Klein – Svrčina 1:2 (kon.) | Comesana – Macháč 0:2 (kon.)
Dalibor Svrčina
Dalibor Svrčina (ALT)
2
6 4 6
cz Piatok 09.06.2023, 11:08 • Prostějov Aréna (CZE) • Challenger Prostějov - Unicredit Czech Open (antuka) • Semifinále

4:6
    Dalibor Svrčina postupuje do finále! Poslední výměna byla velmi hektická, štěstí stálo na straně českého tenisty, který vybojoval luxusní pozici na síti a to už nešlo nedat!

0-40
    Tři mečboly! Svrčina se držel ve výměně, Klein znovu chybuje z bekhendu a tento gem zatím nezvládá!

4:5
    Dalibor Svrčina si drží servis! Zariskoval druhé podání, Klein se vyhazuje a právě on bude za malou chvíli podávat na udržení se v zápase.

4:4
    Máme opět srovnáno ve třetím setu! Klein vytáhl další skvělý servis, na který nenašel Svrčina recept. Blížíme se do koncovky zápasu a nyní bude každý bod důležitý.

3:4
    Poklidný gem pro českého tenistu, který jde do vedení a stále drží servis!

3:3
    Máme srovnáno, 1:1 na sety a 3:3 na gemy. Lukáš Klein si pomáhá servisem, díky němu se dostává do dobrých pozic a momentálně nechybuje.

15-40
    Dva brejkboly pro Svrčinu! Výborný forhend donutil soupeře k chybě, Klein míček od základní čáry netrefil ideálně.

2:3
    Klein takovým nejistým úderem posílá míček těsně do autu a Svrčina jde do vedení!

1:2
    Dalibor Svrčina si bez problémů drží servis a jde opět do vedení. Lukáš Klein nyní na returnu neměl moc šancí.

1:1
    Lukáš Klein si také drží servis ve třetím setu. Druhý servis byl pohlídaný, následný forhend už byl vítězný.

0:1
    Skvělý bekhend přes celý dvorec, Svrčinu nerozhodila ani páska a první gem třetího setu je jeho!

6:4
    Lukáš Klein srovnává stav zápasu na 1:1! Znovu se po servisu vydal hned na síť a tam se nemýlil! O postupujícím do finále tak rozhodne třetí set.

5:4
    Dobrý první servis, úder Kleina je dlouhý! Svrčina snižuje na rozdíl jediného gemu a dostává soupeře pod tlak.

A-40
    Setbol pro Lukáše Kleina! Dovolil si zkrátit hru, Svrčina včas nezareagoval.

5:3
    Lukáš Klein drží v osmé hře servis a jde do vedení 5:3! Svrčina se snažil hrát aktivně, jeho úder ale skončil v síti a teď to brejk nebude.

4:3
    Těsný aut z bekhendu Kleina, který zariskoval a nevyplatilo se mu to. Svrčina drží servis a malou naději na otočení druhé sady.

4:2
    Pohodový gem pro Kleina, který přestal chybovat a hned jeho hra vypadá jinak. Svrčina ztrácí dva gemy a nezbývá mu nic jiného než držet servis a čekat na slabší chvilku soupeře, který je ale na koni.

3:2
    Lukáš Klein zvládá pátou hru lépe! Díky dobrému returnu se dostal do lepší pozice a přechodem na síť si došel pro bod!

40-0
    Hned tři brejkboly bude mít k dispozici Klein. Nyní vytáhl dobrý bekhend a dostal se do dobré pozice, kterou využil.

2:2
    Znovu Lukáš Klein vytahuje první servis, Svrčina odvrátil míček pouze na střed hřiště a tam to už tenista ze Slovenska ukončil vítězným úderem.

1:2
    Dalibor Svrčina je stále na svém servisu stoprocentní! Dobrým servisem donutil svého soupeře k chybě a znovu se dostává do vedení.

1:1
    Klein ukončuje druhý gem esem. I přes počáteční komplikace i on drží v druhém setu servis a začínáme znovu.

0:1
    Klein promarnil šanci k brejku, jeho bekhend byl nepovedený a končí v zámezí. Svrčina čtyřmi míčky v řadě drží servis a jde do vedení!

3:6
    První set je u konce! Nádherný lob vytáhl Dalibor Svrčina a připisuje si vítězný míček a hned první setbol proměňuje! 45 minut máme za sebou, blíže k finále je český tenista!

15-40
    Dalibor Svrčina má k dispozici dva setboly! Většinu úderů hrál přes bekhend a vypadalo to, že čeká na chybu soupeře.. Ta přišla z forhendu a Klein je v problémech.

3:5
    Servis Svrčiny přímo na tělo, Klein posílá míček za základní čáru a je to znovu o dva gemy! Klein jde servírovat na udržení se v setu.

3:4
    Lukáš Klein drží servis a stále živí naději na úspěch v prvním setu. Slovenský tenista si znovu pomohl servisem a připsal si bod. Právě servis je zatím největší zbraň Lukáše, i přes jednu ztrátu.

2:4
    Skvělý servis na střed hřiště, Klein byl na tento pokus krátký a tím končí šestý gem! Potvrzený brejk Svrčiny, jen tak dál.

2:3
    Tohle byl parádní gem českého tenisty! Od začátku páté hry až do posledního míčku byl Dalibor soustředěný a svou aktivní hrou nutil soupeře k chybám!

0-40
    Tři brejkboly pro Svrčinu! Dobrý bekhend, na který Klein nenašel odpověď a míček končí znovu v síti.

2:2
    Máme znovu srovnáno! Svrčina zatlačil svého soupeře, z bekhendu po lajně přesně trefuje otevřený prostor.

2:1
    V Prostějově se nám lehce rozpršelo, rozhodčí sděluje, že se bude zatahovat střecha a hra je tedy na malý moment přerušena!

2:1
    Lukáš Klein si drží servis i v třetím gemu, jeho první servis byl dobře umístěný a Svrčina nedokázal míček vrátit do vymezeného prostoru.

1:1
    Svrčina si drží servis a srovnává stav! I český tenista nabídl v úvodu zápasu soupeři brejkbol, který ale zůstal nevyužit.

1:0
    První gem zápasu patří Kleinovi, který nabídl soupeři brejkbol, dokázal se z toho ale dostat. Poslední míček v prvním gemu skončil dlouhým bekhendem Svrčiny.