním mantinelu.

43:53
    Vyloučení v týmu Česko:
    Smilsky – 2 min., hákování.

43:16
    Oba celky hrají v plném počtu.

42:55
    Čas nám rychle plyne, Kanada podala v utkání oproti předešlým duelům bezzubý výkon.

41:57
    Kanadským vyhovuje hodně prostoru více. Po dobré akci Richards brankáře nepřekonal.

41:16
    Macháček – 2 min..

Vyloučení v týmu Kanada:
    Granitto – 2 min., držení.

40:51
    Kucharčík nepřesně nahrával na spoluhráče. Míček skončil na zakázaném uvolnění.

40:08
    Domácí přesilovka zatím ve třetí třetiny přímo hrůzu nebudí. Kanaďané dobře brání střední pásmo.

38:43
    Kelly – 2 min. + OT, zásah do oblasti hlavy a krku, odpyká Smilsky.

38:02
    Tým Kanady hraje v plném počtu a přečkal tak velkou šanci soupeře na osmý gól.

37:34
    Češi neuspěšně odstřelují brankáře. Neujala se ani střela Jágra z velké blízkosti.

36:52
    Kucharčík se nacpal s balonkem před bránu, procpat ho za brankáře se mu ale nepovedlo.

36:25
    Dvojnásobná přesilovka Česka začala střelou Laurince, která se ale neujala. Následně Kanada vyhodila.

35:57
    Burke – 2 min., nedovolené bránění.

35:47
    Domácí pětice drží míček a bude se vylučovat, rozhodčí avizují trest.

35:17
    Přesilovková kombinace se Česku nepovedla. Kanada vyhodila míček.

34:57
    Sahota – 2 min., držení.
    33:56 WYATT - 7:2

33:56
    Kanada právě vstřelila branku!
    COLE WYATT dostal od Robinsona přesný před před bránu, odkud zamířil naprosto přesně nad vyrážečku českého brankáře, který neměl mnoho šancí. Asistence: Bjorn Robinson.

33:25
    Licek – 2 min., hrubost.

33:12
    Domácí pětice se drží před brankářem. Nyní však přišel útočný faul.

32:07
    Kanadská rozehrávka skončila zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Petrelliho.

31:18
    Rawji posílal střílený pas před bránu, kde se na míček natahoval Robinson. Byl však na pas krátký.

30:48
    Česko se na začátku třetí třetiny ujímá míčku a diktuje tempo hry.

30:01

Máme za sebou čtyřicet minut a zatím to vypadá jako jasná záležitost. Česko navýšili hned zkraje druhého dějství, na což zareagoval soupeř snížením v početní výhodě. Národní tým ale přidal další dvě trefy díky Vojtěchu Jágrovi, a před poslední periodou tak Češi vedou o šest branek.

30:00

29:26
    Čejka naservíroval puk Lickovi před bránu. Ten ho ale nezvládl zachytit.

29:00
    Zbývá jedna minuta do konce třetiny!

28:37
    Češi dohrávají třetinu s míčkem na holích a nikam nespěchají.

27:44
    Po střetu na zadním mantinelu zůstal ležet na hřišti Oleksiuk. Nakonec se zvedl a bude pokračovat.
    27:18 JÁGR - 7:1

27:18
    Česko právě vstřelilo branku!
    Luxusní souhra skončila u VOJTĚCHA JÁGRA, který měl cestu k další trefě volnou. Kanada musí zabrat, jestli chce se zápasem něco udělat. Asistence: Lukáš Lhota.

25:40
    Langr se protáhl do útoku po straně- Následně hrál s pukem Čejka, jenž z otočky minul.

25:17
    Kanada vyhodila puk na zakázané uvolnění, a vhazuje se tak znovu před gólmanem Kanady.
    24:47 JÁGR - 6:1

24:47
    Petrelli nezvládl přikrýt nahozený míček. VOJTĚCH JÁGR našel před brankářem volný balonek a dorazil ho za jeho záda. Asistence: Jakub Laurinc.

