Španielsko – Taliansko 2:1 (kon.)
Španielsko
2:1 (1:1)
Taliansko
Štvrtok 15.06.2023, 20:45 • FC Twente Stadion, Enschede • Liga národov UEFA - Liga A • Semifinále

Španělsko postupuje do finále Ligy národů, kde se střetne v neděli s Chorvatskem. Do rozhodujícího klání postoupilo zcela zaslouženě, poněvadž dnes bylo lepším mužstvem. Do vedení šlo krátce po úvodním hvizdu, když Yeremi Pino potrestal chybu italské defenzívy. Záhy sice Ciro Immobile vyrovnal z penalty, více ze hry ale stále mělo Španělsko. Po pauze si vytvořilo zhruba deset minut velký tlak, Italy musel zachraňovat gólman Gianluigi Donnarumma. Přece jen se ale španělský tým dočkal rozhodující branky, a to až v 88. minutě, kdy se prosadil střídající Joselu.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (22:45:56)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 24:8.

90+5

90+5
    Unai Simón si doběhl pro volný míč a pošetřil další vteřiny pro svůj celek. Se španělským postupem do finále to už vypadá velice dobře.

90+4
    Po ošetření se začalo hrát až nyní. Pravděpodobně se utkání ještě o nějakou tu minutku protáhne.

90+3
    Nicolò Zaniolo viděl za svůj faul loktem žlutou kartu zcela po zásluze. Na zemi teď zůstal ležet stoper Robin Le Normand.

90+2
    Unai Simón se zmocnil míče a nakopl jej poměrně daleko na útočnou polovinu. Defenzíva Španělska si opět bude moct oddechnout.

90+1
    Centr do španělského vápna adresáta našel jen v podobě fotbalistů v červených dresech, což se Italům zrovna nelíbilo.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby se budou přidávat čtyři minuty.

90
    Itálie má velmi málo času na to, aby reagovala. Základ bude se pořádně usadit na útočné polovině.
    88. JOSELU - 2:1

88
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Španělé pravděpodobně rozhodují o svém vítězství, ale ještě budou muset zhruba pět minut přečkat. Na řadu přišla Rodriho střela ze střední vzdálenosti, která byla lehce tečována italským hráčem a nakonec ji za brankovou čáru dostal střídající JOSELU. 2:1.

87
    Na konci 87. minuty se Španělsko stále přibližuje k italské bráně, ale mnoho nápadů nemá.

85
    Joselu se poprvé zapojil do hry, ale jeho ofenzivní snažení nedokráčelo do zdárného konce. Italská obrana znovu byla přesvědčivá.