Laura Spreaficová – 3 trojky
    Olbis Andreová – 8 doskoků

Renata Březinová – 7 obranných doskoků
    Gabriela Andělová – bilance +/- +14 (15:55:27)

Je konec, vyhráli jsme! Parádní výkon českých dam, které poměrně nečekaně dokázaly porazit Italky! Prohrávaly již o 14 bodů, ukázaly však ohromně bojovný a psychicky silný výkon a nakonec díky lepší koncovce triumfují a výrazně zvyšují své šance na účast ve vyřazovacích bojích.

Italkám v závěru utkání odešla střelba za 3 body, v této statistice mají pouze 24% oproti 50% českého týmu. De facto všechny ostatní statistiky jsou vyrovnané, Češkám se ve druhém poločase podařilo dotáhnout kvalitní doskakování Italek a v utkání, které nabídlo hned 38 ztrát vítězí rozdílem 3 bodů.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den a na viděnou zítra, kdy se od 11:15 utkají naše lvice s favoritkami skupiny z Belgie!

39:52
    Paráda! Zdálo se, že Češky ztratily míč a situace se výrazně komplikuje, ale Eliška Hamzová dokázala vlastní ztrátu zachránit a následně se prosadit! Skvěle, máme třibodový náskok 8 vteřin před koncem. (58:61)

39:31
    Zandalasiniová snižuje na rozdíl jediného bodu. (58:59)
    39:07 Vítězná trojka Petry Holešínské

39:07
    Jó! 53 vteřin před koncem utkání trefuje tříbodovou střelu Petra Holešínská a situace začíná z českého pohledu vypadat nečekaně optimisticky. (56:59)

38:46
    Italky již měly na zakončení pouhé čtyři vteřiny a pod tlakem okamžiku si tento problém nejspíš vůbec neuvědomily a ztrácejí míč. (56:56)

38:42
    Nepřesné zakončení Andreové, Keysová ještě dokázala vybojovat míč pro domácí. (56:56)

38:22
    Oddechový čas pro tým Itálie. (56:56)

38:22
    ANO! 98 vteřin před koncem prvního zápasu skupiny B srovnává Renata Březinová tříbodovou střelou skóre zápasu! (56:56)

38:05
    Skvělý obranný zisk míče Natálie Stoupalové! (56:53)

37:51
    Mimo jde také rána Terezy Vyoralové za tři body. (56:53)

37:32
    Spreaficová pálila za tři body, naštěstí pouze do obroučky. (56:53)

37:18
    Pod tlak se dostaly také Italky, střela však přišla včas, byť je nepřesná. (56:53)

37:07
    Načasování teď naší akci bohužel nevyšlo, Andělová se dostala pod tlak a porušuje pravidlo 24 vteřin. (56:53)

36:52
    Villaová fauluje Hamzovou. (56:53)

36:37
    Sóloakce Matilde Villaové končí zvýšením náskoku Italek na tři body. (56:53)

36:15
    Důležitý obranný zisk míče Petry Holešínské. (54:53)

36:01
    Hamzová fauluje Keysovou, Češky jsou na čtyřech faulech. (54:53)

35:46
    Paráda! Klíčové trestné hody naše Eliška Hamzová zvládla a rozdíl je již pouze jednobodový. (54:53)

35:46
    Villaová fauluje Hamzovou a ta jde na čáru trestného hodu. (54:51)

35:30
    Zandalasiniová netrefuje trojku. (54:51)

35:10
    Holešínské utekl míč za autovou čáru a je tu další ztráta dnešního odpoledne, je jich k vidění opravdu ohromné množství. (54:51)

34:59
    Emma Čechová doskočila střelu Zandalasiniové. (54:51)

34:53
    Taktický faul Vyoralové na kapitánku Bestagnovou, která byla v úvodu zápasu hodně výrazná, v dalším průběhu se však již příliš do hry nedostává. (54:51)

34:30
    Výborně! Pas Stoupalové dokázala zužitkovat Hamzová. (54:51)

