USA – Rakúsko 4:1 (kon.) | Lotyšsko – Nórsko 2:1 (kon.) | Fínsko – Francúzsko 5:3 (kon.)
Kanada – Kazachstan 5:1 (kon.)
Lotyšsko
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Nórsko
Streda 17.05.2023, 15:20 • Arena Riga (Riga) • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Vítam Vás pri sledovaní Majstrovstiev sveta 2023 v ľadovom hokeji. V dnešnom zápase sa stretne domáce Lotyšsko proti Nórsku.

Lotyšsko – Lotyšsku nevyšli prvé dva zápasy. Hneď na úvod turnaja nestačili na Kanadu, keď prehrali 0:6. V druhom zápase sa stretli so Slovenskom, v napínavom zápase padli 1:2. V zápase proti Česku získali svoje prvé body, keď vyhrali 4:3 po predĺžení.

Nórsko – Nórsko sa na úvod šampionátu stretli s Kazachstanom. Hoci viedli 2:0 aj 3:1, nakoniec prehrali 4:3 po samostatných nájazdoch. V druhom zápase nestačili na Švajčiarsko, keď prehrali 0:3. V zápase proti Slovinsku im stačil na výhru jediný gól, ktorý strelil Berg- Paulsen.

Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Balinskis, Zile, Mamčics, Jaks, Čukste, Freibergs, Cibulskis –Daugavinš (C), Abols (A), Balcers – Bukarts Rob. (A), Batna, Dzierkals – Andersons , Smirnovs, Keninš – Bukarts Ri., Džerinš, Indrašis – Krastenbergs
    Tréner: Harijs Vitolins

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Nörstebö, Lillberg, Johannesen (A), Engeland Andersen, Krogdahl, Kaastastul, Hansen, – Olsen, Berg-Pausen, Vikingstad – Trettenes (A), Olden, Martinsen – Salsten E., Olimb (C), Haga – Salsten H., Hoff, Vesterheim – Steen
    Tréner: Tobias Johansson

Rozhodca: Bloski, Schrader – Davis, Niittyla.

00:01

00:05
    Úvodné buly vyhrali Nóri. Okamžite puk nahadzujú do útočného pásma.

00:47
    Balcers obkrúžil bránku Nórska, jeho prihrávka však bola nepresná.

01:10
    Bukarts strieľal spomedzi kruhov, ale nórsky brankár si so strelou poradil.

02:09
    Balinskis prihral priamo na hokejku Hoffovi, jeho strelu zblokoval na ochrannú sieť spoluhráč Vesterheim.

02:50
    Lotyši sa rútili do prečíslenia 3 proti 2. Rihards Bukarts to zobral na seba, avšak jeho strelu zblokoval obranca Nórska.

03:42
    Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
    Robert Mamčics – 2 min., sekanie.

05:06
    Andersens strieľal spomedzi kruhov, Šilovs si s ňou poradil.

05:42
    Lotyši sú v plnom počte.

07:10
    Rihards Bukarts dostal prihrávku od Zileho, strieľal z ľavého kruhu, strela mu nevyšla a Haukeland si pripísal úspešný zákrok.

07:31
    Hra je prerušená pretože puk skončil na Lotyšskej striedačke.

08:04
    Oskars Batna – 2 min., nedovolené bránenie.

09:15
    Nóri sa nevedia dostať d útočného pásma. Nórom sa presilovka vôbec nepodarila.

10:04
    Lotyši oslabenie prežili. Batna je na ľade.

10:36
    Vylúčenie v tíme Nórsko:
    Isak Hansen – 2 min., držanie.

10:40
    Daugavinšova strela minula bránu Haukelanda.

11:16
    Kaspars Daugavinš – 2 min., sekanie.

11:16
    Nóri aj v oslabení postupovali dopredu. Krogdahl prihral na Salstena, ale Šilovs predviedol úspešný zákrok.

12:36
    Nóri v plnom počte.

12:36
    Smirnovs pálil z ľavej strany, Haukeland bol pozorný.

12:58
    Andersen z uhlu netrafil bránu.

13:16
    Lotyšsko zvládlo ďalšie oslabenie. Daugavinš je na ľade.

14:35
    Dzierkals strieľal z otočky, jeho pokus bol zblokovaný.

16:17
    Daugavinš strieľal z ľavého kruhu, ale nórsky brankár mal odkrytý výhľad a puk skryl v lapačke

16:37
    Olsen pálil z osi ihriska, Šilovs si poradil.

18:04
    Keninš získal po chybe defenzívy Nórska puk, ale nezakončil pretože puk mu ušiel.

19:21
    Puk je medzi divákmi. Vhadzovanie v obrannom pásme Nórska.

19:26
    Rihards Bukarts strieľal od modrej čiary, Haukeland puk vyrazil pred seba. Následné dorážky nórsky brankár pokryl.

19:39
    Veľká šanca Nórov. Olsenove zakončenie vyrazil Šilovs pred seba. Následnú dorážku od Krogdahla zblokoval Jaks korčuľami.

19:39
    Miks Indrašis – 2 min., hrubosť.

Christian Kasastul – 2 min., sekanie.

20:00

Po prvej tretine je stav bezgólový. Do vedenia mohli ísť hráči Nórska tesne pred koncom tretiny, ale dorážku Krogdahla zblokoval Jaks korčuľami.

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:10.

20:01

20:20
    Obrovská šanca domácich Lotyšov. Balinskis poslal Abolsa do úniku, ale Haukelanda neprestrelil. Následne sa k dorážke Balinskis , ale ani on neuspel.

21:17
    Thomas Berg-Paulsen – 2 min., podrazenie.

