Maďarsko – Švédsko 1:7 (kon.) | Česko – Slovinsko 6:2 (kon.) | Dánsko – Nemecko 4:6 (kon.)
Švajčiarsko – Slovensko sk 4:2 (kon.)
Česko
6:2 (0:2, 1:0, 5:0)
Slovinsko
Štvrtok 18.05.2023, 15:20 • Arena Riga (Riga) • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný hokejový večer. (17:43:48)

Po prekvapivej prvej tretine, po ktorej Slovinci vyhrávali 2:0, nakoniec Česi víťazia pomerne jednoznačným výsledkom 6:2. Veľkú zásluhu má na tom Dominik Kubalík, ktorý strelil hattrick a pridal jednu asistenciu.

59:50
    Chlapík sa dostal do úniku, ale Gračnar puk vyrazil.
    58:56 Jakub Flek (CZE) - 6:2

58:56
    Česko dalo gól!
    Gól strelil JAKUB FLEK, ktorý z nulového uhlu nachytal brankára Gračnara, ktorý si puk zrazil do brány.. Asistencie Michal Kempný, Tomáš Dvořák.
    57:49 Dominik KUBALÍK - 5:2

57:49
    Slovinci to skúšali v šestici. Avšak ich prihrávku vystihol Zbořil, ktorý prihral DOMINIKOVI KUBALÍKOVI, a ten už mal ľahkú úlohu dopraviť puk do prázdnej brány. Kubalík dnes strelil hattrick.
    Asistencie: Jakub Zbořil

57:25
    Verličovu delovku od modrej vyráža Vejmelka vyrážačkou.

56:18
    Česi sa dostali do prečíslenia traja proti dvom. Špaček sa snažil časovať prihrávku, tú však zblokoval Gregorc.

55:38
    Jedna z mála šancí Slovinska v tejto tretine. Urbasova strela však bola zrazená na ochrannú sieť.

55:16
    Zakázané uvoľnenie Česka.

54:25
    Kempný nastreľoval puk pred bránu, Sobotka sa snažil tečovať. To sa mu však nepodarilo.

53:41
    Voženílek dostal prihrávku pred bránu, avšak nezakončil.

52:00
    Na ľade zostal ležať Jordán, ktorý ľad opúšťa v doprovode tímového lekára.
    51:12 Michal KEMPNÝ - 4:2

51:12
    Zdá sa, že už je rozhodnuté. Sobotka z bránkovej čiary poslal prihrávku na zadnú žrď, kde si nakorčuľoval MICHAL KEMPNÝ, a ten strelou z prvej zvyšuje náskok svojho tímu.
    Asistencie: Vladimír Sobotka, Dominik Kubalík

49:39
    Čimžar skúšal tečovať puk pred bránou, Vejmelka puk vyráža. Následne sa Česi oslobodzujú len za cenu zakázaného uvoľnenia.

Natália Poláčková

Góly a asistencie: 39. Kubalík (Kempný, Tomášek), 44. Kubalík (Tomášek, Smejkal), 45. Červenka (Voženílek, Košťálek), 52. Kempný (Sobotka, Kubalík), 58. Kubalík (Zbořil), 59. Flek (Kempný, Dvořák) – 8. Verlič (Urbas), 12. Urbas (Gregorc, Jeglič)

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán (A), Zbořil, Němeček, Knot – Červenka (C), Špaček, Kubalík – Smejkal, Černoch, Beránek – Flek, Sobotka (A), Tomášek – Kaut, Voženílek, Chlapík.
    Tréner: Kari Jalonen

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Pavlin (A), Gregorc, Crnovič, Magovać, Mašič, Štebih, Podlipnik – Verlič, Jeglič, Urbas (C) – Drozg, Tičar (A), Sabolič – Pance, Simšič, Kuralt – Maver, Tomaževič, Zajc – Čimžar.
    Tréner: Matjaž Kopitar

Rozhodca: Frandsen, Stolc – Cattaneo, Kroyer