34:10
    Zandalasiniová zvyšuje na rozdíl pěti bodů. (54:49)

34:05
    Panová je faulována Natálii Stoupalovou, ta má již svou čtvrtou osobní chybu. (52:49)

33:50
    Vyoralová míjí za dva body a je tu další vítězství Italek na doskoku. (52:49)

33:26
    Oddechový čas pro tým Česko. (52:49)

33:26
    A ještě jedna zbytečná ztráta Kateřiny Zeithammerové, tentokráte už bohužel Italky trestají zásluhou Cecilii Zandalasiniové. (52:49)

33:06
    Ztrátu Zeithammerové naštěstí nedokázala potrestat Villaová. (50:49)

32:37
    A další veledůležitý koš! Prosazuje se Natálie Stoupalová a je to o jediný bod. (50:49)

31:52
    Březinové snižuje na rozdíl pouhých tří bodů! (50:47)

31:30
    Další ztráty na obou stranách, začátek čtvrté třetiny je hodně roztěkaný. (50:43)

31:01
    Nepřesný pas Fassinaové a ztráta Italek. (50:43)

30:34
    Ani Kateřina Zeithammerová se bohužel nedokázala prosadit. (50:43)

30:21
    Tříbodová rána nesedla Francesce Panové. (50:43)

30:11
    V úvodu čtvrtiny se prosazuje Sklenářová. (50:45)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (50:43)

Po tragickém začátku třetí čtvrtiny a třináctibodové italské šňůře na úvod třetí třetiny se nám naštěstí podařilo velkou část náskoku Italek zlikvidovat a stále můžeme v závěru zápasu usilovat i triumf.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (50:43)

29:55
    Takticky jsme bohužel nezvládli konec třetí třetiny, poslední akcí se prosazuje Veronaová. (50:43)

29:23
    Dobrá italská práce na doskoku přináší koš Andreové. (48:43)

29:08
    Trestný hod Hamzová bohužel neproměňuje. (46:43)
    29:08 Famózní akce Elišky Hamzové

29:08
    ELIŠKA HAMZOVÁ! Skvěle! Koš s faulem ve chvíli, kdy zazněl klakson, paráda! (46:43)

28:44
    Další neúspěšně zakončený útok Spreaficové nám dává šanci na další koš v řadě! (46:41)

28:22
    A následuje parádní nájezd Elišky Hamzové! Češky už ztrácejí pouze pět bodů. (46:41)

27:51
    Skvěle! Češky ustály tlak a zdánlivě ztracené utkání je zpátky, je tu přesná trojka Natálie Stoupalové. (46:39)

27:35
    Pokus o trojku Spreaficové jde mimo. (46:36)

Oddechový čas pro tým Itálie. (46:36)

27:14
    Skvělá kombinace Březinové s Andělovou! Dostáváme se na dosah jednociferného deficitu. (46:36)

26:54
    Italky se musely tlačit k zakončení s klaksonem, je z toho nakonec hodně bolestivý útočný faul Keysové na odvážně bránící Natálii Stoupalovou. (46:34)

26:28
    Bohužel nedovezly, Vyoralová střílí nepřesně. (46:34)

26:20
    Dobrý obranný doskok Natálie Stoupalové, Češky vezou další koš. (46:34)

25:55
    Nepromyšlený pas Andělové a další zbytečná ztráta, nervozita a negativní emoce z dosavadního průběhu zápasu se bohužel začínají projevovat. (46:34)

25:42
    A následuje italská ztráta Zandalasiniové, snad se nám konečně podaří dostat na dostřel. (46:34)

25:26
    Konečně koš našeho týmu, za dva body se prosazuje Gabriela Andělová. (46:34)

25:09
    Villaová ztratila nepřesným pasem míč a následně musela Zeithammerovou zastavit faulem. (46:32)

25:00
    Dobrý obranný zisk míče, následuje však útočný faul Čechové ve cloně a další ztráta. (46:32)

24:45
    Pokračuje italský útok. (46:32)