23:54
    Česku se rozehráváka nepovedla. S míčkem pokračuje soupeř.

23:17
    Kaňák nahodil míček za bránu, kde si ho dojel. Proti obránci soupeře však neměl dodatek sil.

22:30
    Časomíru zastavil hvizd rozhodčího po přihrávce rukou.

22:03
    Obrovská šance Macháčka. Ten dostal lob za obranu, který doběhl. Gólmana ale tváří v tvář nepřekonal. Neúspěšný byl i jeho dorážející spoluhráč.

20:57
    Hra je nyní hodně rozhádaná a nikomu se nedaří vytvořit si tlak.

20:15
    Zbytek oslabení čeští hráči dohráli před kanadským gólmanem, za což si vysloužili potlesk publika.

19:22
    Javorové listy hledají dlouze cestu do pásma. Nakonec tvářil tvrdě, avšak nepřesně Rawji.

19:04
    Kanada si rozestavěla přesilovkou formaci a dobře kombinovala. Z mezikruží pálil Keough, Novotný jeho pokus zachytil.

18:12
    Štěpánek – 2 min., držení.
    17:44 ROBINSON - 5:1

17:44
    Český hráč se vracel z trestné když Kanada, nádherně rozložila českou obranu. Nejprve se krásným manévrem uvolnil Kelly, který zadovkou posunul na Rawjiho, jenž taktéž zadovkou našel volného BJORN ROBINSON, který se nemýlil. Asistence: Zafir Rawji, Jacob Kelly.

15:35
    Kamenář – 2 min., nedovolené bránění.
    15:28 LICEK - 5:0

15:28
    Kanadský brankář v první minutě kapituluje a Home Credit Arenou zní Pátá! MATYÁŠ LICEK dostal míček přímo před bránu a z blízka našel mezeru v Petrelliho výstroji. Asistence: Jan Čejka.

15:07
    Domácí vlétli do druhé třetiny, jako skončili tu první. Tlak hned ze stratu!

15:01
    Střídání v týmu Kanada:
    ze hřiště odchází Petrelli, přichází Allin.

15:01

Úvodní část hry je u konce a Češi zatím drtí javorové listy, vlastně je ani nepustili z obranného pásma! Poprvé se národní tým trefil už v první minutě. Další tři branky domácí připravili v dlouho přesilové hře.

15:00

14:00
    Zbývá jedna minuta do konce třetiny.

13:00
    Česko tráví snad celou třetinu v útočném pásmu. Znovu jsou nastěhování před Petrellim a čekají na nějakou chybu.

12:03
    Čejka dostal pas před odkrytou bránu, nezvládl prudký míček trefit.

11:25
    Kucharčík – 2 min., hrubost,
    Richards – 2 min., držení.
    10:48 LANGR - 4:0

10:48
    Kanadská obrana z novu v oslabení kapituluje. NICOLAS LANGR dostal nabito na pravý kruh, odkud nedal Petrellimu žádnou šanci. Asistence: Jan Čejka.
    10:23 VANIŠ - 3:0

10:23
    Tohle se brání těžce. Rozjetá česká mašina zatím nezastavuje. Po rychlé kombinaci navýšil náskok České republiky JIŘÍ VANIŠ výstavní ranou. Asistence: Jakub Laurinc.

09:50
    Tak to je výhoda jako hrom. Dvě minuty budou mít domácí výhodu jednoho hráče v poli. Uvidíme, jak si s tím Kanada poradí.

09:49
    Lock – 2 min., podražení.

09:49
    Procházka utekl sám proti brankářovi. Rozmíchal si ho ale v kritický moment byl podražen, bude se vylučovat.

09:32
    Čechy čeká dlouhá přesilová hra. Kanaďané hned vyhodili.

09:27
    Fenwick – 2 min. + 2 min., vysoká hůl.

09:16
    Bude se vylučovat. Rozhodčí avizují trest, český gólman je už na střídačce.

