Dánsko – Rakúsko 6:2 (kon.) | Slovinsko – Nórsko 0:1 (kon.) | Francúzsko – Maďarsko 2:3 (po pr.)
Švajčiarsko – Kazachstan 5:0 (kon.)
Dánsko
6:2 (1:0, 1:1, 4:1)
Rakúsko
Utorok 16.05.2023, 15:20 • Tampere Deck Arena (Tampere) • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Dánsko poráža v zápase Skupiny A Rakúsko s prehľadom 6:2. Prvé dve tretiny boli vyrovnané a v 48. minúte delil oba tímy len jeden gól. Záverečná 10-minútovka však skončila jasnou dominanciou Dánska, keďže sa v nej presadili Jensen, Lassen a Russell.
    Dánsko sa v tabuľke posúva na druhé miesto, no čakať ho budú zápasy s ťažšími súpermi. Rakúsko ostáva šieste. (17:34:05)

59:05
    Peter Schneider vystrelil od modrej čiary a po ňom ešte skúšal dorážať Zwerger. Táto akcia však Rakúšanom zníženie nepriniesla.

58:13
    Christian Wejse mohol ešte zvýšiť, ale jeho zakončenie mierilo len vedľa brány.
    57:03 Patrick Russell (DEN) - 6:2

57:03
    Dánsko dalo gól!
    Ehlers teraz dobrou zadovkou našiel PATRICKA RUSSELLA a ten z jasnej pozície už nezaváhal a presnou strelou prekonal Kickerta.
    Asistencia: N. Ehlers

Lukas Haudum sa snažil vystreliť z ťažkej pozície. Puk mu nakoniec príliš dobre nesadol a bránu netrafil.

55:30
    Mathias Bau Hansen sa pokúsil presadiť individuálne. Zakončenie mu však príliš nevyšlo a Kickert puk prikryl.

53:50
    Dáni teraz dobre držia puk pri mantineli v útočnom pásme a približujú sa tak koncu zápasu.
    53:00 Matias Lassen (DEN) - 5:2

53:00
    Po vyhratom vhadzovaní sa puk dostal ku MATIASOVI LASSENOVI a ten potom tvrdou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Dáni tak úplne ovládajú záver zápasu a 3 body by im tak nemali ujsť.
    Asistencia: N. Andersen

52:35
    Rakúšanom je po nepresnej rozohrávke odpískané zakázané uvoľnenie.
    51:46 Nicklas Jensen (DEN) - 4:2

51:46
    Po rýchlej kombinácii Dánov našiel priestor medzi Kickertovými betónmi NICKLAS JENSEN a Dánom tak prinavrátil dvojgólové vedenie.
    Asistencia: M. Lauridsen

51:40
    Ehlers sa opäť dostal do dobrej streleckej pozície, ale trafil iba betón súperovho brankára.

51:20
    Ehlersova strela skončila len u brankára Kickerta.

50:55
    Dáni vyhrali buly a okamžite sa tak usadili v útočnom pásme.

50:41
    Kilian Zündel sa dopustil nedovoleného zákroku a Dánsko si bude môcť zahrať presilovku.

Martin Kožiak

Góly a asistencie: 10. Ehlers (Jensen Aabo, O. Lauridsen), 34. Andersen (Aagaard), 47. Jensen Aabo (Andersen, Aagaard), 52. N. Jensen (M. Lauridsen), 53. Lassen (Andersen), 58. Russell (Ehlers) – 28. Raffl (Schneider, Heinrich), 49. Schneider (Rossi, Maier)

Dánsko: Dichow (Sorensen) – Lassen, M. Lauridsen, A. Koch, Jensen Aabo (C), Krogsgaard, O. Lauridsen, Gammelgaard – N. Jensen, Russell (A), Ehlers – Boedker (A), Poulsen, Storm – Scheel, Mølgaard, Andersen – Bau Hansen, Wejse, Olesen – Aagaard.
    Tréner: H. Ehlers

Rakúsko: Kickert (Starkbaum) – Nickl, Wolf, Zündel, Heinrich (A), Maier, Brunner, Strong, Wimmer – M. Huber, Wukovits, P. Huber – Schneider, Nissner, Raffl (C) – Haudum, Rossi, Zwerger – Thaler, Achermann, Ganahl (A).
    Tréner: R. Bader

Rozhodca: S. Fernandez, S. Hunnius