24:36
    Tak nic, Vyoralová nepřesným pasem útok kazí, následně sudí diskutují o uznání či neuznání koše Andreové, nakonec je pískán přešlap. (46:32)

24:11
    Nyní po dlouhé době chybují také Italky, po špatném pasu Villaové snad konečně skórujeme! (46:32)

23:57
    A další česká ztráta, kterou se provinila Holešínská, která následně fauluje Keysovou. (46:32)

23:27
    Další tříbodová radost Italek, po dobrém útočném doskoku Andreové se prosazuje Jasmine Keysová. (46:32)

22:54
    A další nešťastná ofenzivní ztráta, Natálii Stoupalové unikl míč mimo hrací plochu. (43:32)

22:43
    Oddechový čas pro tým Česko. (43:32)

22:43
    Na druhé straně se raduje Laura Spreaficová, utkání právě začíná českému týmu definitivně utíkat, ještě jsme ve druhé polovině netrefili ani jednu střelu. (43:32)

22:32
    Trojka Holešínské bohužel nepadla. (40:32)

22:23
    Další faul Italek, tentokráte se provinila Spreaficová na úkor Radky Březinové. (40:32)

22:13
    Villaová fauluje Hamzovou. (40:32)

22:01
    A trestán přidaným bodem je i faul Natálie Stoupalové. (40:32)

22:01
    No a je tu další italský koš, který znamená vedení ve třetí čtvrtině 6:0 pro domácí. Keysová jde navíc ještě na trestný hod. (39:32)

21:47
    Poněkud nervózní český útok končí pouze nepřesným zakončením Terezy Vyoralové. (37:32)

21:22
    Zbytečná ztráta Petry Holešínské po které zvyšuje italský náskok Villaová. (37:32)

20:57
    Těsně před klaksonem se bohužel prosazuje Olbis Andreová. (35:32)

20:55
    Pokračuje italský útok, Italky vhazují a mají sedm vteřin. (33:32)

20:35
    Nepřesně přihrává také Vyoralová a šanci zvýšit své vedení mají naopak Italky. (33:32)

20:16
    Úvod druhé půle přináší ztrátu Villaové. (33:32)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (33:32)

První poločas zápasu je u konce, sledujeme vyrovnanou bitvu. Při pohledu do statistik vidíme velmi vyrovnaná čísla, za zmínku stojí snad jen lehká převaha Italek na doskoku (24 x 16) a velmi nízká česká úspěšnost za dva body (35%). Český tým předvedl ve druhé čtvrtině ještě lepší výkon než v té první a rozhodně dnes může pomýšlet na výhru.

Druhý poločas začne v 15:00.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (33:32)

19:45
    Tereza Vyoralová ale trojky umí taky! Je sníženo na rozdíl jediného bodu v náš neprospěch. (33:32)

19:26
    A další české zaváhání v závěru čtvrtiny, za tři body se trefuje opět zcela nebráněná Spreaficová. (33:29)

18:45
    Poměrně snadno otáčí Zandalasiniová takzvaným jumpshotem skóre, prakticky nikdo ji ve střední vzdálenosti nebránil. (30:29)

18:27
    Kroky jsou pískány proti Andělové. (28:29)

18:11
    Po útočném faulu Keysové, který byl již zmiňovanou předchozí italskou ztrátou, se bohužel nedovoleně herně projevila také Holešínská. (28:29)

17:44
    Naštěstí je tu italská ztráta, ty už jich mají více než Češky v první čtvrtině a to se zdálo, že nás dnes v této statistice nepochybně zdrtí. (28:29)

17:36
    Příliš pomalá byla teď česká akce, na poslední chvíli se snažila zakončit Simona Sklenářová, pálí však mimo. (28:29)

17:10
    Jasmine Keysová snižuje na rozdíl jediného bodu. (28:29)

16:39
    Holešínská proměňuje jeden ze dvou trestných hodů, Češky jsou v této dovednosti zatím dnes pouze na 42%. (26:29)

