Maďarsko – Česko | 62:61 (kon.) | | | Belgicko – Srbsko | 93:53 (kon.) | | | Francúzsko – Čierna Hora | 90:46 (kon.) |
Španielsko – Nemecko | 67:42 (kon.) |
koniec
Maďarsko
62:61
(7:11, 29:22, 48:39)
Česká republika
Tadeáš Rulf
Maďarsko:
Kissová, Dubeiová, Kanyasiová, Goreeová, Studerová, Ahová, Toroková, Vargová, Leliková, Horváthová, Hatarová, Ruffová-Nagyová
Náhradníci:
Tréner: Norbert Szeleky
Česká republika: Vyoralová, Stoupalová. Březinová, Hamzová, Holešínská, Andělová, Čechová, Zeithammerová, Sklenářová, Šípová, Voráčková, Paurová.
Náhradníci:
Tréner: Romana Ptáčková
Náhradníci:
Tréner: Norbert Szeleky
Česká republika: Vyoralová, Stoupalová. Březinová, Hamzová, Holešínská, Andělová, Čechová, Zeithammerová, Sklenářová, Šípová, Voráčková, Paurová.
Náhradníci:
Tréner: Romana Ptáčková
Rozhodca:
Diváci:
Štvrtiny: 7:11, 29:22, 48:39, 62:61
Cyesha Goreeová – 17 bodů
Debora Dubeiová – 10 bodů
Veronika Kanyasiová – 8 bodů
X
Natálie Stoupalová – 20 bodů
Gabriela Andělová – 13 bodů
Emma Čechová – 6 bodů
Další pozoruhodné výkony
Debora Dubeiová – 11 doskoků
Agnes Studerová – 7 asistencí
Emma Čechová – 6 doskoků
Kateřina Zeithammerová – 4 asistence (14:16:45)
Jediný bod chyběl dnes českému týmu k prodloužení, jediný koš k vítězství. Těžko se vůbec hledají slova po takto nepříjemné porážce. Můžeme litovat, že naše úspěšnost tříbodových střeleckých pokusů byla pouhých 19%, že jsme spáchali 22 faulů či že se nám nepodařilo poslední útok zápasu využít lépe.
Každopádně můžeme být na naše lvice rozhodně hrdí, předvedly krásný zápas a na turnaji, byť jejich výkony byly někdy třeba poněkud nevyrovnané, rozhodně neudělaly ostudu, naopak reprezentovaly naši zem velmi důstojně.
To už je za mě pro dnešek vše, věřím, že ani přes dnešní porážku na basket nezanevřete a brzy se opět uvidíme. Top den všem!
Druhý poločas začne přibližně ve 13:11.
Maďarsko: Kissová, Dubeiová, Kanyasiová, Goreeová, Studerová, Ahová, Toroková, Vargová, Leliková, Horváthová, Hatarová, Ruffová-Nagyová
Trenér: Norbert Szeleky
Česko: Vyoralová, Stoupalová. Březinová, Hamzová, Holešínská, Andělová, Čechová, Zeithammerová, Sklenářová, Šípová, Voráčková, Paurová.
Trenér: Romana Ptáčková.
Naší reprezentaci jistě není věrným fanouškům třeba dlouze představovat. I český kádr stojí primárně na hráčkách z nejvyšší soutěže, nejvyšší zastoupení má v počtu pěti hráček pražské USK, mimo českou nejvyšší soutěž se zase prezentuje ve Španělsku hrající Holešínská, v Polsku driblující Březinová a na Slovensku koše střílející Gabriela Andělová. Trenérkou národního týmu je paní Romana Ptáčková.
V roce 2005 dokázaly Češky získat senzační zlatou medaili pro mistryně Evropy, od roku 2013 se nám však na evropském šampionátu nikdy nezadařilo a nepodařilo se nám ani opustit základní skupinu. Věřme, že cesta přes Izrael, ale možná také přes Italky a Belgičanky bude letos schůdná, pokud dokážeme zopakovat některé výkony z předturnajové přípravy, můžeme dokázat velké věci!
Maďarsko
Tahounkou maďarské reprezentace je zatím především Virag Kissová s průměrem 18,7 bodu na zápas, která se standardně prezentuje v NKA Universitas PEAC. Prakticky celý maďarský tým je složený z hráček domácí soutěže, jedinou legionářkou je Reka Leliková, která hraje za belgický Mithra Castors Braine.
V porovnání s českým týmem střílejí Maďarky častěji pouze za dva body, vyšší úspěšnost mají jak v dvoubodové, tak ve tříbodové palbě. Problémem v uvozovkách domácího týmu je střelba trestných hodů, tam mají Maďarky pouze 65% úspěšnost. Průměr faulů na zápas je u Maďarek 22, u Češek pouze 18.
Maďarky získaly v padesátých letech dvě stříbrné medaile z mistrovství Evropy, celkem získaly také pět bronzů (poslední v roce 1991). Na Olympijské hry se probojovaly pouze jednou, v roce 1980 skončily čtvrté, na světovém šampionátu byly pětkrát, naposledy před 25 lety. Trenérem týmu je pan Norbert Szekely,