Sassuolo – Fiorentina 1:3 (kon.)
U.S. Sassuolo Calcio
1:3 (0:0)
ACF Fiorentina
cz Piatok 02.06.2023, 20:30 • Mapei Stadium – Città del Tricolore, Reggio Emilia • Talianska Seria A • 38. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:27:18)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 7:15.

Je konec. Fiorentina poslední zápas Serie A v letošní sezóně zvládla a vyhrála na půdě Sassuola 3:1. První půle nabídla pouze hlavičku Cabrala, která skončila na tyči. Druhá část už byla zajímavější, neboť právě Cabral poslal fialky ve 47. minutě do vedení. V 71. minutě sice srovnal z penalty Berardi, ale v 79. minutě poslal hosty zpět do vedení Saponara. O dvě minuty později byl navíc vyloučen po druhé žluté Ruan. V 83. minutě ukončil gólové hody González. V 88. minutě uviděl červenou také Rogério.
    Fiorentina zvítězila 3:1.

90+3

90+3
    A právě Nicolás González se ujal přímého kopu, ovšem ten se vůbec nepovedl.

90+3
    Riccardo Marchizza stáhl k zemi Nicoláse Gonzáleze, který si to namířil mezi dvěma obránci. Domácí hráč uviděl za svůj faul kartu žluté barvy.

90+2
    Stále mají hosté míč bezpečně ve své moci a nikam se neženou.

90+1
    Fiorentina už nechce jít do nějakého rizika a raději drží míč bezpečně na svých kopačkách.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

89
    Nyní přišel faul ze strany domácího mužstva a následuje tak volný kop Fiorentiny z levé strany.
    88. Červená karta Rogéria.

88
    Domácím se poslední zápas sezóny hroutí jako domeček z karet. Rogério totiž sudímu pravděpodobně řekl něco pořádně od plic a uviděl okamžitě červenou kartu. Sassuolo jde do devíti.

87
    Fiorentina bezpečně drží míč na kopačkách a snaží se hledat další cestu ke čtvrté brance.

86
    Nyní se Riccardo Saponara fantasticky vrátil zpět a vystihl přihrávku na pravé křídlo.

84
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Mert Müldür.
    83. Nicolás GONZÁLEZ - 1:3

83
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Hosté vedou o dvě branky a pravděpodobně je o vítězi rozhodnuto! Riccardo Saponara poslal z levé strany skvělý centr na zadní tyč, kde se dostal do zakončení NICOLÁS GONZÁLEZ, jenž následně narazil do brankové konstrukce. Asistence: Riccardo Saponara.

82
    Střídání v týmu ACF Fiorentina:
    ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Alessandro Bianco.

Michal Raška

Góly: 71. D. Berardi (pen.) – 47. Cabral, 79. Saponara (Terzić), 83. N. González (Saponara)

Karty:   31. D. Berardi (SAS), 55. Ruan (SAS), 90+3. Marchizza (SAS) – 7. Terzić (FIO), 31. Ranieri (FIO), 45. Kouamé (FIO), 70. Cabral (FIO)   81. Ruan (SAS)   88. Rogério (SAS)

U.S. Sassuolo Calcio: A. Russo – Toljan, Ruan, G. Ferrari (C) (46. Romagna), Rogério – Harroui, López (58. Bajrami), Henrique – D. Berardi (84. Müldür), Pinamonti (74. Marchizza), Ceïde (58. Defrel).
    Náhradníci: Consigli, Pegolo – Erlić, Frattesi, Obiang, Zortea.

Tréner: Alessio Dionisi

ACF Fiorentina: Cerofolini – Dodô (73. Venuti), Lu. Martínez (C), Ranieri, Terzić – Castrovilli, Amrabat (82. Bianco), Duncan (57. Bonaventura) – Ikoné (73. Saponara), Cabral, Kouamé (57. N. González).
    Náhradníci: P. Terracciano, Vannucchi – Biraghi, Brekalo, Igor, Mandragora, Jović, Milenković, Sottil.

Tréner: Vincenzo Italiano

Rozhodca: Marchetti – Affatato, Moro