16:38
    Spreaficová fauluje Holešínskou, jde se na trestné hody. (26:28)

16:26
    Chaos a ztráty na obou stranách, díky Holešínské máme míč my. (26:28)

16:11
    Po neproměněné tříbodové straně byly pod košem na doskoku bohužel dominantnější Italky. (26:28)

15:52
    Pokažený nájezd na koš a ztráta Veronaové, dobrou práci odvedla v obraně Zeithammerová. (26:28)

15:31
    Holešínská proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (26:28)

15:31
    Faul také na druhé straně, Veronaová posílá na čáru trestných hodů Petru Holešínskou. (26:27)

15:21
    Faul Natálie Stoupalové. (26:27)

15:08
    Veronaová míjí trojku, Italky ale zůstanou v držení balónu. (26:27)
    14:49 Šťastný koš Natálie Stoupalové

14:49
    Štěstí teď bylo na naší straně, koš Natálie Stoupalové se od obroučky prokutálel síťkou a jdeme zase do vedení. (26:27)

14:23
    Oddechový čas pro tým Česko. (26:25)

14:22
    To je škoda! Březinová nedokázala proměnit nájezd na koš a Panová právě trestá druhou trefenou trojkou v řadě, český náskok je pryč. (26:25)

13:50
    Vyrovnané utkání budeme sledovat i nadále, tříbodovou ránu proměňuje Panová. (23:25)

13:40
    Hamzová fauluje Veronaovou. (20:25)
    13:28 Trojka Petry Holešínské

13:28
    Trojka Petry Holešínské! Češky získávají pětibodový náskok! (20:25)

13:16
    Francesca Panová fauluje Holešínskou. (20:22)

13:04
    Zpoza tříbodové hranice mířila Zandalasiniová, koš netrefuje. (20:22)

12:41
    Add-one nevyšel, trestný hod jde mimo. (20:22)

12:41
    Perfektní! Andělová trefuje trojku a navíc je to s faulem, kterým se provinila Santucciová. (20:22)

12:24
    A zase je tu ztráta italského týmu, ten teď zažívá hodně kritickou pasáž a máme opět šanci obrátit stav. (20:19)

12:07
    Březinová střílí mimo, doskakuje bránící Panová. (20:19)

11:49
    Italky se teď snaží útočit bleskově a na riziko, výsledkem je další ztráta. (20:19)

11:43
    Ztrátu Santucciové bohužel právě Andělová nedokázala potrestat. (20:19)

11:23
    Pokus Gabriely Andělové o trojku jde mimo. (20:19)

11:00
    Fassinaová přesně po minutě druhé čtvrtiny otáčí stav. (20:19)

10:34
    Bestagnová proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (18:19)

10:34
    Právě Šípová ale také dává soupeřkám příležitost srovnat stav zápasu faulem, který posílá na čáru trestného hodu Bestagnovou. (17:19)

10:20
    První body v zápase si připisuje Veronika Šípová. (17:19)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (17:17)

První čtvrtina je u konce, Češky zatím úspěšně dotahují italský náskok, v samém závěru čtvrtiny se jim dokonce podařilo srovnat. Potřebujeme trochu více klidu a méně minel, kvalitu hry však na soupeření s Italkami rozhodně máme.

10:00
    První čtvrtina skončila. (17:17)

09:37
    Hamzová dokázala s přehledem obejít domácí obranu a srovnává skóre. (17:17)

09:24
    Oba jdou ovšem mimo, věřme, že půjde pro náš tým na závěr třetiny o klíčovou vzpruhu. (17:15)

09:24
    Hamzová fauluje Mariellu Santucciovou, která jde házet dva trestné hody. (17:15)

09:12
    Kroky pískány Simoně Sklenářové, další zbytečné české zaváhání. (17:15)

08:56
    Kapitánka Bestagnová se následně prosazuje snadným košem. (17:15)

08:49
    Začátečnická chyba Elišky Hamzové, její pas byl pro domácí obranu snadnou kořistí. (15:15)

