Vigo – Girona 1:1 (kon.) | Sociedad – Almería 1:0 (kon.) | Valladolid – Barcelona 3:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:0 (1:0)
UD Almería
cz Utorok 23.05.2023, 19:30 • Reale Arena (San Sebastián) • Španielska LaLiga • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky španělské LaLigy. V tomto zápase 36. kola proti sobě nastoupí Real Sociedad San Sebastian a UD Almería.

San Sebastian odehrál 35 zápasů s bilancí 19-8-8 a ziskem 65 bodů. V tabulce soutěže je aktuálně na čtvrté pozici. Z posledních pěti zápasů bodoval ve všech. Porazil Osasunu 2:0, Real Madrid 2:0 a Barcelonu 1:2. Tým remizoval s Betisem 0:0 a Gironou 2:2.

Almería je v tabulce na 14. pozici, má bilanci 11-6-18 a získala 39 bodů. Z posledních pěti zápasů však vyhrála tři. Porazila Getafe 2:1, Eiche 2:1 a Mallorcu 3:0. Tým nestačil na Real Madrid 2:4 a na Osasunu 1:3.

Vzhledem ke kvalitě kádru a tabulkovému postavení jsou favority domácí.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Le Normand, J. Pacheco, A. Muñoz – D. Silva, Zubimendi, Merino, Oyarzabal – Kubo, C. Fernández.
    Náhradníci: Zubiaurre – Barrenetxea, Elustondo, Guevara, Cho, P. Marín, Méndez, R. Navarro, Rico, Sola, Sörloth, Turrientes.

UD Almería: F. Martínez – A. Pozo, Ely, Babić, Akieme – Portillo, de la Hoz, S. Costa – Puigmal, L. Suárez, Lázaro.
    Náhradníci: Fuoli, Mariño – Centelles, Eguaras, Embarba, Melero, M. Peña, Ramazani, Robertone, Sanca, Sousa.

1

1
    Utkání začalo, domácí hrají v modrém, hosté oblékli žluté dresy.

1
    Álex Remiro se zapojil po nepřesné akci svého celku do kombinace domácích.

2
    Takefusa Kubo se dostal do výborné střelecké pozice. Z hranice vápna vypálil na vzdálenější tyč a byl příliš přesný. Trefil brankovou konstrukci.

4
    San Sebastian vstoupil aktivněji do zápasu, vypracoval si úvodní šance, ale na první branku čekáme.

5
    Hostující musel zasahovat proti šanci soupeře, dokázal si poradit, následně se směr hry otáčí.

7
    Aihen Muñoz centroval před branku, ale hlavou zakončující Carlos Fernández minul branku. Nechybělo moc této domácí akci.

9
    Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže usadit na útočné polovině.

10
    Autové vhazování na útočné polovině získali domácí fotbalisté, ale do výraznější šance se nedostali. Rozehrávat pak bude brankář hostů.

11
    Hostující celek rozehrává od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Luis Javier Suárez na dlouhý nákop od spoluhráče nedosáhl.

14
    Real se nastěhoval na polovinu soupeře, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně čeká na nějakou šanci.

16
    Andoni Gorosabel si nabíhal do volného prostoru, pokoušel se dostat k míči po přihrávce spoluhráče, ale zpracovat balon nedokázal.

17
    Jen těžko hledají domácí fotbalisté cestu, která by vedla do výraznější střelecké pozice. Následně pálil Andoni Gorosabel vysoko nad ránou z první.

18
    Poslední minuty je obrázek hry stejný, domácí fotbalisté drží míč a kombinují na útočné polovině.

20
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází David Silva, přichází Brais Méndez.

22
    César de la Hoz se dopustil útočného faulu, hrát tak budou domácí.

23
    Almería se usadila na útočné polovině, kde kombinovala. Ale Samuel Costa nedokázal přejít přes obránce a zakončit.

25
    Bez výraznějších šancí se nyní přelévá hra ze strany na stranu. Diváci vytváří zápasu velmi dobrou kulisu.

29
    Po faulu domácích rozehrávají hosté hluboko na své polovině. Následně pokračovaly souboje o míč.

30
    Půlhodina hry je pryč, sledujeme zajímavý fotbal, který musí fanoušky bavit. Sledovat budou rohový kop.

31
    Domácí celek poslal míč před branku, ale obrana dokázala odvrátit balon do bezpečí.

32
    Jon Pacheco pokračuje v zajímavé hře, rychle přenesl míč na útočnou polovinu hrací plochy, ale přihrávku ve finále poslal nepřesně.

33
    Hostující obrana si poradila na hranici pravidel, ale sudí nechávají hru plynout dál. UD otáčí směr hry.

34
    Červená karta pro tým UD Almería (Luis Javier Suárez). Sudí na hrací ploše za jasný faul udělal žlutou kartu. Po konzultaci s VAR došlo k přehodnocení, a tak je z toho červená.

35
    Robin Le Normand je ošetřovaný na hrací ploše, uvidíme, zda bude moci v zápase pokračovat.

38
    Mikel Oyarzabal hledal spoluhráče před brankou, ale do střelecké pozice se jeho tým nedostal.

40
    Domácí mají početní výhodu, hosté hrají bez vykartovaného hráče. Real má převahu, tlačí se do zakončení a vybojoval rohový kop.