21:29
    Dzierkals ani Abols nevyužili svoje šance. Dzierkals trafil obrancu Nórska, Abols zase Haukelanda.

23:14
    Lotyšsko dalo gól!
    Lotyši využívajú presilovú hru. RODRIGO ABOLS dostal prihrávku na stred útočného pásma, a strelou z prvej prekonáva Haukelanda.
    Asistencie: Rudolf Balcers, Kaspar Daugavinš

23:53
    Traja Nóri prepadli a Lotyši sa dostali do prečíslenia 3 proti 2. Keninš potiahol puk po pravej strane, poslal krížnu prihrávku TOMSOVI ANDERSENSOVI, ktorý pridáva druhý gól svojho tímu.
    Asistencie: Ronalds Keninš

25:10
    Daugavinš strelou z kruhu, minul bránu Haukelanda.

26:22
    Jaks strieľal z prvej, ale Haukeland podržal svoj tím.

26:50
    Ďalšiu strelu Jaksa zblokoval obranca Nórska. Lotyši sú v tlaku v útočnom pásme.

28:30
    Andersen poslal puk aspoň do stredného pásma.

29:00
    Haukeland kryje nahodenie Lotyšov. Vhadzovanie v útočnom pásme Lotyšska.

29:22
    Postavenie mimo hry na strane Lotyšska.

29:45
    Nörstebö pálil od modrej čiary, Šilovs podržal svoj tím.

29:52
    Eirik Salsten – 2 min., faul lakťom.

30:10
    Thomas Valkvae Olsen – 2 min., podrazenie.

30:22
    Nóri vyhadzujú puk cez všetky čiary.

31:23
    Abols strieľal z osi na vyrážačku, ale Haukeland ju vyrazil. Lotyši sa v tejto presilovke nevedia presadiť.

31:52
    Jaksova strela mierila len do žrdky. Nóri sú vo štvorici.

32:10
    Nóri sú v plnom počte. Oslabenie o dvoch hráčov zvládli.

32:42
    Krastenbergs pálil z ľavého kruhu, Haukeland nie je veľmi istým zákrokom puk vyráža.

33:20
    Batna to skúšal z pravej strany, Haukeland predviedol dobrý zákrok.

34:20
    Nórsko dalo gól!
    Lotyši pokazili prihrávku v útočnom pásme. Nóri sa sa dostali do prečíslenia, LUDVIG HOFF to zobral na seba a presnou strelou prekonáva Šilovsa.
    Asistencie: Havard Ostrem Salsten

34:40
    Zakázané uvoľnenie Nórska.

35:16
    Dzierkals po prihrávke Balinskisa strieľal z prvej, ale nórsky brankár predviedol dobrý zákrok.

36:20
    Indrašis dostal prihrávku medzi kruhy, prihral ešte Džerinšovi, ale ten puk nedostal do odkrytej brány.

36:21
    Andreas Martinsen – 2 min., sekanie.

36:42
    Indrašis strieľal z ľavého kruhu, Haukeland sa stihol presunúť.

38:01
    Uvis Janis Balinskis – 2 min., nedovolené bránenie.

38:21
    Nóri sú v plnom počte. Do konca druhej tretiny majú k dispozícií presilovku.

39:31
    Trettenes strieľal spomedzi kruhov, avšak netrafil bránu.

40:00

Po druhej tretine vedú domáci Lotyši 2:1. Skóre otvoril v presilovke Abols, a o pár sekúnd zvyšoval Andersons. Hoci Lotyšsko malo po celú tretinu obrovský tlak, tak Nórom sa podarilo znížiť v 35.minúte z prvej strely na bránu v tejto tretine. Na nórskej strane sa presadil Hoff.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:06.

40:01

40:21
    Tretiu tretinu začínajú Nóri postavením mimo hru.

40:35
    Andersenovu delovku od modrej čiary vyráža Šilovs.

41:05
    Postavenie mimo hru na strane Lotyšov.

41:50
    Salstenovu strelu spomedzi kruhov kryje lotyšský brankár.

42:36
    Zakázané uvoľnenie na strane Lotyšov. Vhadzovanie v útočnom pásme Nórska.

43:00
    Vikingstad prihrával na modrú čiaru, odkiaľ strieľal jeho spoluhráč. Strela bola zblokovaná.

44:30
    Smirnovs pálil z pravého kruhu, Haukeland puk vyráža do rohu.

46:44
    Nóri sú aktívnejší, ale zatiaľ si žiadnu nebezpečnú akciu nevypracovali.

49:04
    Haga prihrával na ľavý kruh Nörstebövi, ten vystrelil, ale Šilovs si s týmto pokusom poradil.

50:13
    Johannesenova strela od modrej bola zrazená.

50:56
    Rozhodcovia pískajú postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku na strane Nórska. Hra je vykázaná do stredného pásma.

51:19
    Deniss Smirnovs – 2 min., držanie.

51:25
    Lotyši sa hneď oslobodzujú.

51:48
    Henrik Haukeland – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku, trest odpyká Sondre Olden.

52:15
    Balinskis sa po prihrávke Abolsa dostal do úniku, ale Haukelanda neprekonal.

54:48
    Obidva tímy sú v plnom počte.

55:36
    Ďalší úspešný Šilovsov úspešný zákrok po strele od modrej čiary.

55:48
    Dva dobré bloky Lotyšov. Najprv Hagovu strelu zblokoval Dzierkals, o pár sekúnd Zile zase Engelanda Andersena.

56:49
    Andreas Martinsen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

57:39
    Abols krížnou prihrávkou našiel Daugavinša, ten vystrelil. Haukeland vytiahol dobrý zákrok.