08:36
    Oddechový čas pro tým Itálie. (15:15)
    08:16 Parádní spolupráce Březinové a Stoupalové

08:16
    Renata Březinová si skvěle našla prostor pod košem a po pasu Stoupalové srovnává skóre zápasu! (15:15)

07:59
    Útočný faul při clonění kapitánky Bestagnové proti naší Andělové. (15:13)

07:51
    Bohužel bohužel, formálně domácí hráčky dokázaly ubránit Andělovou a do ofenzívy se přesouvají naopak naše soupeřky. (15:13)

07:32
    Ztrátu však zapisuje taky Bestagnová a máme šanci na srovnání skóre. (15:13)

07:17
    Po nepřesném pasu byla při snaze získat balón zpět až příliš agresivní Gabriela Andělová. (15:13)

06:49
    Nedovolený zákrok Simony Sklenářové. Dnes se zatím kromě zraněné Voráčkové dostávají na palubovku snad všechny české hráčky. (15:13)

06:34
    Stoupalová skóruje, zatím skvěle s favoritkami držíme krok. (15:13)

06:26
    Během boje o druhý trestný hod přichází další italský faul, kterým se provinila kapitánka Bestagnová. (15:11)

06:25
    Holešínská trefuje jeden ze dvou. (15:11)

06:25
    A další italský faul, Holešínská jde na trestné hody. (15:10)

06:19
    Po nepřesném pasu Keysové hledala Zeithammerová bleskově Natálii Stoupalovou, která je faulována. (15:10)

06:00
    Vydařený nájezd na koš Petry Holešínské. (15:10)

05:40
    Andreová bohužel trefuje oba trestné hody a odstup Italek je již sedmibodový! (15:8)

05:40
    Oddechový čas pro tým Česko. (11:8)

05:40
    Stoupalová fauluje při střele Andreovou, čekají nás trestné hody. (11:8)

05:24
    Constanzaová zvyšuje odskok Italek. (13:8)

05:15
    Zandalasiniová zvyšuje italský odskok, zatím se nám bohužel v defenzívě příliš nedaří. (11:8)

04:58
    Nepřesný pas Vyoralové, střelecky toho využít se zpoza tříbodové linie nepodařilo Spreaficové. (9:8)

04:40
    Veronaová otáčí skóre zápasu. (9:8)

04:28
    Hamzová během rychlé italské akce zastavila Keysovou pouze za cenu prvního nedovoleného zákroku. (7:8)

03:54
    Keysová snižuje rozdíl ve skóre na jediný bod. (7:8)

03:41
    Paráda, další trefená trojka, tentokráte střílela přesně Březinová! (5:8)

03:04
    I teď nás ovšem italský koš okamžitě vyburcoval ke zvýšení intenzity a srovnáváme zásluhou tříbodové trefy Petry Holešínské. (5:5)

02:26
    Spreaficová trefuje první trojku zápasu. (5:2)

02:11
    Po dobrém obranném doskoku Březinové bohužel dvojku netrefila Natálie Stoupalová. (2:2)

01:51
    Po ztrátě míče Stoupalové nedokázala ránu za tři body trefit Jasmine Keysová. (2:2)

01:34
    Opět vidíme nepřesné střelecké pokusy na obou stranách. (2:2)

01:18
    Po doskočené nepřesné trojce Holešínské se nedokázala prosadit ani Hamzová. (2:2)

00:47
    Zandalasiniová míjí trojku a získáváme balón. (2:2)

00:31
    Češky okamžitě srovnávají zásluhou Elišky Hamzové. (2:2)

00:16
    Andreová dává první koš zápasu. (2:0)

00:14
    Úvodní rozskok zvládl lépe náš soupeř, který pokračuje v útoku. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Veronika Voráčková je sice na soupisce českého týmu, její účast v dnešním zápase je však vinou zdravotních obtíží krajně nepravděpodobná.

