AS Rím – Salernitana 2:2 (kon.) | Empoli – Juventus 4:1 (kon.)
AS Rím
2:2 (0:1)
US Salernitana 1919
cz Pondelok 22.05.2023, 18:30 • Stadio Olimpico, Řím • Talianska Seria A • 36. kolo

Je konec, Salernitana bod získala, AS Řím dva body ztrácí. Tedy, alespoň tomu tak je z pohledu předzápasových prognóz, ani jeden z týmů jistě s výsledkem příliš spokojen nebude, hosté dvakrát vedli a dokázali zvláště v úvodu zápasu soupeře zatlačit. Druhá půle už byla v režii dobývání branky Ochoi a, ačkoliv se to tak po první půli nezdálo, je nerozhodný výsledek spravedlivým rezultátem.

Předzápasové pořadí v tabulce se měnit nebude, Empoli má nyní stejný počet bodů jako Salernitana, ale může kromě lepšího skóre získat na svou stranu i body, jelikož se za malou chvíli utká s Juventusem v rámci posledního zápasu 36. kola.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji všem fanouškům našich onlajnů top den! (20:39:46)

90+8

90+7
    Římský kapitán Pellegrini dokázal centrovat pouze do jednoho z hostujících obránců.

90+7
    Coulibaly hloupě ztratil balón, když ho ve středu pole odeslal naslepo do autu a AS má tak ještě šanci na vítězství v zápase.

90+5
    Červená karta pro tým AS Řím (člen realizačního týmu).

Červená karta pro tým US Salernitana 1919 (asistent trenéra).

90+5
    Žlutá karta pro tým AS Řím (Nicola Zalewski).

Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Boulaye Dia).
    90+4. Divočina mezi oběma střídačkami

90+4
    Situace na stadionu se teď vyhrotila, obě lavičky se střetly u 4. rozhodčího po faulu jednoho z hráčů. Tady budou muset létat karty, emoce teď tryskají v italské metropoli proudem.

90+3
    Nevydařená standardka, kterou hlavou zakončil Smalling, znamená pouze odkop od branky hostí.

90+2
    Již několik dlouhých minut drží míč na kopačkách výhradně domácí, po zblokovaném centru je tu roh pro domácí a velká šance na rozhodnutí zápasu.

90
    Nastavuje se celých 7 minut.

90
    Centr Cristanteho na další tyč nedokázal dnes již tradičně zakončit Belotti.

88
    Hra je teď hodně kouskovaná, příliš jejímu tempu nepřispívá ani zpřísnění metru ze strany sudího.

87
    Za stejný delikt jako Ochoa je trestán také Flavius Daniliuc

86
    Zalewski se odhodlal k ráně z dálky, jeho pokusy jsou dnes zatím výrazně lepší v oblasti razance než přesnosti.

85
    Ochoa dostává žlutou kartu za zdržování.

85
    A Řím pokračuje, najednou se mu zachtělo všech tří bodů, útočí Smalling a Zalewski.
    83. Nemanja MATIĆ - 2:2

83
    AS Řím právě vstřelil branku! Sedm minut před koncem je srovnáno, prosazuje se NEMANJA MATIĆ a vyvolává vlny euforie na svém domácím stadionu! Už se zdálo, že Salernitana svůj náskok udrží, ale špatně bráněný roh po kterém se k dorážce Matić dostal, opět mění všechny karty.

Tadeáš Rulf

Góly: 47. El Shaarawy (Lo. Pellegrini), 83. Matić – 12. Candreva (L. Coulibaly), 54. Dia

Karty:   90+5. Zalewski (ASR) – 85. Ochoa (SAI), 87. Daniliuc (SAI), 90+5. Dia (SAI)   90+5. člen realizačního týmu (ASR) – 90+5. asistent trenéra (SAI)

AS Rím: Patrício – Ibañez (46. Llorente), Smalling, Bove – Zalewski, Wijnaldum (67. Abraham), Tahirović (46. Matić), Camara (75. Cristante), El Shaarawy – Belotti, Solbakken (46. Lo. Pellegrini).
    Náhradníci: Boer, Svilar – Missori, Mancini, Darboe, Volpato, Cherubini.

Tréner: José Mourinho

US Salernitana 1919: Ochoa – Pirola (78. Troost-Ekong), Gyömbér (71. Lovato), Daniliuc – Bradarić, L. Coulibaly, Bohinen (71. Vilhena), Kastanos (59. Mazzocchi) – Dia, Candreva (78. Botheim) – Piątek.
    Náhradníci: Sepe, Fiorillo – Bronn, Sambia, Maggiore, Iervolino, Črnigoj, Bonazzoli, Nicolussi.

Tréner: Paulo Sousa

Rozhodca: Andrea Colombo