08:38
    Procházka se držel na míčku. Otočkou oklamal protihráče a zkusil překvapit brankáře, ten. však udržel pozornost.

08:00
    Kanadští nahodili puk po mantinelu do pásma, doběhnout ho však nezvládli.

07:27
    Domácí se znovu usadili před kanadskou bránou. Střela od modré prolétla těsně vedle tyče.

07:04
    Kastner tvrdým hitem přišpendlil na mantinel jednoho z protihráčů.

05:48
    Český protiútok skončil nezdarem. I přes to se ale dále domácí drželi na míčku. Lhota dobře motal protihráče v obranném boxu ve finální fázi však nepřesně nahrával.

05:22
    Kanada se nyní drží na míčku. Smilsky dostal skvělou přihrávku mezi obránce. Golmana zkusil překonat bekhendovou kličkou, místo ve výstroji Novotného ovšem nenašel.

04:27
    Čejka zavezl puk za bránu. Hra následně došla až k Školoudíkovi, který zamířil od modré do vyrážečky brankáře.

03:58
    Česká chuť na góly neustupuje. Červenobílí jsou znovu nastěhováni v útoku a dobře rotují.
    03:25 MACHÁČEK - 2:0

03:25
    V moment, kdy se měl potrestaný hráč vracet z trestné, čeští hráči navyšují svůj náskok. MICHAL MACHÁČEK si našel před bránou odražený míček a poslal ho mimo dosah Petrelliho. Asistence: Jakub Laurinc.

03:08
    Česká pětice se drží v útoku a postupnou kombinací duši soupeřovu čtveřici.

01:48
    Langr rozehrál kombinaci na modrou čáru. Čejka našel od modré na brankovišti Jágra, jenž míček do hostující klece nedostal z velmi dobré pozice.

01:30
    Po buly to zkoušel dobře Linek, který ovšem minul. Kanada následně vyhodila.

01:25
    Sahota – 2 min., nedovolené bránění.

01:10
    Javorové listy dobře forčekují. Česko balonek rychle dostalo do souprava pásma a vykoledovalo si faul.

01:00
    Po opakované přihrávce rukou se vhazuje ve středovém kruhu.

00:51
    Kanaďané zkusili něco vymyslet v útoku, ale nic závažného nevytvořili. Hra se zasekl ve středu hřiště.
    00:22 ŠKOLOUDÍK - 1:0

00:22
    A máme tady první branku! VÁCLAV ŠKOLOUDÍK získal po buly míček a z mezikruží propálil kanadského brankáře. Asistence: Milan Teinitzer.

00:15
    Česko se ihned žene do útoku. Čejka se protáhl do pásma a provětral lapačku gólmana.

00:01

Česko: Novotný (Foršt, Rechtorik) – Teinitzer, Geisler, Vaniš (A), Školoudík, Kastner, Procházka, Štěpánek, Stupka (C), Chramosta, Kaňák, Jágr, Kucharčík, Janeček, Kamenář, Laurinc (A), Kovárník, Licek, Lhota, Čejka, Macháček, Langr

Kanada: Petrelli (Allin) – Granitto, Smilsky, Keough (A), Fenwick, Battaglia, Broaders, Maher (C), Gosse, Smilsky, Lock, Burke, Neilson, Dosanjh, Oleksiuk, Sahota (A), Richards, Wyatt, Robinson, Kelly, Rawji

Rozhodčí: Laczko, Hriško.

Srdečně vítám všechny fanoušky mládežnického hokejbalu. Společně budeme sledovat vývoj utkání mezi výběry Česka a Kanady do 23 let. Přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Rambousek

Góly a asistencie: 1. Školoudík (Teinitzer), 4. Macháček (Laurinc), 11. Vaniš (Laurinc), 11. Langr (Čejka), 16. Licek (Čejka), 25. Jágr (Laurinc), 28. Jágr (Lhota) – 18. Robinson (Rawji, Kelly), 34. Wyatt (Robinson)

Rozhodca: Laczko, Hriško