Itálie: Andreová, Bestagnová (C), Cubajová, Fassinaová, Keysová, Panová, Santucciová, Spreaficová, Truccová, Veronaová, Villaová, Zandalasiniová
    Trenér: Lino Lardo

Česko: Andělová, Březinová (C), Čechová, Hamzová, Holešínská, Paurová, Sklenářová, Stoupalová, Šípová, Voráčková, Vyoralová, Zeithammerová
    Trenér: Romana Ptáčková

Rozhodčí: Forsberg (DEN), Proc (POL), Deman (FRA).

Itálie

Hned tři italské hráčky jsme měli možnost sledovat v rámci nedávného Final Four basketbalové Euroligy v němž trio Keysová, Bestagnová a Veronaová přispělo k těsné ztrátě bronzových nadějí USK Praha. Dále má trenér Lardo k dispozici 5 hráček Benátek, dvě z Boloni a Lauru Spreaficovou, která se prezentuje ve španělské lize.

Jediný titul mistryň Evropy Italek je už pořádně vousatý, je již z roku 1938. V roce 1995 se pak této zemi podařilo vybojovat pod košem stříbrnou medaili. V novém miléniu jsou však zatím pro Italky brány čtvrtfinále zakleté.

Česko

Naší reprezentaci jistě není věrným fanouškům třeba dlouze představovat. I český kádr stojí primárně na hráčkách z nejvyšší soutěže, nejvyšší zastoupení má v počtu pěti hráček pražské USK, mimo českou nejvyšší soutěž se zase prezentuje ve Španělsku hrající Holešínská, v Polsku driblující Březinová a na Slovensku koše střílející Gabriela Andělová. Trenérkou národního týmu je paní Romana Ptáčková.

V roce 2005 dokázaly Češky získat senzační zlatou medaili pro mistryně Evropy, od roku 2013 se nám však na evropském šampionátu nikdy nezadařilo a nepodařilo se nám ani opustit základní skupinu. Věřme, že cesta přes Izrael, ale možná také přes Italky a Belgičanky bude letos schůdná, pokud dokážeme zopakovat některé výkony z předturnajové přípravy, můžeme dokázat velké věci!

Čtvrteční odpoledne se v rámci našich onlajnů ponese mimo jiné ve znamení basketbalu, začíná totiž EuroBasket, tedy Mistrovství Evropy žen 2023!

Češky se ve skupině B utkají postupně s Italkami, Belgičankami a Izraelkami, všechna utkání samozřejmě nabídneme formou podrobných živých přenosů. Čtyřčlenná skupina vygeneruje jedny jisté čtvrtfinalistky a dvě družstva, která postoupí do kvalifikace o čtvrtfinále, pro udržení se v turnaji tedy stačí neobsadit poslední příčku. Celá skupina B se odehraje v Tel Avivu, Izrael letos turnaj hostí společně se slovinskou Lublaní. Favoritkami skupiny jsou ve světovém žebříčku sedmé Belgičanky, papírově by do kvalifikace postoupily také šestnácté Italky a dvaadvacáté Češky. Izraeli patří až pozice 54 a je výrazným outsiderem celého turnaje.

Vstup do turnaje je sám o sobě vždy velmi důležitý, zvláště vzhledem k tomu, že nás hned na úvod čeká papírově nejvyrovnanější a tedy svým způsobem i nejdůležitější mač celé skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tadeáš Rulf

Taliansko: Andreová, Bestagnová (C), Cubajová, Fassinaová, Keysová, Panová, Santucciová, Spreaficová, Truccová, Veronaová, Villaová, Zandalasiniová
    Tréner: Lino Lardo

Česká republika: Andělová, Březinová (C), Čechová, Hamzová, Holešínská, Paurová, Sklenářová, Stoupalová, Šípová, Voráčková, Vyoralová, Zeithammerová
    Tréner: Romana Ptáčková

Rozhodca: Forsberg (DEN), Proc (POL), Deman (FRA)
    Štvrtiny: 17:17, 33:32, 50:43, 58:61