41
    Centr se od rohového praporku snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

42
    Carlos Fernández měl obrovskou šanci, dostal šikovnou přihrávku před branku, ale z jasné pozice pálil nad.

43
    Takefusa Kubo se dostal do velkého vápna, posílal míč spoluhráči, ale obrana si dokázala poradit.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45
    Hosté v samotném závěru prvního poločasu dostávají možnost rohového kopu. Alejandro Pozo poslal centr před branku, ale obrana si poradila.

45+1
    Čtyři minuty hry budou navíc nad rámec první části utkání.

45+2
    Domácí mají možnost volného kopu, centr se snesl před branku, následné zakončení míří nad.

45+4
    Dostáváme se do poslední minuty nastavení, domácí rozehrávají od své branky a rychle přenášejí směr hry.

45+4
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Tlak dokázali domácí fotbalisté proměnit a dostávají se v závěru zápasu do vedení, krásnou ránou se prosazuje k velké radosti fanoušků TAKEFUSA KUBO.

45+4

46

46
    Střídání v týmu UD Almería:
    ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Íñigo Eguaras.

47
    Brais Méndez se propracoval k zakončení hlavou, ale jeho pokus mířil jen do středu branky. Gólman si dokázal poradit.

50
    Úvod druhého poločasu nabízí klidnější pasáž.

51
    Do rozehrávky hostujícího celku se zapojil také brankář. Tou dobou je mimo hrací plochu ošetřovaný jeden z hráčů Realu.

53
    Almería se pokoušela dostat do střelecké pozice, ale domácí obrana si dokázala počínat dobře. Andoni Gorosabel zastavil akci soupeře.

54
    Na obou střídačkách je hodně živo, zdá se, že brzy uvidíme další střídání.

55
    Domácí se nyní prokombinovali do střelecké pozice. Rána končí vedle branky, vykopávat bude gólman.

56
    Lázaro se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale nedokázal přejít přes soupeře. Takefusa Kubo si počínal velmi dobře.

58
    ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Lucas Robertone,
    ze hřiště odchází Lázaro, přichází Dyego Sousa.

60
    Domácí fotbalisté se dožadovali odpískání penalty, ale sudí nechávají hru plynout.

60
    Hodina hry je pryč, domácí vedou o jednu branku, navíc hrají proti oslabenému soupeři, den hraje v deseti.

61
    ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea,
    ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Alexander Sörloth.

62
    Takefusa Kubo měl obrovskou šanci na to, aby navýšil náskok domácích. Pokoušel se vypálit na vzdálenější tyč, ale jeho rána končí vedle.

64
    Lucas Robertone vybojoval míč poblíž půlící čáry a rychle otáčí směr hry.

64
    Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop. Brais Méndez poslal centr před branku, ale obrana si dokázala poradit celkem snadno.

66
    Souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do střeleckých pozic.

68
    ze hřiště odchází Arnau Puigmal, přichází Largie Ramazani.

69
    Hosté rozehrávají volný kop z velké dálky. Balon se snesl před branku, ale obrana San Sebastianu si dokázala poradit.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, sledujeme aktivní hru hostů. Další autové vhazování.

71
    Largie Ramazani se propracoval do zakončení, jeho rána mířila do středu branky, kde byl připravený gólman.

72
    San Sebastian se propracoval na polovinu soupeře, Alexander Sörloth hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala snadno poradit.

76
    San Sebastian se dostal na polovinu hrací plochy, ale pokus o zakončení nevyšel. Ander Barrenetxea a Martín Zubimendi kombinovali před brankou soupeře.

77
    Ander Barrenetxea vyslal centr před branku, ale Fernando Martínez byl připravený a poradil si.

78
    Fernando Martínez rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, domácí fotbalisté vedou o jednu branku a dál pokračují v dobré útočné hře.

81
    Mikel Merino poslal centr před branku, míč končí tam, kde je brankář Fernando Martínez.

81
    ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Aritz Elustondo.

ze hřiště odchází César de la Hoz, přichází Adrián Embarba.

84
    Nyní se hraje převážně na polovině, ani jeden celek se nikam nežene. V poklidném tempu se duel dohrává.

85
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, domácí míří za výhrou v tomto zápase.

87
    Hosté vyhrávali souboj na polovině hrací plochy, ale tým UD se přes obranu soupeře ke střele nedostal.

87
    Ander Barrenetxea to vzal na sebe, jeho rána končí vysoko nad brankou.

89
    Largie Ramazani mě obrovskou šanci, ale jeho rána bez přípravy končí jen na tyči. Hosté obrovskou šanci neproměnili.

89
    Žlutá karta pro tým UD Almería (Íñigo Eguaras).

90
    Probíhá poslední minuta hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    Alexander Sörloth to vzal na sebe, jeho rána končí vedle.

90+1
    Tři minuty uvidíme navíc.

90+2
    Domácí vybojovali vhazování na polovině hrací plochy a nutno poznamenat, že s rozehrávkou příliš nespěchají.

90+3
    Jen těžko se nyní UD dostává do střelecké pozice, nicméně hosté vybojovali volný kop.

90+3

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 10:0. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 20:8.

Domácí celek v zápase, který hosté dohrávali v deseti, vyhrává naprosto zaslouženě a do tabulky získává další body. (21:25:31)